امروز: سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۱ - ۱۲:۱۹
شناسه خبر: ۴۳۲۲۵۴
 
تحت چه شرايطي خودرو نخريم
خودرونگاران- همان قدر كه براي خريد خودرو بايد به اطلاعات اطرافيان و متخصصان در اين امر بايد توجه كرد، در عين حال نبايد گول برخي ظواهرو بازار گرمي ها را خورد.

به گزارش خودرونگاران، خريد خودرو تصميم بزرگي است. بنابراين قبل ازاين كه سراغ نمايشگاه ها و نمايندگي هاي فروش اتومبيل برويد، بايد بخوبي درباره آنچه آنجا انتظارتان را مي كشد،آماده باشيد.
اين نكته را درباره هر فروشنده اي همواره به ياد داشته باشيد. آنها ميخواهند چيزي به شما بفروشند. پس درباره همه گفته هايشان با احتياط برخورد كنيد. 

نوع خودرو مورد نظرتان را خودتان انتخاب كنيد 

حتما قبل از اين كه وارد فروشگاه يا نمايندگي شويد،اطلاعات كامل و جامعي درباره اتومبيل موردنظر ومشخصه ها و ويژگي هاي آن به دست آوريد. قرارنيست شما در فروشگاه تصميم بگيريد، چه نوع اتومبيلي قرار است بخريد. 
اين تصميمي است كه بايد قبل از اين كه پايتان را به نمايشگاه بگذاريد، گرفته باشيد.اگر ميخواهيد اتومبيل دست دوم بخريد، حتما بايد فردي آشنا با مكانيك اتومبيل را با خودتان ببريد. حتي مي توانيد ازيك مكانيك بخواهيد كه با شما بيايد. 50 يا 100 هزار تومان در قبال خريد يك ماشين، پول بسيار ناچيزي است.
مكانيك همراه شما مي تواند اطلاعات فروشنده را تائيدكند. اگر متاهل هستيد، حتما همسرتان را با خود ببريد و اگرمجرد هستيد، با چند نفر از دوستانتان به نمايشگاه برويد زيراوقتي فردي تنهاست، راحتتر تحت تاثير القائات فروشنده قرار مي گيرد.همراه بردن چند نفر، اعتمادبه نفس شما راافزايش ميدهد.
به هيچ عنوان در معاينه اتومبيل تعارف نكنيد. تا آنجا كه امكان داردا ز همه جزئيات و نقص و قوت هاي اتومبيل بيشتراطلاعات جمع كنيد. همان جلسه اي كه اتومبيل را مي بينيدتصميم به خريد آن نگيريد. چند روز يا چند ساعت وقت بگيريد، مشورت كنيد و سپس تصميم بگيريد.

اطلاعاتتان را به فروشنده ندهيد

يكي از ابزار متعارف فروشندگان اين است كه سعي ميكنند اطلاعات شخصي مشتري شان را به دست بياورند تا راحت تر بتوانند با استفاده از تكنيك هاي معيني جنس خود را به او بفروشند. 
پس تا آنجا كه ممكن است درباره وضع مالي و شغلي تان،اطلاعات كمتري به فروشنده بدهيد.به آنها نگوييد امروز قصد خريد داريد يا نداريد و نگذاريدآنها تصميم شما را حدس بزنند. فقط كافي است آنها بدانند شما فورا به يك اتومبيل نياز داريد، آنگاه كار شما سخت خواهد بود.

رودربايستي ممنوع 

هنگامي كه در نمايشگاه هستيد، وظيفه فروشنده اين است كه شما را با اتومبيل به منزل برساند. نه تنها آنها ميكوشند شمارا قانع به خريد اتومبيلشان كنند، بلكه مي كوشند با تغيير تصميم شما، باعث شوند شما اتومبيل گرانتري بخريد.به هيچ عنوان در رودربايستي فروشنده قرارنگيريد.اين پولي است كه شما برايش زحمت كشيده و هزينه داده ايد. پس با رودربايستي آن را هدر ندهيد.

عجول نباشيد 

بسيار مهم است كه شما هنگام خريد، آرامش خود را حفظ كنيد تا تصميم عجولانه اي نگيريد. هنگامي كه فروشنده شما را با اطلاعات تازه اي درباره ويژگي ها و اختصاصات اتومبيل آشنا مي كند با دقت گوش دهيد.مكث كرده و درباره آن فكر كنيد. 
وقتي آنها سخن مي گوينداگر به جاي سخن گفتن، مكث و تامل كنيد،فروشنده مجبور است اطلاعات بيشتري را  ارائه كند تا توجه شما را جلب كند. آنها ميخواهند شما را وادار به تصميم گيري عجولانه كنند.حتي ا گر پاسخ شما نه است،اجازه بدهيد فروشنده اطلاعات و توضيحات بيشتري درباره اتومبيل ارائه كند. پاسخ منفي سريع، فقط باعث مي شود كه فروشنده تكنيك هاي ديگر خود را بيازمايد.

تعارف نكنيد 

هر خريدي نوعي مذاكره است و به نفع شماست كه فضاي مذاكره، آرام و مودبانه باشد.اگر مودبانه و محترمانه برخورد كنيد، واكنش مشابهي خواهيد ديد. البته محترمانه رفتار كردن با تعارف كردن، فاصل هاي از زمين تا آسمان دارد.

اشتياق نشان ندهيد

اگر اشتياق نشان دهيد، مطمئن باشيد كه قافيه را به فروشنده باخته ايد. ممكن است، اتومبيلي پيدا كنيد كه كاملامطابق با خواست ها و انتظارات شما باشد. از خودتان هيجان نشان ندهيد. اصرار بي مورد هم ميتواند قصد شما را براي فروشنده آشكار كند. پس حتي اگر تصميم تان را گرفتيد،مكث كرده و اتومبيل هاي ديگر را هم ببينيد.

پول مي دهيد پس حق با شماست 

همواره يادتان باشد كه شما قرار است، پول بدهيد و دست بالا از آن شماست. هزاران فرصت و امكان خريد در اختيارشماست و فروشنده به شما نياز دارد نه شما به فروشنده.بنابراين مديريت خريد را خودتان به عهده داشته باشيد واجازه ندهيد فروشنده شما را فريب بدهد كه شما بايد حتما وسريع اين اتومبيل را بخريد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۶ + ۱۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۵۵
برگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو برخلاف تصمیم سران ۳ قوه است
خودرونگاران - دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: تصمیم بازگشت شورای رقابت به حوزه قیمت‌گذاری خودروها برخلاف نظر شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه بوده و مجلس نمی‌تواند به تنهایی چنین تصمیمی بگیرد
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۵۲
سهمیه طرح ترافیک۹۷ سازمان ها تا فردا معتبر است
خودرونگاران - مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد: ۳۱ اردیبهشت ماه آخرین مهلت استفاده از طرح ترافیک سال ۹۷ سازمان ها، نهادهای دولتی و عمومی است.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۱۸
مرجع قیمت‌گذاری خودرو مشخص شد
خودرونگاران - باستانی گفت: در ادامه بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو، بند مربوط به مرجع قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت واگذار شد.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۱۶
مصوبات مجلس برای صنعت خودرو خوب است اگر اجرا شود!
خودرونگاران - به اعتقاد یک کارشناس صنعت خودرو، هر سه مورد اصلی مصوبه روز گذشته مجلس شورای اسلامی درباره صنعت خودروی بسیار خوب و کارآمد است؛ اما به شرطی که خودروسازان ما امکان اجرایی کردن آن‌ها را فرا...
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۶:۱۳
بازار خودرو در شوک کاهش قیمت‌ها
خودرونگاران - امروز بازار خودرو متأثر از کاهش قیمت ارز و واگذاری تعیین قیمت خودرو به شورای رقابت قرار گرفته و همچنان روند کاهشی را تجربه می‌کند.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۵:۱۹
واردات خودروهای خارجی و هیبریدی همچنان ممنوع است
خودرونگاران - سرپرست دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در پاسخ به این پرسش که ثبت سفارش خودروهای هیبریدی از چه زمانی آغاز خواهد شد؟ گفت: واردات خودرو ممنوع است و برنامه‌ای برای واردات آن...
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۵:۱۲
قطعه سازی کشور با حمایت دولت توان تامین نیاز داخل را دارد
خودرونگاران - مهندس امیر حسین جلالی، مدیر عامل شرکت قطعه سازی ایسکرا و نایب رئیس انجمن قطعه سازان همگن استان تهران با اشاره به اینکه صنعت قطعه سازی داخل از مرحله ساخت گذشته و در جهت طراحی و بهبود قطع...
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۵:۰۸
آیا واردات خودرو آزاد خواهد شد؟
خودرونگاران - در سال جاری قیمت خودروهای داخلی و خارجی دوباره بر روند صعودی سوار شده و افزایش های چشمگیری را داشته اند. کارشناسان دلیل این افزایش قیمت را کاهش عرضه خودرو توسط خودروسازان به بازار عنوان ...
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۴:۳۳
استیضاح «رضا رحمانی» در مجلس کلید خورد
خودرونگاران_ نماینده مردم سبزوار در مجلس از تدوین طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس خبر داد.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۴:۱۵
مدل جدید لامبورگینی رونمایی شد
خودرونگاران_لامبورگینی مدل SVJ Aventador، دارای موتور ۶.۵ لیتری V-۱۲، قدرت ۷۵۹ اسب بخار و ۵۳۱ lb-ft گشتاور است. قیمت‌گذاری این خودرو لوکس ۵۷۴هزار دلار اعلام شده و تنها ۸۰۰ دستگاه از این خودرو عرضه خوا...
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۴:۱۲
رئیس شورای رقابت: قیمت‌گذار خودرو کیست که شورا در مورد آن نظر دهد؟!
خودرونگاران_گرچه مصوبه اخیر مجلس، شرکت‌های خودروسازی را موظف به اعلام قیمت تمام شده در هنگام فروش به شورای رقابت می‌کند و تا حدی بازگشت شورا به بحث قیمت‌گذاری را جدی کرده است، ولی از نگاه رئیس شورای ر...
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۴:۰۰
تقابل عددی دانگ فنگ H۳۰ کراس در برابر رنو ساندرو استپ وی اتوماتیک
خودرونگاران_در مطلب از سلسله مطالب «تقابل عددی» به سراغ دو هاچ‌بک‌کراس محبوب بازار کشورمان خواهیم رفت.
۱۳۹۸/۲/۳۰ - ۱۳:۰۱
قیمت‌گذار خودرو کیست که شورا در مورد آن نظر دهد؟!
خودرونگاران - گرچه مصوبه اخیر مجلس، شرکت‌های خودروسازی را موظف به اعلام قیمت تمام شده در هنگام فروش به شورای رقابت می‌کند و تا حدی بازگشت شورا به بحث قیمت‌گذاری را جدی کرده است، ولی از نگاه رئیس شورای...
۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۱۴:۲۱
وزارت صمت به تداوم نابسامانی در بازارها پایان دهد
خودرونگاران_ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به وزرات صمت یک ماه فرصت داد تا انتصابات ناشایسته در پست‌های کلیدی وزارتخانه را اصلاح و بازار را ساماندهی کند.
۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۱۲:۴۹
بررسی فنی بایک سنوا
خودرونگاران_ دیار خودرو از سال ۹۲ اقدام به معرفی سدان جدیدی با نام «سنوا» کرد و آن را در مدل ۲۰۱۴ به خیابان‌های کشورمان فرستاد.
۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۱۲:۳۱
سواری لکسوس ۲۴ میلیاردی به مقصد نرسید
خودرونگاران_ فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از کشف یک دستگاه سواری لکسوس قاچاق به ارزش ۲۴ میلیارد ریال خبر داد.
۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۱۱:۰۳
کاهش سهمیه پایه گازوئیل کامیون‌ها تا مرداد‌ امسال
خودرونگاران_عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: تلاش می‌کنیم تا مردادماه امسال موضوع سهمیه پایه گازوئیل کامیون‌ها مدیریت شده و کاهش یابد و برای کامیون‌‌های کمتر فعال به سهمیه پایه کا...
۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۱۱:۳۴
بنزین کارتی و سی.ان.جی راهکاری برای کنترل مصرف
خودرونگاران_ یک نماینده مجلس، استفاده از کارت را راهکاری موثر برای جلوگیری از قاچاق عنوان کرد و گفت: ایجاد مشوق برای استفاده از سی.ان.جی می‌تواند میزان مصرف بنزین را کاهش دهد.
۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۲:۴۶
گواهی اسقاط نخرید!
خودرونگاران - دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران از شرکت های وارکننده خودرو خواست تا فعلا گواهی اسقاط نخرند.
۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۰۹:۴۶
ورود قوه قضاییه به ساماندهی بازار خودرو
خودرونگاران - برخی از کارشناسان و نمایندگان مجلس معتقدند برخورد قوه قضاییه با اخلالگران اقتصادی تنها راه ساماندهی بازار خودرو است چراکه سوداگران با جوسازی و ارائه قیمت‌های غیرواقعی در فضای مجازی باعث...
۱۳۹۸/۲/۲۴ - ۰۹:۳۴
معامله خودرو به صفر رسید
خودرونگاران - رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: به مشتریان توصیه می‌کنیم برای خرید خودرو سراغ افراد صاحب پروانه کسب بروند چراکه با خرید از سایت‌های آگهی امکان بروز مشکل وجود دارد.
۱۳۹۸/۲/۲۷ - ۱۱:۰۰
واردات خودروهای دست دوم، دردی از بی‌خودرویی اقشار کم‌درآمد دوا نمی‌کند
خودرونگاران_یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: واردات خودروهای دست دوم خارجی به کشور از نظر اقتصادی و اجتماعی دردی از بی‌خودرویی اقشار کم درآمد دوا نمی‌کند.
۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۱۴:۴۷
واردات ۳۳۰ خودرو خارجی در فروردین
خودرونگاران_درحالیکه در فروردین ۹۷ بیش از ۱۰۰۰ خودروی خارجی وارد ایران شده بود، آمار گمرک نشان می‌دهد در فروردین امسال حدود ۳۳۰ خودرو از کره، امارات، بریتانیا، عمان، آلمان و چین وارد شده و در این میان...
۱۳۹۸/۲/۲۳ - ۱۰:۵۰
وعده وزیر صنعت برای کنترل قیمت خودرو تا ۳ ماه آینده
خودرونگاران - عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با نمایندگان مجلس نسبت به کنترل و مدیریت قیمت خودرو تا سه ماه آینده قول داده است.
۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۳:۱۱
واردات لوازم یدکی و قطعات خودرو ممنوع نیست
خودرونگاران - مودودی گفت: واردات لوازم یدکی خودرو آزاد است و مشکلی در ثبت سفارش آن وجود ندارد.
۱۳۹۸/۲/۲۶ - ۱۴:۱۷
افت تولید وتجارت خودرو
خودرونگاران- این هفته اخبار خودرویی بیشتر حول محور افت چرخید، به نحوی که با اعلام آمارهای مختلف، مشخص شد واردات خودرو و قطعه و همچنین تیراژ خودروهای متعلق به بخش خصوصی و تجاری‌سازان، روندی نزولی در فر...