آیا bmw طراحی های خود را تغییر می دهد ؟

کد مطلب: 453969  |  تاريخ: دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷  |  ساعت: ۱۶:۰۵


آیا bmw طراحی های خود را تغییر می دهد ؟

خورونگاران - بسیاری از خودروسازان تو تله ی استفاده از یک طراحی استاندارد در تمام انواع خودرو گیر افتادند. این رویکرد کار خودروسازان را راحت می کند، از آنجایی که هویت سازی آسانتر و مسیر حرکت به سمت رویکرد یکپارچه هموار می شود. با این حال، تعدادی از خودروسازان شروع کردند به فاصله گرفتن از این نوع پروسه طراحی، همانند هیوندا که به این مسئله پی برد و اعلام کرد که این سبک خسته کننده است، و قول داد تا به این سبک طراحی در خودروهای خود خاتمه دهد.

به گزارش خبرنگار خودرونگاران ، شاید باور نکنید اما bmw نیز ایده هیوندای را پیش گرفت و به خاتمه دادن به سبک طراحی عروسک روسی و ایجاد محصولاتی با طراحی های مستقل قول داد.
ون هویدونک ، مدیر ارشد bmw در مصاحبه ای با گو اتو استرالیا گفته است که خودروهای آینده bmw، طراحی منحصر به فرد اما مشابه به رده خانواده خود را خواهند داشت. او به خودرو سری 3، که اخیرا رونمایی شده است، اشاره کرد و گفت: این مدل یکی از مدل هایی است که طراحی مستقل خود را دارد، که شامل سری 4، X5، X7 و همچنین Z4 اسپرت شده است.
ون پیش از این گفته بود: اگر به طراحی X5، سری 8، Z4 و سری 3 توجه کنید، شما خواهد دید که در حالی که تمام آنها از یک نسل از خودرو هستند و زبان فرم مشابه ای دارند، هر کدام به صورت جداگانه شخصیت و هویت قوی تری را دارند.
ون هویدونک اشاره کرده بود که طراحی سری 3 چالش های بسیاری داشت، از آنجایی که شخصیت پیشین خودرو باید حفظ و در عین حال به سوی طراحی آینده متمایل می شد. اما به نظر نمی رسد که طراحی سری 3 به سختی باشد که ون می گوید، چرا که او در حرفهایش اشاره کرده بود که مدیران شرکت bmw برای طراحی سری 3، تا جایی که پارامترهای سدان سه کابینه را رعایت کنند، آزادی عمل داده بودند. چالش اصلی در آینده خواهد بود، تا بر روی حرف خود برای خاتمه دادن به طراحی عروسک روسی بایستد.
مترجم :لیودا سینانی

 

 


http://khodronegaran.com/detail/News/453969/2

چاپ خبر