امروز: دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۴۰۰/۹/۱۷ - ۰۰:۰۰
شناسه خبر: ۵۰۸۲۸۵
 
صفادشت، شهرِ سالم به همت هلدینگ رایزکو
خودرونگاران - نخستین جشنواره انتخاب معلم و جوان برتر صفادشت در قالب اولین گام طرح صفادشت، شهر سالم روز دوشنبه، ۱۵ آذر‌ماه در فرهنگسرای صفادشت برگزار شد.

به گزارش خودرونگاران ، در این رویداد بیش از ۱۵۰ نفر از معلمان و جوانان نخبه صفادشتی طی فرآیندی در حوزه‌های علمی، پژوهشی و فناوری، فرهنگی، کسب‌وکار و علوم قرآنی موردبررسی و ارزیابی قرار گرفتند و نهایتاً از ۸ معلم برتر، ۲ معلم شایسته تقدیر، ۳ مدرسه برتر و ۷ جوان برتر در منطقه صفادشت تقدیر شد.

در حاشیه مراسم نخستین جشنواره معلم و جوان برتر صفادشت جابر کریمی فرماندار شهر صفادشت ضمن تجلیل از معلمین برتر و جوانان نخبه این شهر که آینده کشور را تضمین می‌کنند و همچنین تقدیر از مسئولان برگزاری این رویداد، (شهرداری صفادشت و هلدینگ رایزکو) خاطرنشان کرد: لازمه برخورداری از جامعه و شهر سالم، توجه ویژه به ظرفیت‌های انسانی جامعه و پرورش نیروی انسانی است.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه این موضوع دغدغه مسئولین و بخش خصوصی در صفادشت است گفت: ترکیب معلم برتر و جوان برتر نشان‌دهنده هوشمندی دست‌اندرکاران این 

مراسم است که این اولویت را تشخیص داده‌اند. همچنین پروژه شهر سالم در همین راستا توسط شهرداری صفادشت و هلدینگ رایزکو برنامه‌ریزی‌شده و برنامه‌های راهبردی و استراتژیک آن در دستور کار شهر قرارگرفته است.

جابر کریمی ابراز امیدواری کرد این پروژه در آینده‌ای بسیار نزدیک اجرایی شود، شاهد رشد و پیشرفت همه‌جانبه صفادشت باشیم و صفادشت، شهرِ سالم به‌عنوان الگویی برای سایر شهرها در سطح کشور مطرح شود.

خدایار رئیس شورای شهر صفادشت نیز ضمن تقدیر از مقام معلم به برگزاری جشنواره معلم برتر و جوان برتر در طرحی تحت عنوان صفادشت، شهرِ سالم گفت: باهمت مسئولین شهر صفادشت و مدیران هلدینگ رایزکو هدف ما این است که صفادشت در افق سال ۱۴۰۵ و ۱۴۱۰ به‌عنوان شهری نمونه در تمام حوزه‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی و غیره در غربی‌ترین نقطه استان تهران شناخته شود.

حمیدرضا صمدی رئیس هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه راهبردی راز (رایزکو) و یکی از بنیان‌گذاران پروژه شهر سالم صفادشت نیز با نوید اهدای دو هدیه به‌تمامی شهروندان گفت: اول آن‌که تأمین بودجه اولیه موسسه صفادشت، شهر سالم به عهده هلدینگ رایزکو خواهد بود و دوم آن‌که 

این هلدینگ آمادگی جذب تمامی نخبگان و جوانان فرهیخته صفادشتی را دارد.

صمدی ادامه داد هلدینگ رایزکو شامل ۲۵ شرکت زیرمجموعه از آذربایجان تا بندرعباس و قشم با نیروی شاغل بالغ‌بر ۵۰۰۰ نفر است که ۲۶۰۰ نفر از آنان در شهر صفادشت فعال هستند.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه راهبردی راز در خصوص تأثیر چشم‌انداز شهر سالم، صفادشت بر تولید ملی عنوان کرد: چنانچه هر شهری بتواند اقتصاد خود را مدیریت کند و زنجیره اقتصاد به‌طور کامل انجام شود نیاز نداریم تا سربار دولت شویم و بدین ترتیب با رشد و توسعه هر منطقه می‌توانیم به رشد و توسعه کشور کمک کنیم.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های محمدعلی کریمی شهردار صفادشت ابراز امیدواری کرد تا با آغاز این پروژه و حرکت در مسیر رشد جوانان این شهر شاهد دست‌یابی به اهداف تعیین‌شده باشیم.

مهدی سعیدی پور عضو دبیرخانه دائمی شهر سالم و نماینده هلدینگ رایزکو در پروژه شهر سالم گفت: بهمن‌ماه سال گذشته دبیرخانه دائمی شهر سالم به پیشنهاد هلدینگ رایزکو و با همکاری شهرداری صفادشت در فرهنگسرای بعثت این شهر

راه‌اندازی و اجرای مطالعاتی این پروژه از تابستان سال گذشته آغاز شده است.

سعیدی‌پور اظهار کرد: با رویکرد فعال‌سازی ظرفیت‌های بالقوه، هم‌سویی و اثربخشی بیشتر فعالیت‌ها، پیشگیری از موازی‌کاری، هم‌افزایی و برآیند مثبت برنامه‌ها، شناسایی نقاط ضعف و قوت، فرصت‌ها و تهدیدها، تعیین سرفصل برنامه‌های اصلی، شفاف و مشخص شدن تکالیف مطابق الگوهای توسعه شهری و بر اساس اصول چند‌گانه شهر سالم شامل حیات‌بخشی پایدار، ایمنی و امنیت، هویت، تعاون، بهره‌وری اقتصادی، زیبایی، پویایی، سازگاری، تعادل، احساس تعلق، بهره‌وری وقت آزاد به الگویی رسیدیم تا مسئولیت اجتماعی را با محیط پیرامون پیوند دهیم.

سعیدی‌پور مدیرعامل شرکت اورند سازه راز از زیر‌مجموعه‌های هلدینگ رایزکو در ادامه گفت: شرکت توسعه سرمایه‌گذاری و راهبردی راز (رایزکو) به‌عنوان اولین مجموعه خصوصی متناسب افق دید بلندمدت رئیس هیئت مدیره این مجموعه، دکتر حمیدرضا صمدی با همکاری شهرداری و فرهنگسرای صفادشت بر اساس استانداردهای بین‌المللی به این حوزه ورود کرد و به دنبال مدلی بود تا نسبت و مسئولیت خود را به شهر و شهروندان و مسئولیت شهر و شهروندان نسبت به خود را مشخص کند. به‌زودی جاری‌سازی این پروژه در 

شهر صفادشت و با همکاری شرکت مشاور شهرسازی و کارشناسان علمی و تحقیقاتی ضمن برگزاری کلاس و آموزش در سطوح مختلف جامعه از مردم تا حاکمیت به تفکیک و با تعیین وظایف هر بخش اقدام خواهد شد.

سعیدی‌پور تصریح کرد: شهرِ سالم یک مقصد نیست بلکه دائما در حال حرکت به سمت بهبودی است و یک نهضت در تمامی لایه‌های جامعه است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع الگوسازی شهری اظهار کرد: در راستای اعتلای شهر سالم دبیرخانه دائمی این طرح، سه برنامه در دستور کار خود قرار داد. جام رمضان که به دلیل رعایت دستورالعمل‌های کرونایی به تعویق افتاد، جشنواره انتخاب معلم برتر و جشنواره انتخاب جوان برتر صفاشت که به همت مدیران هلدینگ رایزکو و شهرداری صفادشت برگزار شد.

امروزه شهر‍‌سالم یکی از الگوهای راهبردی و کلیدی توسعه شهری محسوب شده که نیازمند هم‌افزایی و همراهی همه‌ی ارکان جامعه است. چالش‌های پیش‌روی شهرها ایجاب می‌کند تا ایده شهر‌سالم به‌عنوان ابزاری مؤثر و جامع در حل مسائل موردتوجه قرار گیرد.

 

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۶:۱۸
متن کامل برنامه ۷ فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی
خودرونگاران_ متن کامل برنامه ۷ فصلی وزیر صنعت برای تحول در خودروسازی منتشر شد.
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۶:۱۰
چالش نرخ پايين آموزش رانندگي/ تعليم رانندگي بايد از طريق آموزشگاه هاي صنفي تحت پوشش اتحاديه انجام گيرد
خودرونگاران - رئيس اتحاديه آموزشگاه هاي تعليم رانندگي تهران در خصوص پايين بودن نرخ آموزش در اين صنف بيان داشت: نحوه نرخ گذاري در اين صنف از سوي مراجع تصميم گير در کنار کالاهاي اساسي قرار گرفته و کنترل...
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۵:۳۷
گروه بهمن رتبه اول بهره وری را در میان شرکت های خودرویی و قطعه ساز کسب کرد
خودرونگاران_درجدیدترین رتبه بندی سازمان مدیریت صنعتی ایران، گروه بهمن موفق شده است در شاخص های بهره وری و بازده فروش در گروه وسایل نقلیه و قطعات خودرو، رتبه اول را کسب کند .
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۵:۱۱
سند چشم انداز صنعت خودرو نهایی می‌شود
خودرونگاران_ معاون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از نهایی شدن سند چشم انداز صنعت خودرو ۲ تا ۳ هفته دیگر خبر داد.
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۳:۵۷
میزان افزایش قیمت خودروهای پرطرفدار در یک سال گذشته
خودرونگاران_قیمت خودرو در بازار خودروهای پرطرفدار داخلی و خارجی، در یک سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. در این میان برخی خودروها مانند جک s۵، حدود ۲۸۰ میلیون تومان افزایش را نیز تجربه کرده‌اند.
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۳:۵۱
ترکیب جدید هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور
خودرونگاران - مجمع عمومی انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور به صورت عادی به طور فوق العاده برگزار و ترکیب جدید هیات مدیره این تشکل کشوری معرفی شدند.
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۳:۴۸
بنزین سال آینده گران نمی‌شود
خودرونگاران_عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: قیمت بنزین در سال آینده افزایش نخواهد داشت.
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۳:۴۶
گام‌های ایران‌خودرو در مسیر خودکفایی و صرفه جویی ارزی
خودرونگاران - بر اساس جدیدترین آمار تولید، ایران خودرو ۵۳ درصد از سهم تولید خودروهای سواری کشور در آذرماه ۱۴۰۰ را در اختیار خود گرفته است.
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۳:۴۴
واردات ۶۰ هزار خودرو در انتظار تایید شورای نگهبان
خودرونگاران_سید جواد حسینی کیا با اشاره به مصوبه مجلس برای واردات ۶۰هزار دستگاه خودرو گفت: منابع تعرفه‌ای برآمده از واردات خودرو، صرف توسعه و به روز آوری ناوگان حمل‌ونقل شهری و نوسازی راه‌های روستایی ...
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۳:۴۰
بازار خودرو در انتظار سقوط قیمت است؟
خودرونگاران_بالاخره سکوت در وین شکست و حالا خبرهای جدی‌تری از هتل کوبورگ به گوش می‌رسد و گمانه‌های رسیدن به توافقی قریب‌الوقوع را تقویت می‌کند اما این موضوع چه تاثیری در بازار خودرو دارد؟
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۱:۵۱
پیگیری رفع معضل بیمه تامین اجتماعی تاکسیرانان پایتخت از اولویت های شهرداری
خودرونگاران_مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از پیگیری های متعدد صورت پذیرفته از سوی مدیران این سازمان با هدف رفع معضل بیمه تامین اجتماعی تاکسیرانان خبر داد.
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۱:۴۴
دخالت دولت‌ها در بازار خودرو باید کمتر شود
خودرونگاران_به گفته عضو کمیسیون صنایع مجلس دولت‌ها سهام اندکی (کمتر از ۶ درصد) در صنعت خودروسازی دارند، اما ۱۲۰ درصد اعمال قدرت می‌کنند و این باعث می‌شود خودروسازی آسیب ببیند.
۱۴۰۰/۱۱/۴ - ۱۱:۰۷
اعلام آمادگی ایران خودرو برای تامین تاکسی ناوگان موریتانی
خودرونگاران - در نشست مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با رییس نمایندگی سفارت جمهوری اسلامی موریتانی در ایران، زمینه های مشترک همکاری میان این خودروساز و کشور موریتانی مورد بررسی و گفت و گو قرار گرفت.
۱۴۰۰/۱۱/۱ - ۱۰:۳۰
توضیحات پارس خودرو در‌ مورد فیلم منتشر شده از پارکینگ خودروها + فیلم
خودرونگاران - شرکت پارس‌خودرو اعلام کرد تمام خودرو‌هایی که در پارکینگ این شرکت مانده اند، کمبود قطعات الکترونیکی دارند.
۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۵۳
حضور مکث موتور در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران
خورونگاران_شرکت مکث موتور قصد دارد به منظور تعامل و ارتباط نزدیک‌تر با علاقه‌مندان و ارائه تازه‌ترین اخبار و محصولات خود در چهارمین نمایشگاه بین‌‍المللی خودرو تهران شرکت ‌کند.
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۱:۴۸
مجلسی‌ها از کوتاهی خودروسازان گلایه دارند؛ خودروسازان از نبود قطعات الکترونیکی
خودرونگاران - در حالی اعضای هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو، مشکل افزایش خودروهای ناقص را کوتاهی خودروسازان و عدم عرضه به بهانه‌های مختلف می‌دانند که دبیر انجمن خودروسازان ایران و مقام‌های مسئول ایران...
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۴:۱۸
الزامات موفقیت برنامه‌های تحولی وزارت صمت برای صنعت خودرو کشور
خودرونگاران - انتشار برنامه راهبردی وزارت صمت برای صنعت خودرو در ۹ پروژه تحولی بازتاب زیادی در رسانه ها و بین کارشناسان و صاحب نظران صنعت خودرو داشته است؛ از خوش بینی به آینده تا ایده آلی و برنامه نو...
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۳۴
کاهش ۶ درصدی قیمت خودرو
خودرونگاران - یک کارشناس بازار خودرو گفت: کاهش قیمت دلار از ۳۰ به ۲۸ هزار تومان تاثیر چندانی در بازار خودرو نداشت و قیمت این کالا بر اثر کاهش نرخ ارز تنها ۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۴
اظهار نظر درخصوص تصادف زنجیره ای اخیر نیازمند بررسی کارشناسی است
خودرونگاران - دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور در خصوص باز نشدن ایربگ خودروها در تصادف زنجیره ای بهبهان گفت: اظهار نظر درخصوص تصادف زنجیره ای اخیر نیازمند بررسی کارشناسی است.
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۵۲
گزارش خودروسازان از تصادف زنجیره ای بهبهان/ یک ایربگ باز شد
خودرونگاران -دبیر انجمن خودروسازان ایران با اعلام اینکه ۱۵ خودروی حادثه دیده در این حادثه متعلق به ایران خودرو و ۲۳ خودرو برای شرکت سایپا بوده است، گفت: اکثر خودروهای حادثه دیده دارای ایربگ بودند اما ...
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۷
ارایه بسته پیشنهادی وزارت صمت در زمینه رفع موانع تولید
خودرونگاران - در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی شامل پیشنهادهای مدون۲۸ ماده‌ای برای رفع موانع تولید ارائه کرد.
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۴
چرا راه دور؟ خدمات خودرویی مورد نیازتان را در جیب‌تان بگذارید
خودرونگاران - اگر از معدود افرادی هستید که نقش پر رنگ فناوری را در زندگی امروز پیش بینی کرده بودید باید به شما تبریک گفت چون بسیاری حتی قدرت تصور این را هم نداشتند که روزی یک گوشی همراه کوچک به جعبه ا...
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۵:۴۳
خریدار و فروشنده واقعی در بازار نیست
خودرونگاران - بازار خودرو همچنان از خریدار و فروشنده واقعی خالی است و قیمت ها نیز تابعی از دلار است. علاوه بر این بازار شاهد افزایش عرضه محصولات از سوی خودروسازان هم نیست.
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۷
ضرر هنگفت معادن از ممنوعیت واردات ماشین
خودرونگاران - معاون معادن و فراوری مواد وزارت صمت ضمن تشریح برنامه های تحولی وزارت صمت در بخش معدن، از برنامه ریزی این وزارتخانه جهت مشارکت دادن مردم و سرمایه‌های خرد و کوچک در سودآوری بخش معدن خبر دا...
۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۵:۴۱
فقط ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده به صورت غیرمجاز LPG مصرف می‌کنند
خودرونگاران - یک کارشناس انرژی با بیان اینکه "تنها ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده به صورت غیرمجاز LPG مصرف می‌کنند"، گفت: پیشنهاد می‌شود به دلیل تهدید امنیت جانی خود این افراد و دیگر افراد جامعه، این خودروها...
۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۴:۴۵
شرایط پیش فروش یکساله محصولات سایپا اعلام شد
خودرونگاران - در راستای آرامش بخشی به بازار خودرو، پیش فروش یک ساله و پیش فروش مشارکت در تولید محصولات گروه خودروسازی سایپا، از روز پنجشنبه هفته جاری(۳۰دی ماه) آغاز می شود.