امروز: یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۱ - ۱۲:۱۹
شناسه خبر: ۴۳۲۲۵۴
 
تحت چه شرايطي خودرو نخريم
خودرونگاران- همان قدر كه براي خريد خودرو بايد به اطلاعات اطرافيان و متخصصان در اين امر بايد توجه كرد، در عين حال نبايد گول برخي ظواهرو بازار گرمي ها را خورد.

به گزارش خودرونگاران، خريد خودرو تصميم بزرگي است. بنابراين قبل ازاين كه سراغ نمايشگاه ها و نمايندگي هاي فروش اتومبيل برويد، بايد بخوبي درباره آنچه آنجا انتظارتان را مي كشد،آماده باشيد.
اين نكته را درباره هر فروشنده اي همواره به ياد داشته باشيد. آنها ميخواهند چيزي به شما بفروشند. پس درباره همه گفته هايشان با احتياط برخورد كنيد. 

نوع خودرو مورد نظرتان را خودتان انتخاب كنيد 

حتما قبل از اين كه وارد فروشگاه يا نمايندگي شويد،اطلاعات كامل و جامعي درباره اتومبيل موردنظر ومشخصه ها و ويژگي هاي آن به دست آوريد. قرارنيست شما در فروشگاه تصميم بگيريد، چه نوع اتومبيلي قرار است بخريد. 
اين تصميمي است كه بايد قبل از اين كه پايتان را به نمايشگاه بگذاريد، گرفته باشيد.اگر ميخواهيد اتومبيل دست دوم بخريد، حتما بايد فردي آشنا با مكانيك اتومبيل را با خودتان ببريد. حتي مي توانيد ازيك مكانيك بخواهيد كه با شما بيايد. 50 يا 100 هزار تومان در قبال خريد يك ماشين، پول بسيار ناچيزي است.
مكانيك همراه شما مي تواند اطلاعات فروشنده را تائيدكند. اگر متاهل هستيد، حتما همسرتان را با خود ببريد و اگرمجرد هستيد، با چند نفر از دوستانتان به نمايشگاه برويد زيراوقتي فردي تنهاست، راحتتر تحت تاثير القائات فروشنده قرار مي گيرد.همراه بردن چند نفر، اعتمادبه نفس شما راافزايش ميدهد.
به هيچ عنوان در معاينه اتومبيل تعارف نكنيد. تا آنجا كه امكان داردا ز همه جزئيات و نقص و قوت هاي اتومبيل بيشتراطلاعات جمع كنيد. همان جلسه اي كه اتومبيل را مي بينيدتصميم به خريد آن نگيريد. چند روز يا چند ساعت وقت بگيريد، مشورت كنيد و سپس تصميم بگيريد.

اطلاعاتتان را به فروشنده ندهيد

يكي از ابزار متعارف فروشندگان اين است كه سعي ميكنند اطلاعات شخصي مشتري شان را به دست بياورند تا راحت تر بتوانند با استفاده از تكنيك هاي معيني جنس خود را به او بفروشند. 
پس تا آنجا كه ممكن است درباره وضع مالي و شغلي تان،اطلاعات كمتري به فروشنده بدهيد.به آنها نگوييد امروز قصد خريد داريد يا نداريد و نگذاريدآنها تصميم شما را حدس بزنند. فقط كافي است آنها بدانند شما فورا به يك اتومبيل نياز داريد، آنگاه كار شما سخت خواهد بود.

رودربايستي ممنوع 

هنگامي كه در نمايشگاه هستيد، وظيفه فروشنده اين است كه شما را با اتومبيل به منزل برساند. نه تنها آنها ميكوشند شمارا قانع به خريد اتومبيلشان كنند، بلكه مي كوشند با تغيير تصميم شما، باعث شوند شما اتومبيل گرانتري بخريد.به هيچ عنوان در رودربايستي فروشنده قرارنگيريد.اين پولي است كه شما برايش زحمت كشيده و هزينه داده ايد. پس با رودربايستي آن را هدر ندهيد.

عجول نباشيد 

بسيار مهم است كه شما هنگام خريد، آرامش خود را حفظ كنيد تا تصميم عجولانه اي نگيريد. هنگامي كه فروشنده شما را با اطلاعات تازه اي درباره ويژگي ها و اختصاصات اتومبيل آشنا مي كند با دقت گوش دهيد.مكث كرده و درباره آن فكر كنيد. 
وقتي آنها سخن مي گوينداگر به جاي سخن گفتن، مكث و تامل كنيد،فروشنده مجبور است اطلاعات بيشتري را  ارائه كند تا توجه شما را جلب كند. آنها ميخواهند شما را وادار به تصميم گيري عجولانه كنند.حتي ا گر پاسخ شما نه است،اجازه بدهيد فروشنده اطلاعات و توضيحات بيشتري درباره اتومبيل ارائه كند. پاسخ منفي سريع، فقط باعث مي شود كه فروشنده تكنيك هاي ديگر خود را بيازمايد.

تعارف نكنيد 

هر خريدي نوعي مذاكره است و به نفع شماست كه فضاي مذاكره، آرام و مودبانه باشد.اگر مودبانه و محترمانه برخورد كنيد، واكنش مشابهي خواهيد ديد. البته محترمانه رفتار كردن با تعارف كردن، فاصل هاي از زمين تا آسمان دارد.

اشتياق نشان ندهيد

اگر اشتياق نشان دهيد، مطمئن باشيد كه قافيه را به فروشنده باخته ايد. ممكن است، اتومبيلي پيدا كنيد كه كاملامطابق با خواست ها و انتظارات شما باشد. از خودتان هيجان نشان ندهيد. اصرار بي مورد هم ميتواند قصد شما را براي فروشنده آشكار كند. پس حتي اگر تصميم تان را گرفتيد،مكث كرده و اتومبيل هاي ديگر را هم ببينيد.

پول مي دهيد پس حق با شماست 

همواره يادتان باشد كه شما قرار است، پول بدهيد و دست بالا از آن شماست. هزاران فرصت و امكان خريد در اختيارشماست و فروشنده به شما نياز دارد نه شما به فروشنده.بنابراين مديريت خريد را خودتان به عهده داشته باشيد واجازه ندهيد فروشنده شما را فريب بدهد كه شما بايد حتما وسريع اين اتومبيل را بخريد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۲ + ۱۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۶:۴۳
آغاز موج دوم سفرهای تابستانی و افزایش ترافیک در محورهای البرز
خودرونگاران - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز با اشاره به آغاز موج سفرهای تابستانی، از افزایش ترافیک در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۵:۴۷
سهمیه طرح ترافیک غیرخبرنگارها حذف شد
خودرونگاران - معاون شهردار تهران از حذف سهمیه طرح ترافیک غیرخبرنگارها خبر داد و گفت: در کمیته ای این موضوع بررسی شد و در نهایت طرح ترافیک ۳۴ نفر حذف شد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۵:۳۱
ساخت خودرویی حبابی با الهام از نوستالژی ب‌ام‌و (+عکس)
خودرونگاران - برخلاف ظاهر کوچک، میکرولینو محفظه بار 300 لیتری داشته و به خاطر ویژگی‌های فضای داخلی ارزان خواهد بود.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۵:۱۲
۱۱ هزار راننده و همسرانشان در قزوین بیمه تکمیلی شدند
خودرونگاران - رئیس کانون انجمن های صنفی رانندگان استان قزوین گفت: تاکنون ۱۱ هزار نفر از رانندگان و همسرانشان برای استفاده از بیمه تکمیلی در استان ثبت نام کرده و تحت پوشش قرار گرفته اند.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۵:۰۵
انتقاد از شهرداری تهران مساوی با لغو طرح ترافیک‌ خبرنگاران
خودرونگاران - ظاهرا ماجراهای شهرداری تهران و معاونت حمل‌ونقل ترافیک آن در "طرح ترافیک خبرنگاران" تمامی ندارد؛ این بار تنبیه یک خبرنگار با لغو سهمیه طرح ترافیکش!
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۵:۰۰
فرمان صنعت خودرو کماکان در دست دولت
خودرونگاران - آسیب‌شناسی صنعت خودروی کشور نشان از تداوم نفوذ دولت و شبه دولتی‌ها در صنعت خودرو و در پی آن کاهش کیفیت و افزایش قیمت خودرو دارد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۴:۳۳
آغاز فعالیت اولین راننده‌های تاکسی "ناشنوا" در کره جنوبی
خودرونگاران - ​اولین راننده‌های تاکسی ناشنوا در کره جنوبی فعالیت خود را در سئول، پایتخت این کشور آغاز کردند.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۴:۲۸
‍‍‍ فناوری جادویی جدا کننده صدا هیوندای
خودرونگاران - هیوندای از سال 2014 در حال کار روی این فناوری است. پخش‌کننده‌های صدا در این سیستم صداها با توجه به مرزبندی صندلی‌ها به همپوشانی صدا روی موج‌های خاص منجر می‌شود.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۳:۳۸
بازداشت رییس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو صحت دارد!؟
خودرونگاران - در پی انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر بازداشت رییس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو، پیش از ظهر امروز انجمن واردکنندگان خودرو درباره این موضوع اطلاعیه‌ای صادر کرد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۳:۲۴
ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار خودرو توسط ۶ شبکه مافیایی
خودرونگاران - رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: ۳۴ هزار خودرو به صورت غیرقانونی توسط شش شبکه مافیایی ثبت سفارش شده است.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۳:۱۷
هشدار پلیس به رانندگان برای تغییر مسیرهای ناگهانی وسایل نقلیه
خودرونگاران - پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ درباره تغییر مسیرهای ناگهانی وسایل نقلیه به رانندگان هشدار داد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۳:۱۵
نمایشگاه خودروهای کلاسیک در باقر شهر تهران
خودرونگاران - نمایشگاه خودرو‌های کلاسیک در بوستان عطرسیب باقرشهر در جنوب تهران برگزار و با استقبال علاقمندان به خودرو روبرو شد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۲:۳۶
مراکز همگانی خرید و فروش خودرو به شبکه مجازی می‌پیوندد
خودرونگاران - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به این که اجرایی کردن نرم افزار دیجی کار سبب تسهیل خرید و فروش شهروندان می شود، گفت: به زودی مراکز همگانی خرید و فروش خودرو به شب...
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۵:۵۱
احتمال حذف مابه‌التفاوت ارزی برای خودرو
خودرونگاران - رییس سازمان توسعه تجارت از احتمال تغییر در لیست کالاهای اساسی و همچنین احتمال حذف مابه‌التفاوت ارزی برای خودرو خبر داد و اعلام کرد: امشب تکلیف مابه‌التفاوت ارزی کالاهای وارد شده مشخص می‌...
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۰:۳۰
تولید خودرو ۸۰ درصد کاهش می یابد
خودرونگاران - انجمن خودروسازان با گلایه از بی توجهی وزارت صنعت به اوضاع بحرانی صنعت خودرو با اشاره به برگزاری دو جلسه با محمد شریعتمداری وزیر صنعت معدن و تجارت و منصور معظمی معاون وزیر و رییس سازرمان...
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۶:۴۶
فروش محصولات فقط از طريق سايت اينترنتي و نمايندگي هاي مجاز سايپا انجام مي شود
خودرونگاران - گروه خودروسازي سايپا در اطلاعيه اي اعلام كرد: فروش محصولات اين گروه خودروسازي فقط از طريق سايت اينترنتي و شبكه نمايندگي هاي مجاز گروه خودروسازي سايپا در سراسر كشور انجام مي شود.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۵:۲۲
مظنه فروش موتورسیکلت وسپا در بازار چقدر است؟
خودرونگاران - وسپا GTS ۳۰۰ با کارکرد ۵ هزار کیلومتر به مبلغ ۹۰ ملیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۶:۰۵
ضوابط واردات تایر خودروهای سنگین اعلام شد
خودرونگاران - وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخشنامه ای، ترخیص همه تایرهای وارداتی سنگین باری و مسافری را به اخذ تاییدیه شبکه توزیع و مطابق نیاز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منوط کرد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۶:۱۴
سرعت و فناوری بیشتر در خودروهای پلیس فورد
خودرونگاران - فورد درآمریکا به دلیل خودروهایی که برای پلیس این کشور طراحی کرده معروف است و اینک اعلام کرده مدل‌های "رهگیر پلیس" در آینده با مشخصات و ویژگی‌های جدیدی ارائه می‌شوند.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۵:۴۵
LRT جایگزین مناسبی برای اتوبوس‌های BRT است
خودرونگاران - عضو کمیسیون عمران مجلس، با یادآوری اینکه LRT می‌تواند جایگزین مناسبی برای اتوبوس‌های BRT باشد به تشریح محاسن و معایب استفاده از این وسیله نقلیه عمومی جدید در پایتخت پرداخت.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۶:۰۰
تردد خودروی معروف آلمانی در کره جنوبی ممنوع شد
خودرونگاران - پس از آتش گرفتن موتور خودروهای «بی ام و» در کره جنوبی این کشور تردید این خودروی معروف آلمانی را ممنوع کرده است.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۵:۳۷
بررسی چگونگی تامین سوخت کامیون داران در مجلس
خودرونگاران - رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس، از بررسی چگونگی تامین سوخت کامیون داران در جلسه هفته آتی این کمیته خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۴:۵۳
افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت ها؛ مشتری نیست
خودرونگاران - گزارش امروز قیمت خودرو در حالی حکایت از افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی دارد که مشتری در بازار وجود ندارد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۵:۱۹
۵۰۰ دستگاه برلیانس به ناوگان تاکسیرانی قزوین افزوده می شود
خورونگاران - سرپرست سازمان تاکسیرانی قزوین گفت: ۵۰۰ دستگاه خودرو برلیانس مدل H۲۳۰ جهت پایان بخشیدن به حضور تاکسی های فرسوده پیکان به ناوگان حمل و نقل عمومی قزوین افزوده خواهد شد.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۰۹:۲۴
خودروسازان به دنبال آزادسازی قیمت‌ها
خودرونگاران - دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: خودروسازان و قطعه‌سازان برای خروج خودرو از شمول قیمت‌گذاری دستوری، جلساتی را با مسوولان دولتی مربوطه در یکی دو هفته اخیر برگزار و درخواست خود را برای...
۱۳۹۷/۵/۲۰ - ۱۱:۲۱
پيكاپ هاي ايراني راهي اروپا مي شوند
خودرونگاران - قايم مقام شركت ارس خودرو ديزل از هماهنگي براي صادرات خودروهاي پيكاپ آميكو به كشورهاي اروپايي همچون سوئد و ايتاليا خبر داد.