امروز: یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۱:۵۸
شناسه خبر: ۴۷۲۱۰۳
 
رئیس اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد
سود ۱۰۰ میلیونی برندگان قرعه‌کشی‌های خودرو
خودرونگاران_رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر چه درآمد سرانه از سال ۹۰ حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است، اما شاهد ثبت نام میلیون‌ها نفر در قرعه‌کشی‌های خودرو هستیم و علت این ثبت‌نام‌ها سود‌های میلیونی یک شبه است که به برندگان آن می‌رسد.

به گزارش خودرونگاران، مسعود خوانساری در شانزدهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به ثبت نام برای قرعه کشی خودرو اظهار داشت: اگرچه درآمد سرانه در مقایسه با سال ۹۰ حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است، اما مشاهده می‌کنیم که در ثبت نام خودرو ۷ میلیون نفر ثبت نام می‌کنند که این اتفاق ممکن است یک علت داشته باشد که اگر فردی در این قرعه کشی برنده شود یک شبه صد میلیون تومان سود نصیبش می‌شود که در هیچ قرعه کشی و در هیچ جایی چنین سود را نخواهد برد.
وی ادامه داد: نقدینگی مهمترین عامل اخلال در نظام اقتصادی کشور است در چند ماه گذشته نقدینگی رشد ۱۳.۸ درصد داشته است و روزانه ۲۲۰۰ میلیارد تومان بر حجم نقدینگی اضافه می‌شود و در ۵ ماهه گذشته ۳۴۰ هزار میلیارد تومان بر حجم نقدینگی کشور اضافه شده است.
رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: در صورتی که رشد نقدینگی به این ترتیب ادامه یابد رشد ۳۲ درصدی نقدینگی را خواهیم داشت و در پایان سال ۸۰۰ هزار میلیارد تومان به نقدینگی کشور اضافه می‌شود. این نقدینگی سرگردان هر روز مانند بهمن یک بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهد و یک روز بر بازار سرمایه تاثیر می‌گذارد و روز دیگری بازار مسکن یا ارز و در چند روز اخیر هم بازار سکه، خودرو و ارز را مورد حمله قرار داده است و این موضوع واقعا بحرانی است و هر روز صبح که مردم از خواب بیدار می‌شوند مهم‌ترین مساله آن‌ها این است که تا اخر وقت چه اتفاقی در خصوص قیمت‌ها خواهد افتاد.

مردم تحمل گرانی‌های بیشتر را ندارند
وی افزود: در شرایط تورمی مهمترین بحثی که وجود دارد و دولت باید در خصوص آن اقدام کند این است که از افزایش پایه پولی جلوگیری کند و اخیرا بحث این است که تسهیل دارایی خارجی بانک مرکزی را انجام دهند و یا تزریق منابع به بازار بورس را انجام دهند که انجام هر یک از آن‌ها منجر به افزایش پایه پولی و در نتیجه افزایش تورم افسارگسیخته می‌شود که تقاضای ما از دولت این است که این اتفاقات رخ ندهد، زیرا بعید است که بیش از این مردم تحمل تورم و افزایش قیمت‌ها و گرانی را داشته باشند.

مهمترین وزارتخانه کشور  بدون وزیر مانده  
خوانساری خطاب به رئیس جمهور گفت: بیش از ۴ ماه است که مهمترین وزارتخانه کشور یعنی وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون وزیر مانده است در حالی که در سال جهش تولید قرار داریم و با توجه به نامگذاری سال با عنوان جهش تولید این انتظار وجود دارد که بتوانیم جهش تولید ایجاد کنیم.
وی با اشاره به تحریم‌های نفتی و سایر تحریم‌ها بیان داشت: لذا انتظار می‌رود تا با توسعه صادرات غیر نفتی زیان تحریم‌ها جبران شود، اما مشاهده می‌کنیم وزارتخانه مهم کشور بدون وزیر مانده است و تصمیماتی در این وزارتخانه گرفته نمی‌شود و اگر هم تصمیمی اتخاذ می‌شود کارشناسی نیست و عملا این موضوع به تولید و صادرات لطمه می‌زند.

کاهش ۴۵ درصدی صادرات در فصل اول سال
خوانساری اظهار داشت: در فصل اول امسال ۴۵ درصد کاهش صادرات داشتیم و در مراد ماه نسبت به تیرماه هم کاهش صادرات داشتیم و اگر با این روند ادامه دهیم درآمد حاصل از صادرات غیرنفتی که می‌تواند مشکلات اقتصاد را حل کند نیز دچار مشکل خواهد شد.
رئیس اتاق بازرگانی تهران بیان داشت: در مهم‌ترین زمانی که نیاز است مشکلات صادرات حل و فصل شود متوجه می‌شویم که تمدید و صدور کارت بازرگانی از یک سامانه به سامانه دیگر منتقل می‌شود و بهتر بود که در شرایط فعلی اقتصاد این کار برای رفع مشکلات احتمالی در یک یا دو استان به صورت ازمایشی انجام می‌شد و پس از رفع مشکلات در استان‌های دیگر اجرایی می‌شد.
خوانساری اظهار داشت: حدود ۲ ماه است که واردکنندگان و صادرکنندگان سرگردان مانده اند و روزانه بیش از ۱۰۰ مراجعه کننده داریم که کالا‌های آن‌ها در بنادر مانده است و به علت مشکلاتی که در تمدید کارت بازرگانی برای آن‌ها بوجود آمده است امکان صادرات و واردات کالا‌های خود را ندارند و عملا کسی پاسخگو نیست و اگرچه گفته می‌شود مشکلی نیست، اما آنچه واقعیت دارد در تضاد با گفته‌ها در مصاحبه‌ها است.
رئیس اتاق بازرگانی تهران در ادامه به دو نامه از مسئولین صنعت استان‌ها اشاره که به سرقینی سرپرست وزارت صنعت نوشته شده و در آن نامه‌های به بیان مشکلات صدور و تمدید کارت بازرگانی پرداخته شده اشاره کرد.
گفتنی است در یکی از این نامه‌ها به مشکلات دپوی کالا در گمرکات به علت مشکلات تمدید کارت بازرگانی در سامانه جدید اشاره شده بود.
رئیس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: در شرایطی که نیاز به توسعه صادرات وجود دارد چه نیازی به این اقدام بوده که صدور و تمدید کارت بازرگانی از یک سیستم به سیستم دیگر منتقل شود و به علت عدم تکمیل این سیستم مشکلاتی برای تجار بوجود آید. این کار اگر از روی سهو است چرا و اگر از روی عمد است چرا این برخورد را با دولت می‌کنند؟
وی بیان داشت: اگرچه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت پیرو مشکلات یاد شده اعلام کردند که صدور کارت بازرگانی تا رفع مشکلات به صورت موازی از طریق دو سامانه انجام شود، اما هنوز چنین اتفاقی رخ نداده است و کماکان کارت بازرگانی صادر نمی‌شود و هنوز مشکلات کالا‌ها در گمرکات وجود دارد.

۳ ایراد بسته مشوق صادراتی
رئیس اتاق بازرگانی تهران در رابطه با بسته مشوق صادراتی بیان داشت: این بسته که بدون مشورت بخش خصوصی تدوین شده دارای سه اشکال است. برای برخورداری از این بسته رفع تعهد ارزی صادرکنندگان طی مدت ۴ ماه تعیین شده در حالی که حداقل زمان باید ۶ ماه باشد، زیرا فرآیند بازگشت ارز صادراتی زمانبر است و ممکن است مدت زمان ۴ ماه برای بازگشت ارز پتروشیمی‌ها زمان مناسبی باشد ما برای صادرکنندگان سایر بخش‌ها زمان خوبی نیست.
وی اظهار داشت: دومین اشکال حذف واردات در مقابل صادرات برای بنگاه‌های تولیدی است که به آن‌ها اجازه داده شد که ۳۰ درصد واردات در مقابل ارز حاصل از صادرات خود داشته باشند در حالی با این قانون تولید کنندگان برای تامین نیاز‌های وارداتی خود در خصوص مواد اولیه باید از طریق صرافی و سامانه نیما عمل کنند که این موضوع هزینه را برای آن‌ها افزایش می‌دهد ضمن اینکه کاری زمان بر است.
خوانساری در مورد برگشت مالیات بر ارزش افزوده صادرات بیان داشت: در ابتدا مقرر بود که مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان طی مدت یک ماه به صادرکننده باز گردد در حالی که این موضوع منوط به رفع تعهد ارزی شد و از آنجا که سامانه‌های دولتی در تعامل با یکدیگر نیستند سامانه مالیاتی نمی‌تواند به صورت برخط رفع تعهد ارزی کند.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۴:۳۲
بدنبال تفاهمنامه با شرکت‌های داخلی برای تولید خودروی ویژه معلولان هستیم
خودرونگاران - سرپرست دفتر توانمندسازی افراد دارای معلولیت سازمان بهزیستی کشور گفت: ممنوعیت واردات خودرو، واردات خودرو ویژه معلولان را نیز معلق کرده و اکنون واردات خودرو انجام نمی‌شود اما تلاش داریم تا...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۳:۵۷
مجلس چگونه می‌تواند بازار خودرو را ساماندهی کند؟
خودرونگاران - یک کارشناس صنعت خودرو، با توجه به انتقادهای برخی نمایندگان مجلس به نبود وزیر در وزارتخانه صمت، چالش انتخاب وزیر بین دولت و مجلس را خاصیت دموکراسی دانست و تاکید کرد: تا زمانی که نگرش‌ نما...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۳:۴۶
سرگردانی مشتریان رامک‌خودرو پشت درهای دادگاه و گمرک
خودرونگاران - طبق ادعای مشتریان رامک‌خودرو، پس از چندین سال انتظار، حال که وقت اجرای حکم دادگاه حقوقی است، مشکل جدیدی ایجاد شده است. پس از قطعیت حکم، دستور رفع توقیف خودروها و تحویل آن‌ها به مشتریان ص...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۳:۴۳
آشفتگی بازار خودرو به دلیل نبود فرمانده‌ واحد در عرصه اقتصاد است
خودرونگاران - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به گرانی خودرو و تقاضای ۸ میلیونی برای خرید خودرو در طرح های فروش گفت: وقتی یک فرمانده‌ واحد در عرصه اقتصاد نداشته باشیم، چنین نوساناتی رخ می‌د...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۳:۲۳
ماجرای "دستور شفاهی" حذف قفل سیستمی اظهار کالاهای گروه چهار و خودروهای وارداتی چه بود؟+سند
خودرونگاران - چند قبل معاون برنامه ریزی گمرک از دستور شفاهی رئیس کل گمرک برای حذف قفل سیستمی اظهار گروه کالایی چهار و خودرو خبر داده بود.
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۳:۱۷
بایدها و نبایدهای عرضه خودرو در بورس
خودرونگاران- پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس توضیحاتی درباره تاثیر عرضه خودرو در بورس بر قیمت آن ارائه کرد.
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۳:۱۴
رشد ۲۰۰ درصدی تولید در بهمن دیزل، نشان دستیابی به جهش تولید
خودرونگاران - شرکت بهمن دیزل به عنوان یک شرکت خصوصی در حوزه تولید خودروهای تجاری و مسافری با برنامه‌ریزی و تدوین استراتژی مناسب توانست بحران ناشی از تحریم ها را پشت سر بگذارد که بومی سازی محصولات شیل...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۲:۲۶
ماشین نویسی، صحبت با مخاطب به روش خیابونی
خودرونگاران | بازار ماشین نویسی هر از چند گاهی به مناسبت مختلف داغ می شود، و عده ای برای ماشین نویسی های مجانی آن هم با جملات خاص در معابر می ایستند. رویدادی که اگر چه بصورت دائمی جزو یکی از تخلفات ...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۲:۱۷
شباهت سانتاکروز و توسان
خودرونگاران - در بحبوحه عرضه جدیدترین نسل هیوندای توسان، لورنز گلاب، مدیر گروه جهانی محصولات هیوندای اعلام کرد که نسل آتی پیکاپ سانتاکروز، زمینه‌های مشترکی با کراس‌اوور جدید توسان دارد.
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۱:۲۶
خودروهای سنگین باکیفیت تولید می‌شوند
خودرونگاران - براساس گزارش ارزیابی کیفی انواع خودروها در مردادماه سال جاری، خودروهای سنگین تولیدی در این ماه، حداقل سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند که نشان می‌دهد در مقایسه با کیفیت خودروها...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۱:۱۱
نکات مهم در رانندگی با خودروهای دنده اتوماتیک
خودرونگاران - امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن زندگی ها، رانندگی در خیابان‌های شلوغ طاقت‌فرساست، مخصوصا اگر مجبور باشید ساعت‌های زیادی را به رانندگی مشغول باشید.در این شرایط اتومبیل دنده‌ای انت...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۰:۳۸
رقص فراری Portofino M در ایتالیا
خودرونگاران - فراری نهخستین خودروی خود در دوران کرونا را رونمایی کرد ، فراری Portofino M نسخه به روز رسانی شده خودروی روباز پورتوفینو است که پیشرانه ای 612 اسب بخاری و جعبه دنده ای هشت سرعته دوکلاچه ...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۰:۲۸
واردات خودرو در ازای صادرات قطعه!
خودرونگاران - دبیر انجمن واردکنندگان خودرو خبر داد: براساس طرح جدیدی که مجلس ارائه داده ممکن است واردات خودرو به ازای صادرات قطعه خودرو به دیگر کشورها امکان‌پذیر شود.
۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۱۵:۲۶
از کاهش فروش تا گرایش مردم به سمت خودروهای کارکرده
خودرونگاران - کل فروش خودروهای سواری در سراسر جهان حدود هفت درصد در ماه جولای نسبت به سال گذشته کاهش داشته است که اصلی ترین دلیل آن تأثیرات اقتصادی همه‌گیری ویروس کروناست. افزایش نرخ بیکاری در جهان ب...
۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۱۵:۰۹
کاهش ۵ تا ۱۲ میلیونی قیمت خودروهای داخلی در بازار
خودرونگاران - رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه همچنان قیمت‌های انواع خودرو کاذب بوده و مردم نباید تحت تاثیر قیمت‌ها قرار بگیرند، گفت: در حال حاضر قیمت انواع خودروها ۵ تا ۱۲ میلیون تومان کاهش...
۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۱۳:۲۵
ایده های ناباورانه خودرویی در دو قدمی تحقق
خودرونگاران - رونمایی تویوتا از اولین خودروی پرنده‌اش بهانه‌ای شد تا با ایده‌های باورنکردنی برای آینده دنیای حمل‌و‌نقل آشنا شویم.
۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۱۴:۳۴
تحویل حضوری خودرو به مشتریان در روزهای جمعه
خودرونگاران - مدیر تحویل و لجستیک محصولات ایران خودرو از ایجاد امکان تحویل حضوری خودروها در محل کارخانه و یا پارکینگ های خودرو، در تمامی روزهای هفته و حتی جمعه ها خبر داد.
۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۱۴:۵۵
پروژه توانمندسازی سرمایه های انسانی با برگزاری آزمون جامع شایستگی های فنی در شرکت پرشیاخودرو
خودرونگاران - مجموعه پرشیا خودرو در راستای افزایش سطح کیفی پرسنل متخصص و توانمندسازی سرمایه های انسانی، آزمونی با عنوان ارزیابی دانش تخصصی نیروهای فنی با حضور حدود 100 تن از پرسنل این شرکت برگزار نمود...
۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۱۶:۳۶
۲ طرح ساماندهی بازار خودرو با یکدیگر ادغام می‌شوند
خودرونگاران - یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که قرار نیست طرح ساماندهی بازار خودرو (مصوب مجلس دهم) مسکوت بماند گفت که احتمالا این طرح با طرح نمایندگان مجلس یازده...
۱۳۹۹/۶/۲۲ - ۱۶:۳۹
احتکار خودرو توسط خودروسازان صحت ندارد
خودرونگاران - مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سایت مازندران ایران خودرو مجموعا حدود ۳ هزار دستگاه خودرو وجود دارد که ۲ هزار دستگاه خودرو دارای کسری قطعه هستند و امکان تحویل‌شا...
۱۳۹۹/۶/۲۳ - ۰۹:۳۰
فروش فوق العاده خودرو با تحویل یک تا سه ماهه
خودرونگاران - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه فروش فوق العاده خودرو با تحویل یک الی سه ماهه گفت: شرکت های ایران خودرو و سایپا ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو را به صورت فروش فوق ال...
۱۳۹۹/۶/۲۳ - ۰۹:۰۶
رشد فروش خودرو سوار بر موج زیان
خودرونگاران - با ارائه گزارش عملکرد سه خودروساز بزرگ کشور به بورس، مشخص شد غول‌های جاده مخصوص در بهار امسال روندی صعودی را در تولید و فروش داشته‌اند، با این حال به روند زیاندهی خود ادامه داده‌اند.
۱۳۹۹/۶/۲۳ - ۱۱:۲۵
افزایش ۴۵ درصدی تولید در ایران خودرو
خودرونگاران_گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای امسال تا روز بیستم شهریورماه موفق به تولید بیش از ۲۲۰ هزار دستگاه خودرو شده که حکایت از افزایش ۴۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد.
۱۳۹۹/۶/۲۳ - ۰۹:۲۵
چرا کارت سوخت موتورسیکلت برای خودرو صادر می شود؟
خودرونگاران - روی برخی از کارت های سوخت خودروهای صادر شده از سوی شرکت پخش فراورده های نفتی عبارت کارت هوشمند سوخت موتور سیکلت ویا کامیون درج شده که طبق گفته سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی این مس...
۱۳۹۹/۶/۲۳ - ۱۲:۳۱
نرخ معاینه فنی خودرو‌ها افزایش نیافته است
خودرونگاران_جعفریان گفت: هیچ افزایش قیمتی در نرخ معاینه فنی خودرو‌ها تاکنون اعمال نشده است.
۱۳۹۹/۶/۲۳ - ۰۹:۲۸
سقوط ۲۱ درصدی سهام تسلا
خودرونگاران - تنها اندکی پس از اعلام ناگهانی لغو ورود نماد شرکت تسلا به شاخص اس‌اندپی ۵۰۰، ارزش بازاری این خودروساز در سه‌شنبه با بدترین سقوط روزانه خود مواجه شد.