امروز: شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۰:۱۵
شناسه خبر: ۴۵۸۳۴۸
 
کارشناسان خودرو مطرح کردند:
صنعت خودرو؛ بیگانه با بهره وری، زنده به مدد حمایت دولت
خودرونگاران - هرچند از حدود ۶ دهه پیش ایران در مسیر خودروساز شدن گام برداشت، اما کارشناسان معتقدند با گذشت سال ها هنوز نمی دانیم در این صنعت به دنبال چه هستیم و ضعف ها و مشکلات اساسی مدیریتی، ناتوانی در تطبیق با فناوری های روز و کمبود تعاملات بین المللی به سدی بزرگ فراروی آن تبدیل شده است.

به گزارش خودرونگاران به نقل از ایرنا، میزگرد تخصصی «عدم هم پیوندی صنعت خودروی ایران در زنجیره ارزش جهانی؛ علت ها و راهکارهای اساسی» با حضور کارشناسان، پژوهشگران و مدیران حال و گذشته این صنعت به میزبانی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی برگزار شد.
در این میزگرد مسائل و مشکلات کنونی صنعت خودروسازی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در نهایت بر کم توانی این صنعت در تطبیق با پارادایم در حال ظهور فناوری، وجود انحصار و تعرفه های بالا، نداشتن مزیت نسبی از ابتدا و دولتی بودن به عنوان مشخصه های اصلی این صنعت اشاره شد.
همچنین تغییرات بیش از اندازه در سیستم های مدیریتی و مشخص نبودن فلسفه خودروسازی در کشور، از دیگر مسائل مطرح شده توسط کارشناسان حاضر در میزگرد بود.

** ناتوانی در تطبیق با فناوری های روز
«علی دینی ترکمانی» عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی در این نشست گفت: صنعت خودروی کشور در سال های گذشته رشد خوبی از نظر کمی ثبت کرده، اما به گواهی آمارها در توسعه صادرات عملکرد خوبی نداشته است.
وی اظهار داشت: بالاترین رقم ثبت شده صادرات خودرو تنها 17 میلیون دلار است که در مقایسه با آلمان به عنوان بزرگترین صادرکننده خودرو با سالیانه حدود 150 میلیارد دلار، ژاپن با مقام دوم با 90 میلیارد دلار صادرات، ترکیه بیش از هشت میلیارد دلار و چین با پنج میلیارد دلار ناچیز است.
دینی ترکمانی یادآور شد: ثبت تولید بیش از یک میلیون و 500 هزار دستگاه خودرو تا پیش از دور تازه تحریم ها، ایران را جزو 30 تولیدکننده برتر جهان قرار داد؛ این در حالی بود که در سال 2016 میلادی ایران خودرو در رتبه بیست و پنجم و سایپا در رتبه سی ام شرکت های خودروساز جهان ایستادند.
وی افزود: صنعت خودروی ایران با حمایت های تعرفه ای فقط می تواند پاسخگوی نیازهای داخلی باشد و در صورت حمایت نشدن حتی در داخل حرفی برای گفتن ندارد.
عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی به تولید خودروهای هیبریدی از سوی تویوتا و فولکس واگن با مصرف سوخت 9 دهم لیتر در هر 100 کیلومتر اشاره کرد و ادامه داد: صنعت خودروی ایران در تطبیق با پارادایم در حال ظهور فناوری بسیار کم توان است، زیرا از نظر دانش فنی در سطح پایینی قرار داریم.
وی بیان داشت: در این شرایط دو راه وجود دارد؛ باید تعرفه های واردات خودرو را به شدت بالا ببریم یا اینکه اجازه دهیم این صنعت ورشکست شود.
این کارشناس اقتصادی اضافه کرد: «اجازه ورشکستگی به صنایع دادن» مخصوص کشورهایی است که بهره وری بالایی دارند و به همین دلیل نیروی کار می تواند از یک بخش به بخش دیگر انتقال یابد؛ در حالی که بهره وری در کشورمان بسیار پایین است و ورشکستگی صنعت خودرو به تشدید بیکاری می انجامد.
وی دلایل ناموفق بودن صنعت خودروسازی ایران را انحصار، وجود تعرفه های بالا، نداشتن مزیت نسبی از ابتدا و دولتی بودن برشمرد.
این پژوهشگر بطور نمونه به تجربه کره جنوبی اشاره کرد و گفت: هرچند این کشور با 25 سال ممنوعیت مطلق وارداتی و پس از آن اعمال تعرفه 60 درصدی بر واردات خودروهای خارجی، در عمل 35 سال از صنعت داخلی خود حمایت کرد، اما پس از آن نسبت به کاهش تعرفه ها اقدام کرد؛ بنابراین فرق ما با کره در توانایی استفاده از ابزار تعرفه است.
وی همچینن به مالکیت های دولتی در سایر کشورها اشاره کرد و گفت: تجربه رنو فرانسه و سایک موتور چین که در ابتدا بنگاه های دولتی بودند و امروز در زمینه خودروسازی بسیار موفق اند، نشان می دهد بین مالکیت های دولتی در کشورمان و برخی کشورها تفاوت زیادی وجود دارد.
دینی ترکمانی به تعدد مراکز تصمیم گیری و تغییرات بیش از اندازه در سیستم های مدیریتی به عنوان دیگر مشکلات صنعت خودروسازی اشاره و یادآوی کرد: گروه سایپا در 20 سال اخیر 9 مدیرعامل عوض کرد و مشکل آنجایی بیشتر می شود که با ورود مدیر جدید، همه تصمیمات مدیر قبلی ملغی می شود.
وی به رفع «تو در تویی نهادی» و تعدد مراکز تصمیم گیری، تعامل سازنده با جهان، اتخاذ سیاست های سرمایه گذری مشخص، حفظ و پرورش سرمایه های انسانی، پرهیز از تاسیس واحدهای کوچک مقیاس و شبکه سازی تعاملات با بنگاه های پیشروی جهان به عنوان مهمترین راهکارها برای رفع این مشکلات در صنعت خودروسازی کشور یاد کرد.
عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی اظهار داشت: شرکت هایی همچون دوو، هیوندایی و کیاموتورز کره جنوبی از سال 1985 در آلمان، ایتالیا، آمریکا، انگلیس و دیگر کشورهای پیشروی خودروسازی جهان مراکز تحقیق و توسعه (R&D) تاسیس کردند و علاوه بر آن در داخل کشورشان نیز هزینه های تحقیق و توسعه زیادی انجام دادند که در نتیجه امروز بنگاه های خودروساز آنها سهم بالایی در جهان کسب کرده است.

** تقویت ارتباطات بین المللی؛ شاه کلید حل مشکلات صنعت خودرو
در ادامه «سعید مدنی» مدیرعامل اسبق سایپا یکی از مشکلات اصلی صنعت خودروی ایران را نبود زیرساخت های اساسی دانست و گفت: این صنعت با اشتغالزایی مستقیم برای حدود 900 هزار نفر، اشتغالزایی غیرمستقیم برای نزدیک به یک میلیون نفر و سهم پنج درصدی در تولید ناخالص داخلی، از اهمیت بالایی برخوردار است، اما از آنجایی که مدیریت در بنگاه های اقتصادی کشورمان همچون «شنا کردن در باتلاق» است به این سادگی ها نمی توان مشکلات را حل کرد.
مدنی تاکید کرد: مشکلات این صنعت ریشه ای است و امروز افزایش سوء مدیریت ها در کلان اقتصادی کشور به مشکلات دامن زده است.
وی یادآور شد: در حالی که در خارج از ایران اجماعی جهانی علیه کشورمان وجود دارد، اما در داخل یک دست و متحد نیستیم و این مساله مشکلی بزرگ است.
مدیرعامل اسبق سایپا با اشاره به وارداتی بودن صنعت خودرو، تصریح کرد: اگر قرار باشد روابط با جهان خارج به شیوه کنونی باشد، در صنعت خودرو به بی راهه می رویم، زیرا در همه زمینه ها به دانش و توان فنی دیگر کشورها نیاز داریم و در این زمینه باید به تجربه درخشان کره جنوبی رجوع کنیم.
وی گفت: امروز بیش از 30 کشور در زنجیره تامین بی.ام.دابلیو (BMW) به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان جهان حضور دارند و مطالعه تجربه کره شمالی، شوروی سابق، هند و برخی کشورهای اروپای شرقی نشان می دهد هیچیک خودروسازی موفقی نداشته اند.
این کارشناس ارشد صنعت خودرو خاطرنشان کرد: در مقابل چینی ها، درهای کشورشان را به روی خودروسازان جهان باز کردند و با تشکیل کمپانی هایی مشترک بین فورد و چانگان یا بی.ام.دابلیو و برلیانس به تولیدات موفقی دست یافتند.
وی ادامه داد: در حالی که چینی ها دستیابی به تولید سالیانه 12 میلیون دستگاه خودرو را برنامه ریزی کرده بودند، اما امروز به رکورد چشمگیر 25 میلیون دستگاه خودرو در سال رسیده اند.
مدنی همچنین به هندی ها اشاره کرد که امروز شرکت رنو - نیسان در این کشور 100 درصد از سوی هندی ها اداره می شود و با کنار گذاشتن تعصبات، حتی نام هندی بر خودروهای تولیدی در این کشور گذاشته نمی شود.
وی تاکید کرد: شاه کلید حل مشکلات صنعت خودرو در تقویت ارتباطات بین المللی است.

** واقعی سازی نرخ ارز
مدیرعامل اسبق سایپا در ادامه، واقعی کردن یا ثبات نرخ ارز را یکی از الزامات برای صنعت خودرو برشمرد و گفت: محصولات تولیدی کشورمان با این نرخ ارزها، قادر به رقابت در سطح جهانی نیستند.
وی افزود: در حالی که متوسط نرخ بهره وری جهانی آن هم با تعدیل نیروی انسانی حداکثر 10 درصد است، آنگاه ما انتظار داریم افزایش سه برابری نرخ ارز در کشور را با بهره وری 10 درصدی حل کنیم، این در حالی است که هیچ تعدیل نیرویی در خودروسازی ها انجام نمی شود.
مدنی تاکید کرد: صنعت خودرو بدون صادرات محکوم به فناست و باید جایگاه خود را در صادرات و قیمت تمام شده بدانیم.

** سرکوب قیمتی خودرو
وی همچنین گفت: آنچه امروز سبب شده تا قیمت پراید در کارخانه به 40 میلیون و در بازار به 50 میلیون تومان برسد، ضعف در نظام قیمت گذاری است، به طوری که اگر در سال های گذشته قیمت خودرو را سرکوب نمی کردیم، امروز پراید حداکثر 30 میلیون تومان قیمت داشت.
این کارشناس ارشد صنعت خودرو ادامه داد: اگر بین سال های 80 تا 96 سالیانه قیمت خودرو 6.5 تا هفت درصد افزایش می یافت، نقدینگی بیش از 15 هزار میلیارد تومانی نصیب خودروسازان می شد، اما سرکوب قیمتی در 16 سال اخیر مصرف کنندگان را نیز سرگردان کرد.
وی اظهار داشت: سال 74 با قیمت 50 تا 60 سکه می توانستیم یک پراید بخریم، اما امروز قیمت این خودرو معادل قیمت حدود 10 سکه است؛ به همین دلیل هرچقدر هم که بهره وری و شمارگان تولید (تیراژ) را افزایش دهیم نمی توانیم قیمت را پایین بیاوریم.
مدنی ادامه داد: به همین دلیل است که هر زمان خودروسازان برنامه پیش فروش ارائه کردند، مردم برای خرید هجوم آوردند.
وی یادآور شد: هیچ جای جهان برای خودرو قیمت گذاری وجود ندارد، بلکه فقط کالاهای اساسی مشمول تعیین نرخ می شوند.
به گفته این کارشناس خودرو، هیچ گاه شاهد نبودیم آنالیز قیمتی برای خودرو ارائه شود، زیرا ارقام آن درشت بوده و مردم نسبت به آن حساسیت دارند.

** نیروهای سفارشی، آفت صنعت خودرو
این کارشناس صنعت خودرو بکارگیری نیروهای کارکشته و نه سفارشی را در این صنعت خواستار شد و افزود: صنعت خودروسازی با مردم، مسائل رفاهی آنان، همچنین مسائل اجتماعی و سیاسی درگیر است.
مدنی با بیان اینکه «بازار هر کشور ناموس آن کشور است»، اظهار داشت: دولت باید تعرفه های واردات را برای تقویت صنعت خودرو بالا نگه دارد، زیرا شاهدیم حتی کشورهای عضو سازمان جهانی تجارت (WTO) با اینکه موانع تعرفه ای را بر می دارند، اما موانع غیرتعرفه ای شدیدی وضع می کنند.
وی ادامه داد: خودروسازی ما نه دولتی و نه خصوصی، بلکه خصولتی است که بدترین نوع مدیریت است، زیرا منشاء همه رانت ها، فسادها و سوء مدیریت هاست.
مدیرعامل اسبق سایپا گفت: به یاد می آرویم در زمان جنگ که خودروسازی ها دولتی بودند، با وجود امکانات اندک و درگیر جنگ بودن، اما وضعیت آنها از امروز بهتر بود.
وی با بیان اینکه نمی توانیم به عقب برگردیم و دوباره خودروسازی ها را دولتی کنیم، تاکید کرد: این صنعت حتماً باید خصوصی شود.

** لزوم سودآوری صنعت خودرو
«بیوک علیمرادلو» دیگر کارشناس حاضر در این میزگرد بود که به انتقاد از روند کنونی بکارگیری مهندسان و نخبگان در صنعت خودرو پرداخت.
این کارشناس خبره صنعت خودرو از مهندسان به عنوان «ارزان ترین و بی ارزش ترین متاع» در کشورمان یاد کرد که پس از مدتی اگر «رحل اقامت در خارج» نیفکنند، دانش فنی را کنار گذاشته و به کار اداری و مدیریتی روی می آورند.
وی بطور نمونه به ساخت خودروی برقی در کشور اشاره کرد که در ادامه هیچ همکاری از سوی مسئولان برای ساخت ایستگاه های شارژ آنها انجام نشد.
این مدیر خودرویی با بیان اینکه صنعت خودروی کشورمان مونتاژی و هر نقل قولی غیر از آن دروغ است، خواستار آن شد تا راجع به صادرات خودرو صحبت نشود.
وی یادآوری کرد: 80 درصد صنعت و بازار خودروی جهان دست 17 کشور است که تعیین می کنند مردم در سرتاسر جهان چه خودرویی و با چه قیمتی سوار شوند.
علیمرادلو تاکید کرد: تصمیم بر اینکه صنعت خودرو می خواهیم یا خیر یک تصمیم کلان و حاکمیتی است؛ با تولید تحت لیسانس و سوار کردن قطعات منفصله (سی.کی.دی سازی) به جایی نمی رسیم.
وی بیان داشت: صنعت خودروی ایران اگر بخواهد در صحنه باقی بماند، باید سودآور شود.
این کارشناس خبره صنعت خودرو اظهار داشت: باید اجازه دهیم خودروسازان بزرگ جهانی به کشورمان بیایند و بتوانیم جذب سرمایه خارجی انجام دهیم؛ در این صورت قابلیت آن را داریم که برند مخصوص خودمان را ایجاد کرده و آن را توسعه دهیم.
وی همچنین به توسعه چینی ها در سال های گذشته اشاره کرد و با بیان اینکه امروز چینی ها از عناصر تاثیرگذار بازار جهانی اند و بتدریج در زمره قدرت های برتر قرار می گیرند، خواستار آن شد تا در همکاری با آنان بیش از پیش احتیاط کنیم.
علیمرادلو گفت: چینی ها به دنبال بازار صادراتی اند و استراتژی توسعه صادرات را دنبال می کنند، بنابراین هیچگاه اجازه نخواهند داد حتی یک قطعه برایشان بسازیم.

** فلسفه خودروسازی
«امیرحسن کاکایی» استاد دانشگاه علم و صنعت، دیگر سخنران این میزگرد خودرویی بود.
وی با بیان اینکه در صنعت خودرو مشکل فلسفی داریم، به طرح این پرسش اساسی پرداخت که اساسا هدف صنعت خودروی ما چیست؟ آیا می خواهیم مونتاژکار باشیم، طراحی کنیم، فناور باشیم یا اشتغالزا باشیم؟
کاکایی گفت: این روزها شاهد نصف شدن تولید 2 خودروساز بزرگ کشور در مقایسه با پارسال هستیم، اما حتی یک نفر از ایران خوردو و سایپا تعدیل نشده و این مساله با موضوع بهره وری تناقض دارد.
وی ادامه داد: آیا مسئولیت های زیست محیطی بر عهده خودروسازان است؟ در این صورت تکلیف بند ق ماده 12 قانون رفع موانع تولید چه می شود؟
عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو در دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: آیا توسعه شبکه فناوری باید توسط خودروسازان انجام شود؟ این در حالی است که هیچ یک از فناوری های خودرویی در آمریکا بدون حمایت نظامی ها محقق نشده است.
وی گفت: از توان فناوری خوبی برخورداریم، اما نمی توانیم شغلی برای دانشجویان خود دست و پا کنیم، بعد انتظار مستقل شدن هم داریم.
کاکایی تاکید کرد: بدون حضور در زنجیره جهانی نمی توانیم خودروسازی داشته باشیم.
وی ادامه داد: آیا وظیفه خودروسازی توسعه مناطق است؟ چرا خودروسازان را مجبور می کنیم در برخی شهرها به توسعه فعالیت هایشان بپردازند و حتی از تعداد نیروهایشان کم نکنند؟ چرا در شمال کشور که مستعد توسعه گردشگری است، خودروسازی احداث می کنیم، آن هم در شرایطی که قطعات را از جایی در کشور با خودروهای فرسوده به آنجا حمل و پس از سر هم بندی دوباره به سایر نقاط کشور می فرستیم؟
این کارشناس صنعت خودرو اضافه کرد: وقتی این همه نیاز به خودرو در کشور وجود دارد، آنگاه صادرات چه معنایی دارد؟ و آیا اصلا بازاری برای صادرات داریم؟
وی گفت: این چه صنعتی است که سالیانه بین 10 تا 15 هزار میلیارد تومان ضرر می کند و اساساً وقتی همه از خودروسازان، سهامداران، مردم و دولت از این صنعت ناراضی اند، پس چه کس یا کسانی در این صنعت سود می کنند؟
کاکایی تاکید کرد: باید بنشینیم و تکلیف مان را با فلسفه تولید و توسعه خودرو و خودروسازی مشخص کنیم.
بر اساس این گزارش ، این میزگرد سه ساعته که با حضور جمع زیادی از کارشناسان و خبرگان کشور از بخش های مختلف برگزار شد، با طرح پرسش و پاسخ ادامه یافت.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۱۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۶:۰۱
ایران خودرو به کمک سیل زدگان مناطق شمالی کشور شتافت
خودرونگاران_گروه صنعتی ایران‌خودرو درراستای مسئولیت های اجتماعی و با توجه به وقوع سیل در مناطق شمالی کشور ، ناوگان ویژه خدمات رسانی خود را به این مناطق اعزام کرد.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۵:۰۲
مسیریاب «ویز» می‌تواند نظم ترافیکی شهر را به هم زند
خودرونگاران_ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت گفت: هر مسیریابی که کاربر زیادی داشته باشد می تواند نظم ترافیکی شهر را به هم زند.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۴:۵۰
فروش خودرو ۵ درصد زیر قیمت بازار مسخره است
خودرونگاران_عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: بارها به سازمان بازرسی، تعزیرات حکومتی و قوه قضاییه به دلیل کیفیت پایین خودروهای تولیدی و افزایش غیر منطقی قیمت خودرو و فروش ۵ درصد زیر قیمت بازار تذکر داده‌ایم...
۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۴:۱۸
رئيس انجمن موتورسواري و اتومبيلراني البرز از اعزام تيم امداد و نجات دو ديفرانسيل به استان گلستان خبر داد
خودرونگاران_ميثم اكبرپور ضمن عرض تبريك سال نو و آرزوي موفقيت و تندرستي و همچنين سالي پر بركت براي مردم كشور اظهار داشت :
۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۳:۴۰
پیشنهادهایی برای زنده نگاه داشتن واردکنندگان خودرو
خودرونگاران_ واردکنندگان خودرو در سال ۹۷ شاهد ممنوعیت واردات بودند که تاثیر زیادی بر فعالیت آن ها گذاشت و مشکلات عدیده ای ایجاد کرد و به دنبال آن نیروی انسانی شرکت ها نیز به پایین ترین میزان خود رسید ...
۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۳:۱۹
واحد رسیدگی به اعتراضات پلیس راهور تهران در نوروز فعال است
خودرونگاران_مراکز رسیدگی به اعتراضات (اجراییات پلیس راهور تهران بزرگ) در طول تعطیلات نوروز مشغول به کار هستند.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۳:۱۳
پنج میلیون وسیله نقلیه در جاده های استان مرکزی تردد کردند
خودرونگاران_مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: پنج میلیون و ۱۳۱ هزار و ۴۴۱ وسیله نقلیه از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از جاده های این استان تردد کردند.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۱۰:۴۷
چه شهرهایی بیشترین و کمترین تاکسی را در کشور دارند؟
خودرونگاران_تهران با ۷۷ هزار و ۴۳۶ دستگاه تاکسی در بین شهرهای دیگر دارای بیشترین تاکسی و بهبهان با ۲۹۰ دستگاه دارای کمترین تعداد تاکسی در کل کشور است.
۱۳۹۸/۱/۳ - ۰۹:۳۸
رکورد مصرف بنزین شکست
خودرونگاران_مصرف بنزین کل کشور در آخرین روز سال ۹۷ (چهارشنبه، ۲۹ اسفندماه) به ۱۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر رسید و عملاً رکورد جدید مصرف به ثبت رسید.
۱۳۹۸/۱/۲ - ۱۳:۴۹
تشخیص شل یا سفت بودن تسمه تایم خودرو
خودرونگاران - تسمه تایم در خودرو وظیفه زمان بندی باز و بسته شدن سوپاپ‎‌ها را بر عهده دارد و در صورت شل یا سفت شدن، زمان‌بندی سوپاپ‌ها به هم می‌ریزد و می‌تواند آسیب‌های هزینه برداری به همراه داشته باش...
۱۳۹۸/۱/۲ - ۱۱:۴۳
کاهش ۱۰ درصدی تردد در محورهای برون شهری
خودرونگاران - طی شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲۲۸۴ تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۹.۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.
۱۳۹۸/۱/۲ - ۱۰:۳۸
تهرانی‌ها در دومین روز از بهار هوای پاک تنفس می‌کنند
خودرونگاران - مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق تهران در روز جمعه(۲فروردین‌ماه) خبر داد.
۱۳۹۸/۱/۲ - ۱۰:۳۳
نخستین مرحله تحویل محصولات هن تنگ توسط عظیم خودرو
خودرونگاران - شركت عظيم خودرو در راستاي ايفاي تعهدات خود و جلب رضايت مشتريان، در ادامه روند اولين مرحله تحويل خودروهاي هن تنگ X7 تعهدات تكميل وجه شده خود را كارسازي نمود.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۱:۲۰
تولید خودرو در سایپا و ایران خودرو به سقف ۴ هزار دستگاه رسیده است
خودرونگاران - نایب رئیس فراکسیون مستقلان مجلس گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی، تولید خودرو در شرکت‌های سایپا و ایران خودرو به سقف ۴ هزار دستگاه رسیده است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۵:۰۶
کاهش ۱۰ درصدی قیمت خودرو
خودرونگاران_وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: میزان تولید خودرو دو خودروساز اصلی کشور بیش از ۴ هزار دستگاه در روز است.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۵:۲۸
آغاز ۲۱ روز خدمات نوروزي ایران‌خودرو از فردا
خودرونگاران_شركت خدمات پس از فروش ايران خودرو (ايساكو) جشنواره خدمات نوروزي خود را از روز يك‌شنبه 26 اسفند آغاز مي كند. اين جشنواره به مدت 21 روز و تا 17 فروردين ماه سال 98 ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۰:۱۰
محل استقرار تیم‌های امداد نوروزی خودروسازی کارمانیا
خودرونگاران - محل استقرار تیم‌های امداد نوروزی خودروسازی کارمانیا اعلام شد .
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۷
۲۰ خودرو و موتور مجوز شماره‌گذاری نگرفتن
خودرونگاران_سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم گفت: از ابتدای آبان‌ماه سال ۹۷، ۱۱۲ درخواست صدور شماره‌گذاری برای وسایل نقلیه به کمیته فنی صدور گواهینامه‌های زیست‌محیطی ارسال شده که از این میان ۹ مدل مو...
۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۲:۳۵
ساعات کاری مراکز معاینه فنی در تعطیلات نوروز ۹۸
خودرونگاران_مدیرکل ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: روز ۱۳ فروردین ماه تمام مراکز معاینه فنی تعطیل هستند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۳:۵۳
برنامه وزارت «صمت» برای تعدیل قیمت خودرو
خودرونگاران - سخنگوی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس جزئیات جلسه امروز این فراکسیون با وزیر «صمت» را تشریح کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۴:۰۱
مشکل بیکاری کارگران قطعه‌سازی حل شد
خودرونگاران - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بحران جدی صنعت قطعه سازی در چندماه گذشته، گفت: ۱۵۰هزار کارگر بیکار شده و ۱۳۰ هزار کارگر در معرض بیکاری قرار داشتند که خوشبختانه موضوع بیکاری پرسنل قطع...
۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۰
تعیین مهلت برای بازگرداندن خودرو بعد از عدم تایید ثبت سفارش+سند
خودرونگاران_بررسی اسناد جدید از پرونده خودروهای وارد شده با ثبت سفارش فاقد اصالت نشان می‌دهد، ظاهرا تعدادی از این خودروها با دریافت تعهد ترخیص شده‌اند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۰:۲۴
خودرو خبرساز BMW در نمایشگاه ژنو +تصاویر
خودرونگاران_ب ام و سری ۷ در سال ۲۰۱۹ بسیار خبرساز بود و در طی مدت کوتاهی، شاهد معرفی نسخه های متعدد آن بودیم. جدید ترین نسخه از سری ۷ ب ام و، مدل ب ام و ۷۴۵ بود که به صورت تمام الکتریکی و در جریان نما...
۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۰:۰۶
قیمت 12 مدل خودروی داخلی در بازار با مدل 98
خودرونگاران_از ابتدای هفته جاری کلیه خودروسازان به غیر از شرکت سایپا تمامی محصولات خود را با مدل 98 فاکتور کرده و به مشتریان خود تحویل داده‌اند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۵:۵۳
هیئت دولت مصوب کرد افزایش ۱۰ درصدی قیمت CNG از ابتدای خردادماه ۹۸
خودرونگاران_ براساس مصوبه هیئت دولت،برای تأمین منابع مالی اجرای الزامات ایمنی و هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه CNG و کمک به تعویض مخازن وسایل نقلیه با این سوخت، نرخ آن از تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۸ از ۴۱۴۰ ریال ب...
۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۴:۳۸
وزیر کشور خواهان برخورد شدیدتر با متخلفان رانندگی شد
خودرونگاران_وزیر کشور گفت: باید با متخلفان رانندگی شدید و قوی برخورد شود و به هیچ عنوان به آنها رحم نشود. باید با افرادی که از قانون تخطی می‌کنند برخورد جدی تری شود.