امروز: پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۹:۳۷
شناسه خبر: ۴۶۷۴۸۲
 
کدوم مسیریاب بهتر است؟
رقابت برای زودتر رسیدن
خودرونگاران | از دست دادن قول و قرارهای کاری، دیر رسیدن به مهمانی ها و جمع های دوست داشتنی و.. همه به خاطر ماندن ماندن در ترافیک های چند ساعته، یکی از بدترین اتفاق هایی است که هم آزار دهنده است و هم موجب شده تا بدقولی به یکی از آداب همیشگی ایرانی ها تبدیل شود.

به گزارش خودرونگاران ؛ شاید به همین دلیل است که در طی سالهای گذشته دانلود اپلیکیشن های مسیریاب افزایش یافته است و کم کم استفاده از این اپلیکیشن ها به یکی از پرکاربردترین اپ ها مبدل شده است. اما همچنان سوال اینجاست که کدام یک از این مسیریاب  ها بهترین راهنمایی را  دارد و مسیر کم ترافیک تر و در عین حال نزدیک تری را معرفی می کند.

خودرونگاران، با طرح این سوال از رانندگان مختلفی که از اپ های مسیریاب استفاده می کنند، سعی کردند تا بهترین اپ را به مخاطبان خود معرفی کنند. کنکاشی که موجب شد تا به مجموعه  تقریبا کاملی از معایب و مزایای استفاده از  مسیریاب فعال در این بازار برسیم و صد البته معرفی برترین مسیریاب هم به همین نسبت سخت تر شد.

 بررسی های ما ، نشان داد که کاربران ایرانی همچنان به اپ های با سابقه اعتماد بیشتری دارند و در عین حال درصد زیادی از کاربران با وجود اینکه به اپ خود اعتماد دارند اما تعداد دفعاتی که مسیر خود را به ناگاه تغییر داده و از مسیر دیگری که دلخواه خود بوده نه پیشنهاد آپ شان رفته اند .

"ویز" غیر ایرانی محبوب

بررسی های خودرونگاران، از رانندگان ایرانی نشان می دهد که "ویز " همچنان محبوبترین آپ مسیریاب است. این استارتاپ که چند سالی است توسط گوگل خریداری شده است به دودلیل رایگان بودن و  قابلیت دانلود در گوشی های اندورید و IOS، محبوب بیشتر کاربران ایرانی است.

 این استارتاپ با قابلیت گزارش لحظه ای ترافیک و تغییر مسیر بر مبنای تغییرات ترافیکی پر کاربردترین مسیریاب است .

 البته برخی از کاربران ایرانی با وجود اینکه همچنان به این استارتاپ امتیاز بالایی می دهند و آن را کاربردی ترین معرفی می کنند اما از برخی تغییراتی که جدیدا گریبان گیر این اپلیکیشن شده است هم ابراز نارضایتی می کنند. امینی  از کاربرانی است که از "ویز" استفاده می کند و می گوید:" این مسیریاب قبلا خیلی سریعتر بود اما به تازگی وقتی مسیر را وارد می کنید زمان بیشتری برای کدگذاری مسیر لازم دارد.

وی می افزاید: پیش از قطع اینترنت و محدودیت هایی که برای استفاده از اینترنت انجام شد، این مسیریاب مشکل خاصی نداشت اما به تازگی زمانی که در میانه مسیر از مسیر تعیین شده خارج می شوید حال به دلخواه یا غیر عمد، تا  مسیر جدید برایتان لود شود زمان بیشتری می برد اما پیش از این هوش مصنوعی این اپلیکیشن خیلی سریعتر عمل می کرد.

صبوری از دیگر رانندگانی است که از این مسیریاب استفاده می کند و می گوید: با وجود این که من به سایر مسیریاب ها اعتماد ندارم و فقط از "ویز" استفاده می کنم اما حس می کنم جدیدا بهترین مسیری که می توان استفاده کرد از سوی این اپلیکیشن معرفی نمی شود و گاهی حتی وقتی مسیر به دلخواه تغییر داده می شود ، مسیری که معرفی می شود مسیر بهتری است.

وی همچنین تاکید می کند:  بعد از قطعی اینترنت در آبان ماه و عدم استفاده از این اپلیکیشن به نظر می رسد سرعت لود شدن برنامه آن با مشکل مواجه شده است و زمان بیشتری برای ارائه مسیر نیاز دارد .

به نظر می رسد این اپ قدیمی مسیریاب هر چند که هنوز طرفداران خود را دارد و نامش بعنوان نخستین گزینه مسیریاب از سوی مخاطبان عنوان می شود اما با کاستی های جدید کمی از محبوبیتش کاسته شده است .

البته همین امر در کنار عدم استفاده از این اپ در برخی شرایط اضطراری نیز موجب شد تا  فعالان بازار استارتاپی به سراغ  برنامه نویسی برای اپ های مسیریاب بیفتند . 

 

بلد ، البته کمی نابلد    

 در میان دهها مسیریاب ایرانی که بعد از "ویز" در صف بهترین اپ های مسیریاب قرار گرفته اند طبق نظر کاربران آن ، "بلد" یک سر و کله از بقیه بالاتر است و توانسته حداقل توجه مخاطبان تهرانی اش را به خوبی جلب کند. در تبلیغات محیطی هم طراحان ان با استفاده از لوگو و نام اپ رقیب از تبلیغاتی اینچنینی استفاده کرده اند که" طرح ترافیک رو بلدی ؟  بلدی چطوری بری ... بدون اینکه از طرح رد بشی ؟ و....."  تبلیغاتی که بر پایه اطلاعات به روز شده این اپلیکیشن از موقعیت های طرح ترافیکی طراحی شده است .

"بلد "همچون "ویز" ظاهری یکسان دارد و تغییرات ظاهری کمی را نسبت به این اپ رقیب دارد که همین امر کمک می کند تا کاربری که عادت به کار کردن با "ویز " را دارد با مشکل کمی مواجه شده و زودتر با این مسیریاب جدید اخت شود.

 کاربران بلد معتقدند که این اپ که ظاهرا در دو نوع تاکسی و شخصی فعالیت دارد توانسته با نزدیکی که از لحاظ کارکردن به ویز دارد کاربران خود را راضی نگه دارد. البته سجادی از کاربرانی است که در اسنپ فعالیت دارد و به خاطر نوع فعالیتش هم ویز و هم بلد را در تلفن همراه خود دارد در این مورد می گوید :" بلد هم مسیریاب خوبی است و بیشتر قابلیت هایش همچون "ویز" است و تنها کمی تفاوت ظاهری یا کاربردی دارد . برای مثال زمانی که در پروفایل کاربردی قید می شود که خودروی شما تاکسی است ، مسیر پر پیچ و خم تر اما بی ترافیک تری به شما پیشنهاد میشود درصورتی که اگر در پروفایلتان قید شود که خودرو شخصی است این مسیرها هیچ گاه به شما معرفی نخواهد شد .

وی همچنین  می افزاید :  "بلد" هم مسیر "ویز" گزینه های مختلفی مثل تصادف یا جستجوی دوربین را دارد اما با این تفاوت که تائیدی دریافت نمی کند و  گزارش کاربر ثبت می شود ، این هم خوبه و هم بد چون اگر مطمئن نباشید از گزارشی که ارائه می دهید ممکن است موجب ارائه اطلاعات غلط به کاربر دیگری شویم.

 کوچکی از دیگر کاربرانی است که به تازگی از "بلد" استفاده می کند و می گوید: یکی از قابلیت های خوبی که در بلد دیدم امکان ثبت رستوران، مغازه یا حتی خانه روی نقشه است. امکانی که در ویز نبود و به نظرم جزء قابلیت های خوب بلد است.

وی البته در مورد  کیفیت مسیریابی بلد می گوید: اگر بخواهیم انصاف را رعایت کنیم، بلد در 80 درصد مواقع بسیار خوب راهنمایی می کند و مسیر کوتاه و کم ترافیک را معرفی می کند اما یکی از عیب های بلد این است که اگر همان مسیر را برای برگشت انتخاب کنید مسیری که معرفی می شود اصلا مورد دلخواه نیست .

کوچکی یکی دیگر از عیب های بلد را در زمان بندی اعلام شده می خواند و می گوید : بلد با وجود این که مسیر خوبی را معرفی می کند اما خود من در استفاده از مسیر در زمان کمتری به مقصد رسیده ام اما زمان ثبت شده در بلد همیشه 2-4 دقیقه دیرتر بوده است .

ثقفی از کاربران دیگری است که معتقد است:" هر چند این اپ ایرانی نسبت به سایر اپ ها عملکرد بهتری دارد اما من بعنوان یک کاربر برخی مواقع ترجیح می دهم مسیری که معرفی می کند را امتحان نکنم چرا که برای این که از برخی ترافیک های کوتاه هم عبور کند مسیر پر پیچ و خمی را معرفی می کند که زمان بیشتری را طلب می کند . بخاطر همین گاها در میانه مسیر، مسیری که قبلا تردد کرده ام را انتخاب می کنم و از خیر مسیر پیشنهادی می گذرم.

وی با تاکید بر این که استفاده از مسیربای برای سریعتر رسیدن به مقصد است می افزاید: وقتی این اپ نمی تواند زمان مناسب و مسیر مناسب را معرفی کند پس نمی تواند مورد توجه قرار گیرد و به همین جهت بهتر است طراحان و برنامه ریزانش این عیب ها را نیز رفع کنند.

 

نشان، ایرانی عجول

اپلیکیشن بعدی که تقریبا تعداد دفعات دانلود شدنش با اپ بلد تقریبا یکسان است و ظاهری بسیار شبیه به ویز دارد؛ اپلیکیشن نشان است. این اپ بسیار از لحاظ ظاهری و عملکردی شبیه "ویز " است و از این رو برای کسانی که عادت به استفاده از "ویز" دارند بسیار مناسب است.

این اپ ایرانی همچون دیگر اپ ایرانی مسیریاب که در روزهای قطع اینترنت مورد توجه کاربران قرار گرفته است، بیشترین مخاطبان خود را در آن روزها کسب کرده و تا حدودی هم موفق بوده است. نشان از آن دست مسیریاب های است که کاربران آن بخاطر عدم هماهنگی GPS و اپ از ان دل خوشی ندارند .

اولیایی یکی از کاربران این اپلیکیشن است و در مورد آن می گوید: نشان مسیریاب خوبی است اما یکی از مشکلاتش عدم تطابق بین موقعیت جغرافیایی و GPS اش است ، مثلا در حرکت هستید اما مسیریاب شما را همچنان ایستاده نشان می دهد یا در حال حرکت هستید و هنوز به خروجی نرسیده اید اما از نظر مسیر یاب شما در حال چرخش به خروجی مورد نظر مسیریاب هستید .

وی که از رانندگان  اسنپ است  ادامه می دهد : برای کسانی که در شغل من فعالیت می کنند مسیریاب یکی از الزامات اصلی است چرا که قطعا مسیری که مخاطب انتخاب می کند باید دقیق مشخص شود و با زمان معقول به مقصد برسیم اما با باگ هایی که این اپ دارد  هماهنگ شدن کمی سخت است و این که هر بار مجبور باشید چند بار گوشی خود را خاموش و روشن کنید تا همه شرایط با هم ست شود سخت است.

شاید نکته حائز توجه برای دو اپ ایرانی معرفی شده بالا علاوه بر ایراداتی که به آنها وارد است ، هزینه بر بودن دانلود انها نیز هست در صورتی که "ویز" کاملا رایگان است و هنوز هم در بین کاربران ایرانی جایگاه ویژه ای دارد .

بعد از این اپ ها البته اپلیکیشن های دیگری هم وجود دارند که رایگان هستند و کارایی مشابه آنهادارند .

 

دال ، سریع و دقیق

 دال یک مسیریاب کاربردی است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. دال توسط تیم برنامه‌نویسی دانشگاه صنعتی شریف نوشته شده است و مبنای برنامه نویسی آن صوت و مکان بوده است.  این برنامه به دلیل داشتن امکان راهنمای صوتی و نشان دادن سریع ترین راه رسیدن به مقصد می‌تواند رانندگی در خیابان ها را برای شما لذت بخش کند .

 کاربرانی که از این اپ استفاده می کنند معتقدند که این مسیریاب قابلیت واکنش سریع به تغییر ناگهانی مسیر را دارد و امکان اطلاع دادن ترافیک شدید ، تصادف ، وجود پلیس و یا هر اتفاق دیگری که لازم باشد راننده از آن با خبر شود را دارد .

یکی دیگر از قابلیت های این مسیریاب پوشش دهی کامل مسیر طرح ترافیک و محدوده زوج و فرد است، تا جایی که نیاز نباشد برای رسیدن به مقصد از محدوده های ممنوعه عبور کنید . یکی دیگر از امکاناتی که کاربران آن بسیار از ان راضی هستند  امکان جستجوی صوتی مقصد، است قابلیتی که تقریبا هیچ کدام از اپ های قبلی ندارند. این قابلیت به این معنی  است که دیگر لازم نیست در نقشه و به صورت دستی دنبال مقصد خود بگردید و می‌توانید تنها با گفتن نام مقصد، پیدا کردن آن را به نرم افزار بسپارید .

مصیبی از کسانی است که از این اپ استفاده می کند و در مورد ان می گوید :این قابیلت موجب شده تا دیگر نیازی نباشد برای پیدا کردن مسیر به صفحه گوشی نگاه کنید ، شما می توانید در حین رانندگی به صورت صوتی به سمت مقصد حرکت کنید. البته یکی دیگر از قابلیت های خود این اپ پین کردن مسیری است که بیشترین تردد را به آنجا دارید و می توانید در این اپ این مقصد را ذخیره کنید تا به راحتی با یک کلیک بهترین مسیر را به شما نشان دهد.

این کاربر ایرانی تنها عیب این اپ را عدم ران شدنش برای گوشی های IOS می خواند و می گوید : با وجود این که این اپ از پشتیبانی خوبی برخوردار است اما صرفا برای سیستم عامل اندروید بوده و نسخه ios آن منتشر نشده است که طبق گفته تیم سازنده، در آینده‌ای نزدیک این مشکل رفع خواهد شد.

 

 سپهر ، اول گران  

سپهر به گفته خودش اولین سرویسی است که در ایران برای کاربران ایرانی در سال ۹۲ توسط گروه سپهر توسعه یافت. این مسیریاب نیز توانسته است نام خود را در میان رقبا بالا بکشید . شاید مهم‌ترین ویژگی اپلیکیشن سپهر، ظاهر نسبتا قابل قبول آن است که باعث می‌شود رغبت کاربران برای استفاده از آن افزایش یابد.

 یکی از مزایای این اپ که مورد توجه کاربران آن قرار گرفته است استفاده از آن در شرایط آفلاین است .البته این مسیریاب این امکان را به کاربرانش می‌دهد که قرارهای کاری مهم خود را در آن تنظیم کنند و ساعت آن را به برنامه بدهند تا با توجه به مدت زمان مسیر، سپهر زمان مناسب برای حرکت را به آنها یاد آوری کند. این نرم افزار علاوه بر قابلیت مسیریابی ، میتواند محل گوشی به سرقت رفته شما را نیز نشان دهد. همچنین اگر در خانواده، افراد مسن و یا مشکل داری دارید که ممکن است بدون اطلاع شما از منزل خارج شوند، می‌توانید این نرم افزار را بر روی گوشی آنها نصب کرده و به طور آنلاین از مکانی که در آن قرار دارند با خبر شوید.

یکی دیگر از مزایای خوب این اپ استفاده از این مسیریاب برای تردد با وسایل حمل و نقل عمومی است به این ترتیب اگر خودرو ندارید می‌توانید با استفاده از بخش مترو این اپلیکیشن خطوط مترو را مشاهده کنید و مسیریابی دلخواهتان را برای مسافرت با مترو انجام دهید.

 با همه مزایای که این اپ دارد نقطه ضعف آن، غیر رایگان بودنش است که می توان آن را به عنوان دلیل اصلی غیر موفق بودن آن نیز خواند.

گزارشگر : نرگس رسولی

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۸
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۶:۴۷
نوبت دهی اینترنتی از طریق تهران من افزایش ۱۶ درصدی معاینه فنی در پایتخت
خودرونگاران - مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از افزایش ۱۶ درصدی معاینه فنی در اردیبهشت خبر داد.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۵:۵۷
فروش نقدی محصولات مدیران خودرو + قیمت و شرایط
خودرونگاران - از ابتدای اردیبهشت ماه، شرکت مدیران خودرو نرخ جدید محصولات مختلف "چری" را اعلام کرد و لازم شد که مشتریان با نرخ جدید نسبت به ثبت نام خودروی مد نظر خود اقدام کنند. لازم به ذکر است که شرای...
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۵:۵۲
کشف بیش از ۴۰۰ خودروی احتکار شده، این‌بار در چیتگر
خودرونگاران - ماموران پلیس در ادامه برخورد با احتکار خودرو این‌بار ۴۰۲ دستگاه خودروی احتکار شده را در دو پارکینگ در محدوده چیتگر کشف و توقیف کردند.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۵:۴۹
ابهامات حذف برگه فیزیکی بیمه شخص ثالث + پاسخ بیمه مرکزی
خودرونگاران - بعد از حذف برگه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث و اعتراض‌هایی که در این زمینه مطرح است، بیمه مرکزی اعلام کرده که قرار نیست واحدهای صدور بیمه حذف یا متوقف شوند. همچنین هر زمان که بیمه‌گذار بخوا...
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۴:۲۲
شناسایی ۳ پارکینگ احتکار خودرو در اراک
خودرونگاران - فرمانده انتظامی استان مرکزی از شناسایی سه پارکینگ احتکار خودرو در طرح عملیاتی پلیس در شهرستان اراک خبر داد و گفت: در این طرح عملیاتی ۷۴ دستگاه خودروی احتکار شده کشف شد.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۳:۱۰
بازگشایی صنعت خودروی مکزیک بعد از کاهش محدودیت‌های قرنطینه
خودرونگاران - بازگشایی صنعت خودروسازی در مکزیک با پیوستن شرکت‌های فیات کرایسلر و بی‌ام‎دبلیو به دیگر کارخانه‌هایی که بعد از کاهش محدودیت‌های قرنطینه فعالیت خود را در این کشور آغاز کردند، سرعت بیشتری م...
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۳:۰۷
اجرای طرح ترافیک ۷ بار توسط وزیر بهداشت لغو شد
خودرونگاران - مدیر واحد توسعه سیستم‌های حمل و نقل پاک شهرداری با اشاره به اینکه اجرای طرح ترافیک امسال ۷ بار توسط وزیر بهداشت لغو شده است، گفت: وزیر برای مقابله با کرونا دوچرخه‌سواری را تجویز کند.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۳:۰۳
ادغام مجدد رنو و نیسان برای فرار از بحران کرونا
خودرونگاران - شرکت‌های خودروسازی رنو، نیسان موتور و میتسوبیشی موتورز برای فرار از بحران کرونا متحد می شوند.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۱:۰۷
قیمت خودرو کاهش می‌یابد
خودرونگاران - قیمت خودروهای الکتریکی تسلا در بازارهای آمریکای شمالی و چین کاهش خواهد یافت.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۰:۵۲
رفع شائبه کسب سود توسط خودروسازان در طرح فروش فوق العاده
خودرونگاران - قائم مقام مالی و اقتصادی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: با حذف پرداخت وجه در ثبت نام اولیه به دستور سرپرست وزارت صمت،‌ دیگر شائبه اختصاص سود به مبالغ پرداختی به خودروسازان دی...
۱۳۹۹/۳/۷ - ۱۰:۴۸
کمک ۸.۸ میلیارد دلاری دولت فرانسه به صنعت خودرو
خودرونگاران - دولت فرانسه از اعطای ۸.۸ میلیارد دلار به منظور نجات و احیای صنعت خودرو در این کشور خبر داده است.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۰۹:۵۰
تولید شرکت ایران خودرو خراسان ۲۲ درصد افزایش می‌یابد
خودرونگاران - مدیرعامل ایران خودرو خراسان گفت: این واحد صنعتی امسال میزان تولید خودرو را تا ۲۲ درصد نسبت به پارسال افزایش می‌دهد.
۱۳۹۹/۳/۷ - ۰۹:۴۶
«فروش سبدی» در پشت پرده احتکار خودرو
خودرونگاران - نوسانات قیمت خودرو و تفاوت قیمت آن در بازار آزاد و کارخانه سبب شده تا برخی افراد سودجو به فکر احتکار افتاده و خودروهای بدون پلاک را در انبارها و پارکینگ‌ها نگهداری کنند تا در فرصتی مناسب...
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۵۱
استیگر کیا به پیست نوربرگینگ رفت
خودرونگاران - مدیران کره ای کیا تازه ترین خودروی فیس لیفت شده شان رابرای تست سرعت به نوربرگینگ بردند تا جدیدترین خوردوی کره ای های مورد شدیدترین تست های سرعت قرار گیرد .
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۲۹
آغاز به کار فروشگاه آنلاین لوازم خودرو، اکسسوری و لایف استایل پرشیاخودرو
خودرونگاران - فروشگاه آنلاین پرشیا خودرو با هدف فروش لوازم جانبی خودرو، اکسسوری و لایف استایل با تخفیف های ویژه آغاز به کار کرد.
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۰۸
۹۲ درصد كمبود قطعه خودروها مربوط به كاتاليست است/ در حال تکمیل و تحویل خودروها به مشتریان هستیم
خودرونگاران_معاون برنامه‌ريزي جامع توليد گروه خودروسازي سايپا گفت: خودروهایي كه در پاركينگ‌هاي سايپا پارك شده و تصاوير آن منتشر شده، كمبود قطعه دارند و امکان تجاري‌سازي و تحویل آنها به مشتریان وجود ند...
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۳:۵۸
رخ نمایی جدیدترین SUV، بی ام و
خودرونگاران - بی ام و به تازگی خودروی Alpina را که از خانواده XB7 و پرچمدار SUV هایش است را روانه بازار خواهد کرد.
۱۳۹۹/۳/۵ - ۱۴:۰۸
آخرین آمار از خودروهای مانده در گمرک
خودرونگاران - دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: همچنان نزدیک به ۳۰۰۰ خودرو در گمرکات کشور باقی مانده و ما درخواست تمدید مصوبه ترخیص خودروها را داده‌ایم. لازم به ذکر است که امسال احتمال آزادسازی واردا...
۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۶:۳۸
مخالفت صریح وزارت بهداشت با اجرای طرح ترافیک
خودرونگاران_سخنگوی وزارت بهداشت ضمن اعلام مخالفت با اجرای طرح ترافیک، گفت: تعداد مناطق با وضعیت سفید کرونا رو به افزایش است اما هیچ جای کشور منطقه سبز وجود ندارد.
۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۰:۵۶
بهترین شاسی‌بلندهای ۲۰۲۰ را بشناسید + تصاویر
خودرونگاران_در حال حاضر در بازار آمریکا یکی از کراس‌اوورهایی که به شدت مورد توجه قرار دارد هوندا cr-v است.
۱۳۹۹/۳/۳ - ۱۴:۱۱
«شفافیتِ فرآیندها» و «عدالت در عرضه و توزیع» محور اصلی طرح جدید فروش خودرو در گروه سایپا است
خودرونگاران - قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در امور فروش و بازاریابی با اشاره به تلاش های انجام شده برای کاهش التهاب در بازار خودرو گفت: در سه ماه گذشته بیش از ۱۰۰ هزار خودرو به مشتریان تحوی...
۱۳۹۹/۳/۳ - ۱۴:۱۹
قیمت جدید خودروها تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود
خودرونگاران - مدیر کل صنایع خودرو و نیروی محرکه وزارت صمت از برگزاری جلسه تصمیم گیری برای قیمت گذاری نهایی خودروها خبر داد.
۱۳۹۹/۳/۳ - ۱۰:۰۳
خودروسازان مکلف به ایفای تعهدات قبلی همزمان باپذیرش تعهدجدید شدند
خودرونگاران - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان تکلیف کرد تا نسبت به ایفای تعهدات قبلی فروش خود همزمان با پذیرش تعهدات جدید اقدام لازم را انجام دهند.
۱۳۹۹/۳/۵ - ۱۴:۱۴
تکلیف ۱۱۰۰ دستگاه خودروی فاقد ثبت سفارش چیست؟
خودرونگاران - با اتمام مهلت ترخیص خودروهای دپو شده، اگر زمان تمدید شود ولی وزارت صمت تصمیمی در رابطه با بازکردن ثبت سفارش برای خودروهایی که فاقد ثبت سفارش نگیرد، حدود ۱۱۰۰ دستگاه متروکه خواهد شد.
۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۰:۱۲
خودروسازان ۴۰۰ هزار تعهد عمل نشده دارند
خودرونگاران_ سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان که شرایط بازار نشان می‌دهد اراده خودروسازان، بر ادامه عدم اجرای تعهداتشان است، گفت: ۴۰۰ هزار تعهد عمل نشده از سوی خودروسازان وجود دارد.
۱۳۹۹/۳/۲ - ۱۶:۲۳
قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد
خودرونگاران_قیمت‌های تعیین شده توسط شورای رقابت به ایران خودرو و سایپا ابلاغ شد. بر این اساس قیمت هر دستگاه سایپا ۱۳۱ معادل ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و هر دستگاه پژو ۴۰۵ بنزینی ۵۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ت...