امروز: چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۴۸
شناسه خبر: ۴۵۱۰۶۶
 
در میزگرد «تاکسی‌یاب‌های اینترنتی و چالش امنیت» مطرح شد
حکم پلمب اسنپ در جیبمان است
خودرونگاران - با گسترش فعالیت دو استارتاپ حمل‌ونقلی اسنپ و تپسی، مسائل زیادی برای حمل‌ونقل عمومی شکل گرفت. یکی از این مشکلات دغدغه امنیت مسافران و گاهی رانندگان است.

به گزارش خودرونگاران به نقل از هفته نامه حمل ونقل ، اپلیکیشن اسنپ در قوانین خود اعلام می‌کند تنها یک بستر اینترنتی جست‌وجوی ماشین است و هیچ مسئولیتی دراین‌باره ندارد. به همین دلیل هفته‌نامه «حمل‌ونقل» با ترتیب‌دادن میزگردی با حضور سرهنگ الله‌داد مرادی از پلیس فتا، سروان مسلم موسوی از پلیس راهور، سرهنگ رامین نجفی، رئیس کسب‌وکارهای اینترنتی پلیس فتا و علی محمدی از اتحادیه آژانس‌ها اقدام به بررسی ابعاد آسیب‌های اجتماعی این شکل از حمل‌ونقل پرداخت.

 
علی محمدی، دبیر اتحادیه آژانس‌ها: اگر اسنپ و تپسی جمع  شوند عده‌ای بیکار خواهند شد و عده دیگری که موردی کار می‌کنند تا به معیشت خانواده کمک کنند، دچار مشکل می‌شوند. اینها سخنانی هستند که برخی برای مشروعیت‌بخشیدن به ادامه فعالیت غیرقانونی دو استارتاپ حمل‌ونقلی عنوان می‌کنند. اما ماجرا این است که پیش‌ازاین بیش از ۱۲۰ هزار راننده فعال در تاکسی‌تلفنی‌ها وجود داشتند که امروز یا به‌ناچار به استارتاپ‌ها پیوسته‌اند و یا به مسافربر شخصی تبدل شده‌اند.

اگر به روزنامه‌های منتشرشده پیش از شروع به کار اسنپ و تپسی مراجعه کنیم می‌بینیم که، همه‌روزه آگهی استخدام راننده آژانس در صدر آگهی‌ها قرار داشت. امروز بیش از ۸۰ درصد رانندگان آژانسی که در سه نوبت کاری مشغول به کار بودند، جذب استارتاپ‌های حمل‌ونقلی شده‌اند. در دو تا سه سال گذشته که هنوز از اسنپ و تپسی خبری نبود چرا خبری از بیکاری رانندگان به گوش نمی‌رسید؟
متأسفانه کنترل و نظارتی بر فعالیت اسنپ و تپسی وجود ندارد و این در حالی است که اسنپ در اساسنامه خود به‌صراحت بیان کرده ما هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال عملکرد راننده نداریم. مگر می‌شود حدود ۵۰ هزار نفر راننده از اقصی نقاط کشور در تهران جمع شوند و استارتاپی که آنها را به کار گرفته هیچ مسئولیتی را در برابر مسافر و راننده نپذیرد؟

 
بالعکس عملکرد استارتاپ‌های حمل‌ونقلی، مسئولیت مشکلاتی که ممکن بود راننده برای مسافر در جابه‌جایی با آژانس به وجود بیاورد با مدیر مجموعه‌ای بود که اقدام به ارسال ماشین برای درخواست‌کننده کرده بود. تعزیرات نیز به راننده کاری نداشت و این مدیر آژانس بوده و هست که پاسخگوی مسئله‌ای است که راننده استخدام‌شده توسط او ایجاد کرده است.
تنها با یک تماس مسافر مدیر آژانس فراخوانده شده و در برخی جرائم به دادگاه دعوت می‌شوند.

 


یکی از آسیب‌های شکل‌گرفته همان‌طور که اشاره کردید حضور راننده‌هایی است که از شهرستان‌ها مهاجرت کرده‌اند و محلی برای اسکان ندارند. گفته می‌شود این افراد شب‌ها در سطح شهر و در ماشین و بدون هیچ امکاناتی می‌خوابند. آیا دراین‌باره اطلاعی دارید؟
علی محمدی: بله، متأسفانه یکی از مکان‌های تجمع این افراد پارک «ستاری» است که فاقد امکانات بهداشتی و آسایشی است که قطعا این مسئله خود آسیب‌های اجتماعی دیگری را به دنبال دارد. بنابراین مشکل ما با اسنپ فقط فعالیت غیرقانونی نیست، این دست موارد هم هست که خود موجب به‌خطر افتادن امنیت شهروندان می‌شود.
مدیران استارتاپ‌ها مدعی هستند که در کنار ایجاد اشتغال، ترافیک شهر را نیز کاهش داده‌اند، درحالی‌که با سرکشی به اطراف ترمینال‌ها و فرودگاه امام خمینی و مهرآباد به‌خوبی خواهید دید چه ازدحامی از رانندگان اسنپ و تپسی وجود دارد که مخل نظم عمومی و تردد تاکسی‌های فرودگاه‌ها هستند.

گفته می‌شود نحوه جذب این راننده‌ها نیز غیرطبیعی است.
بله، موضوع جالب و نوظهوری در نوع استخدام اسنپ و تپسی اتفاق افتاده که ظرف کمتر از ده دقیقه و بدون احراز هویت و پیشینه فرد اقدام به جذب راننده‌ای می‌کنند که جان و امنیت مردم در دست آنها قرار می‌گیرد. در این مدل استخدام صلاحیت فردی به‌هیچ‌عنوان مدنظر استارتاپ نیست و تنها دریافت کمیسیون و افزایش درآمد مدنظر قرار گرفته است و در مراحل و روزهای بعد صلاحیت آنها احتمالا بررسی می‌شود. این در حالی است که در دهه سی هجری شمسی بود که اساسنامه اتحادیه آژانس‌ها به تصویب رسید و امروز با افتخار می‌گویم بعد از شصت سال فعالیت آژانس‌ها کاملا مورد اعتماد مردم هستند.

 


آقای محمدی شما در ابتدای بحث ماهیت این شرکت‌ها را زیر سؤال بردید، در این زمینه اقدامی هم انجام داده‌اید؟
ماده ۷۸ قانون نظام صنفی در تبصره ۲  به‌صراحت اعلام می‌کند کسی که قصد دارد در فضای مجازی کار کند باید حتماً عضو اتحادیه مربوطه باشد و پروانه فعالیت در فضای مجازی دریافت کند. از همین رو در پی شکایت اتحادیه آژانس‌ها، حکم پلمپ این دو شرکت استارتاپی صادر شد. (سند در هفته‌نامه «حمل‌ونقل» موجود است) اما به علت برخی ارتباطات این حکم تا به امروز ب

ه اجرا گذاشته نشده است. مافیای قدرت و ثروت مانعی در برابر اجرای قانون در این زمینه شدند. فضای تهران تنها برای ۴۰ هزار خودرو کافی است اما امروز حدود
۴ میلیون خودرو و موتورسیکلت در پایتخت تردد دارند که سرانه هریک با توجه به مساحت تهران به کمتر از یک متر می‌رسد. حالا چرا اسنپ و تپسی اقدام به جذب راننده غیر تهرانی کرده‌اند  بر ما که پوشیده است.

 


جناب سرهنگ، پلیس پیش‌ازاین اعلام کرد تنها به ساکنان پایتخت پلاک شماره تهران می‌دهد، این رانندگان مهاجر چطور پلاک‌های خود را تعویض کرده‌اند؟
مرادی: به‌سادگی! رانندگان شهرستانی تنها با دادن مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به برخی مشاوران املاک و اخذ یک آدرس تهران، اقدام به دریافت پلاک تهران می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید اجاره‌نامه رسمی دارای کد رهگیری سندی مبنی بر سکونت در محل خاص می‌شود و برخی مشاوران املاک از این مسئله سوءاستفاده کرده و با ارائه کدهای رهگیری برای آدرس‌های غیرواقعی این مشکل را برطرف کرده‌اند.
البته در بررسی موضوع تاکسی‌یاب‌های اینترنتی این را هم باید در نظر گرفت که موضوع بحث ما تنها پایتخت نیست و در سایر شهرهای کشور که به شکل جدی با معضل تاکسی و آژانس مواجه هستیم، این تاکسی‌یاب‌ها می‌توانند گره از کار ترافیک باز کنند و بنابراین باید این موضوعات را در ظرف مکانی و زمانی خود بررسی کرد.

جناب سرگرد نقش پلیس در جلوگیری از فعالیت اسنپ و تپسی که غیرقانونی خوانده می‌شود چیست؟
سروان موسوی معاون آموزش پلیس راهور تهران: پیش از هر چیز باید تأکید کنم تقابل با تکنولوژی میسر نیست و اتحادیه آژانس‌داران دراین‌باره منفعل عمل کرده است.
هرچند امروز مشکلاتی را شاهد هستیم که به‌واسطه استارتاپ‌های حمل‌ونقلی به وجود آمده است، اما روزبه‌روز بسته به نیاز مردم نیز بر تعداد این استارتاپ‌ها افزوده می‌شود. ما در حوزه تخصصی پلیس دراین‌باره باید به دو بحث بپردازیم.

اول بحث تشکیل استارتاپ‌ها و دیگری مجوز فعالیت شرکت‌های اینترنتی. طبق دستورالعمل‌های صادره از سوی وزارت کشور، هرکس در حوزه حمل بار و مسافر قصد فعالیت داشته باشد قطعاً باید از شهرداری مجوز بگیرد و شهرداری بر آن نظارت داشته باشد. اگر  در این زمینه تخطی صورت بگیرد در کمیسیونی که یکی از اعضای آن پلیس است به آن رسیدگی می‌شود و شرکت خاطی مورد اعمال قانون قرار می‌گیرد.
حتی تبصره ۳ ماده ۱۴ قانون رسیدگی به تخلفات جرائم به پلیس اجازه می‌دهد که اگر تخلفی توسط استارتاپ‌ها صورت گرفت که در حوزه تصادف منجر به جرح و فوت باشد، رأسا ورود پیدا کند. اینجا قانون‌گذار به ما اجازه داده که متناسب با سهم شرکت و یا مجموعه در ایجاد سوانح مجازاتی را برای او قائل شویم.

 


در کنار همه اینها باید گفت واقعیت این است که نمی‌توان از تحولات جهانی بی‌خبر بود و احساس کرد شغلی را می‌توان برای یک عمر بدون تغییر ادامه داد. همچنان که در طول تاریخ متناسب با شرایط برخی شغل‌ها به وجود آمده و برخی دیگر حذف شده‌اند. این وظیفه مدیران کلان مجموعه‌ها است که با تحولات روز اقدام به این تغییرات بکند.
تجمعاتی هم که رانندگان تاکسی در برخی شهرها داشته‌اند ثمره کم‌توجهی مدیران به‌ضرورت ایجاد تحول و آگاه‌سازی مجموعه تحت مدیریت آنها است.

 


سؤال من از مدیران اتحادیه آژانس‌ها این است که شما برای همراهی با تکنولوژی روز حمل‌ونقل چه کردید؟ آیا این سؤال نزد شما مطرح شد که چرا مردم از استارتاپ‌های حمل‌ونقلی استقبال کردند؟
شما در شهر تهران، بر رانندگان آژانس‌ها کنترل دارید اما واقعیت در سراسر کشور چیز دیگری است. حتی در حاشیه شهر تهران نیز این نظارت به‌قدر کافی بر استخدام راننده آژانس وجود ندارد. تجربه ثابت کرده آژانس‌ها باید به سمت استفاده از فناوری روز حمل بار و مسافر گام بردارند. اتحادیه وانت‌بارها و پیک‌موتوری چندی است به این کار مبادرت کرده‌اند. الوپیک نمونه بارز این اقدام است.

جناب سروان این مسئله دوم است؛ اما مسئله اولی که الآن با آن روبه‌رو هستیم وجود اسنپ و تپسی با بیش از ۲۰ هزار راننده است که فارغ از قوانین، بخش اعظمی از حمل‌ونقل مسافر شهر را تحت اختیار گرفته است. سؤال فعلی دغدغه امنیت مسافران و ماهیت فعالیت اسنپ و تپسی است.
سرهنگ مرادی: فرمایش سروان مسلم موسوی درست اما، آیا این به‌روز شدن باید از طریق بی‌قانونی صورت بگیرد کما اینکه این دو استارتاپ چنین کرده‌اند؟ آیا ایجاد پلیس راهور موازی با شما بدون توجه به قانون موردپذیرش شما هست؟ با این کار سنگ بر روی سنگ بند نمی‌شود.
علی محمدی: اتحادیه مؤسسات اتومبیل کرایه نیز تلاش دارد تا با به‌روزرسانی مجموعه خود، علاوه بر حفظ امنیت مسافر خدمات رفاهی مطلوبی را در اختیار کاربران قرار دهد. طبق ماده ۹ قانون شهرداری‌ها تمامی مسائل حمل‌ونقل شهری بر عهده شهرداری‌ها است و اتحادیه آژانس‌ها تنها خواهان تمکین استارتاپ‌ها به قانون است. البته ما نیز در فضای مجاز

ی سایتی را طراحی کردیم اما حمایتی از آن نشد.

 
سرهنگ مرادی: کتابی با نام قانون نظام صنفی وجود دارد که بر اساس آن استارتاپ‌ها باید برای گرفتن مجوز به اتحادیه مربوطه مراجعه کنند که مشروعیت اتحادیه فضای مجازی خود زیر سؤال است. استارتاپ‌ها نه عضو اتحادیه هستند و نه از شهرداری مجوز فعالیت گرفته‌اند و نه از اتحادیه آژانس‌ها پروانه دریافت کرده‌اند.این یعنی چه؟ متأسفانه به چشم دیده می‌شود که دولت با سکوت از مجرمی که بدون تمکین از قانون فعالیت می‌کند حمایت می‌کند. به ما بگویند شما نتوانستید کار انجام بدهید، پروانه شما باطل و استارتاپ جایگزین آژانس می‌شود، ما می‌پذیریم اما در چارچوب قانون.

موسوی: بسیاری از استارتاپ‌ها برای دریافت مجوز فعالیت به پلیس مراجعه کرده‌اند تا از این طریق پلیس به کار آنها مشروعیت ببخشد اما پلیس به دلیل عدم دریافت مجوز قانونی از آنها حمایت نکرد. از سوی دیگر پلیس در شهر تهران با مشکلات دیگری نیز مواجه است.در تهران بیش از ۳ و نیم میلیون وسیله حمل‌ونقل تردد می‌کنند. در تهران شهروندانی وجود دارند که به دلیل مشکلات اقتصادی ناگزیر از مسافرکشی با موتورسیکلت هستند و گاهی دو نفر در دو نوبت با یک دستگاه موتور کار می‌کنند. پس تنها دغدغه پلیس استارتاپ‌ها نیستند. مدیران بسته به موضوعات و شرایط معیشتی مردم ناگزیر از تصمیم‌گیری و یا چشم‌پوشی از برخی مسائل هستند.


اما پلیس از هر چیزی که در چارچوب قوانین و مقررات باشد حمایت می‌کند. در قانون، خودروهای شخصی اجازه مسافرکشی ندارند و در صورت مشاهده پلیس با راننده خاطی برخورد خواهد کرد. اما نظارت و کنترل این موضوع برای مأموران پلیس کار سختی است. اگر مسافر شکایت کند پلیس با آن برخورد می‌کند. اما اتفاقات شهر تهران و حجم بار ترافیکی به‌حدی است که ما برای برخورد با مسافرکشان شخصی با مشکل مواجه هستیم. هرچند در طرح‌های دوره‌ای با مسافربران شخصی برخورد می‌کنیم اما، در شکل استارتاپی کار نظارت بسیار پیچیده و مشکل است. هرچند که پلیس آمادگی کامل دارد تا به کمک آژانس‌ها در زمینه‌هایی که در توان داشته باشد بیاید تا کار آژانس‌ها رونق بیشتری بگیرد. البته مشکلات آژانس‌ها به چیزی فراتر از حمایت پلیس نیاز دارد.


 آیا پلیس آماری از افزایش شکایت‌های مربوط به امنیت مسافران بعد از فعالیت استارتاپ‌ها دارد؟
موسوی: قطعاً در بحث امنیت، پلیس تهران بزرگ در حوزه‌هایی که مربوط به مسائل امنیتی است اشراف بسیار خوبی دارد و کار آماری خوبی در این زمینه انجام می‌شود. آمار دقیق شکایات نزد پلیس امنیت و آمار تصادفات نزد پلیس راهور موجود است.  البته بیش از ۸۵ درصد از تصادفاتی که در شهر تهران اتفاق می‌افتد مربوط به موتورسیکلت و عابر است. عدد مربوط به تصادفات جرحی با وسایل نقلیه دیگر عدد بسیار پایینی است. هرچند توصیه جدی ما به شرکت‌های حمل مسافر استارتاپی این است که رانندگانشان در استفاده از موبایل دقت بیشتری صورت دهند زیرا در هر وسیله حمل‌ونقلی یکی از فاکتورهای پرخطر تلفن همراه است که رانندگان این استارتاپ‌ها به دلیل استفاده از اپلیکیشن در هنگام رانندگی در معرض خطر بیشتری قرار گرفته و امنیت خود و مسافران را با خطر مواجه می‌کنند چون ۴۳ درصد از تصادفات شهر تهران ناشی از عدم توجه به جلو از سوی راننده است.

 


افزوده‌شدن ۲۰ هزار راننده به چرخه حمل‌ونقل عمومی چیزی نیست که برای پلیس قابل‌چشم‌پوشی باشد، پلیس چه سیاستی در برخورد با این پدیده اتخاذ کرده است؟
سرهنگ  مرادی: در حمل‌ونقل استارتاپی پلیس به دنبال سفرهای اشتراکی و کاستن از تعداد سفرها در سطح شهر است. امروز در سراسر جهان مطرح است که با سفرهای اشتراکی از وسیله نقلیه کمتری استفاده شود و امروز ما در مجموعه پلیس خرسند خواهیم بود که هر سیستمی که بتواند به ما کمک کند تا از وسیله نقلیه کمتری در شهر استفاده شود استقبال کنیم. اما با رعایت موازین امنیتی، قانونی و در ساختاری که تعریف شده و با کسب مجوز؛ تا اینها کمکی باشند به حمل‌ونقل عمومی ما که از کمبود در رنج است. طبیعتا شناسایی این ۲۰ هزار راننده ممکن نیست تا درباره نوع برخورد با آنها صحبت کنیم.

 


  کمی عجیب نیست که پلیس می‌گوید شناسایی رانندگان استارتاپ‌ها کار مشکلی است درحالی‌که محل کار آنها مشخص است؟ پلیس در حالت عادی با یک حکم قضائی می‌تواند به لیست تمامی رانندگان و شماره پلاک آنها دست پیدا کند. چرا عزمی برای این کار وجود ندارد؟
موسوی:  پلیس تنها یک ضابط قضایی است، قانون‌گذار نیست. با اجازه دادستانی پلیس می‌تواند اقدام به برخورد در موارد حاد امنیتی کند. صدها موضوع مانند آژانس در تهران وجود دارد که پلیس نمی‌تواند وقت خود را دقیقا به یک موضوع اختصاص دهد.

آقای نجفی از نظر شما اپلیکیشن اسنپ به‌صورت مشخص با توجه به اینکه مجوز حمل‌ونقل ندارد و این کار را روی بستر اینترنت انجام می‌دهد آیا کاری خلاف قانون انجام می‌ده

د یا خیر؟
سرهنگ رامین نجفی، رئیس کسب‌وکارهای اینترنتی پلیس فتا: به لحاظ ساختار اپلیکیشن‌های اینترنتی و آنچه به‌عنوان کسب‌وکار اینترنتی تعریف شده تخلف خاصی از اسنپ سر نزده است. فقط یک سری مباحث هست؛ مثلا گفته می‌شود این استارتاپ مجوز فعالیت ندارد که حوزه تاکسیرانی به دنبال در چارچوب قرار دادن آن است.

 


لذا تلاش می‌شود تا مجوزی از سوی شهرداری برای ادامه کار آنها گرفته شود. تخلف از جایی شروع می‌شود که مردم  گزارش آن را به پلیس بدهند. این کار نیز قرار است از سوی شرکت تپسی تحت عنوان  SOS، راه‌اندازی شود تا تخلف راننده و مسافر بلافاصله توسط هشداردهنده به مرکز سرور اطلاع داده شود. جایی که راننده و مسافر به اختلاف می‌رسند این هشدار به صدا درمی‌آید و اکنون  در حال تصمیم‌گیری به‌منظور استقرار سرور این هشداردهنده در پلیس ۱۱۰ و یا پلیس فتا هستیم. البته فعلا در حال آماده‌کردن زیرساخت‌ها هستند.


آیا آماری نزد پلیس فتا در خصوص تخلفات اسنپ و تپسی وجود دارد که نشان دهد چه میزان نارضایتی از این بخش وجود دارد؟
نجفی: بحث تخلف این شرکت‌ها از موضوع اینترنت خارج و به فضای فیزیکی وارد می‌شود. آمارها در این زمینه به پلیس فتا نمی‌رسد و به سمت پلیس امنیت و انتظامی می‌رود. وقوع جرم در استارتاپ‌های حمل‌ونقلی خیلی کم است. به لحاظ امر در آمار ناجا می‌آید و شکایات به دادسراها انتقال پیدا می‌کند. زمینه جرم شاید اینترنت باشد اما شکایت مزاحمت در حوزه پلیس انتظامی است. البته مشکل در فعالیت استارتاپ‌ها مشکل ساختاری نیست و قابل‌حل است. مشکل جایی است که وقتی نیاز به استعلام وجود دارد، با تأخیر در پاسخ به آنها روبه‌رو می‌شویم. این نیز به دلیل بلاتکلیفی خاصی است که در این زمینه وجود دارد.  مثلا یکی از موارد مناقشه ما با اسنپ انتقال سرورها به داخل کشور بود که سال گذشته مرتفع شد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۸ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۶:۳۱
ثبت‌نام در سامانه «تهران من» محدودیت زمانی ندارد
خودرونگاران - ثبت‌نام در سامانه «تهران من» محدودیت زمانی ندارد و پس از اول تیرماه نیز امکان ثبت‌نام در سایت وجود خواهد داشت.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۶:۰۸
وظیفه روابط عمومی جریان سازی و بهبود تصویر سازمان در جامعه است
خودرونگاران - دومین نشست مدیران ارتباطات شرکت های گروه خودروسازی سایپا به میزبانی پارس خودرو برگزار شد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۵:۲۹
احتکاری نداریم ، خودروها پس از تکمیل تحویل مشتریان می شود
خودرونگاران_ مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت وزارت صمت در بازدید از نمایشگاه دائمی قطعات خودکفا نشده ساپکو و پارکینگ های ایران خودرو اعلام کرد :‌هیچ گونه احتکاری در شرکت ایران خو...
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۵:۲۷
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران + جدول
خودرونگاران -آنچه در زیر می‌آید نرخ روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی خرداد ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۴:۲۳
ماجرای احتکار خودرو در انبار خودروسازان حقیقت دارد؟
خودرونگاران - اگرچه این روزها قیمت خودرو در بازار کاهشی است، اما بررسی روند یک سال گذشته تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که در اغلب خودروها بیش از دو برابر افزایش قیمت وجود داشته است.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۴:۱۹
تحریم، افزایش ارز و رشد هزینه‌های تولید، عوامل گرانی خودرو
خودرونگاران - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست مجلس دستیابی صنعت خودرو به جایگاه مدنظر و کسب استانداردهای بین‌المللی است.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۳:۴۰
پذیره نویسی اوراق مرابحه سایپا
خودرونگاران_پذیره نویسی اوراق مرابحه شرکت ایرانی اتومبیل سایپا درنماد"صایپا۲۰۳" دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ انجام شد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۳:۲۰
تعرفه جدید خدمات معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت‌ها ابلاغ شد
خودرونگاران - اسحاق جهانگیری، مصوبه هیئت وزیران در خصوص تعرفه خدمات صدور گواهی معاینه فنی ماشینی (مکانیزه) خودروها و موتورسیکلت‌ها را ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۲:۵۰
پژو پارس ۱۰۴ میلیون تومان شد
خودرونگاران - بر اساس مشاهدات میدانی قیمت خودرو‌های داخلی در بازار با اندکی نوسان همراه شد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۲:۳۵
تردد وسایل نقلیه فرسوده در کلان شهرها ممنوع شد
خودرونگاران_نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز حمل و نقل خودروها و وسایل نقلیه موتوری فرسوده در کلان شهرها را ممنوع کردند.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۲:۰۸
پیتزای خود را با خودروی خودران تحویل بگیرید+عکس
خودرونگاران_ یک برند پیتزا در آمریکا تصمیم گرفته سفارشات مشتری‌های خود را با استفاده از خودروی خودران تحویل دهد.
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۱:۴۹
گروهی که با زدوبند قیمت خودرو را بالا بردند
خودرونگاران_عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: تا زمانی که مردم خودرو را به عنوان کالایی سرمایه‌ای و با این امید که روزی بتوانند گران‌تر از قیمت اولیه آن بفروشند، خریداری می‌کنند، نمی‌توان انتظار د...
۱۳۹۸/۳/۲۸ - ۱۱:۴۳
نمی‌دانم کارت‌های خودرو چه زمانی به دست افراد می رسد
خودرونگاران_ معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک راهور ناجا گفت: اطلاع دقیقی از آماده شدن کارت‌ خودرو و گواهینامه‌ها ندارم و نمی‌توان برای آن تاریخ دقیقی مشخص کرد.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۳:۰۳
اجرای طرح جایگزین زوج و فرد در روزهای پنج‌شنبه
خودرونگاران_ معاون شهردار تهران از اجرای طرح جایگزین زوج و فرد در روزهای پنج‌شنبه خبر داد و گفت:‌ البته طرح ترافیک در این روز اجرا نمی‌شود.
۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۱:۳۹
گزارش ارزشیابی کیفی خودرو اردیبهشت ۹۸
خودرونگاران - گزارش ارزشیابی کیفی خودرو اردیبهشت ۹۸ توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتشر شد.
۱۳۹۸/۳/۲۴ - ۱۱:۰۰
صنعت خودروسازی با روندهای مشکوک همراه است
خودرونگارا ن - استاد دانشگاه علامه اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ دلارهای دولتی و ریال‌های سوبسیدی اعطا شده به صنعت خودروسازی با هیچ رشته فعالیتی قابل مقایسه نیست، با این وجود پرسش این است که این ...
۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۳:۵۶
اظهارات مدیرکل تعزیرات تهران در تضاد با رویکرد رئیس قوه قضائیه است
خودرونگاران_دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: اظهارات اخیر مدیرکل تعزیرات تهران درباره غیرواقعی بودن کمبود قطعه خودروسازان به دور از واقعیت و در تضاد با مشی آیت الله رئیسی، رئیس محترم قوه قضائیه در حما...
۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۰۹:۵۵
به‌زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد
خودرونگاران - یک کارشناس خودرو در خصوص کاهش قیمت‌ها مطرح کرد: طی روزهای آینده قیمت خودرو به کف خود می‌رسد بنابراین خریداران کمی صبر داشته باشند.
۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۰۹:۴۹
۹روز تا حذف طرح «زوج‌ وفرد» در پایتخت
خودرونگاران - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ابعاد مختلف طرح حذف «زوج و فرد» و طرح جایگزین را که از اول تیرماه اجرایی می‌شود را تشریح کرد.
۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۱:۳۴
پرداخت مطالبات قطعه سازان یک ماهه شود
خودرونگاران_- رئیس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور گفت: حجم مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان رسیده و با توجه به کمبود نقدینگی، خواستار آن هستیم که پرداختی ه...
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۰:۱۸
فيات به زودي در سلفچگان توليد مي شود
خودرونگاران - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان گفت: این منطقه آماده استقبال از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای استقرار صنایع خودروسازی است و در این زمینه ظرفیت های مطلوبی دارد.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۰۹:۵۸
اولتیماتوم تعزیرات به ۲ غول خودروسازی کشور
خودرونگاران - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از تناقض در صحبت‌های خودروسازان و کمبود قطعه خبر داد.
۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۰۹:۵۶
۳گام تا داخلی‌سازی خودرو
خودرونگاران_راهبردهای سه گانه در صنعت خودروسازی کشور رونمایی شد. متولیان تولید کشور، سه برنامه کلیدی با زمان‌بندی سه ساله را برای به ثمر رساندن پلتفرم جدید در صنعت خودروی ایران در دستور کار قرار داده ...
۱۳۹۸/۳/۲۱ - ۱۱:۳۳
قابل اعتمادترین شاسی‌بلند‌های سال ۲۰۱۹ کدامند؟ + تصاویر
خودرونگاران - تعریف‌های مختلفی از قابل اعتماد بودن خودرو وجود دارد که بخش عمده آن به مسائل فنی و ایمنی خودرو بستگی دارد. در این زمینه یک سری از شاسی‌بلندها در سال ۲۰۱۹ توانسته‌اند رتبه بالایی را از ل...
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۲:۰۶
"سامانه جامع گمرکی" تنها سایت معتبر برای مرخصی خودروهای اروندی
خودرونگاران_ناظر گمرکات خوزستان گفت: اگر سایتی به جز سایت سامانه جامع امور گمرکی وجود داشته باشد که در زمینه مرخصی خودروهای پلاک اروند فعالیت کند، معتبر نیست.
۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۳:۰۰
۱۳۰۰ قطعه داخلی‌سازی شد
خودرونگاران_رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی ایران گفت: در شرایط فعلی تحریم که امکان تامین تجهیزات و قطعات وجود ندارد، با اعتماد به جوانان و دانشگاهیان و مقوله آموزش، توانسته‌ایم گام‌های مناسب...