امروز: پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
افزایش سرقت های خیابانی (۲)
سرقت آینه بغل فقط در ۸ ثانیه
خودرونگاران | در تازه ترین فیلم هایی که از سرقت قطعات خودرو منتشر شده است ، دزدی آینه های بغل خودروی پژو پرشیا را در کمتر از 8 ثاینه به سرقت می برد و این یعنی سرقت 400 هزار تومان در کسری از ثانیه .

به گزارش خبرنگار خودرونگاران ،  به نظر می رسد سرعت سرقت قطعات خودرو بعد از افزایش قیمتهایی که در طی ماههای گذشته روی داده است رو به کاهش است و به قولی در حال رکورد زنی در این بحث هستیم به گونه ای که تازه ترین فیلم های منتشر شده از صحنه های سرقت قطعات خودرو نشان می دهد سارقین قطعات خوردو را با روش های خود رد کسری از ثانیه می دزدند و مالکین خودرو را با خسارت های قابل توجهی مواجه می کنند.
 همانطور که پیش از این توسط سایت خودرونگاران وعده داده بودیم برخی از این فیلمهای سرقت قطعات را  منتشر خواهیم کرد.  فیلم های همچون  دزدی ایربگ خودروی 206 سدان در کمتر از 20 ثانیه  ، یا سرقت آینه های بغل خودروی پرشیا در کمتر از 8 ثانیه و ....
 از ابتدای سال جاری و به دنبال شیوع کرونا  که منجربه نیمه‌تعطیل شدن شهر شده شهروندان کمتر از خانه‌هایشان بیرون بیایند و از ترددهای غیرضروری خودداری می کنند.  شرایطی  با کاهش تردد خودروهای شخصی در سطح شهر و توقف طولانی مدت خودروها در پارکینگ منازل یا مقابل خانه‌ها هستیم؛ همین موضوع فرصت مناسبی برای سارقان است. 
به گونه ای  که در این مدت شاهد افزایش فیلم های منتشر شده از سرقت قطعات خودرو و در نهایت سرقت  خودرو در زمانی کوتاه هستیم . سرقت هایی که در کمتر از یک دقیقه روی می دهد و نشان از حرفه ای بودن سارقان و ظن به افزایش سرقت با آزادی زندانیان دارد . 
این  موضوع  مورد تائید  سردار ظهیری رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ نیز هست و چندی پیش در این باره گفته بود : «این روزها شهروندان ساعت‌های بیشتری در منازل خود هستند و به‌ندرت از خودروهایشان استفاده می‌کنند. به همین دلیل در طول شبانه‌روز خودروهای شخصی بی‌استفاده در پارکینگ خانه‌ها یا کنار خیابان رها شده‌اند و همین موضوع فرصت و حتی قدرت انتخاب بیشتری به سارقان حرفه‌ای می‌دهد تا بتوانند نقشه‌هایشان را عملی کنند.»
وی ادامه می‌دهد: «برای پیشگیری از سرقت خودرو لازم است شهروندان نکات امنیتی را رعایت کنند. مثلا از انواع قفل‌ها مثل قفل فرمان و پدال و دزدگیر برای ایمن کردن خودرویشان استفاده کنند. اگر خودرویشان را در خیابان پارک می‌کنند سعی کنند شب‌ها آن را در محلی روشن پارک کنند و در کل نسبت به‌ خودروی خود هوشیار باشند.» 

 

حجم:
مدت زمان:
دانلود
کد خبر: ۴۷۰۳۷۲
تاریخ مخابره: ۱۳۹۹/۳/۱۲
زمان مخابره: ۱۲:۰۰
ابر کلیدواژه ها:
آینه بغل خودرو سرقت خودرو
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۹ + ۷
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0