امروز: شنبه ۳ آیان ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۹/۷/۲۰ - ۱۵:۰۳
شناسه خبر: ۴۷۳۵۹۸
 
مدیرعامل اسبق سایپا
خارجی ها هم کپی کارند / گروهی فقط به فکر تغییر مدیرعامل هستند
خودرونگاران | در چندماه اخیر به دلیل جهش ناگهانی قیمت خودروها و کاهش قدرت خرید مردم، افزایش جبر تحریم و مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا منجر به این شد که صنعت خودرو کشور با مشکلات نقدینگی بیشتری مواجه شود.

برخی از منتقدان این مساله را ناشی از عدم وجود پلت‌فرم ملی در صنعت خودروسازی تلقی کرده که توان فنی خودروسازان را کاهش داده است. برای بررسی این موضوع گفت‌وگویی با سعید مدنی مدیرعامل اسبق سایپا داشتیم که در ادامه از نظر خواهیم گذراند:

* دانش طراحی و ساخت پلت فرم در صنعت خودرو به قدری حائز اهمیت است که اگر خودروسازی به این دانش دست نیابد عملا خودروساز شناخته نمی‌شود، با این تفاسیر آیا به نظرتان خودروسازان داخلی از پلت فرمی که متعلق به دانش خودشان باشد برخوردار هستند؟
صنعت‌خودرو با سایر صنایع متفاوت است، خودروسازی تاثیرات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارد که از همین عوامل مذکور نیز تاثیر می‌گیرد. همچنین در تولید ناخالص کشور مشروط بر فعالیت با ظرفیت کامل، ۴ تا ۵ درصد می‌تواند اثر داشته باشد. در مسائل سیاسی در تمام دنیا با حمایت از صنعت‌خودروسازی برای خود وجه می‌سازند. با این حال متاسفانه در ایران این مساله بالعکس هست، زیرا در جهان مسئولان برای وجه ساختن کمک می‌کنند اما در اینجا با اذیت کردن برای خود اسم و رسمی می‌سازند. به طور مثال قیمت‌گذاری دستوری انجام داده یا در رسانه‌ها مورد هجمه قرار می‌گیرد. بنابراین بهره برداری سیاسی از این صنعت همواره با بعد منفی همراه است.

بنابراین اگر زیرساخت‌های مذکور را اصلاح نکنیم، صنعت خودرو پیشرفت چندانی نخواهد داشت. در بسیاری از موارد مانند پلت‌فرم که در ایران زمینه آن وجود دارد، به حدی روند تولید آن کند بوده که ممکن هست از ارزش آن کاسته شود. صنعت خودرو در چند دهه گذشته در کشور مورد توجه جدی قرار نگرفته، اما باز هم روند روبه رشدی را طی کرده است.

باتوجه به حضور ۳۷ ساله‌ام در بخش‌های مختلف صنعت خودرو و رصد آن به نتیجه شرح داده رسیدم. فرآیند خودروساز شدن به این شکل هست که ابتدا باتولید و مونتاژ شروع، سپس وارد ساخت داخل و بعد از آن بهبود و کیفیت و در نهایت طراحی خودرو می‌شود. طراحی خودرو نیز با فیس لیفت کردن آغاز می‌شود. بعد از آن نوبت به طراحی بدنه و نهایتا به طراحی پلت‌فرم می‌رسد. نقطه پایانی پلت فرم است که براساس آن می‌توان گفت کشوری دارای پلت‌فرم هست یا نه؟

خوشبختانه تاکنون تمام مراحل مذکور را در خودروسازی داخل طی کرده‌ایم. این مراحل از دهه ۶۰ آغاز و تا دهه ۹۰ طی شده است. بنابراین به جرات می‌توان گفت خودروسازان داخلی در بخش طراحی و مهندسی توان ساخت پلت فرم و ظاهر خودرو را دارند. تمام این عوامل قابل استناد بوده که در ایران خودرو و سایپا روی آن کار کرده‌اند. در شرکت‌های کوچک که عمدتا تجاری هستند روی برخی از این موارد کار شده، اما کمتر بوده است. از آن جایی که تیراژ  خودروسازان کوچک کم هست تولید آن ها صرفه اقتصادی ندارد. ایران خودرو روی پلت فرم پژو و سایپا روی پلت‌فرم شاهین که در دوره مدیرعاملی من در سایپا قرارداد آن منعقد شد، فعالیت داشته‌اند.

پلت فرم شاهین، پلت‌فرم تویوتا یاریس بوده اما نه با همان جزئیات که کپی برداری شده باشد. از سیستم‌های فرمان، موتور و گیربکس و... که شرکت‌های مختلف اقدام به طراحی آن کرده، سیستمی را اقتباس می‌کنند.

 

* بارها در گوشه و کنار شنیده‌ایم که پلت‌فرم شاهین محصول جدید سایپا از روی یک خودرو خارجی برداشته شده، آیا این گفته که پلت‌فرم شاهین متعلق به تویوتا یاریس است صحت دارد؟
 

بله، پلت‌فرم تویوتا یاریس بوده اما نه با همان جزئیات که کپی برداری شده باشد. از سیستم‌های فرمان، موتور و گیربکس و... که شرکت‌های مختلف اقدام به طراحی آن کرده، سیستمی را اقتباس می‌کنند. به طور مثال در خودرو ساینا از قطعات ریو بهره گرفته شده که به معنای کپی نبوده و در دنیا نیز این شیوه مرسوم است. اگر به شرکت‌های قطعه ساز اروپایی یا آمریکایی بروید، قفسه‌هایی در آن خواهید دید که محصولات رقیبان را در آن قرار داده که برای تولید محصول جدید ۸۰ درصد از ایده رقیب استفاده و مابقی را به نظر خود بهبود کامل و در هم ادغام می‌کنند. آنچه که به این روش ساخته می‌شود، متعلق به شرکتی که الگو برداری کرده بوده حتی اگر ۹۰ درصد کپی باشد.

در صنعت خودروسازی نیز اینگونه است، ممکن است سیستم تعلیق را مشابه دیگری یا گیربکس و پیشرانه را مانند آلمانی‌ها انتخاب کنیم. موارد فراوانی مشابه این مورد وجود دارد که شرکتی که قطعات را کنار یک دیگر قرار می‌دهد، صاحب آن برند است. باتوجه به اینکه فعالیت در شرکت‌های آلمانی داشته‌ام و دیده‌ام چگونه اقدام به طراحی می‌کنند، اگر بخواهند یک خودرو را بسازند اسکچی از آن را طراحی و قطعه سازان را فرا می خواند. سپس از آن ها نظر خواهی در مورد داشتن دانش تولید کرده که در نهایت نیز تمام نظرات آن‌ها را جمع و خروجی انتخاب یک محصول خواهد بود. در این فرآیند کسی از آن خرده نمی‌گرفت که چرا طراحی انجام نشده است. در کشور نیز توانایی بنچ مارک(الگو برداری) وجود دارد. پس ایرادی نیست که از پلت‌فرم یاریس یا... استفاده کرده باشیم.

اگر قطعات آن را سفارش دهیم کسی از ما خرده نخواهد گرفت، مهم الگو است. مشکلی که ما در صادرات یا تامین ساخت داخل کردن قطعات برای مشارکت قطعه سازان داخل با خارج داشتیم این مورد بود که برای تامین اگر به کشورهای دیگر مراجعه می‌کردیم، اعلام می‌شد که شریک خودروساز دیگر هستند و امکان تولید برای ما را ندارند. بنابراین اگر تغییر روی محصول باشد دیگر ایراد ندارند. طراحی خودرو باتوجه به امکانات هر دو خودروساز دارند، با سرعت امکان پذیر است. در زمینه طراحی خودرو، ساخت تجهیزات خطوط رنگ و تولید، مونتاژ و دانش فنی تسلط کافی داریم. اما گاهی باید برای فیکسچرها به خارج سفارش دهیم.

نقاط ضعف این صنعت نبود موتورهای کم مصرف و سالها در جا زدن  برای تولید گیربکس اتوماتیک است.

 

* به جز پلت‌فرم، در ساخت چه اجزای دیگری در کشور مشکل وجود دارد؟


چند حلقه مفقوده در زنجیره تولید داریم، که بیشتر به پلت فرم بر می گردد. موتور، گیربکس و آزمایشگاه های مربوط به تکنوسنتر برای خودکفایی است. سالیان سال درجا زدیم برای تولید گیربکس اتوماتیک، تا چند سال آینده کسی خودرو با گیربکس دستی نخواهد خرید. زمانی که تیبا را تولید و به عراق برای نمایشگاه بردیم، همه تمایل به خرید داشتند اما به این دلیل که دنده اتوماتیک نداشت، فروخته نشد. تولید گیربکس اتوماتیک می‌تواند خودروسازی را نجات دهد. شاید تولید آن هزینه بردار باشد، ولی می‌توان آن را چند برابر فروخت. در گیربکس های اتوماتیک ضعف داشتیم، زمانی که در وزارت صمت در دوره آقای نعمت‌زاده بودم با همکاری سازمان صنایع گسترش و بخش خصوصی در زنجان کارخانه‌ای احداث شد. در این پروژه شرکت پانچ بلژیک شریک خارجی برای انتقال دانش و تکنولوژی همکاری داشت، اما ابتر ماند. با کنار رفتن نعمت‌زاده وزرای دیگر آمدن که شورای سیاستگذاری صنعت خودرو را تعطیل و هر سرپرستی پس از آن‌ها آمد همتی برای برگزاری این شورا نکردند. در زمان نعمت‌زاده این شورای هر دو هفته یک بار تشکیل می‌شد تا مشکلات مربوط به خودروسازی مطرح و پیگیری شود. با تعطیلی این شورای نه تنها کاری نکردند، بلکه مرتب مدیرعامل تغییر دادند. در سایپا در ظرف ۴ سال چند مدیرعامل تغییر کرد. این عوامل سبب کندی پیشرفت محصولات شده است، محصولی که باید سال ۹۵ تولید انبوه می‌شد همچنان به تولید نرسیده است. زیرا زمانی که مدیرعامل تغییر می‌یابد، پروژه‌های مدیران قبلی لغو می‌شود.

 

*باتوجه به گفته شما، می‌توان گفت صنعت خودروسازی در تربیت مدیر نیز ضعیف عملکرده است؟
از نظر من مدیران خودروی هرجا می روند موفق هستند، دلیل نیز این هست که خودروسازی خیلی کاریزما دارد. زیرا باید تمام جوانب را در صنعت برای تولید در نظر بگیرند. ایران را می‌توان یک کشور خودروساز بیان کرد زیرا تجهیزات خودرویی را می‌توانند طراحی و تولید کنند. نقطه ضعف این صنعت نبود موتورهای کم مصرف است. در زمان وزارت نعمت زاده، با همکاری یک شرکت دانش بنیان و شرکت AVL قراردادی برای تولید موتور کم مصرف منعقد شد. این حلقه مفقوده را با کمک وزیر وقت به جریان انداختیم. در بحث خودکفایی گیربکس نیز پیشرفت داشتیم اما نیاز به آزمایشگاه داریم، دولت باید کمک کند تا تکنوسنترها ایجاد شود. نگرانی بابت پلت فرم نیست و باید مشغله مدیران را برای پیشرفت کاهش داد.

برگرفته از سایت بازار

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۹/۸/۲ - ۱۵:۰۵
ممنوعیت تردد کامیون در محور هراز تا بامداد روز پنجم آبان
خودرونگاران_مسوول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌ها گفت: در محور هراز تردد کامیون غیر از حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ امروز تا ساعت ۲ بامداد روز بعد و همچنین روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه پیشِ ...
۱۳۹۹/۸/۲ - ۱۳:۴۳
بازسازی ۱۴۰۰ دستگاه اتوبوس فرسوده ظرف ۴ سال
خودرونگاران_مدیر کل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری وزارت کشور با بیان اینکه در حال حاضر امکان نوسازی ناوگان اتوبوس شهری وجود ندارد گفت: ظرف چهار سال هزار و چهارصد دستگاه اتوبوس فرسوده شهری را بازس...
۱۳۹۹/۸/۲ - ۱۳:۳۸
بررسی افزایش نرخ معاینه فنی خودروها در شورای رقابت
خودرونگاران_ مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران از بررسی افزایش نرخ معاینه فنی خودروها در شورای رقابت خبر داد.
۱۳۹۹/۸/۲ - ۱۳:۳۵
کاهش مصرف بنزین در آمریکا
خودرونگاران_تقاضا برای بنزین در آمریکا ضعیف شده و پالایشگاهها را ناچار کرده است نرخ استفاده از ظرفیت پالایش و فرآوری را کاهش دهند.
۱۳۹۹/۸/۲ - ۱۳:۳۳
اقتصاد دانش بنیان در صنعت خودرو با تمرکز بر فناوری‌های پاک در تولید
خودرونگاران_ کنفرانس پیشرفت‌های اخیر و روندهای آینده صنعت خودرو، دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
۱۳۹۹/۸/۲ - ۱۲:۲۶
فراخوان عجيب فراري براي 812
خودرونگاران_به تازگي شركت فراري برای 812 سوپرفست خود فراخوان داده است و علت آن را احتمال پرتاب شیشه عقب اين خودرو در هر لحظه از حرکت آن خوانده است.
۱۳۹۹/۸/۲ - ۱۲:۰۶
سوپرشارژ با ۶۷۰ اسب بخار به مسابقات اتومبیل رانی راه پیدا می کند
خودرونگاران_عضوهای سابق مسابقات Motorsport با ساخت خودروی سوپرشارژ قصد دارند مسابقات اتومبیل های برقی را گسترش دهند.
۱۳۹۹/۸/۲ - ۱۲:۰۲
کسب درآمد ۳۳۰ میلیون دلاری تسلا طی سه ماه اخیر
خودرونگاران_شرکت تسلا توانسته طی ۱۵ ماه گذشته پیوسته در کسب درآمد خود رشد داشته باشد.
۱۳۹۹/۸/۲ - ۱۱:۵۸
صدور گواهینامه موتورسیکلت به صورت مجازی
خودرونگاران_ سردار هادیانفر گفت: صدور گواهینامه موتورسیکلت به صورت مجازی و از طریق آموزشگاه‌های مجازی در دستور کار است.
۱۳۹۹/۸/۲ - ۱۰:۵۰
پرسرعت‌ترین خودروهای جهان را بشناسید
خودرونگاران_اتومبیل اسپرت تواتارا اس اس سی آمریکایی، با ثبت سرعت ۵۰۹کیلومتر در ساعت، توانست لقب پرسرعت‌ترین خودروی جهان را از آن خود کند.
۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۶:۰۷
کشف قیمت خودرو در بورس مشکل‌ساز خواهد شد
خودرونگاران - حجت الله فیروزی در واکنش به انتقادها در خصوص طرح عرضه خودرو در بورس، گفت: از آنجایی که هیچ سابقه‌ای از عرضه خودرو در بورس در کشور و سایر کشورها وجود ندارد، طبیعی است که طرح مجلس برای عرض...
۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۶:۰۳
کانال‌های ارتباط ایران‌خودرو با مخاطبان توسعه می‌یابد
خودرونگاران - مدیران گروه صنعتی ایران‌خودرو با هدف تکریم مشتریان و جامعه و توسعه کانال‌های ارتباطی با آنان، اقدام به پاسخگویی در صفحه اطلاع‌رسانی در فضای مجازی می‌کنند.
۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۵:۲۳
دزدي موتور كراس در كمتر از ٤٥ ثانيه
خودرونگاران_از ابتداي سال جاري پرونده افزايش سرقتهاي خياباني را باز كرديمو قول داديم تا به فراخور در مورد اين دزدي ها و هزينه هاي كه به دنبال اين اتفاق به مالباخته تحميل ميشود صحبت كنيم .
۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۵:۲۳
دزدي موتور كراس در كمتر از ٤٥ ثانيه
خودرونگاران_از ابتداي سال جاري پرونده افزايش سرقتهاي خياباني را باز كرديمو قول داديم تا به فراخور در مورد اين دزدي ها و هزينه هاي كه به دنبال اين اتفاق به مالباخته تحميل ميشود صحبت كنيم .
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۱:۳۱
عرضه جگوار برقی در هند
خودرونگاران_جگوار-لندروور برنامه دارد تا فروش مدل برقی جگوار «آی-پیس» را از اوایل سال آینده در هند آغاز کند؛ این خبر را رئیس این خودروساز در هند به رویترز اعلام کرد.
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۵:۴۴
قدردانی به سبک چینی
خودرونگاران - رسانه های چینی اعلام کردند که یک شرکت فولادسازی بعد از موفقیت چند ساله اش به تمام کارگران خود یک دستگاه خودروی لوکس هدیه داده است
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۱:۳۳
تایر فرسوده هم سلطان دار شد
خودرونگاران | تایر فرسوده کالایی نیست که قاچاق آن به‌راحتی امکان‌پذیر باشد. کالایی که یک تریلی با ظرفیت ۲۰ هزار تن بار، فقط ۱۵۰ تا ۱۷۰ حلقه از آن (به وزن هفت تا هشت هزار تن) را می‌تواند حمل کند هم بعد...
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۵:۱۸
عرضه سالانه ۵۰۰ هزار خودرو قطره چکانی نیست
خودرونگاران - معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو گفت: از ابتدای سال تاکنون، بیش از ۲۳۲ هزار و ۵۰۰ خودرو تحویل مشتریان این شرکت شده است و این رقم تا پایان سال، به ۵۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید.
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۳:۱۴
آقای وزیر، مطالبه گر باشید نه پاسخگو!
خودرونگاران| قطعه‌سازان به عنوان بخش خصوصی بین دو بخش دولتی و خصولتی صنایع مادر و خودروسازان در حال له شدن هستند؛ صنایع مادر مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان از جمله مس، ‌فولاد، مواد پتروشیمی، آلومی...
۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۱۱:۵۰
عشق به خودرو در خون ایرانی هاست/ ۷ هزار خودروی کلاسیک در ایران
خودرونگاران | همیشه داستان عشق، مثل قصه «طوقی»، که تمام کفتربازهای محل دنبالش بودند و بر بام خانه «بی‌بی» نشست و برای «آسد مرتضی»ی معروفِ فیلم زیبای «علی حاتمی» اُمد، نداشت، تا «طوبی» را همچون کفتر غر...
۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۲:۲۴
برنامه‌های وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو
خودرونگاران - معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای ساماندهی بازار خودرو را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۵:۱۴
دو پیشنهاد برای کاهش قاچاق قطعات خودرو
خودرونگاران - ناگفته پیداست یکی از عواملی که میدان را برای نقش آفرینی قاچاق و قاچاقچی مهیا می کند، عدم تامین نیاز بازار توسط تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان رسمی است. از این منظر، می توان عوامل محدود...
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۶:۴۱
حرکت شاهین در مسیر استانداردهای اروپایی
خودرونگاران_ خودرو، محصول پیچیده ای از فرایند های مهندسی و استانداردسازی است که در نهایت به پروژه تجاری با تیراژ انبوه تبدیل می شود و به دست مشتریان می رسد.
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۱:۳۷
الزامات همکاری ۲۵ ساله ایران با چین در صنعت خودرو
خودرونگاران_توجه به جزییات همکاریها برای توسعه، شراکتها و ادغامهای صنعت خودرو در برنامه همکاری ۲۵ساله ایران_چین حائز اهمیت است.
۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۱:۴۳
کاهش ۶ درصدی تخلفات حمل و نقل عمومی
خودرونگاران - جانشین رییس پلیس راهور ناجا از کاهش تخلفات رانندگان بخش حمل و نقل عمومی خبر داد.
۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۱۵:۱۱
هواوی قطعات خودرو می سازد
خودرونگاران_طبق گزارشی جدید هواوی سرمایه گذاری در حوزه توسعه، تولید، فروش و سرویس های قطعات خودرو و سیستم های هوشمند دیگر را گسترش داده است.