امروز: یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۱ - ۱۲:۱۹
شناسه خبر: ۴۳۲۲۵۴
 
تحت چه شرايطي خودرو نخريم
خودرونگاران- همان قدر كه براي خريد خودرو بايد به اطلاعات اطرافيان و متخصصان در اين امر بايد توجه كرد، در عين حال نبايد گول برخي ظواهرو بازار گرمي ها را خورد.

به گزارش خودرونگاران، خريد خودرو تصميم بزرگي است. بنابراين قبل ازاين كه سراغ نمايشگاه ها و نمايندگي هاي فروش اتومبيل برويد، بايد بخوبي درباره آنچه آنجا انتظارتان را مي كشد،آماده باشيد.
اين نكته را درباره هر فروشنده اي همواره به ياد داشته باشيد. آنها ميخواهند چيزي به شما بفروشند. پس درباره همه گفته هايشان با احتياط برخورد كنيد. 

نوع خودرو مورد نظرتان را خودتان انتخاب كنيد 

حتما قبل از اين كه وارد فروشگاه يا نمايندگي شويد،اطلاعات كامل و جامعي درباره اتومبيل موردنظر ومشخصه ها و ويژگي هاي آن به دست آوريد. قرارنيست شما در فروشگاه تصميم بگيريد، چه نوع اتومبيلي قرار است بخريد. 
اين تصميمي است كه بايد قبل از اين كه پايتان را به نمايشگاه بگذاريد، گرفته باشيد.اگر ميخواهيد اتومبيل دست دوم بخريد، حتما بايد فردي آشنا با مكانيك اتومبيل را با خودتان ببريد. حتي مي توانيد ازيك مكانيك بخواهيد كه با شما بيايد. 50 يا 100 هزار تومان در قبال خريد يك ماشين، پول بسيار ناچيزي است.
مكانيك همراه شما مي تواند اطلاعات فروشنده را تائيدكند. اگر متاهل هستيد، حتما همسرتان را با خود ببريد و اگرمجرد هستيد، با چند نفر از دوستانتان به نمايشگاه برويد زيراوقتي فردي تنهاست، راحتتر تحت تاثير القائات فروشنده قرار مي گيرد.همراه بردن چند نفر، اعتمادبه نفس شما راافزايش ميدهد.
به هيچ عنوان در معاينه اتومبيل تعارف نكنيد. تا آنجا كه امكان داردا ز همه جزئيات و نقص و قوت هاي اتومبيل بيشتراطلاعات جمع كنيد. همان جلسه اي كه اتومبيل را مي بينيدتصميم به خريد آن نگيريد. چند روز يا چند ساعت وقت بگيريد، مشورت كنيد و سپس تصميم بگيريد.

اطلاعاتتان را به فروشنده ندهيد

يكي از ابزار متعارف فروشندگان اين است كه سعي ميكنند اطلاعات شخصي مشتري شان را به دست بياورند تا راحت تر بتوانند با استفاده از تكنيك هاي معيني جنس خود را به او بفروشند. 
پس تا آنجا كه ممكن است درباره وضع مالي و شغلي تان،اطلاعات كمتري به فروشنده بدهيد.به آنها نگوييد امروز قصد خريد داريد يا نداريد و نگذاريدآنها تصميم شما را حدس بزنند. فقط كافي است آنها بدانند شما فورا به يك اتومبيل نياز داريد، آنگاه كار شما سخت خواهد بود.

رودربايستي ممنوع 

هنگامي كه در نمايشگاه هستيد، وظيفه فروشنده اين است كه شما را با اتومبيل به منزل برساند. نه تنها آنها ميكوشند شمارا قانع به خريد اتومبيلشان كنند، بلكه مي كوشند با تغيير تصميم شما، باعث شوند شما اتومبيل گرانتري بخريد.به هيچ عنوان در رودربايستي فروشنده قرارنگيريد.اين پولي است كه شما برايش زحمت كشيده و هزينه داده ايد. پس با رودربايستي آن را هدر ندهيد.

عجول نباشيد 

بسيار مهم است كه شما هنگام خريد، آرامش خود را حفظ كنيد تا تصميم عجولانه اي نگيريد. هنگامي كه فروشنده شما را با اطلاعات تازه اي درباره ويژگي ها و اختصاصات اتومبيل آشنا مي كند با دقت گوش دهيد.مكث كرده و درباره آن فكر كنيد. 
وقتي آنها سخن مي گوينداگر به جاي سخن گفتن، مكث و تامل كنيد،فروشنده مجبور است اطلاعات بيشتري را  ارائه كند تا توجه شما را جلب كند. آنها ميخواهند شما را وادار به تصميم گيري عجولانه كنند.حتي ا گر پاسخ شما نه است،اجازه بدهيد فروشنده اطلاعات و توضيحات بيشتري درباره اتومبيل ارائه كند. پاسخ منفي سريع، فقط باعث مي شود كه فروشنده تكنيك هاي ديگر خود را بيازمايد.

تعارف نكنيد 

هر خريدي نوعي مذاكره است و به نفع شماست كه فضاي مذاكره، آرام و مودبانه باشد.اگر مودبانه و محترمانه برخورد كنيد، واكنش مشابهي خواهيد ديد. البته محترمانه رفتار كردن با تعارف كردن، فاصل هاي از زمين تا آسمان دارد.

اشتياق نشان ندهيد

اگر اشتياق نشان دهيد، مطمئن باشيد كه قافيه را به فروشنده باخته ايد. ممكن است، اتومبيلي پيدا كنيد كه كاملامطابق با خواست ها و انتظارات شما باشد. از خودتان هيجان نشان ندهيد. اصرار بي مورد هم ميتواند قصد شما را براي فروشنده آشكار كند. پس حتي اگر تصميم تان را گرفتيد،مكث كرده و اتومبيل هاي ديگر را هم ببينيد.

پول مي دهيد پس حق با شماست 

همواره يادتان باشد كه شما قرار است، پول بدهيد و دست بالا از آن شماست. هزاران فرصت و امكان خريد در اختيارشماست و فروشنده به شما نياز دارد نه شما به فروشنده.بنابراين مديريت خريد را خودتان به عهده داشته باشيد واجازه ندهيد فروشنده شما را فريب بدهد كه شما بايد حتما وسريع اين اتومبيل را بخريد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۳ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۴۵
تقابل دو لوکس شاسی بلند آلمانی/ X7 ب‌ام‌و و GLS (+عکس)
خودرونگاران - در نگاه اول ب‌ام‌و بسیار مدرن‌تر به نظر می‌رسد. این مدرنیته در نمای انتهایی خودرو نمود بیشتری دارد و بنز در این زمینه میراث‌دار GL های بزرگ است. به همین دلیل GLS نمای باکسی و زاویه‌دار ...
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۴۱
پاسخ سازمان استاندارد به خبری درباره همکاری با مراکز معاینه‌فنی
خودرونگاران_سازمان ملی استاندارد ایران ز ابتدای اجرائی شدن فرآینده معاینه‌فنی خودروهای دوگانه‌سوز چه در حوزه تصمیم‌گیری و تدوین چارچوب‌ها و دستورالعمل‌های اجرائی فرآیدن مذکور و چه در زمینه افزایش توان...
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۳۴
تعداد خودروهای ایران و ترکیه مساوی است، اما مصرف سوخت ایران ۱۰ برابر ترکیه است
خودرونگاران_طبق آخرین اعلام رسمی دولت، مصرف بنزین در ایران 91میلیون لیتر در روز است. همچنین طبق آخرین اعلام رسمی جمعیت کشور، ایران در حال حاضر حدود 81 میلیون نفر جمعیت دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۲۴
پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو از فردا ۲۹ مهرماه
خودرونگاران_در طرح پیش فروش جدید تمامی محدودیت های پیش فروش قبل از جمله عدم امکان ثبت نام برای مشتریان حقوقی، خودرو اولی ها، داشتن گواهینامه در زمان ثبت نام و عدم خرید محصولات ایران خودرو طی ۱۸ ماهه گ...
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۶:۲۰
در بازار لاستیک چه خبر است؟
خودرونگاران - کسبه بازار لاستیک این روزها با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۳۴
افزایش ۴۰ درصدی تردد در مرز مهران در روز گذشته
خودرونگاران_ فرمانده یگان‌های ویژه ناجا گفت: در ۲۴ ساعت گذشته افزایش ۴۰ درصدی تردد در مرز مهران را با خروج ۶۰ هزار زائر اربعین حسینی(ع)شاهد بودیم.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۳۱
توقف ورود و خروج خودروهای شخصی به مرز مهران
خودرونگاران_ معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام از توقف ورود و خروج خودروهای شخصی به مرز مهران خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۲۳
خرید موتورسیکلت کارکرده چقدر هزینه دارد؟
خودرونگاران_یک دستگاه موتورسیکلت نیرو محرکه (نامی ۱۵۰) با کارکرد ۱۳ هزار و ۸۰۰ کیلومتر با مبلغ ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۵:۱۷
تنها ۲ روز تا ممنوعیت تردد بدون معاینه فنی در تهران
خودرونگاران_معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرای فاز دوم طرح کاهش آلودگی هوا از اول آبان و توقیف خودرو‌های دودزا دارای معاینه فنی خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۴:۵۰
خودروی بدهکاران بالای یک میلیون تومان توقیف می‌شود
خودرونگاران_ سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در اطلاعیه‌ای به دارندگان خودروهایی که بدهی آنها بابت عوارض طرح ترافیک به بیش از یک میلیون تومان رسیده است، هشدار داد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۴:۴۷
پژو۲۰۷ اتوماتیک ۱۰۶ میلیون تومان شد
خودرونگاران_گزارش امروز بازار خودرو حکایت از افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت پژو۲۰۷ اتوماتیک در بازار را دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۴:۴۳
خودروهای آفرودی بلای جان کویر های اصفهان
خودرونگاران_یک فعال محیط زیست گفت: اگرچه کویرهای اصفهان رو به نابودی است اما مسابقات رالی و حضور خودروهای آفرودی در این کویرها در تخریب هرچه زودتر بیابان ها اثر دارد.
۱۳۹۷/۷/۲۸ - ۱۴:۲۲
۲۰ هزار نفر ۳ ساعته از سایپا خودرو خریدند
خودرونگاران_با گذشت بیش از سه ساعت از فروش اینترنتی محصولات سایپا بیش از ۲۰ هزار نفر خودرو ثبت نام کردند.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۷:۰۱
معارفه سروش در سازمان گسترش
خودرونگاران - مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدی سایپا تا دقایقی دیگر در شرکت سایپا برگزار خواهد شد .
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۰:۱۶
سازوکار جدید واردات خودرو اعلام شد
خودرونگاران - سازوکار جدید واردات کالاهای سرمایه های و مصرفی بادوام از قبیل خودرو (سبک و سنگین)، ماشین‌آلات صنعتی، کشاورزی، راهسازی، لوازم خانگی، مصنوعات الکتریکی و الکترونیکی، صوتی، تصویری و وسایل ا...
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۵:۳۸
سازمان استاندارد در مقابل خودروسازان کوتاه نمی‌آید
خودرونگاران - رئیس مرکز تائید صلاحیت سازمان استاندارد گفت: سازمان استاندارد با تبیین ۸۵ استاندارد خودرو به خودروسازان اعلام کرده است تا در تولید خودرو آنها را رعایت کنند و به هیچ وجه از مواضع خود در ا...
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۲:۴۰
ممنوعیت واردات خودرو درست اجرا نشد
خودرونگاران- یک کارشناس و تحلیلگر بازار خودرو با اشاره به سیاست ممنوعیت واردات خودرو گفت: دولت روش مناسبی در اجرای این سیاست در پیش نگرفته است.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۱۶:۵۴
کشف لامبورگینی ۲۴ میلیاردی قاچاق در شیراز
خودرونگاران - فرمانده انتظامی استان از توقیف یک دستگاه یدک کش و کشف یک دستگاه سواری لامبورگینی قاچاق به ارزش ۲۴۰ میلیارد ریال در شهرستان شیراز خبر داد.
۱۳۹۷/۷/۲۴ - ۰۹:۳۵
سوخت را به مردم بدهیم نه خودروها
خودرونگاران - رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: بهتر است به جای اختصاص سوخت یارانه ای به خودروها، یارانه سوخت به همه مردم داده شود.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۴:۰۱
داخلي سازي قطعه ECU خودرو در كشور با حمايت سايپا
خودرونگاران_مديرعامل گروه خودروسازي سايپا در بازديد از هجدهمين نمايشگاه بين المللي صنعت گفت: با استفاده از توان نخبگان كشور و دانش علمي موجود توانسته ايم قطعهECU خودرو را كه يكي از قطعات هاي تك خودرو...
۱۳۹۷/۷/۲۵ - ۱۱:۲۴
دلالان، قیمت ها در بازار خودرو را غیرواقعی کرده اند
خودرونگاران_رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت: امروز در بازار خودرو، با قیمت های غیرواقعی مواجه ایم و این وضعیت پیش از هر چیز به دلیل حضور دلالان است.
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۰۹:۴۴
ساخت خودروهای پیش فروشی ۶ هزار میلیارد تومان قطعه نیاز دارد
خودرونگاران_دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان گفت: تامین قطعات مورد نیاز بیش از ۱۰۰ هزار خودروی پیش فروش شده از سوی خودروسازان نیازمند ۶ هزار میلیارد تومان نقدینگی است.
۱۳۹۷/۷/۲۳ - ۱۴:۱۲
دلایل واردات ۱۳ هزار دستگاه خودرو در نیمه نخست ۹۷
خودرونگاران - با وجود اینکه واردات خودرو از تیرماه ۱۳۹۶ متوقف بود آمار گمرک نشان می دهد که نیمه نخست امسال بیش از ۱۳ هزار دستگاه خودرو وارد شده که دلیل آن، مصوبه هیات وزیران در مورد تمدید مهلت ۶ ماهه...
۱۳۹۷/۷/۲۱ - ۱۳:۴۴
وزارت صمت درها را بر واردکنندگان خودرو بسته است
خودرونگاران - رییس انجمن واردکنندگان خودرو از واردات بی‌چون و چرای موز در مقابل موانعی که برای واردات خودرو وجود دارد انتقاد کرد.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۲:۵۱
کاهش قیمت خودرو سرعت گرفت
خودرونگاران - بعد از اعلام دو خودروساز بزرگ برای پیش فروش خودروهایشان، تب و تابی در میان دلالان خودرو برای فروش شکل گرفته و مصرف کنندگان واقعی وارد بازار خواهند شد.
۱۳۹۷/۷/۲۷ - ۱۲:۴۱
رفع هیجان بازار خودرو نیازمند منطقی شدن نرخ های کارخانه است
خودرونگاران - رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور، قیمت های فعلی خودروها در بازار را غیرمنطقی برشمرد و گفت: برای خروج از این وضعیت و کوتاه کردن دست واسطه ها، باید قیمت کارخانه ای بروز و...