امروز: سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۱:۲۶
شناسه خبر: ۴۳۷۸۷۷
 
تابستان فصل مناسبی برای خرید خودرو هست؟
خودرونگاران - برخی از ماشین‌های کار کرده و دسته دوم ممکن است از نظر ظاهری کاملا بی‌عیب باشند اما شما نباید فقط به ظاهر ماشین تکیه کنید. در مورد سیستم موتور و شاسی کشی آن حتما با کسی که اهل این کار است مشورت کنید، تا صاحب ماشین تصادفی نشوید. بیشتر مراقب باشید، کسی به زور نمی‌تواند ماشینش را به شما بفروشد.

به گزارش خودرونگاران به نقل از جام جم آنلاین ، برخی از ماشین‌های کار کرده و دسته دوم ممکن است از نظر ظاهری کاملا بی‌عیب باشند اما شما نباید فقط به ظاهر ماشین تکیه کنید. در مورد سیستم موتور و شاسی کشی آن حتما با کسی که اهل این کار است مشورت کنید، تا صاحب ماشین تصادفی نشوید. بیشتر مراقب باشید، کسی به زور نمی‌تواند ماشینش را به شما بفروشد.

  نگاهی به بودجه و اقساطی که ماهانه پرداخت می‌کنید، بیاندازید. سپس اقدام به خرید ماشین کنید. در چنین مواردی شما ابتدا باید قسط های ماهانه به علاوه خرج کرد خود و خانوادتان را به همراه قبوض آب، برق، گاز، تلفن و حتی شارژ ماهانه را حساب کنید.بررسی کنید که آیا پس اندازی برای شما می‌ماند که با آن بتوانید به صورت قسطی ماشین بخرید. به این نکته توجه داشته باشید، که خرید ماشین به صورت قسطی تا چند سال قابل پرداخت است؟ آیا می‌توان بیش از ۵ سال هم قسط ماشین را پرداخت کرد؟ چنین شرایطی در بازار موجود است.

به طور مثال اگر قرار باشد ماشینی با مبلغ ۳۰ میلیون تومان خریداری کنید، آیا می‌توانید آن را در اقساطی به مدت ۳ سال پرداخت کنید. شما باید بودجه‌ای که هر ماه می‌توانید برای این منظور کنار بگذارید را با پرداخت اقساط مورد نظر، داشته باشید. فکر کنید آیا چنین اقساطی را در این مدت خاص می‌توانید پرداخت کنید؟ توجه داشته باشید هر چقدر زمان باز پرداخت اقساط بیشتر باشد، سود حاصل برای فروشنده نیز بیشتر خواهد بود. این یعنی پولی را که قرار است در طی سه سال ۳۰ میلیون پرداخت کنید، در طول ۵ سال ممکن است به ۴۰ میلیون تومان و بلکه بیشتر برسد. پس قبل از خرید خودرو به صورت قسطی، این موارد را در نظر داشته باشید.

۱. ماشین صفر کیلومتر می‌خواهید و یا کار کرده

همانطور که می‌دانید ماشین صفر بعد از مدتی افت قیمت پیدا می‌کند و شما هم به خاطر صفر بودنش از آن کار زیادی می‌کشید. سعی کنید به دنبال کسانی باشید که وضعیت مالی خوبی دارند و ماشین صفر می‌خرند، بعد از مدتی می‌توانید ماشین کار کرده آنها را با قیمت کم خریداری کنید. شما بعد از مدتی به دنبال ماشین کار کرده که از سال ساخت آن دو یا سه سالی بیشتر نگذشته باشد، خریداری کنید. کوینسی می‌گوید: «ماشینی که ۲ الی ۳ سال کار کرده باشد، می‌تواند بهترین گزینه برای خرید باشد».

بهترین خرید ماشین‌های کار کرده، آنهایی هستند که هنوز گارانتی کارخانه‌ای آنها تمام نشده است. این کار باعث می‌شود که اگر در طول مدت کوتاه خرید، ماشین دچار مشکل شد، شما با استفاده از گارنتی‌ای که دارید، بدون پرداخت هزینه‌ای خودروی خود را رفع عیب کنید. از این بابت خیالتان راحت می‌شود که فروشنده جنس نامرغوب خود را به شما نفروخته است. در هنگام خرید اینترنتی به هیچ وجه گول ظاهر ماشین را نخورید. حتما با ماشینی که دوست دارید خریداری کنید، دور بزنید. گول چرب زبانی فروشنده را نخورید. از فروشندگانی که بیش از حد از ماشین خود مطمئن هستند، چیزی خریداری نکنید. بی‌شک ریگی در کفش خود دارند. قبل از هر گونه خرید وسیله نقلیه آن را به یک کارشناس نشان دهید نه کارشناسی که با فروشننده زد و بند داشته باشد. در هنگام شب، مواقع بارانی و برفی به هیچ وجه به دنبال خرید ماشین نروید. امکان دارد شرایط جوی از دقت شما هنگام خرید بکاهد. در هنگام خرید عجله نداشته باشید. سعی کنید با جسارت کامل تمام جوانب را در نظر بگیرید. البته داشتن همراه می‌تواند به کارتان بیاید.

۲. تحقیق کردن را از یاد نبرید

به طور معمول فروشندگان خودرو قیمت اولیه را بالاتر از بازار عنوان می‌کنند تا در موقع چانه زنی بتوانند چند هزار تومانی قیمت را کاهش داده و بر سر خریدار یه این روش منت نیز بگذارند. شما می‌توانید با توجه به نوع و مدل ماشینی که می‌خواهید خریداری کنید، درباره قیمتش در مکان‌ها و فروشگاه‌های دیگر تحقیق کنید. البته به ندرت هم کسانی هستند که قیمت واقعی را برای فروش ارائه می‌دهند. این گونه افراد معمولا تخفیفی قائل نمی‌شوند. در هر صورت با توجه به خریدی که می‌کنید، تحقیقات مفصلی انجام دهید. برخی از ماشین‌ها ممکن است از نظر ظاهری کاملا بی‌عیب باشند اما شما نباید فقط به ظاهر ماشین تکیه کنید. در مورد سیستم موتور و شاسی کشی آن حتما با کسی که اهل این کار است مشورت کنید، تا صاحب ماشین تصادفی نشوید. معامله که تمام شد دستتان به جایی بند نیست. بیشتر مراقب باشید، کسی به زور نمی‌تواند ماشینش را به شما بفروشد.

۳. تابستان فصل مناسبی برای خرید ماشین هست یا نه؟

همان طور که می‌دانید تابستان به خاطر شرایط آب و هوایی پایداری که دارد، فصل مناسبی برای خرید و فروش است. به خصوص خرید و فروش ماشین که معمولا در فضای باز صورت می‌گیرد. در این فصل ما با ازدحام فروشنده روبه رو هستیم. قانونی در بازار است که می‌گوید:«اگر تقاضا کمتر از عرضه باشد، قیمت خود به خود برای رقابت پایین می‌آید و اگر خریدار بیشتر از فروشنده باشد، مسلما قیمت بالا می‌کشد». در بقیه فصول سال به خصوص پاییز و زمستان به دلیل بارش‌های جوی مردم میل چندانی برای فروش وسیله نقلیه خود ندارند و آن هم به این خاطر است که دوست ندارند در چنین روزهای ناپایداری حتی به مدت دو الی سه روز بدون ماشین باشند «البته این مورد ممکن است در همه جای جهان صدق نکند» همان‌طور که می‌دانید خودروهای جدید در اکثر نقاط جهان بعد ۲ الی ۳ ماه از گذشت سال جدید رونمایی می‌شوند. این فرصت خوبی برای خریداران مدل‌های صفر است.

۴. چقدر می‌خواهید در هر ماه پرداخت کنید؟

به هیچ وجه آن پولی که توان پرداختش را دارید با فروشنده در میان نگذارید. بهتر است شما هم از حربه فروشنده برای خریدن خودرو استفاده کنید. وقتی آنها قیمت بالاتر را پیشنهاد می‌کنند، شما هم با توجه اخلاق و رفتار فروشنده قیمت پایین‌تر را پیشنهاد کنید تا بتوانید به حد وسط قیمت‌های ارائه شده برسید. به پولی که قرار است هر ماه پرداخت شود، بیشتر توجه کنید. مدت زمان پرداخت اقساط نیز بسیار مهم است. اگر در حساب‌هایتان اشتباه کنید، خیلی زود دچار مشکل خواهید شد.

۵. دوگانه سوز باشد یا نه؟

در کشورمان چند سالی است که خودروهای دوگانه سوز وارد بازار شده است. باید توجه داشت که این خودروها نیز در دو نوع کارخانه‌ای و دستی دوگانه سوز شده‌اند. طبق گفته برخی خریدارن خودرو، برخی از انواع این خودروهایی که دوگانه سوز هستند، خوب کار نمی‌کنند. شما با پرسیدن از صاحب ماشین‌هایی که قرار است مثل آن را خریداری کنید، به جواب این سوال خود می‌رسید. هرگز به خودروهایی که سیستم سوخت رسانی آنها به صورت دستی درست شده است، اعتماد نکنید. با انتخاب اینگونه ماشین‌ها با جان خود بازی نکنید. ممکن است، قدرت خرید ماشین‌های بهتر را نداشته باشید اما جانتان خیلی مهم‌تر از خرید خودرو است. مزایای خودروهای دوگانه سوز این است که می‌تواند در کاهش هزینه سوخت به کمک‌تان بیاید اما این‌گونه خودروها بعد از چند سال کار کردن، بیشتر از ماشین‌های تک سوز خرج روی دستتان می‌گذارند.

۶. نکاتی کلیدی برای خرید خودرو

شما برای خرید خودرو به هر نمایندگی‌ای که بروید، باید سود حاصل از فروش ماشین را به فروشنده پرداخت کنید. زیرا این گونه بنگاه‌ها با پول شما امورات خود را می‌گذرانند. بهترین خرید آن است که بدون واسطه از صاحب ماشین خریداری شود. اگر قصد خرید ماشین دارید، در هر محیطی که هستید، به همکاران خود بسپارید که قصد خرید فلان نوع ماشین را دارید. شاید خودشان و یا اقوامشان قصد فروش داشته باشند. شما با این کار بدون واسطه صاحب ماشین می‌شوید و دیگر نیاز نیست، هزینه اضافی بکنید. اگر دارای اقوام پر جمعیتی و دوستان زیادی هستید، این فرصت را از دست ندهید. حتما با آنها نیز موضوع خرید ماشین را در میان بگذارید اما به طور کامل به همکاران، اقوام و حتی دوستان خود برای خرید خودرو اعتماد نکنید. مراحل بالا را هنگام خرید خودرو در نظر داشته باشید. بیشتر از کسانی خرید کنید که قصد دارند ماشین مدل بالاتری خریداری کنند.

این گونه افراد زیاد سر قیمت با شما بحث نمی‌کنند. برای خرید خودرو وام نگیرید، چون بهره وام‌ها خیلی زباد است و از آن‌جایی که خودرو نیز یک کالای مصرفی است و هر روز که می‌گذرد، قیمتش افت می‌کند، با گرفتن وام هزینه‌های زندگی خود را بی‌جهت بالا نبرید، مگر اینکه وام مذکور قرض الحسنه باشد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۱ + ۳
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۶:۱۸
جذاب‌ترین رقابت سال، درگ بزرگ موتورترند ۲۰۱۷
خودرونگاران - هرساله وب‌سایت مشهور و معتبر حوزهٔ خودرو یعنی موتورترند اقدام به برگزاری رقابتی تحت عنوان بهترین خودرو برای رانندگان می‌کند که در آن جدیدترین و برترین خودروهای اسپرت و سوپراسپرت سال را ش...
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۶:۱۶
قیمت انواع سواری‌های شاسی بلند در بازار تهران +جدول
خودرونگاران - آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای کارکرده شاسی بلند در سطح بازار پایتخت طی شهریور ماه 96 است که ممکن است تا 5 درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۶:۱۴
ایمن‌ترین شاسی‌بلندهای جهان را بشناسید
خودرونگاران - سازمان بیمه و ایمنی بزرگراه‌های آمریکا (IIHS) ایمن‌ترین شاسی‌بلندها و کراس‌اوورهای کوچک سال ۲۰۱۷ را معرفی کرد.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۵:۴۲
ال ۹۰ اتومات ۲ میلیون تومان ارزان شد+جدول قیمت
خودرونگاران - ال ۹۰ اتومات با کاهش ۲ میلیون تومانی امروز با قیمت ۴۸ میلیون تومان به فروش می رسد.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۴:۵۶
جايگزين موتور Z24 با طراحي جديد براي شركت زامياد در راه است
خودرونگاران - مديرعامل مگاموتور از ارائه موتور جديد، با قابليت هاي جديد جهت جايگزيني موتور Z24 خبر داد و گفت: براساس درخواست مشتري و طي جلسات فني متعدد در سطوح كارشناسي و مديريتي دو شركت مگاموتور و ز...
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۴:۳۳
آزمون خودروساز آلمانی برای ورود به خاورمیانه + تصاویر
خودرونگاران - بورگوارد BX7 به عنوان یکی از نخستین مدل‌های بورگوارد که در خاورمیانه عرضه خواهد شد، مورد آزمون جاده ای قرار گرفت.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۴:۲۵
حاشیه بازار 7 میلیون تومانی ساندرو استپ‌وی
خودرونگاران - رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل با اشاره به حاشیه قیمت 7 میلیون تومانی ساندرو استپ‌وی در بازار، گفت: دو نرخی شدن برخی خودروها باعث ایجاد فساد در بازار خودرو شده است.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۴:۲۱
چگونه BURNOUT انجام دهیم؟
خودرونگاران - Burnout (که با نام‌های PeelOut و Power Brake هم شناخته می‌شود) ، یک حرکت نمایشی با خودرو است که با ثابت نگه داشتن خودرو، چرخش سریع چرخ‌ها انجام می‌شود که در نهایت منجر به گرم شدن چرخ‌ها ...
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۴:۱۷
چگونه در شهر رانندگی کنیم؟
خودرونگاران - بر اساس نظر کارشناسان به طور کلی رانندگی در سطح شهر، نیاز به دقت بیشتری دارد زیرا در زمان رانندگی در شهر شما با المان‌ها و اجسام بیشتری در تعامل هستید و باید دقت بیشتری در زمان رانندگی ب...
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۴:۱۴
روش اصولی محافظت از خودرو
خودرونگاران - بازدید منظم از مایعات یعنی محافظت از خودرو در برابر خرابی، آسیب به اجزای فنی، بنابراین یاد بگیرید که چطور مایعات خودروی خود را چک کنید و این کار را به طور منظم انجام دهید. وقتی شیوه صحی...
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۴:۰۴
خودروهای ژاپنی در بازار تهران چند؟ +جدول
خودرونگاران - آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای ژاپنی در سطح بازار پایتخت طی شهریور ماه 96 است که ممکن است تا 5 درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۳:۴۶
قدرتمندترین پورشه پانامرا در لباس یک‌ هاچ‌بک +عکس
خودرونگاران -پورشه ئی- هیبرید توریسمو پانامرا توربو S. نامی بلند بالا برای خودرویی از سرزمین آلمان‌ها . اما این پورشه پانامرا هیبریدی با قدرت 680 اسب‌بخار و گشتاور 848 نیوتن‌متر توان بکسل و حمل چنین ن...
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۳:۲۹
جک S۳ را با تخفیف ویژه بخرید
خودرونگاران- کرمان موتور شرایط فروش جک S3 همراه با تخفیف ویژه را اعلام کرد.
۱۳۹۶/۷/۳ - ۱۱:۰۹
خودروهای سراتو ، آریو و چانگان را اقساطی بخرید
خودرونگاران - شرایط فروش نقدی و اقساطی خودروهای سراتو ، آریو و چانگان ویژه مهر ماه اعلام شد .
۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۳:۰۶
صدور بیمه‌نامه شخص ثالث منوط به تایید بیمه مرکزی شد
خودرونگاران- عضو هیئت مدیره بیمه ایران گفت: با تصمیم جدید بیمه مرکزی برای صدور کد یکتا، شرکت‌های بیمه از ابتدای مهر ماه باید قبل از صدور بیمه نامه شخص ثالث، از بیمه مرکزی درباره عدم خسارت تائیدیه دریا...
۱۳۹۶/۶/۳۱ - ۱۷:۰۹
تغییر در اندازه فاق لاستیک چه تاثیری بر خشکی و نرمی حالت رانندگی خودرو می‌گذارد؟
خودرونگاران- بدون شک انتخاب لاستیک مناسب تاثیر بسزایی در سواری، فرمان پذيري و البته استهلاک بخش های مختلف شاسی و سیستم تعلیق دارد، به طوری که آگاهی از نحوه انتخاب لاستیک استاندارد برای هر خودرویی می ت...
۱۳۹۶/۶/۳۱ - ۱۴:۰۲
قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 از سوی گروه بهمن اعلام شد
خودرونگاران-گروه خودروسازی بهمن از صبح روز گذشته پنجشنبه 30 شهریورماه 96 با مجوز جدید، قیمت جدید مزدا3 تیپ 4 اعلام نمود.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۰:۱۶
شاسی‌بلندهای ایران خودرو را اقساطی بخرید
خودرونگاران- شرایط جدید فروش نقدی و اقساطی خودروهای هایما s7 اتوماتیک و سوزوکی گراندویتارا فیس لیفت اتوماتیک و دستی شرکت ایران خودرو ویژه مهر ماه اعلام شد.
۱۳۹۶/۶/۳۰ - ۱۲:۰۳
شرایط پیش‌فروش ویژه هایما S۵ توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران
خودرونگاران- شرایط پیش‌فروش ویژه هایما S5 توربوشارژ اتوماتیک برای اولین بار در ایران ه مناسبت هفته دفاع مقدس از روز یکشنبه 96/07/02 آغاز می شود
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۴:۰۲
هیوندای سوناتا 2017 اتوماتیک را با اقساط 24 ماهه بخرید
خودرونگاران - کرمان موتور فروش اقساطی هیوندای سوناتا 2017 اتوماتیک را آغاز کرد.
۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۱:۳۶
تولید «هایما اس 5» در مشهد/ عرضه کلاس «اس 5» بین 70 تا 100 میلیون تومان
خودرونگاران- معاون بازاریابی و فروش شرکت ایران خودرو با اشاره به رونمایی از محصول جدید ایران خودرو با عنوان «هایما اس 5» بیان کرد: این خودرو از دیگر کراس اوورها قدرت بیشتری دارد و قیمت آن در ردیف ارزش...
۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۲:۴۶
آغاز فروش نقدی و اقساطی خودروهای تیوولی
خودرونگاران- شرکت رامک خودرو نماینده رسمی محصولات سانگ یانگ کره جنوبی در ایران جدیدترین طرح های فروش خود را آغاز کرد.
۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۸:۵۳
بايد جلوي افول برند پژو را بگيريم
خودرونگاران | وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت در دیدار با دبیر دولت فرانسه در امور اتحادیه اروپا و هیات همراه گفته است: باید از برند پژو در ایران حفاظت کنیم چرا که این برند با ایرانیان عجین شده و نباید دچارا...
۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۵:۱۵
شرایط فروش فوری محصولات ایران خودرو منتشر شد
خودرونگاران- شرایط فروش نقدی (قطعی) محصولات ایران خودرو ویژه مهرماه 96 منتشر شد.
۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۷:۰۲
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو ویژه مهر ۹۶
خودرونگاران- گروه صنعتی ایران خودرو شرایط جدید فروش اقساطی محصولات خود را ویژه مهرماه 96 منتشر کرد.
۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۵:۰۸
اسکوترهای پژو در راه ایران
خودرونگاران- گسترش علاقه عمومی به موتورسیکلت‌های شهری اعم از مدل‌های کروز، اسکوتر و بایک باعث شده تا در گالری‌گردی این هفته به سراغ نمایشگاه مرکزی موتورسیکلت کویر برویم که در محدود هخیابان مطهری واقع ...