امروز: چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۹:۳۷
شناسه خبر: ۴۶۷۴۸۲
 
کدوم مسیریاب بهتر است؟
رقابت برای زودتر رسیدن
خودرونگاران | از دست دادن قول و قرارهای کاری، دیر رسیدن به مهمانی ها و جمع های دوست داشتنی و.. همه به خاطر ماندن ماندن در ترافیک های چند ساعته، یکی از بدترین اتفاق هایی است که هم آزار دهنده است و هم موجب شده تا بدقولی به یکی از آداب همیشگی ایرانی ها تبدیل شود.

به گزارش خودرونگاران ؛ شاید به همین دلیل است که در طی سالهای گذشته دانلود اپلیکیشن های مسیریاب افزایش یافته است و کم کم استفاده از این اپلیکیشن ها به یکی از پرکاربردترین اپ ها مبدل شده است. اما همچنان سوال اینجاست که کدام یک از این مسیریاب  ها بهترین راهنمایی را  دارد و مسیر کم ترافیک تر و در عین حال نزدیک تری را معرفی می کند.

خودرونگاران، با طرح این سوال از رانندگان مختلفی که از اپ های مسیریاب استفاده می کنند، سعی کردند تا بهترین اپ را به مخاطبان خود معرفی کنند. کنکاشی که موجب شد تا به مجموعه  تقریبا کاملی از معایب و مزایای استفاده از  مسیریاب فعال در این بازار برسیم و صد البته معرفی برترین مسیریاب هم به همین نسبت سخت تر شد.

 بررسی های ما ، نشان داد که کاربران ایرانی همچنان به اپ های با سابقه اعتماد بیشتری دارند و در عین حال درصد زیادی از کاربران با وجود اینکه به اپ خود اعتماد دارند اما تعداد دفعاتی که مسیر خود را به ناگاه تغییر داده و از مسیر دیگری که دلخواه خود بوده نه پیشنهاد آپ شان رفته اند .

"ویز" غیر ایرانی محبوب

بررسی های خودرونگاران، از رانندگان ایرانی نشان می دهد که "ویز " همچنان محبوبترین آپ مسیریاب است. این استارتاپ که چند سالی است توسط گوگل خریداری شده است به دودلیل رایگان بودن و  قابلیت دانلود در گوشی های اندورید و IOS، محبوب بیشتر کاربران ایرانی است.

 این استارتاپ با قابلیت گزارش لحظه ای ترافیک و تغییر مسیر بر مبنای تغییرات ترافیکی پر کاربردترین مسیریاب است .

 البته برخی از کاربران ایرانی با وجود اینکه همچنان به این استارتاپ امتیاز بالایی می دهند و آن را کاربردی ترین معرفی می کنند اما از برخی تغییراتی که جدیدا گریبان گیر این اپلیکیشن شده است هم ابراز نارضایتی می کنند. امینی  از کاربرانی است که از "ویز" استفاده می کند و می گوید:" این مسیریاب قبلا خیلی سریعتر بود اما به تازگی وقتی مسیر را وارد می کنید زمان بیشتری برای کدگذاری مسیر لازم دارد.

وی می افزاید: پیش از قطع اینترنت و محدودیت هایی که برای استفاده از اینترنت انجام شد، این مسیریاب مشکل خاصی نداشت اما به تازگی زمانی که در میانه مسیر از مسیر تعیین شده خارج می شوید حال به دلخواه یا غیر عمد، تا  مسیر جدید برایتان لود شود زمان بیشتری می برد اما پیش از این هوش مصنوعی این اپلیکیشن خیلی سریعتر عمل می کرد.

صبوری از دیگر رانندگانی است که از این مسیریاب استفاده می کند و می گوید: با وجود این که من به سایر مسیریاب ها اعتماد ندارم و فقط از "ویز" استفاده می کنم اما حس می کنم جدیدا بهترین مسیری که می توان استفاده کرد از سوی این اپلیکیشن معرفی نمی شود و گاهی حتی وقتی مسیر به دلخواه تغییر داده می شود ، مسیری که معرفی می شود مسیر بهتری است.

وی همچنین تاکید می کند:  بعد از قطعی اینترنت در آبان ماه و عدم استفاده از این اپلیکیشن به نظر می رسد سرعت لود شدن برنامه آن با مشکل مواجه شده است و زمان بیشتری برای ارائه مسیر نیاز دارد .

به نظر می رسد این اپ قدیمی مسیریاب هر چند که هنوز طرفداران خود را دارد و نامش بعنوان نخستین گزینه مسیریاب از سوی مخاطبان عنوان می شود اما با کاستی های جدید کمی از محبوبیتش کاسته شده است .

البته همین امر در کنار عدم استفاده از این اپ در برخی شرایط اضطراری نیز موجب شد تا  فعالان بازار استارتاپی به سراغ  برنامه نویسی برای اپ های مسیریاب بیفتند . 

 

بلد ، البته کمی نابلد    

 در میان دهها مسیریاب ایرانی که بعد از "ویز" در صف بهترین اپ های مسیریاب قرار گرفته اند طبق نظر کاربران آن ، "بلد" یک سر و کله از بقیه بالاتر است و توانسته حداقل توجه مخاطبان تهرانی اش را به خوبی جلب کند. در تبلیغات محیطی هم طراحان ان با استفاده از لوگو و نام اپ رقیب از تبلیغاتی اینچنینی استفاده کرده اند که" طرح ترافیک رو بلدی ؟  بلدی چطوری بری ... بدون اینکه از طرح رد بشی ؟ و....."  تبلیغاتی که بر پایه اطلاعات به روز شده این اپلیکیشن از موقعیت های طرح ترافیکی طراحی شده است .

"بلد "همچون "ویز" ظاهری یکسان دارد و تغییرات ظاهری کمی را نسبت به این اپ رقیب دارد که همین امر کمک می کند تا کاربری که عادت به کار کردن با "ویز " را دارد با مشکل کمی مواجه شده و زودتر با این مسیریاب جدید اخت شود.

 کاربران بلد معتقدند که این اپ که ظاهرا در دو نوع تاکسی و شخصی فعالیت دارد توانسته با نزدیکی که از لحاظ کارکردن به ویز دارد کاربران خود را راضی نگه دارد. البته سجادی از کاربرانی است که در اسنپ فعالیت دارد و به خاطر نوع فعالیتش هم ویز و هم بلد را در تلفن همراه خود دارد در این مورد می گوید :" بلد هم مسیریاب خوبی است و بیشتر قابلیت هایش همچون "ویز" است و تنها کمی تفاوت ظاهری یا کاربردی دارد . برای مثال زمانی که در پروفایل کاربردی قید می شود که خودروی شما تاکسی است ، مسیر پر پیچ و خم تر اما بی ترافیک تری به شما پیشنهاد میشود درصورتی که اگر در پروفایلتان قید شود که خودرو شخصی است این مسیرها هیچ گاه به شما معرفی نخواهد شد .

وی همچنین  می افزاید :  "بلد" هم مسیر "ویز" گزینه های مختلفی مثل تصادف یا جستجوی دوربین را دارد اما با این تفاوت که تائیدی دریافت نمی کند و  گزارش کاربر ثبت می شود ، این هم خوبه و هم بد چون اگر مطمئن نباشید از گزارشی که ارائه می دهید ممکن است موجب ارائه اطلاعات غلط به کاربر دیگری شویم.

 کوچکی از دیگر کاربرانی است که به تازگی از "بلد" استفاده می کند و می گوید: یکی از قابلیت های خوبی که در بلد دیدم امکان ثبت رستوران، مغازه یا حتی خانه روی نقشه است. امکانی که در ویز نبود و به نظرم جزء قابلیت های خوب بلد است.

وی البته در مورد  کیفیت مسیریابی بلد می گوید: اگر بخواهیم انصاف را رعایت کنیم، بلد در 80 درصد مواقع بسیار خوب راهنمایی می کند و مسیر کوتاه و کم ترافیک را معرفی می کند اما یکی از عیب های بلد این است که اگر همان مسیر را برای برگشت انتخاب کنید مسیری که معرفی می شود اصلا مورد دلخواه نیست .

کوچکی یکی دیگر از عیب های بلد را در زمان بندی اعلام شده می خواند و می گوید : بلد با وجود این که مسیر خوبی را معرفی می کند اما خود من در استفاده از مسیر در زمان کمتری به مقصد رسیده ام اما زمان ثبت شده در بلد همیشه 2-4 دقیقه دیرتر بوده است .

ثقفی از کاربران دیگری است که معتقد است:" هر چند این اپ ایرانی نسبت به سایر اپ ها عملکرد بهتری دارد اما من بعنوان یک کاربر برخی مواقع ترجیح می دهم مسیری که معرفی می کند را امتحان نکنم چرا که برای این که از برخی ترافیک های کوتاه هم عبور کند مسیر پر پیچ و خمی را معرفی می کند که زمان بیشتری را طلب می کند . بخاطر همین گاها در میانه مسیر، مسیری که قبلا تردد کرده ام را انتخاب می کنم و از خیر مسیر پیشنهادی می گذرم.

وی با تاکید بر این که استفاده از مسیربای برای سریعتر رسیدن به مقصد است می افزاید: وقتی این اپ نمی تواند زمان مناسب و مسیر مناسب را معرفی کند پس نمی تواند مورد توجه قرار گیرد و به همین جهت بهتر است طراحان و برنامه ریزانش این عیب ها را نیز رفع کنند.

 

نشان، ایرانی عجول

اپلیکیشن بعدی که تقریبا تعداد دفعات دانلود شدنش با اپ بلد تقریبا یکسان است و ظاهری بسیار شبیه به ویز دارد؛ اپلیکیشن نشان است. این اپ بسیار از لحاظ ظاهری و عملکردی شبیه "ویز " است و از این رو برای کسانی که عادت به استفاده از "ویز" دارند بسیار مناسب است.

این اپ ایرانی همچون دیگر اپ ایرانی مسیریاب که در روزهای قطع اینترنت مورد توجه کاربران قرار گرفته است، بیشترین مخاطبان خود را در آن روزها کسب کرده و تا حدودی هم موفق بوده است. نشان از آن دست مسیریاب های است که کاربران آن بخاطر عدم هماهنگی GPS و اپ از ان دل خوشی ندارند .

اولیایی یکی از کاربران این اپلیکیشن است و در مورد آن می گوید: نشان مسیریاب خوبی است اما یکی از مشکلاتش عدم تطابق بین موقعیت جغرافیایی و GPS اش است ، مثلا در حرکت هستید اما مسیریاب شما را همچنان ایستاده نشان می دهد یا در حال حرکت هستید و هنوز به خروجی نرسیده اید اما از نظر مسیر یاب شما در حال چرخش به خروجی مورد نظر مسیریاب هستید .

وی که از رانندگان  اسنپ است  ادامه می دهد : برای کسانی که در شغل من فعالیت می کنند مسیریاب یکی از الزامات اصلی است چرا که قطعا مسیری که مخاطب انتخاب می کند باید دقیق مشخص شود و با زمان معقول به مقصد برسیم اما با باگ هایی که این اپ دارد  هماهنگ شدن کمی سخت است و این که هر بار مجبور باشید چند بار گوشی خود را خاموش و روشن کنید تا همه شرایط با هم ست شود سخت است.

شاید نکته حائز توجه برای دو اپ ایرانی معرفی شده بالا علاوه بر ایراداتی که به آنها وارد است ، هزینه بر بودن دانلود انها نیز هست در صورتی که "ویز" کاملا رایگان است و هنوز هم در بین کاربران ایرانی جایگاه ویژه ای دارد .

بعد از این اپ ها البته اپلیکیشن های دیگری هم وجود دارند که رایگان هستند و کارایی مشابه آنهادارند .

 

دال ، سریع و دقیق

 دال یک مسیریاب کاربردی است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. دال توسط تیم برنامه‌نویسی دانشگاه صنعتی شریف نوشته شده است و مبنای برنامه نویسی آن صوت و مکان بوده است.  این برنامه به دلیل داشتن امکان راهنمای صوتی و نشان دادن سریع ترین راه رسیدن به مقصد می‌تواند رانندگی در خیابان ها را برای شما لذت بخش کند .

 کاربرانی که از این اپ استفاده می کنند معتقدند که این مسیریاب قابلیت واکنش سریع به تغییر ناگهانی مسیر را دارد و امکان اطلاع دادن ترافیک شدید ، تصادف ، وجود پلیس و یا هر اتفاق دیگری که لازم باشد راننده از آن با خبر شود را دارد .

یکی دیگر از قابلیت های این مسیریاب پوشش دهی کامل مسیر طرح ترافیک و محدوده زوج و فرد است، تا جایی که نیاز نباشد برای رسیدن به مقصد از محدوده های ممنوعه عبور کنید . یکی دیگر از امکاناتی که کاربران آن بسیار از ان راضی هستند  امکان جستجوی صوتی مقصد، است قابلیتی که تقریبا هیچ کدام از اپ های قبلی ندارند. این قابلیت به این معنی  است که دیگر لازم نیست در نقشه و به صورت دستی دنبال مقصد خود بگردید و می‌توانید تنها با گفتن نام مقصد، پیدا کردن آن را به نرم افزار بسپارید .

مصیبی از کسانی است که از این اپ استفاده می کند و در مورد ان می گوید :این قابیلت موجب شده تا دیگر نیازی نباشد برای پیدا کردن مسیر به صفحه گوشی نگاه کنید ، شما می توانید در حین رانندگی به صورت صوتی به سمت مقصد حرکت کنید. البته یکی دیگر از قابلیت های خود این اپ پین کردن مسیری است که بیشترین تردد را به آنجا دارید و می توانید در این اپ این مقصد را ذخیره کنید تا به راحتی با یک کلیک بهترین مسیر را به شما نشان دهد.

این کاربر ایرانی تنها عیب این اپ را عدم ران شدنش برای گوشی های IOS می خواند و می گوید : با وجود این که این اپ از پشتیبانی خوبی برخوردار است اما صرفا برای سیستم عامل اندروید بوده و نسخه ios آن منتشر نشده است که طبق گفته تیم سازنده، در آینده‌ای نزدیک این مشکل رفع خواهد شد.

 

 سپهر ، اول گران  

سپهر به گفته خودش اولین سرویسی است که در ایران برای کاربران ایرانی در سال ۹۲ توسط گروه سپهر توسعه یافت. این مسیریاب نیز توانسته است نام خود را در میان رقبا بالا بکشید . شاید مهم‌ترین ویژگی اپلیکیشن سپهر، ظاهر نسبتا قابل قبول آن است که باعث می‌شود رغبت کاربران برای استفاده از آن افزایش یابد.

 یکی از مزایای این اپ که مورد توجه کاربران آن قرار گرفته است استفاده از آن در شرایط آفلاین است .البته این مسیریاب این امکان را به کاربرانش می‌دهد که قرارهای کاری مهم خود را در آن تنظیم کنند و ساعت آن را به برنامه بدهند تا با توجه به مدت زمان مسیر، سپهر زمان مناسب برای حرکت را به آنها یاد آوری کند. این نرم افزار علاوه بر قابلیت مسیریابی ، میتواند محل گوشی به سرقت رفته شما را نیز نشان دهد. همچنین اگر در خانواده، افراد مسن و یا مشکل داری دارید که ممکن است بدون اطلاع شما از منزل خارج شوند، می‌توانید این نرم افزار را بر روی گوشی آنها نصب کرده و به طور آنلاین از مکانی که در آن قرار دارند با خبر شوید.

یکی دیگر از مزایای خوب این اپ استفاده از این مسیریاب برای تردد با وسایل حمل و نقل عمومی است به این ترتیب اگر خودرو ندارید می‌توانید با استفاده از بخش مترو این اپلیکیشن خطوط مترو را مشاهده کنید و مسیریابی دلخواهتان را برای مسافرت با مترو انجام دهید.

 با همه مزایای که این اپ دارد نقطه ضعف آن، غیر رایگان بودنش است که می توان آن را به عنوان دلیل اصلی غیر موفق بودن آن نیز خواند.

گزارشگر : نرگس رسولی

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۷ + ۹
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۶:۳۱
محکومیت "آذویکو" به تحویل خودروی جایگزین و پرداخت خسارت به مشتریان
خودرونگاران_مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت اعلام کرد که به دنبال اعتراض این سازمان به بیش از ۱۴۰۰ فقره رای بدوی صادره در خصوص پرونده شرکت مذکور، نواقصی که در دادنامه مشاهده می شد توسط شعبه ...
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۶:۲۸
ام‌جی گلاستر به زودی عرضه می شود
خودرونگاران_ام‌جی موتور هند، از هفته اول اکتبر شاسی‌بلند سایز بزرگ گلاستر را در این کشور عرضه می‌کند.
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۵:۴۰
نخستین تاکسی‌های پرنده مهرماه به آسمان ایران می‌آیند
خودرونگاران_ دبیر ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ورود نخستین تاکسی های پرنده در مهرماه به آسمان خبر داد.
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۵:۲۰
تردد خودروهای منطقه آزاد انزلی با پلاک قدیم ممنوع شد
خودرونگاران_رئیس پلیس راهور گیلان با بیان اینکه خودروهای منطقه آزاد با پلاک قدیم تا پایان شهریور ماه مهلت تعویض پلاک داشتند ،از ممنوعیت تردد خودروهای منطقه آزاد انزلی با پلاک قدیم از روز گذشته خبر داد...
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۴:۱۶
رونمایی کیا از خودروی جدید هیبریدی سورنتو
خودرونگاران_شرکت کیا از تولید خودروی هیبریدی جدید سورنتوی ۲۰۲۱ خبر داده است. این خودروی شاسی بلند مجهز به امکانات جدید امنیتی و دستیار هوشمند راننده است.
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۴:۱۲
خودروهای دوگانه سوز عمومی بازرسی دوره‌ای رایگان می‌شوند
خودرونگاران_ قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: خودروهایی که در طرح دو گانه سوز کردن رایگان خودروهای عمومی فرآیند تبدیل را انجام می‌دهند، تا ۵ سال بازرسی‌های دوره‌ای رایگان دارند.
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۳:۱۲
فروش فولکس واگن برقی با سه سال شارژ رایگان در آمریکا
خودرونگاران_ شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان اعلام کرد که بدون اضافه کردن قیمت قصد دارد خودروی برقی شاسی بلند خود موسوم به ID۴ را با امکان سه سال شارژ نامحدود در آمریکا به خریداران عرض کنند.
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۲:۳۱
مگاموتور تا دو سال آینده دارای خانواده موتور خاص است
خودرونگاران_با حضور قائم مقام مدیرعامل گروه سایپا، تبدیل خطوط مونتاژ اکسل جلو و عقب پراید به تیبا در مگاموتور با موفقیت انجام شد.
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۲:۲۰
خزانه هم از خودرو سهم مي گيرد
خودرونگاران -حاشیه‌های بازار خودرو تمامی ندارد. بعد از طرح‌های عجیب مردان ساختمان سمیه برای ایجاد ثبات در بازار خودرو حالا از بهارستان نشین‌ها از طرح ۲۰ ماده ای می‌گویند که امیدوارند با اجرایی شدن آن...
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۲:۱۲
تبدیل خطوط مونتاژ اکسل پراید به تیبا با صرفه جویی 50 میلیارد ریالی
خودرونگاران - با حضور قائم مقام مدیرعامل گروه سایپا، تبدیل خطوط مونتاژ اکسل جلو و عقب پراید به تیبا در مگاموتور با موفقیت انجام شد.
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۲:۱۰
جزئیات تحویل خودروی دناپلاس به روایت ۶ نماینده مجلس
خودرونگاران - علی جدی نماینده شیروان می‌گوید: در حال حاضر امکانات یک بخشدار از یک نماینده به‌مراتب بیشتر است، ولی عده‌ای حالا که خودرویی به نماینده تحویل شده است روی به فضاسازی‌های منفی آورده‌اند که م...
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۲:۰۳
حداقل دم از شهید سلیمانی نزنید / به مجلس آمدید تا خانه و ماشین عوض کنید؟
خودرونگاران - حسن کامران خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم به دریافت خودرو دناپلاس از سوی برخی نمایندگان انتقاد کرد و گفت: امروز هفته دفاع مقدس است وقتی جانباز شیمیایی ما و رزمنده معسر ما در زندگی روزمره‌...
۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۲:۰۰
عجیب اما واقعی جای پارک شرط شستشوی خودرو
خودرونگاران - روی جدول کنار خیابان نشسته بودند و نمی‌گذاشتند کسی خودرویش را پارک کند، ابزاری همچون لنگ، سطل، چکمه، تی، و... داشتند که گویا ابزار کارشان بود.
۱۳۹۹/۶/۲۸ - ۱۳:۲۹
تکلیف ترخیص خودروهای خارجی از گمرک روشن شد
خودرونگاران - سخنگوی گمرک گفت‌: از خرداد سال جاری، تعداد ۱۱۹۰ دستگاه خودرو از گمرکات اجرایی ترخیص شده است
۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۱:۱۰
جدیدترین نیسان Z رخ نمود
خودرونگاران|ژاپنی ها برخلاف تمام تصورات و گزارش ها که ازرونمایی خودروی جدید این شرکت در سال 2022 خبر می داد،اعلام کردند که در 15 سپتامبر تازه ترین خودرویشان یعنی نیسان Z پروتو مدل 2021 را رونمایی می...
۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۴:۰۶
اظهار و ترخیص خودروهای دپو شده ممنوع شد
خودرونگاران - طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران در پایان وقت امروز، مهلت تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرک به اتمام رسیده و اظهار و ترخیص این کالاها از فردا ممنوع است.
۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۱۰:۳۱
استون مارتین ، شبیه ساز مسابقاتی ساخت
خودرونگاران- آستون مارتین از شبیه ساز مسابقاتی اش با نام AMR-C01 که قرار است با قیمت 74هزار دلار وارد بازار شود،رونمایی کرد
۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۵:۲۲
باکیفیت‌ترین وانت‌ها، ۳ ستاره‌اند
خودرونگاران - آخرین ارزیابی صورت گرفته از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران(ISQI)، در مرداد ماه برای بررسی وضعیت کیفیت گروه وانت‌های تولیدی داخل نشان می‌دهد که این وانت‌ها بین یک تا سه ستاره کیف...
۱۳۹۹/۷/۱ - ۱۲:۱۸
سوءاستفاده از کارت بازرگانی یک پیرزن برای واردات ۷۰۰ پورشه
خودرونگاران - مدیر سامانه اعتبارسنجی کارتهای بازرگانی سامانه جامع تجارت با بیان اینکه اتاق بازرگانی از فرایند صدور کارتهای بازرگانی حذف نشده است، گفت: استعلامهای کارت بازرگانی ذیل سامانه جامع تجارت به...
۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۴:۱۳
حباب بي تدبيري اميدها را نا اميد كرد
هواي اين روزهاي بازارهاي موازي كاملا مساعد حال سوداگران و سفته بازهاست.
۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۰۹:۰۲
موضوع احتکار خودرو منتفی است
خودرونگاران - در پی انتشار شایعاتی مبنی بر دپوی خودرو توسط گروه صنعتی ایران خودرو، صبح امروز مدیرکل بازرسی و مدیرکل حقوقی وزارت صمت از پارکینگ خودروهای دارای کسری این خودروساز بازدید کردند.
۱۳۹۹/۶/۲۹ - ۱۶:۰۰
در صنعت خودرو مدیر نداریم
خودرونگاران | سالهاست مساله خودرو در ایران به یک معضل لاینحل تبدیل شده است. فرقی نمی‌کند در دوران تحریم هستیم یا غیر تحریم، صنعت خودروی ایران هر دوره‌ای ساز خودش را می‌زند بی آنکه مردم از خودروی به ...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۰۹:۰۰
عرضه محصولات ایران خودرو با گیربکس شش سرعته جدید
خودرونگاران - معاون تحقیقات، توسعه و نوآوری شرکت صنعتی نیرومحرکه با اعلام این خبر گفت: در مرحله نخست عرضه محصولات ایران خودرو با گیربکس شش سرعته جدید، این گیربکس بر روی خودروهای رانا پلاس با موتور EC...
۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۳:۵۷
مجلس چگونه می‌تواند بازار خودرو را ساماندهی کند؟
خودرونگاران - یک کارشناس صنعت خودرو، با توجه به انتقادهای برخی نمایندگان مجلس به نبود وزیر در وزارتخانه صمت، چالش انتخاب وزیر بین دولت و مجلس را خاصیت دموکراسی دانست و تاکید کرد: تا زمانی که نگرش‌ نما...
۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۵:۲۵
۱۵۰۰ خودرو وارداتی متروکه شد
خودرونگاران - با پایان زمان تعیین شده برای تعیین تکلیف خودروهای وارداتی حدود ۱۵۰۰ دستگاه از آن‌ها که مجوز قانونی برای ترخیص را دریافت نکردند، متروکه شد.