امروز: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ -
وبسایت خبری
افزايش سرقتهاي خياباني (٣)
دزدي موتور كراس در كمتر از ٤٥ ثانيه
خودرونگاران_از ابتداي سال جاري پرونده افزايش سرقتهاي خياباني را باز كرديمو قول داديم تا به فراخور در مورد اين دزدي ها و هزينه هاي كه به دنبال اين اتفاق به مالباخته تحميل ميشود صحبت كنيم .

به گزارش خبرنگار خودرونگاران، در تازه ترین فیلم هایی که از سرقت موتورسيكلت منتشر شده است ، دزد جوان موتور سيكلت كراس  را در کمتر از ٤٥ ثاینه به سرقت می برد و این یعنی سرقت حداقل  ٨٠ ميليون تومان در کسری از ثانیه .
از ابتداي سال تا كنون سرعت سرقت خودرو و موتور سيكلت بعد از افزایش قیمتها که در طی ماههای گذشته روی داده است سريعتر و بي پروا تر شده است و به قولی در حال رکورد زنی در این بحث هستیم . هم اكنون يك موتور كراس دست دوم بين ٨٠ تا ٥٠٠ ميليون تومان خريد و فروش ميشود. در تازه ترین فیلم های منتشر شده از صحنه های سرقت قطعات خودرو نشان می دهد سارقین قطعات خوردو را با روش های خود در کسری از ثانیه می دزدند و مالکین خودرو را با خسارت های قابل توجهی مواجه می کنند.
 همانطور که پیش از این توسط سایت خودرونگاران وعده داده بودیم برخی از این فیلمهای سرقت قطعات را  منتشر خواهیم کرد.  فیلم های همچون  دزدی ایربگ خودروی 206 سدان در کمتر از 20 ثانیه  ، یا سرقت آینه های بغل خودروی پرشیا در کمتر از 8 ثانیه و حالا دزدي موتور سيكلت كراس در كمتر از ٤٠ ثانيه
 از ابتدای سال جاری و به دنبال شیوع کرونا  که منجربه نیمه‌تعطیل شدن بسياري از شغلها شده موجب شده تا شهروندان کمتر از خانه‌هایشان بیرون بیایند و از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.  در اين شرایط با کاهش تردد خودروهای شخصی در سطح شهر و توقف طولانی مدت خودروها در پارکینگ منازل یا مقابل خانه‌ها هستیم؛ همین موضوع فرصت مناسبی برای سارقان است.
موضوعي كه موجب شده تا دزدان از فرصت پيش آمده استفاده كرده و بيشتر دست به دزدي بزنند.سرقت هایی که در کمتر از یک دقیقه روی می دهد و نشان از حرفه ای بودن سارقان و ظن به افزایش سرقت با آزادی زندانیان دارد .
این  موضوع  مورد تائید  سردار ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ نیز هست و چندی پیش در این باره گفته بود : «این روزها شهروندان ساعت‌های بیشتری در منازل خود هستند و به‌ندرت از خودروهایشان استفاده می‌کنند. به همین دلیل در طول شبانه‌روز خودروهای شخصی بی‌استفاده در پارکینگ خانه‌ها یا کنار خیابان رها شده‌اند و همین موضوع فرصت و حتی قدرت انتخاب بیشتری به سارقان حرفه‌ای می‌دهد تا بتوانند نقشه‌هایشان را عملی کنند.»
وی ادامه می‌دهد: «برای پیشگیری از سرقت خودرو لازم است شهروندان نکات امنیتی را رعایت کنند. مثلا از انواع قفل‌ها مثل قفل فرمان و پدال و دزدگیر برای ایمن کردن خودرویشان استفاده کنند. اگر خودرویشان را در خیابان پارک می‌کنند سعی کنند شب‌ها آن را در محلی روشن پارک کنند و در کل نسبت به‌ خودروی خود هوشیار باشند.»

حجم:
مدت زمان:
دانلود
کد خبر: ۴۷۳۷۹۴
تاریخ مخابره: ۱۳۹۹/۸/۱
زمان مخابره: ۱۵:۲۳
ابر کلیدواژه ها:
موتور کراس خودرونگاران سرقت
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0