مشاهده نسخه اصلی سایت
سرویس اقتصادی  -  اخبار ، 
تاریخ: 
۱۳۹۴/۵/۱۹ - ۱۰:۴۷
 ، 
شناسه خبر: ۴۲۲۱۵۰
ولادیمیر پوتین:
سیاست روسیه در حمایت از دولت و ملت سوریه تغییری نکرده است

می دانم که در چنین شرایطی موفقیت با مشکلاتی همراه است و حتی ممکن است نیروهای نظامی متحمل شکست هایی شوند.اما اطمینان دارم که ملت سوریه سرانجام به پیروزی نهایی بر تروریست ها دست خواهد یافت.

به گزارش گروه بين الملل «خبرگزاري دانشجو»، به گزارش دفتر مطبوعاتی رییس جمهوری روسیه، پوتین روز دوشنبه در دیدار با ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه در کاخ کرملین گفت: از وضعیت پیچیده سوریه در وهله اول در رابطه با هجوم گروه های تروریستی بین المللی به این کشور آگاهی داریم.

 


وی ادامه داد: می دانم که در چنین شرایطی موفقیت با مشکلاتی همراه است و حتی ممکن است نیروهای نظامی متحمل شکست هایی شوند. اما اطمینان دارم که ملت سوریه سرانجام به پیروزی نهایی بر تروریست ها دست خواهد یافت.


رییس جمهوری روسیه با بیان این که سیاست کشورش در حمایت از دولت و ملت سوریه تغییری نکرده است، افزود: در همین حال بر این باوریم که برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی به تشریک مساعی و مشارکت تمام کشورهای منطقه نیاز وجود دارد.


پوتین افزود: در تماس های با کشورهای منطقه خاورمیانه، همه آنها برای ادای سهم خود در مبارزه با گروه تروریستی داعش اعلام آمادگی کرده اند.


رییس جمهوری روسیه به عنوان مثال به اعلام آمادگی کشورهای ترکیه، عربستان سعودی و اردن برای مبارزه و مقابله با گروه داعش اشاره کرد.


پوتین گفت: در این رابطه از تمام دوستان خود از جمله دوستان سوری دعوت می کنیم تمام تلاش های خود را برای برقراری همکاری سازنده با کشورهای علاقمند به مبارزه با تروریسم بکار گیرند.


وی ادامه داد: بدیهی است که بین کشورهای همسایه همیشه اختلافات، سو تفاهم ها یا تنش هایی بروز می کند اما برای مبارزه با تروریست ها باید تلاش ها هماهنگ شود و کشورهای منطقه به همکاری با یکدیگر بپردازند.


ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه نیز در این دیدار گفت که ائتلافی که برای مبارزه با داعش به وجود آمده است برای این که بطور موثر با این گروه مقابله کند نیاز به انجام اقدامات بیشتری دارد.


وی افزود: مشکل اصلی سوریه این است که کشورهای همسایه که به آنها اشاره کردید به حمایت از تروریست ها می پردازند. اما آمادگی داریم با تکیه بر اقدامات شما برای آغاز همکاری در مبارزه با تروریست ها با کشورهای همسایه تلاش کنیم.


وزیر خارجه سوریه همچنین به امیدواری کشورش به ادامه حمایت ها و پشتیبانی های روسیه اشاره و از رییس جمهوری روسیه بخاطر کمک های به دمشق تشکر کرد.


ولید المعلم برای انجام دیدار یک روزه از صبح روز دوشنبه در مسکو بسر می برد و ظهر امروز با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت و گو کرد.

دانلود فایل مرتبط با خبر :
انتهای خبر / خودرونگاران / کد خبر ۴۲۲۱۵۰

صفحه نخست
|
صفحه سرویس اقتصادی