امروز: پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۹/۱/۲۱ - ۱۵:۴۲
شناسه خبر: ۴۶۸۲۷۲
 
راهکار حفظ تولید خودرو باتوجه به وضعیت موجود
پروتکل های بهداشتی تدوین و ابلاغ شوند؛ وزارت بهداشت تاییدشان کند
خودرونگاران_در حالی که طبق آخرین توافق اعلام شده برای آغاز فعالیت های اقتصادی کمتر از ۱۰ روز دیگر باقی نمانده، برخی معتقد به تمدید تعطیلی‌ها تا ریشه کن شدن ویروس منحوس هستند و برخی نیز نظر بر آغاز فعالیت ها، آن هم در سالی که به نام جهش تولید نام گرفته است، اعتقاد دارند. دبیر انجمن همگن قطعه سازی معتقد است، همانگوکه خواستار تعطیلی خودروسازان و قطعه سازان شده بودیم، انتظار داریم که در این مدت، پروتکل های بهداشتی تدوین شده، مورد تاکید وزارت بهداشت قرار گیرد و سپس زیرساخت های اجرای آن در صنایع فراهم شود.

به گزارش خودرونگاران به نقل از ایسنا، آرش محبی نژاد در رابطه ضرورت تولید با رعایت جدی اصول بهداشتی  و الزامات مقابله با کرونا در سالی جهش تولید و درباره تحقق آن، اظهار کرد: لازم است که از شتابزدگی درتصمیم گیری ها که سبب تصمیم‌های ناپخته می شود اجتناب شود. در تمامی نامه ها، بخشنامه و ابلاغیه ها از سوی دولت به رعایت پروتکل های بهداشتی اشاره می شود؛ در صورتی که این پروتکل های بهداشتی که مورد تایید وزارت بهداشت باشد، تاکنون تدوین و به صنایع از جمله قطعه سازان و خودروسازان و ابلاغ نشده است و آن ها به سلیقه خود، هر شرکتی بنا به استنباط و توانایی در رابطه با استخراج پروتکل های بهداشتی و ایمنی خود اقدام می کند.

دبیر انجمن همگن نیروی محرکه و قطعه سازی با بیان اینکه بستر مناسب برای پیاده سازی این پروتکل ها نیز باید ایجاد شود، یادآور شد: پیشنهاد ما به دولت که خوشبختانه عملیاتی هم شد، این بوده است که دوهفته بیشتر از تعطیلات نوروزی و تا پایان فروردین ماه، صنعت خوردو را تعطیل کند تا امکان تعریف و ابلاغ این پروتکل ها توسط وزارت بهداشت ایجاد شود؛ سپس فراهم آوری زیرساخت های لازم در صنعت قطعه سازی که در 15 استان کشور پراکنده بوده و تعداد زیادی مشاغل را در برمی گیرد، صورت گیرد. صنعت قطعه سازی به دلیل  عمق زنجیره تامین و پراکندگی، مشکلات منابع انسانی و درگیری آن ها با این ویروس می تواند بسیار فاجعه بار باشد. این بنگاه تولیدی برخلاف دیگر حوزه‌های تولیدی،   زنجیره بهم وابسته واحد است. از حدود 1200 کارخانه قطعه سازی در رده های مختلف (3، 2 و 1)، قطعات در کارخانه های خودروسازی جمع می شود وخودرو تحویل مردم می شود.

وی افزود: دو نکته اساسی وجود دارد. آیا در همه کارخانه های قطعه سازی  و خوردوسازی پروتکل ها به درستی رعایت می شود و اصولا پروتکل مدون و قابل اطمینانی وجود دارد؟ همچنین حتی اگر برای حفظ سلامت کارکنان پروتکل‌ها رعایت شود، چطور می توان مطمئن بود ورودی ها از یک کارخانه به کارخانه بعدی، آلودگی وجود ندارد؟ به طور مثال از قطعه سازی رده 3 به رده 2، رده 2 به رده 1 و درنهایت رده 1 به کارخانه های خوردوسازی، چگونه می‌توان اطمینان حاصل کرد که قطعات و مواد آلوده به ویروس نباشند؟

تولید پرتیراژ پایدار بعد از کرونا، بهتر از تولید کم تیراژ پرخطر در مجاورت کرونا

محبی نژاد تاکید کرد: همه این ها مسائلی است که بر روی خودروساز و محصول نهایی تاثیر خواهد گذاشت، بنابراین برای آنکه  در حقیقت خیالمان از این بابت ها راحت باشد، مدتی تنفس و تعطیلی را نیاز داشته ایم. درحال حاضر 203 کشور درگیر کرونا شده اند که به طور متوسط یک ماه صنعت خودرو خود را تعطیل کرده است، چراکه این صنعت خودروسازی، صنعت عریض و طویلی در سطح جامعه است و تمام قطعه سازان زنجیره تامین آن در شهرهای مختلف هر کشور پراکنده هستند؛ لذا از جمله صنایع مهم و تاثیرگذار هر کشور به حساب می آیند.

این کارشناس صنعت قطعه کشور ادمه داد: بنابراین پیشنهاد تعطیلی دوهفته‌ای را خواستار شدیم تا پس از آن، آغاز به کار تولید پرتیراژ پایدار را داشته باشیم که بسیار بهتر است تا سریع تولید را آغاز کرده و یک تولید  کم تیراژ پر ریسک داشته باشیم که در نهایت هزینه های بیشتری را هم نسبت به منافع شروع به کار زودتر یکی دوهفته ای خواهد داشت؛ لذا در این مدت انتظار داریم که مسئولان با انسجام، تدبیر و پختگی بیشتر و با رعایت همه جوانب امر و سنجیدن ریسک و خطرها نسبت به تولید قابل اتکا عمل کنند.

ظرفیت تولید قطعه سازان بیشتر از نیاز خودروسازان

دبیر انجمن همگن قطعه سازی تصریح کرد: البته که این امکان و توانایی در قطعه سازان ما وجود دارد که با یکی دو هفته دیرتر آغاز کردن فعالیت ها در ابتدای کار، بتوانند تیراژهای احتمالی از دست رفته در مدت تعطیلی را جبران کنند. ظرفیت تولید در قطعه سازی بیش از برنامه اعلام شده خودروسازان است و امکان تحقق جهش تولید با یک محیط ایمن از نظر سلامتی و به دور از کرونا کاملا فراهم است. ضمن اینکه ما به عنوان آخرین ضریب اطمینان نیز، معمولا به مدت یک هفته الی 10 روز تعطیلات تابستانی در نظر گرفته بودیم، حتی اگر به برنامه های تولیدی خود نرسیم،   از آن زمان به جهت جبران می توانیم استفاده کنیم. فارغ از این مسائل صنعت قطعه سازی کشور با تمام توان آمادگی دارد و عزم خود را جزم کرده تا جهش تولید را به عنوان شعار سال را محقق کند. خوشبخاته هم ظرفیت این مهم وجود دارد و هم انگیزه کافی وجود دارد و امیدواریم که در پایان سال شاهد همان جهش تولیدی مدنظر باشیم.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۶:۴۷
نوبت دهی اینترنتی از طریق تهران من افزایش ۱۶ درصدی معاینه فنی در پایتخت
خودرونگاران - مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از افزایش ۱۶ درصدی معاینه فنی در اردیبهشت خبر داد.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۵:۵۷
فروش نقدی محصولات مدیران خودرو + قیمت و شرایط
خودرونگاران - از ابتدای اردیبهشت ماه، شرکت مدیران خودرو نرخ جدید محصولات مختلف "چری" را اعلام کرد و لازم شد که مشتریان با نرخ جدید نسبت به ثبت نام خودروی مد نظر خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که شرای...
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۵:۵۲
کشف بیش از ۴۰۰ خودروی احتکار شده، این‌بار در چیتگر
خودرونگاران - ماموران پلیس در ادامه برخورد با احتکار خودرو این‌بار ۴۰۲ دستگاه خودروی احتکار شده را در دو پارکینگ در محدوده چیتگر کشف و توقیف کردند.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۵:۴۹
ابهامات حذف برگه فیزیکی بیمه شخص ثالث + پاسخ بیمه مرکزی
خودرونگاران - بعد از حذف برگه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث و اعتراض‌هایی که در این زمینه مطرح است، بیمه مرکزی اعلام کرده که قرار نیست واحدهای صدور بیمه حذف یا متوقف شوند. همچنین هر زمان که بیمه‌گذار بخوا...
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۴:۲۲
شناسایی ۳ پارکینگ احتکار خودرو در اراک
خودرونگاران - فرمانده انتظامی استان مرکزی از شناسایی سه پارکینگ احتکار خودرو در طرح عملیاتی پلیس در شهرستان اراک خبر داد و گفت: در این طرح عملیاتی ۷۴ دستگاه خودروی احتکار شده کشف شد.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۳:۱۰
بازگشایی صنعت خودروی مکزیک بعد از کاهش محدودیت‌های قرنطینه
خودرونگاران - بازگشایی صنعت خودروسازی در مکزیک با پیوستن شرکت‌های فیات کرایسلر و بی‌ام‎دبلیو به دیگر کارخانه‌هایی که بعد از کاهش محدودیت‌های قرنطینه فعالیت خود را در این کشور آغاز کردند، سرعت بیشتری م...
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۳:۰۷
اجرای طرح ترافیک ۷ بار توسط وزیر بهداشت لغو شد
خودرونگاران - مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری با اشاره به اینکه اجرای طرح ترافیک امسال ۷ بار توسط وزیر بهداشت لغو شده است، گفت: وزیر برای مقابله با کرونا دوچرخه‌سواری را تجویز کند.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۳:۰۳
ادغام مجدد رنو و نیسان برای فرار از بحران کرونا
خودرونگاران - شرکت‌های خودروسازی رنو، نیسان موتور و میتسوبیشی موتورز برای فرار از بحران کرونا متحد می شوند.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۱:۰۷
قیمت خودرو کاهش می‌یابد
خودرونگاران - قیمت خودروهای الکتریکی تسلا در بازارهای آمریکای شمالی و چین کاهش خواهد یافت.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۰:۵۲
رفع شائبه کسب سود توسط خودروسازان در طرح فروش فوق العاده
خودرونگاران - قائم مقام مالی و اقتصادی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: با حذف پرداخت وجه در ثبت نام اولیه به دستور سرپرست وزارت صمت،‌ دیگر شائبه اختصاص سود به مبالغ پرداختی به خودروسازان دی...
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۰:۴۸
کمک ۸.۸ میلیارد دلاری دولت فرانسه به صنعت خودرو
خودرونگاران - دولت فرانسه از اعطای ۸.۸ میلیارد دلار به منظور نجات و احیای صنعت خودرو در این کشور خبر داده است.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۰۹:۵۰
تولید شرکت ایران خودرو خراسان ۲۲ درصد افزایش می‌یابد
خودرونگاران - مدیرعامل ایران خودرو خراسان گفت: این واحد صنعتی امسال میزان تولید خودرو را تا ۲۲ درصد نسبت به پارسال افزایش می‌دهد.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۰۹:۴۶
«فروش سبدی» در پشت پرده احتکار خودرو
خودرونگاران - نوسانات قیمت خودرو و تفاوت قیمت آن در بازار آزاد و کارخانه سبب شده تا برخی افراد سودجو به فکر احتکار افتاده و خودروهای بدون پلاک را در انبارها و پارکینگ‌ها نگهداری کنند تا در فرصتی مناسب...
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۵۱
استیگر کیا به پیست نوربرگینگ رفت
خودرونگاران - مدیران کره ای کیا تازه ترین خودروی فیس لیفت شده شان رابرای تست سرعت به نوربرگینگ بردند تا جدیدترین خوردوی کره ای های مورد شدیدترین تست های سرعت قرار گیرد .
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۲۹
آغاز به کار فروشگاه آنلاین لوازم خودرو، اکسسوری و لایف استایل پرشیاخودرو
خودرونگاران - فروشگاه آنلاین پرشیا خودرو با هدف فروش لوازم جانبی خودرو، اکسسوری و لایف استایل با تخفیف های ویژه آغاز به کار کرد.
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۰۸
۹۲ درصد كمبود قطعه خودروها مربوط به كاتاليست است/ در حال تکمیل و تحویل خودروها به مشتریان هستیم
خودرونگاران_معاون برنامه‌ريزي جامع توليد گروه خودروسازي سايپا گفت: خودروهایي كه در پاركينگ‌هاي سايپا پارك شده و تصاوير آن منتشر شده، كمبود قطعه دارند و امکان تجاري‌سازي و تحویل آنها به مشتریان وجود ند...
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۳:۵۸
رخ نمایی جدیدترین SUV، بی ام و
خودرونگاران - بی ام و به تازگی خودروی Alpina را که از خانواده XB7 و پرچمدار SUV هایش است را روانه بازار خواهد کرد.
۱۳۹۹/۳/۵ - ۱۴:۰۸
آخرین آمار از خودروهای مانده در گمرک
خودرونگاران - دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: همچنان نزدیک به ۳۰۰۰ خودرو در گمرکات کشور باقی مانده و ما درخواست تمدید مصوبه ترخیص خودروها را داده‌ایم. لازم به ذکر است که امسال احتمال آزادسازی واردا...
۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۶:۳۸
مخالفت صریح وزارت بهداشت با اجرای طرح ترافیک
خودرونگاران_سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اعلام مخالفت با اجرای طرح ترافیک، گفت: تعداد مناطق با وضعیت سفید کرونا رو به افزایش است اما هیچ جای کشور منطقه سبز وجود ندارد.
۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۰:۵۶
بهترین شاسی‌بلندهای ۲۰۲۰ را بشناسید + تصاویر
خودرونگاران_در حال حاضر در بازار آمریکا یکی از کراس‌اوورهایی که به شدت مورد توجه قرار دارد هوندا cr-v است.
۱۳۹۹/۳/۳ - ۱۴:۱۹
قیمت جدید خودروها تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود
خودرونگاران - مدیر کل صنایع خودرو و نیروی محرکه وزارت صمت از برگزاری جلسه تصمیم گیری برای قیمت گذاری نهایی خودروها خبر داد.
۱۳۹۹/۳/۳ - ۱۴:۱۱
«شفافیتِ فرآیندها» و «عدالت در عرضه و توزیع» محور اصلی طرح جدید فروش خودرو در گروه سایپا است
خودرونگاران - قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و بازاریابی با اشاره به تلاش های انجام شده برای کاهش التهاب در بازار خودرو گفت: در سه ماه گذشته بیش از ۱۰۰ هزار خودرو به مشتریان تحوی...
۱۳۹۹/۳/۳ - ۱۰:۰۳
خودروسازان مکلف به ایفای تعهدات قبلی همزمان باپذیرش تعهدجدید شدند
خودرونگاران - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان تکلیف کرد تا نسبت به ایفای تعهدات قبلی فروش خود همزمان با پذیرش تعهدات جدید اقدام لازم را انجام دهند.
۱۳۹۹/۳/۵ - ۱۴:۱۴
تکلیف ۱۱۰۰ دستگاه خودروی فاقد ثبت سفارش چیست؟
خودرونگاران - با اتمام مهلت ترخیص خودروهای دپو شده، اگر زمان تمدید شود ولی وزارت صمت تصمیمی در رابطه با بازکردن ثبت سفارش برای خودروهایی که فاقد ثبت سفارش نگیرد، حدود ۱۱۰۰ دستگاه متروکه خواهد شد.
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۱۲
خودروسازان ۴۰۰ هزار تعهد عمل نشده دارند
خودرونگاران_ سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان که شرایط بازار نشان می‌دهد اراده خودروسازان، بر ادامه عدم اجرای تعهداتشان است، گفت: ۴۰۰ هزار تعهد عمل نشده از سوی خودروسازان وجود دارد.
۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۶:۲۳
قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد
خودرونگاران_قیمت‌های تعیین شده توسط شورای رقابت به ایران خودرو و سایپا ابلاغ شد. بر این اساس قیمت هر دستگاه سایپا ۱۳۱ معادل ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و هر دستگاه پژو ۴۰۵ بنزینی ۵۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ت...