امروز: دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۱:۲۱
شناسه خبر: ۴۴۹۲۶۷
 
چالش های درآمدی پیش روی قطعه سازان خودرو
خودرونگاران- حمایت از کالای ایرانی که از سوی رهبر معظم انقلاب برای تقویت اقتصاد داخلی مطرح شد، در صورت تحقق باعث شکوفا شدن تولید خواهد شد و بخشی از این حمایت نیز به رفع موانع و چالش های درآمدی صنایعی نظیر قطعه سازی خودرو باز می گردد. [چالش های درآمدی پیش روی قطعه سازان خودرو]

 به گزارش خودرونگاران به نقل از ایرنا، در این روزها قطعه سازان خودرو کشور که بخش قابل توجهی از آن در استان البرز واقع است، با چالش های درآمدی و ناپداری قیمت مواد اولیه مواجه هستند که اگر در سطح کلان مدیریت و ساماندهی شود، پیچ و مهره های صنعت قطعه سازی کشور روی ریل سازندگی مستحکم خواهد شد.

آنچه در این روزها قطعه سازان کشور را دچار مشکل درآمدی کرده، طلب های فراوان آنها از شرکت های خودروسازی، گرانی مواد اولیه و چالش های دیگر است.
با اینکه صنعت خودروسازی کشور باید متکی به قطعات داخلی باشد، اگر چالش درآمدی در بخش قطعه سازی استمرار یابد به طور قطع مشکلات اساسی در ادامه حیات این صنایع به وجود می آید و متعاقب آن خودروسازان باید برای تهیه قطعات دست به دامان قطعات غیراستاندارد خارجی شوند.
طبق گزارش ها، صنعت قطعه سازی کشور در سال های گذشته به خاطر توفیق فروش خودروهای داخلی، گام های موثری برای تولید قطعات با کیفیت برداشته، روندی که در زمان تحریم چاره مشکلات صنعت خودروسازی ایران بوده است.
صنعت قطعه سازی خودرو در کشور و استان البرز ضمن تامین قطعات شرکت های خودروساز داخلی، نقش موثری در ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم داشته اند.
با این اوصاف کارشناسان و برخی مسئولان امر معتقدند که حمایت دولت و شرکت های بزرگ خودروسازی از صنعت قطعه سازی می تواند این صنعت را سرپا نگه داشته و در زمان تحریم نیز تولید خودرو در کشور را زنده نگه دارد.
از سوی دیگر شرکت های قطعه سازی به خاطر رقابت و داشتن شناسه داخلی درصدد هستند تا محصولات با کیفیت روانه بازار کنند و در این زمینه تصمین لازم به شرکت ها و مصرف کنندگان بدهند.

** قطعه سازان با مشکل مواجه هستند
رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی نیز چندی پیش در پنجمین همایش بین المللی خودرو ایران، گفت: قطعه سازان با مشکلات زیادی مواجه هستند و تکلیف مطالبات قطعه سازان باید مشخص شود.
عزیز اکبریان با اشاره به معضلات قطعه سازان در زنجیره تامین، افزود: قطعه سازان شکوه های بسیاری دارند و باید تکلیف طلب های پیش پا افتاده آن ها را روشن کرد چراکه بدون حضور و فعالیت آن ها چرخ صنعت خودرو نخواهد چرخید.
وی با بیان اینکه صنعت خودرو سازی یکی از صنایع زیربنایی و موتور محرکه است، افزود: امروز خودروسازی ما بدون قطعه سازی وجود خارجی ندارد و این صنعت قطعه سازی با مشکلاتی مواجه است که نوسانات نرخ ارز، سیستم بانکی و طلب قطعه سازان بابت فروش محصولات از جمله مشکلات است.
این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر فقط رقابت پذیری در داخل باشد موفق نمی شویم، رقابت باید با سایر کشورهای دنیا اتفاق بیفتد.
اکبریان ادامه داد: خلاقیت‌ در دانشگاه‌ها و جوانان و مدیران ما کمتر از دیگران نیست و ملت و انقلاب ما بزرگ اند و این بزرگی را در صنعت و صنعت خودروسازی و قطعه سازی حفظ کنیم.
اکبریان تاکید کرد: باید خودروسازی محدود به 2 یا 3 برند و شوند خصوصی سازی در این صنعت درست انجام نشده و باید بخش خصوصی واقعی این صنعت را بگرداند.
رییس کمیسیون صنایع مجلس یادآور شد: در مجلس آماده‌ایم در مقابل خواسته‌های غیرمعقول بایستیم و کمیسیون صنایع برای حمایت از صنعت خودرو و قطعه سازی آماده است و به این صنعت کمک می‌کنیم اما به شرطی که در کنار کمیت، کیفیت را نیز بالا ببریم.

**گرانی مواد اولیه مشکل قطعه سازان است
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در نشست خبری دراواخر سال گذشته با اصحاب رسانه درباره مشکلات قطعه سازان، گفت: در حال حاضر قطعه سازان با دو مشکل اصلی مواجه هستند اولین مشکل موضوع افزایش قیمت مواد اولیه است که از ابتدای امسال تا به امروز قیمت مواد اولیه به طور متوسط 35 درصد افزایش یافته و قطعه سازان در حال زیان دهی هستند و با وجود اینکه با خودروسازان برای افزایش قیمت قطعات به توافق رسیده ایم، شورای رقابت با افزایش قیمت خودرو موافقت نمی کند و این تبدیل به یک مشکل بزرگ برای تولیدکنندگان قطعه شده است.
مازیار بیگلو افزود: موضوع مهم بعدی بحث مطالبات است که دست خودروسازان در این زمینه بسته است و شورای پول و اعتبار در این زمینه هیچ همکاری با خودروسازان و قطعه سازان ندارد و با وجود اینکه خودروسازان 70 درصد افزایش تولید داشته اند ولی اعتبار مربوط به آنها به سال 94 باز می گردد و شورای پول و اعتبار با افزایش حدود اعتباری خودروسازان مخالفت می کند.
وی اظهار داشت: انجمن قطعه سازان از طریق مجلس شورای اسلامی و وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیر این مشکلات است تا از یک سو قیمت گذاری آزاد شود و خودروساز قدرت تعیین قیمت داشته باشد و از سوی دیگر با حمایت شورای پول و اعتبار روند پرداخت مطالبات قطعه سازان بهبود یابد.
او خطاب به خودروسازان داخلی تاکید کرد: باید به قطعه سازی و صادرات توجه کرد چرا که تولید بدون صادرات فایده ای ندارد، در کنار قراردادهایی که تحت حمایت ما بسته می شود باید صادرات مورد توجه قرار گیرد و تنها محدود به نوشته نماند.

**بررسی مشکلات قطعه سازان خودرو با جدیت دنبال می شود
رییس سازمان صنعت، معدن وتجات استان البرز نیز دراین زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به استقرار تعداد کثیری از واحدهای قطعه سازی خودرو در استان البرز که از جمله واحدهای دارای ظرفیت اشتغالزایی بالا هستند؛ بررسی مسائل و مشکلات آنها به جد در دستور کار سازمان بوده است.
جهانگیر شاهمرادی افزود: در یک ماه گذشته 7 واحد قطعه سازی بزرگ البرز با حضور استاندار مورد بازدید قرار گرفت و مدیران عامل 5 واحد بزرگ قطعه سازی البرز به نمایندگی از سایر قطعه سازان، اهم موارد و مشکلات مد نظر خود را مطرح کردند.
وی اضافه کرد: مطالبات طرح شده دراین جلسه زمان بازپرداخت مطالبات قطعه سازان از سوی خودرو سازان بود که مدیرعامل ایران خودرو در این جلسه اعلام کرد که این بازه زمانی حداقل، از طرف ایران خودرو حداکثر 120 روز و در صورت عدم تحقق این وعده موضوع قابل پیگیری است.
رییس سازمان صنعت، معدن وتجات استان البرز خاطرنشان کرد که بومی سازی قطعات وارداتی یکی ازموارد مهمی است که دراین زمینه نیز قول مساعد داده شد تا بررسی و امکان سنجی بهره گیری از قطعات تولید داخل نیز سرعت بیشتری بگیرد.
شاهمرادی گفت: شناسایی مشکلات و موانع و تسریع در رفع آن ها به طور جدی در حال پیگیری است.

**تاخیر در پرداخت مطالبات قطعه سازان
دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان کشور و دبیر انجمن قطعه سازان استان البرز نیز دراین زمینه به خبرنگار ایرنا، گفت: مشکلات قطعه سازان، درحال حاضر بحث عدم وصول مطالبات قطعه سازان از خودرو سازان است که هم اکنونه حتی تا 300 روز نیزمعوق شده است.
آرش محبی نژاد افزود: مشکل دیگر قیمت گذاری قطعه است که علی رغم قیمت مواد اولیه بین 40 تا 45 درصد به صورت میانگین افزایش یافته و بایستی قیمت قطعات هم 30 تا 35 درصد حداقل افزایش یابد که شاهد این هستیم که خودرو ساز هیچ اقدامی در جهت افزایش قیمت قطعات تا امروز انجام نداده و مقاومت می کند.
وی گفت: یکی دیگر از مشکلات عمده قطعه سازان سرمایه گذاری های کلانی است که صنایع قطعه سازی ما انجام می دهند و به خصوص برای خودروهای پسابرجامی، که تحریم های آمریکا بسیاری از این پروژه ها را متوقف می کند و مشخص نیست، این همه حجم سرمایه گذاری که قطعه سازان انجام داده اند به چه صورتی می خواهد جبران خسارت شود و یا ظرفیت هایی که ایجاد کرده اند، صرف تولید چه چیزی می خواهد بشود.
محبی نژاد افزود: با این وضعیت خودروهای قدیمی کماکان تولیدشان ادامه پیدا می کند، این همه حجم سرمایه گذاری معطل می ماند. واردات قطعات در 2 حوزه از مبادی رسمی و قاچاق صورت می گیرد که بحث قاچاق مشخص است و تنوع زیاد دارد و به راحتی قاچاق پذیر است.
وی افزود: از طرفی هم ابعاد و اندازه ها آنقدر کوچک است که به راحتی می توان قاچاق کرد. از طرف دیگر تعرفه واردات قطعات خودرو متاسفانه هم پا و هم سو با افزایش تعرفه واردات خودرو افزایش نیافته است.
دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان کشور درخصوص وضعیت قطعه سازان خودرو دراستان البرز گفت: حدود 330 قطعه ساز در استان البرز فعال است که در رده 1 تا 3 فعالیت می کنند، استان البرز قطب صنعت قطعه سازی کشور است از لحاظ تعداد و رده دومین قطعه ساز کشور با توجه به مساحت کم استان است.
وی یادآورشد که با توجه به اینکه نزدیک به مرکز و تهران و خودروساز است، مزیت نسبی بی بدیل برای تولید قطعه و ارسال برای خودرو سازان است.
محبی نژاد گفت: در حال حاضر قطعه سازان این استان هم مطابق همه قطعه سازان کشور با چالش جدی نقدینگی قیمت گذاری و سرمایه گذاری های معطل روبرو هستند و متاسفانه خیلی از این قطعه سازان رو به تعطیلی هستند و یا تعدیل نیرو می کنند.
وی بیان کرد: اشتغال درحوزه قطعه سازی این استان در رده های مختلف فرق می کند ولی برآورد ما در صورت تعطیلی این قطعه سازی در استان و یا به مخاطره افتادن آن پیش بینی می کنیم در فاز اول حدود 10 هزار نفر بیکار شوند، برآورد اشتغال کل استان نیز حدود بالای 50 هزار نفر برآورد ما است و اگر احتمالا با خطر تعطیلی روبرو شود بحران بیکاری بدی در استان ایجاد می شود.
دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان کشور در خصوص کیفیت قطعات خودرو نیز اظهار داشت: ما قطعه سازانی داریم که قطعاتی که تولید می کنند بر روی خودروهای ال 90 و ساندرو بسته می شود و مسلما مردم از کیفیت کاملا راضی هستند، اما همان قطعه ساز مثلا برای پراید تولید می کند و شاید مردم راضی نباشند دلیل اش که این است که مشخصات فنی و قیمتی که خودرو ساز برای خرید قطعه می پردازد، متفاوت است.
وی افزود: هر چقدر مشخصات فنی قوی تر باشد کیفیت قطعه بالاتر باشد قیمت اش نیز به همان تناسب بالاتر است، و این مساله ای است که دست قطعه ساز نیست قطعه ساز آن چیزی را تولید می کند و به فروش می رساند که خودرو ساز از آن می خواهد و توسط قطعه ساز داخلی به راحتی می تواند قطعات خیلی با کیفیت تولید شود.
یک قطعه ساز خودرو فعال در استان البرز نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، گفت: درحال حاضر وضعیت قطعه سازان خودرو درکشور حال خوشی ندارد.
رضا رضایی افزود: صنعت خودروسازی درکشور به یک بیماری دچار شده که هر چقدر درمان این بیماری به تاخیر بیفتد فرصت معالجه آن نیز از دست می رود.
وی اضافه کرد: به هرحال بیماری صنعت قطعه سازان هر روز وخیم تر شده و درصد بسیاری از این واحدهای تولیدی با مشکلات درآمدی مواجه هستند.
رضایی خاطرنشان کرد که در سال حمایت ازکالای ایرانی قطعه سازان با تمام گرفتاری ها تلاش کردند تا استانداردها را رعایت کرده و تاحد امکان تولید داشته باشند.
این قطعه ساز خودرو گفت: یکی ازمشکلات قطعه سازان با وضعیت بد تولید، مالیات های هنگفت، بیمه و ارزش افزوده است که متاسفانه وبال گردن آن ها شده است.
وی خاطرنشان کرد که صنعت خودرو و قطعات آن در وضعیت اقتصادی یک صنعت استراتژیک است و دولت ها باید تمام توان سعی دارند صنعت روبه جلو نگه دارند.
رضایی افزود: صنعت خودرو و قطعات خودرو لازم و ملزوم هم هستند و درافزایش تولید ناخالص ملی و درآمد سرانه نقش موثری دارند.
وی یادآورشد که صنعت خودرو و قطعات خودرو در اشتغال زایی، اشتغال های کارآمد و دانش بنییان حرکت می کند ودرهر جامعه ای که این صنعت درجایگاه خود قرارگرفته اشتغال دران کشور وضعیت بهتری دارد.
رضایی گفت: پیچیده ترین حلقه صنعت خودروسازی صنعت قطعه سازی است و درکشورهای صنعتی توسعه یافته ویا درحال توسعه به روز دنبال نگه داشتن آن ازلحاظ کیفیت، مصرف داخلی و صادرات هستند.
این قطعه ساز خودرو خاطرنشان کرد که صنعت به خودی خود پا نمی گیرد برحسب نیاز کشو، قوانین تشویقی و تسهیلات لازم درکشوررونق می گیرد که متاسفانه درکشورما این صنعت وضعیت مناسبی ندارد.
رضایی افزود: مسئولان و مدیران خودروسازی با توجه به وضعیت نابسامان قطعه سازان باید جدی پای کارآمده و اگرخواهان خودروسازی ورونق آن هستند حمایت ویژه کنند.

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۰:۴۰
آیا بنزین سهمیه‌بندی می‌شود؟
خودرونگاران_بیژن زنگنه اعلام کرده است افرادی که تا تاریخ ۲۰ مرداد موفق به اخذ کارت سوخت نشوند، می‌توانند تا دوره‌ای از کارت جایگاه‌داران استفاده کنند.
۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۰:۳۷
تویوتا و BYD خودروی‌ برقی مخصوص چین می‌سازند
خودرونگاران_ شرکت تویوتاموتورز با همکاری شرکت چینی BYD قصد دارند خودروی برقی جدیدی را مخصوص بازار چین توسعه داده و تولید کنند.
۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۰:۳۵
مهندسان ایرانی توان تولید قطعات خودرو ندارند؟
خودرونگاران - ­رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بیش از ۶۰ درصد قطعات پژو ۳۰۱ با استفاده از توان فناوران و دانشمندان ایرانی داخلی سازی شده است.
۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۰:۳۴
جزئیات برنامه‌ریزی‌ها برای خروج خودروهای کف پارکینگ
خودرونگاران_معاون امور صنایع وزارت صمت در خصوص خودروهای موجود در کف پارکینگ گفت: ما اگر تامین مالی را می‌توانستیم انجام دهیم هم‌اکنون شاهد خودروهای کف پارکینگ نبودیم. با این وجود در حال پیشروی در بحث ...
۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۰:۳۱
خودروی برقی سال ۱۸۹۸ به حراج گذاشته شد
خودرونگاران_یک خودروی برقی قدیمی و بسیار تاریخی که از اهمیت خاصی برخوردار است، قرار است ماه آینده در نمایشگاه خودروی مانتری کالیفرنیا به نمایش گذاشته شود.
۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۰:۳۱
کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی صنعت خودرو در سال ۹۸ به لطف تحریم
خودرونگاران - ­معاون امور صنایع وزارت صنعت با اشاره به انعقاد ۷۴۰ میلیارد دلار قرارداد بین قطعه سازان و دو خودروساز بزرگ کشور گفت: این قراردادها تا پایان سال ۹۸ موجب کاهش ارزبری ۲۰ میلیون یورویی و در ...
۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۰:۲۹
گره کور پرداخت تسهیلات ارزی به قطعه‌سازان
خودرونگاران_در شرایطی مهلت پرداخت تسهیلات ارزی از سوی سیستم بانکی به قطعه‌سازان به پایان رسیده که برخی خبرها از تمدید مهلت در نظر گرفته شده حکایت دارد. به‌نظر می‌رسد آنچه سبب شده تا این تسهیلات در اخت...
۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۱۰:۲۷
دادخواست گون علیه نیسان
خودرونگاران - کارلوس گون، رئیس پیشین اتحاد رنو-نیسان-میتسوبیشی که در نوامبر ۲۰۱۸ بنابر اتهامات فساد مالی از سمت خود کنار گذاشته شد، دادخواستی علیه دو خودروساز ژاپنی نیسان و میتسوبیشی برای دریافت غرامت...
۱۳۹۸/۴/۳۱ - ۰۹:۵۵
رتبه‌بندی بازیگران خدمات پس‌از فروش خودرو
خودرونگاران - جدیدترین گزارش مربوط به نتایج ارزیابی خدمات پس از فروش عرضه‌کنندگان خودرو کشور که به سال ۹۷ مربوط می‌شود، نشان می‌دهد امتیاز نهایی این خدمات در مقایسه با سال قبل از آن افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۷:۱۱
داخلی سازی ۱۰ میلیارد دلار قطعات وارداتی بین شرکت های قطعه ساز توزیع شد
خودرونگاران - به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت، تولید در حوزه خودرو جان گرفته و تعداد خودروهای کف پارکینگ نیز کنترل شده است و با ثبات نسبی رو به رو هستیم.
۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۶:۲۷
قول داده‌اند مهلت ترخیص خودروها تمدید شود
خودرونگاران - طبق اعلام دبیرانجمن واردکنندگان خودرو، با ترخیص ۶۶۵۳ دستگاه خودرو از گمرک، حدود ۷۵۰۰ دستگاه دیگر باقی مانده که با توجه به اتمام مهلت ترخیص، فعلا تکلیف‌شان مشخص نیست؛ لذا انجمن واردکنندگ...
۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۶:۱۹
ممانعت از بیمه شدن خودروهای سایپا، خود تحریمی است
خودرونگاران_نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید بیمه مرکزی فشار بر خودروسازان را چند برابر کند، گفت: ممانعت از بیمه شدن خودروهای سایپا، نوعی خود تحریمی است.
۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۵:۲۱
قیمت خودرو به کف رسید؟
خودرونگاران - گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از کاهش روند نزولی قیمت ها دارد.
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۶:۴۳
سهام "ایران خودرو" و "سایپا" قابل واگذاری نیست
خودرونگاران_عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است سهام دولت در "ایران خودرو" و "سایپا" وثیقه بوده و قابل واگذاری نیست.
۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۵:۴۱
سهام ایران خودرو و سایپا در وثیقه است
خودرونگاران_ معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه ایدرو مسئول فک وثیقه سهام دو شرکت ایران خودرو و سایپا است، گفت: در حال حاضر اطلاعی از اینکه سهام این دو شرکت در وثیقه چه کسانی است ندارم و زمان فروش ۲۰...
۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۳:۱۴
۲ مشکل مهم صنعت خودرو
خودرونگاران_عضو کمیسیون صنایع مجلس، گفت: دلال بازی، گرانی مواد اولیه، کاهش ارزش پول ملی، درج قیمت در سایت های فروش و تبدیل خودرو به کالای سرمایه ای ازجمله دلایل افزایش قیمت خودرو بوده و نیز نوسانات ار...
۱۳۹۸/۴/۲۵ - ۱۶:۱۹
هزینه تولید خودرو در کشور به‌شدت افزایش یافته است
خودرونگاران_عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: باتوجه به افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی، هزینه تمام‌شده تولید خودرو در کشور به‌شدت افزایش یافته که این موضوع نیازمند بررسی و قانون‌گذاری بیشتر است...
۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۳:۵۴
تزلزل در انجمن قطعه‌سازان
خودرونگاران - روز گذشته شرکت سازه گستر سایپا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که عضویت خود در انجمن قطعه‌سازان (انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌‌های خودرو) را در اعتراض به اعلام آمارهای نادرست از سوی این ا...
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۴:۰۰
ورود صنايع دفاعي به بازار قطعه با قرار داد ١/٥ميليارد توماني
خودرونگاران_وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد بین صنایع دفاعی و خودروسازها برای تامین قطعات حساسی که توسط خودروسازان قابل تولید نبوده منعقد شده تا این قطعات...
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۴:۱۳
برخورد جدي با تغيير خودسرانه در قيمت و زمان تحويل
خودرونگاران_رئیس قوه قضائیه با تاکید بر ضرورت رعایت تعهدات از سوی شرکت‌ها و خودداری از نقض یکطرفه توافق با مشتریان، به برخی شرکت‌ها از جمله خودروسازان هشدار داد که در صورت تغییر قیمت و زمان تحویل کالا...
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۲:۳۵
باید بتوانیم محصولات کاملا ایرانی تولید کنیم
خودرونگاران_ رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ما باید بتوانیم محصولاتی را در صنعت خودروسازی تولید کنیم که کاملا ایرانی هستند.
۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۱۷:۰۴
افزایش نجومی قیمت لوازم یدکی خودرو ناشی از سوءاستفاده از فضای موجود است
خودرونگاران - عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن معتقد است برخی قطعه‌سازان از شرایط تحریمی سوءاستفاده کرده و قیمت لوازم یدکی را بدون ضابطه افزایش می‌دهند.
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۴:۳۷
نهضت ساخت داخل در نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید
خودرونگاران- معاون وزیر صمت و رییس هیأت عامل ایدرو با اشاره به راه اندازی نهضت ساخت داخل توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، تاکید بر نهضت ساخت داخل را یکی از جلوه‌های مهم نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رون...
۱۳۹۸/۴/۳۰ - ۱۰:۵۴
سازمان حمایت پیش‌فروش خودرو بعد از ممنوعیت واردات را تکذیب کرد
خودرونگاران_ معاون کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که در حوزه فروش خودروهای وارداتی، پیش‌فروشی پس از ممنوعیت واردات خودرو در تیر ماه سال گذشته صورت نگرفته ...
۱۳۹۸/۴/۲۴ - ۱۲:۲۴
ساخت پژو ۳۰۱، اولین پروژه با بیشترین سطح خودکفایی است
خودرونگاران_دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: این پروژه از نظر تکنیکی خاصیت‌های مهمی دارد و نخستین پروژه با بیشترین سطح خودکفایی است. نوع پیگیری این پروژه خاص بود و جلسات مختلفی در خصو...
۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۱۳:۵۵
فروش خودرو زیر قیمت تمام‌شده موجب زیان سهامداران است
خودرونگاران_ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ خودروسازی نیز نباید محصولات خود را زیر قیمت تمام‌شده عرضه کند زیرا عرضه خودرو زیر قیمت تمام‌شده یعنی زیان به کلیه سهامدارانی که در این...