امروز: شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۶/۵/۲۸ - ۱۱:۲۶
شناسه خبر: ۴۳۷۸۷۷
 
تابستان فصل مناسبی برای خرید خودرو هست؟
خودرونگاران - برخی از ماشین‌های کار کرده و دسته دوم ممکن است از نظر ظاهری کاملا بی‌عیب باشند اما شما نباید فقط به ظاهر ماشین تکیه کنید. در مورد سیستم موتور و شاسی کشی آن حتما با کسی که اهل این کار است مشورت کنید، تا صاحب ماشین تصادفی نشوید. بیشتر مراقب باشید، کسی به زور نمی‌تواند ماشینش را به شما بفروشد.

به گزارش خودرونگاران به نقل از جام جم آنلاین ، برخی از ماشین‌های کار کرده و دسته دوم ممکن است از نظر ظاهری کاملا بی‌عیب باشند اما شما نباید فقط به ظاهر ماشین تکیه کنید. در مورد سیستم موتور و شاسی کشی آن حتما با کسی که اهل این کار است مشورت کنید، تا صاحب ماشین تصادفی نشوید. بیشتر مراقب باشید، کسی به زور نمی‌تواند ماشینش را به شما بفروشد.

  نگاهی به بودجه و اقساطی که ماهانه پرداخت می‌کنید، بیاندازید. سپس اقدام به خرید ماشین کنید. در چنین مواردی شما ابتدا باید قسط های ماهانه به علاوه خرج کرد خود و خانوادتان را به همراه قبوض آب، برق، گاز، تلفن و حتی شارژ ماهانه را حساب کنید.بررسی کنید که آیا پس اندازی برای شما می‌ماند که با آن بتوانید به صورت قسطی ماشین بخرید. به این نکته توجه داشته باشید، که خرید ماشین به صورت قسطی تا چند سال قابل پرداخت است؟ آیا می‌توان بیش از ۵ سال هم قسط ماشین را پرداخت کرد؟ چنین شرایطی در بازار موجود است.

به طور مثال اگر قرار باشد ماشینی با مبلغ ۳۰ میلیون تومان خریداری کنید، آیا می‌توانید آن را در اقساطی به مدت ۳ سال پرداخت کنید. شما باید بودجه‌ای که هر ماه می‌توانید برای این منظور کنار بگذارید را با پرداخت اقساط مورد نظر، داشته باشید. فکر کنید آیا چنین اقساطی را در این مدت خاص می‌توانید پرداخت کنید؟ توجه داشته باشید هر چقدر زمان باز پرداخت اقساط بیشتر باشد، سود حاصل برای فروشنده نیز بیشتر خواهد بود. این یعنی پولی را که قرار است در طی سه سال ۳۰ میلیون پرداخت کنید، در طول ۵ سال ممکن است به ۴۰ میلیون تومان و بلکه بیشتر برسد. پس قبل از خرید خودرو به صورت قسطی، این موارد را در نظر داشته باشید.

۱. ماشین صفر کیلومتر می‌خواهید و یا کار کرده

همانطور که می‌دانید ماشین صفر بعد از مدتی افت قیمت پیدا می‌کند و شما هم به خاطر صفر بودنش از آن کار زیادی می‌کشید. سعی کنید به دنبال کسانی باشید که وضعیت مالی خوبی دارند و ماشین صفر می‌خرند، بعد از مدتی می‌توانید ماشین کار کرده آنها را با قیمت کم خریداری کنید. شما بعد از مدتی به دنبال ماشین کار کرده که از سال ساخت آن دو یا سه سالی بیشتر نگذشته باشد، خریداری کنید. کوینسی می‌گوید: «ماشینی که ۲ الی ۳ سال کار کرده باشد، می‌تواند بهترین گزینه برای خرید باشد».

بهترین خرید ماشین‌های کار کرده، آنهایی هستند که هنوز گارانتی کارخانه‌ای آنها تمام نشده است. این کار باعث می‌شود که اگر در طول مدت کوتاه خرید، ماشین دچار مشکل شد، شما با استفاده از گارنتی‌ای که دارید، بدون پرداخت هزینه‌ای خودروی خود را رفع عیب کنید. از این بابت خیالتان راحت می‌شود که فروشنده جنس نامرغوب خود را به شما نفروخته است. در هنگام خرید اینترنتی به هیچ وجه گول ظاهر ماشین را نخورید. حتما با ماشینی که دوست دارید خریداری کنید، دور بزنید. گول چرب زبانی فروشنده را نخورید. از فروشندگانی که بیش از حد از ماشین خود مطمئن هستند، چیزی خریداری نکنید. بی‌شک ریگی در کفش خود دارند. قبل از هر گونه خرید وسیله نقلیه آن را به یک کارشناس نشان دهید نه کارشناسی که با فروشننده زد و بند داشته باشد. در هنگام شب، مواقع بارانی و برفی به هیچ وجه به دنبال خرید ماشین نروید. امکان دارد شرایط جوی از دقت شما هنگام خرید بکاهد. در هنگام خرید عجله نداشته باشید. سعی کنید با جسارت کامل تمام جوانب را در نظر بگیرید. البته داشتن همراه می‌تواند به کارتان بیاید.

۲. تحقیق کردن را از یاد نبرید

به طور معمول فروشندگان خودرو قیمت اولیه را بالاتر از بازار عنوان می‌کنند تا در موقع چانه زنی بتوانند چند هزار تومانی قیمت را کاهش داده و بر سر خریدار یه این روش منت نیز بگذارند. شما می‌توانید با توجه به نوع و مدل ماشینی که می‌خواهید خریداری کنید، درباره قیمتش در مکان‌ها و فروشگاه‌های دیگر تحقیق کنید. البته به ندرت هم کسانی هستند که قیمت واقعی را برای فروش ارائه می‌دهند. این گونه افراد معمولا تخفیفی قائل نمی‌شوند. در هر صورت با توجه به خریدی که می‌کنید، تحقیقات مفصلی انجام دهید. برخی از ماشین‌ها ممکن است از نظر ظاهری کاملا بی‌عیب باشند اما شما نباید فقط به ظاهر ماشین تکیه کنید. در مورد سیستم موتور و شاسی کشی آن حتما با کسی که اهل این کار است مشورت کنید، تا صاحب ماشین تصادفی نشوید. معامله که تمام شد دستتان به جایی بند نیست. بیشتر مراقب باشید، کسی به زور نمی‌تواند ماشینش را به شما بفروشد.

۳. تابستان فصل مناسبی برای خرید ماشین هست یا نه؟

همان طور که می‌دانید تابستان به خاطر شرایط آب و هوایی پایداری که دارد، فصل مناسبی برای خرید و فروش است. به خصوص خرید و فروش ماشین که معمولا در فضای باز صورت می‌گیرد. در این فصل ما با ازدحام فروشنده روبه رو هستیم. قانونی در بازار است که می‌گوید:«اگر تقاضا کمتر از عرضه باشد، قیمت خود به خود برای رقابت پایین می‌آید و اگر خریدار بیشتر از فروشنده باشد، مسلما قیمت بالا می‌کشد». در بقیه فصول سال به خصوص پاییز و زمستان به دلیل بارش‌های جوی مردم میل چندانی برای فروش وسیله نقلیه خود ندارند و آن هم به این خاطر است که دوست ندارند در چنین روزهای ناپایداری حتی به مدت دو الی سه روز بدون ماشین باشند «البته این مورد ممکن است در همه جای جهان صدق نکند» همان‌طور که می‌دانید خودروهای جدید در اکثر نقاط جهان بعد ۲ الی ۳ ماه از گذشت سال جدید رونمایی می‌شوند. این فرصت خوبی برای خریداران مدل‌های صفر است.

۴. چقدر می‌خواهید در هر ماه پرداخت کنید؟

به هیچ وجه آن پولی که توان پرداختش را دارید با فروشنده در میان نگذارید. بهتر است شما هم از حربه فروشنده برای خریدن خودرو استفاده کنید. وقتی آنها قیمت بالاتر را پیشنهاد می‌کنند، شما هم با توجه اخلاق و رفتار فروشنده قیمت پایین‌تر را پیشنهاد کنید تا بتوانید به حد وسط قیمت‌های ارائه شده برسید. به پولی که قرار است هر ماه پرداخت شود، بیشتر توجه کنید. مدت زمان پرداخت اقساط نیز بسیار مهم است. اگر در حساب‌هایتان اشتباه کنید، خیلی زود دچار مشکل خواهید شد.

۵. دوگانه سوز باشد یا نه؟

در کشورمان چند سالی است که خودروهای دوگانه سوز وارد بازار شده است. باید توجه داشت که این خودروها نیز در دو نوع کارخانه‌ای و دستی دوگانه سوز شده‌اند. طبق گفته برخی خریدارن خودرو، برخی از انواع این خودروهایی که دوگانه سوز هستند، خوب کار نمی‌کنند. شما با پرسیدن از صاحب ماشین‌هایی که قرار است مثل آن را خریداری کنید، به جواب این سوال خود می‌رسید. هرگز به خودروهایی که سیستم سوخت رسانی آنها به صورت دستی درست شده است، اعتماد نکنید. با انتخاب اینگونه ماشین‌ها با جان خود بازی نکنید. ممکن است، قدرت خرید ماشین‌های بهتر را نداشته باشید اما جانتان خیلی مهم‌تر از خرید خودرو است. مزایای خودروهای دوگانه سوز این است که می‌تواند در کاهش هزینه سوخت به کمک‌تان بیاید اما این‌گونه خودروها بعد از چند سال کار کردن، بیشتر از ماشین‌های تک سوز خرج روی دستتان می‌گذارند.

۶. نکاتی کلیدی برای خرید خودرو

شما برای خرید خودرو به هر نمایندگی‌ای که بروید، باید سود حاصل از فروش ماشین را به فروشنده پرداخت کنید. زیرا این گونه بنگاه‌ها با پول شما امورات خود را می‌گذرانند. بهترین خرید آن است که بدون واسطه از صاحب ماشین خریداری شود. اگر قصد خرید ماشین دارید، در هر محیطی که هستید، به همکاران خود بسپارید که قصد خرید فلان نوع ماشین را دارید. شاید خودشان و یا اقوامشان قصد فروش داشته باشند. شما با این کار بدون واسطه صاحب ماشین می‌شوید و دیگر نیاز نیست، هزینه اضافی بکنید. اگر دارای اقوام پر جمعیتی و دوستان زیادی هستید، این فرصت را از دست ندهید. حتما با آنها نیز موضوع خرید ماشین را در میان بگذارید اما به طور کامل به همکاران، اقوام و حتی دوستان خود برای خرید خودرو اعتماد نکنید. مراحل بالا را هنگام خرید خودرو در نظر داشته باشید. بیشتر از کسانی خرید کنید که قصد دارند ماشین مدل بالاتری خریداری کنند.

این گونه افراد زیاد سر قیمت با شما بحث نمی‌کنند. برای خرید خودرو وام نگیرید، چون بهره وام‌ها خیلی زباد است و از آن‌جایی که خودرو نیز یک کالای مصرفی است و هر روز که می‌گذرد، قیمتش افت می‌کند، با گرفتن وام هزینه‌های زندگی خود را بی‌جهت بالا نبرید، مگر اینکه وام مذکور قرض الحسنه باشد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۲:۳۶
با ۲۰ میلیون هم می‌توان خودرو خرید؟ +جدول
خودرونگاران - آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای سواری دست دوم است که با قیمت 20میلیون تومان در سطح بازار طی آبان ماه 96، آگهی فروش خورده‌اند؛
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۲:۳۱
بازگشت غول خودروسازی جهان به ایران
خودرونگاران - فولکس واگن آلمان بزرگترین تولید کننده خودرو جهان پس از ۱۷ سال باهمراهی شرکت ماموت خودرو به بازار خودرو کشور بازخواهد گشت.
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۲:۲۸
اتوبوس های خودران سه شهر سنگاپور را تسخیر می کنند
خودرونگاران - اتوبوس های خودران تا سال ۲۰۲۲ در سه شهر سنگاپور مورد استفاده قرار می گیرند و مرکزی برای آزمایش خودروهای خودران نیز در این کشور افتتاح خواهد شد.
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۲:۱۴
هیولایی که حد و مرز نمی‌شناسد +عکس
خودرونگاران - یک شرکت خودروهای تولید محدود اماراتی که از سال 2006 کار خود را آغاز و در گام اول ابرخودرویی 16 سیلندر را در نمایشگاه دبی معرفی کرده، تولید یک خودرو-نفربر قدرتمند و همه جا رو را نیز در دس...
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۲:۱۰
چند نکته مهم در نگهداری از خودرو
خودرونگاران - برای جلوگیری از خرابی‌های ناخواسته، چندین بخش در خودرو را باید به‌طور منظم بررسی کرد. این موارد به‌راحتی توسط راننده قابل انجام هستند.
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۲:۰۶
محصولات جدید زامیاد از سال آینده وارد بازار می شود
خودرونگاران - معاون مهندسی و توسعه محصول شرکت زامیاد گفت: سبد محصولات این شرکت با ورود خودروهای جدید مسافری و تجاری سنگین و سواریSUV به تدریج از سال آینده تکمیل خواهد شد.
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۱:۲۹
تست خودروی جدیدی رنو برای تولید در ایران +عکس
خودرونگاران - هاچبک جذاب رنو کلیو اخیراً در برخی نقاط شهر تهران در حال تست مشاهده شده است.
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۱:۲۱
تفاوت نماینده رسمی با توزیع‌کننده خودروهای خارجی چیست؟!
خودرونگاران - در حالیکه طبق قانون واردکنندگان خودرو باید نمایندگی رسمی از شرکت مادر (خودروساز خارجی) دریافت کنند، وزارت صنعت، معدن و تجارت به برخی از واردکنندگان گواهی فعالیت به عنوان "توزیع کننده" و ...
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۱:۱۳
پژو چه قولی به ایران‌خودرو داد؟
خودرونگاران - خانه ملت به نقل از مدیرعامل ایران خودرو، نوشت:اعمال تحریم‌ها علیه ایران تاثیری بر قرارداد ایران خودرو و پژو ندارد و مدیرعامل پژو سیتروئن ۲ هفته پیش در مصاحبه ای این موضوع را عنوان کرده ا...
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۱:۰۷
حباب قیمت در بازار خودروهای وارداتی
خودرونگاران - افزایش قیمت خودروهای خارجی در روزهای اخیر موجب شده که طرفداران این نوع خودروها فعلا برای خرید دست نگه دارند.
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۱:۰۱
معرفی 6 خودروی برجسته اما گمنام در بازار ایران
خودرونگاران - مروری بر 6 خودروی برجسته اما گمنام در بازار ایران که می‌توانید با قیمتی پایین‌تر از معمول، از سواری با آنها لذت ببرید.
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۰:۴۴
جدیدترین آپدیت خودروی جیمز باند +تصاویر
خودرونگاران- آستون‌مارتین به تازگی از خودروی جدید خود رونمایی کرده است. این خودرو که مدل ۲۰۱۸ ونتیج (Vantage) بوده، با تغییرات اساسی همراه شده که می‌خواهیم در ادامه به آن‌ها بپردازیم.
۱۳۹۶/۹/۴ - ۱۰:۴۲
نمايش آخرين دستاوردهاي ايران خودرو در دومين نمايشگاه بين المللي خودرو تهران
خودرونگاران - گروه صنعتي ايران خودرو آخرين دستاوردهاي خود را در دومين نمايشگاه بين المللي خودرو تهران ازشش تا 10 آذرماه در مجموعه نمايشگاهي شهر آفتاب در معرض ديد عموم قرار مي دهد.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۱:۰۰
يك انتصاب پر حاشيه
خودرونگاران - "مديرعامل گروه خودروسازي سايپا تغيير كرد" اين خبري است كه در طي چند روز گذشته در محافل خبري و خودرويي بارها منتشر شده و هر بار هم حاشيه هاي جديدي را به همراه خود ايجاد كرده است
۱۳۹۶/۸/۲۶ - ۱۴:۴۷
قیمت فروش محصولات ۲۰۱۷ Toyota در بازار دبی
خودرونگاران- خودرو Toyota ۸۶، مدل ۲۰۱۷ کلاس Sports Coupe ، در بازار دبی با قیمت ۱۰۵ هزار درهم به فروش می رسد.
۱۳۹۶/۸/۲۶ - ۱۰:۱۶
افزايش توليد با ابهام جلب رضايت رنويي ها
خودرونگاران- خبرها از سايت هاي توليدي نارنجي پوشان حكايت از افزايش يكباره توليد محصولات مشترك با رنويي ها دارد. آمارها تائيد مي كنند كه نارنجي پوشان قصد دارند حداقل 25 درصد ميزان توليدشان را در چهار ...
۱۳۹۶/۹/۳ - ۱۵:۵۲
خودروهاي پسابرجامي هم سفارشي مي شوند
خودرونگاران- مدیرعامل شرکت تولید خودروهای سفارشی ایران خودرو (آپکو) از نصب قطعات آپشن بر محصولات ایکاپ خبر داد و گفت: نصب قطعات آپشن محصولات مشترک ایران خودرو و پژو با ارایه خدمات گارانتی، با تایید ش...
۱۳۹۶/۸/۲۶ - ۱۴:۴۴
سرمایه گذاری رنو در ایران قطعی است
خودرونگاران- یکی از اخباری که پیرامون قرارداد ایدرو و رنو مطرح است موضوع سرمایه گذاری فرانسوی ها در ایران است. شنیده ها حاکی از ان است ک فرانسوی به بهانه اظهارات ترامپ به مقامات ایرانی اعلام نموده ان...
۱۳۹۶/۸/۲۶ - ۱۴:۴۲
برای خرید پروتون جن تو چقدر باید هزینه کرد؟
خودرونگاران- برای خرید پروتون جن تو در بازار بسته به مدل موردنظر و میزان کارکرد آن باید حداقل ۲۴ میلیون تومان پرداخت کرد.
۱۳۹۶/۹/۱ - ۱۳:۲۷
دامپینگ چین در بازار خودروی ایران
خودرونگاران - تعرفه های خودرو برای مدتی برای تولیدات چینی مانع بود اما این کشور با دامپینگ (قیمت ها را به اجبار کاهش می دهند و با قیمت پایین آنها را ارائه می دهند و بعد در بحث قطعات یدکی و خدمات پس از...
۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۰۹:۰۵
شکستن انحصار یا ادامه راه قديمي
خودرونگاران - حدود دو سال است که افکار عمومی کشور در مواجهه با مصاحبه ها ،برنامه ها و قراردادا هایی حول موضوع "ایجاد قطب سوم خودرو سازی" در ایران است.آن گونه که از مواضع اعلام شده در سخنرانی ها و ...
۱۳۹۶/۸/۲۶ - ۱۰:۳۵
پیشنهاد تولید خودروهای هیبریدی به جای برقی در کشور
خودرونگاران- دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور تاکید کرد با توجه به فراوانی منابع گاز طبیعی در کشور، تولید خودروهای هیبریدی متشکل از سوخت گاز طبیعی و برقی می تواند به جای تمرکز بر تول...
۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۱۲:۱۴
سه تخلف عمده موتورسواران در تیررس پلیس
خودرونگاران - رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای ثبت مکانیزه تخلف موتورسیکلت‌ها از اول آذر خبر داد و گفت: سرعت، عبور از چراغ قرمز و ورود به خط ویژه از جمله تخلفات ثبت‌شده توسط این سامانه است.
۱۳۹۶/۸/۲۹ - ۱۶:۱۲
با 100 میلیون تومان چه خودروهایی می‌توان خرید؟+جدول
خودرونگاران - با 100 میلیون تومان امکان خرید خودروهایی همچون هیوندای آزرا، مزدا 3 جدید صندوق دار، هیوندای توسان، رنو کپچر، هیوندای النترا، هیوندای، سانتافه و موارد مشابه را دارید.
۱۳۹۶/۹/۲ - ۱۰:۳۱
فروش نقدی پژو 207 اتوماتیک با تحویل یک ماهه
خودرونگاران- گروه صنعتی ایران خودرو در نظر دارد طرح جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک را بمناسبت حلول ماه ربیع الاول به تعداد محدود آغاز نماید.
۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۱۵:۲۹
اعلام اسامی خودروهایی با بیشترین مردودی در معاینه فنی
خودرونگاران - مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور گفت: خودروهای پیکان ، نیسان، پراید، پژو و سمند به ترتیب بیشترین سهم مردودی را در معاینه فنی داشته‌اند.