امروز: دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۱ - ۱۲:۱۹
شناسه خبر: ۴۳۲۲۵۴
 
تحت چه شرايطي خودرو نخريم
خودرونگاران- همان قدر كه براي خريد خودرو بايد به اطلاعات اطرافيان و متخصصان در اين امر بايد توجه كرد، در عين حال نبايد گول برخي ظواهرو بازار گرمي ها را خورد.

به گزارش خودرونگاران، خريد خودرو تصميم بزرگي است. بنابراين قبل ازاين كه سراغ نمايشگاه ها و نمايندگي هاي فروش اتومبيل برويد، بايد بخوبي درباره آنچه آنجا انتظارتان را مي كشد،آماده باشيد.
اين نكته را درباره هر فروشنده اي همواره به ياد داشته باشيد. آنها ميخواهند چيزي به شما بفروشند. پس درباره همه گفته هايشان با احتياط برخورد كنيد. 

نوع خودرو مورد نظرتان را خودتان انتخاب كنيد 

حتما قبل از اين كه وارد فروشگاه يا نمايندگي شويد،اطلاعات كامل و جامعي درباره اتومبيل موردنظر ومشخصه ها و ويژگي هاي آن به دست آوريد. قرارنيست شما در فروشگاه تصميم بگيريد، چه نوع اتومبيلي قرار است بخريد. 
اين تصميمي است كه بايد قبل از اين كه پايتان را به نمايشگاه بگذاريد، گرفته باشيد.اگر ميخواهيد اتومبيل دست دوم بخريد، حتما بايد فردي آشنا با مكانيك اتومبيل را با خودتان ببريد. حتي مي توانيد ازيك مكانيك بخواهيد كه با شما بيايد. 50 يا 100 هزار تومان در قبال خريد يك ماشين، پول بسيار ناچيزي است.
مكانيك همراه شما مي تواند اطلاعات فروشنده را تائيدكند. اگر متاهل هستيد، حتما همسرتان را با خود ببريد و اگرمجرد هستيد، با چند نفر از دوستانتان به نمايشگاه برويد زيراوقتي فردي تنهاست، راحتتر تحت تاثير القائات فروشنده قرار مي گيرد.همراه بردن چند نفر، اعتمادبه نفس شما راافزايش ميدهد.
به هيچ عنوان در معاينه اتومبيل تعارف نكنيد. تا آنجا كه امكان داردا ز همه جزئيات و نقص و قوت هاي اتومبيل بيشتراطلاعات جمع كنيد. همان جلسه اي كه اتومبيل را مي بينيدتصميم به خريد آن نگيريد. چند روز يا چند ساعت وقت بگيريد، مشورت كنيد و سپس تصميم بگيريد.

اطلاعاتتان را به فروشنده ندهيد

يكي از ابزار متعارف فروشندگان اين است كه سعي ميكنند اطلاعات شخصي مشتري شان را به دست بياورند تا راحت تر بتوانند با استفاده از تكنيك هاي معيني جنس خود را به او بفروشند. 
پس تا آنجا كه ممكن است درباره وضع مالي و شغلي تان،اطلاعات كمتري به فروشنده بدهيد.به آنها نگوييد امروز قصد خريد داريد يا نداريد و نگذاريدآنها تصميم شما را حدس بزنند. فقط كافي است آنها بدانند شما فورا به يك اتومبيل نياز داريد، آنگاه كار شما سخت خواهد بود.

رودربايستي ممنوع 

هنگامي كه در نمايشگاه هستيد، وظيفه فروشنده اين است كه شما را با اتومبيل به منزل برساند. نه تنها آنها ميكوشند شمارا قانع به خريد اتومبيلشان كنند، بلكه مي كوشند با تغيير تصميم شما، باعث شوند شما اتومبيل گرانتري بخريد.به هيچ عنوان در رودربايستي فروشنده قرارنگيريد.اين پولي است كه شما برايش زحمت كشيده و هزينه داده ايد. پس با رودربايستي آن را هدر ندهيد.

عجول نباشيد 

بسيار مهم است كه شما هنگام خريد، آرامش خود را حفظ كنيد تا تصميم عجولانه اي نگيريد. هنگامي كه فروشنده شما را با اطلاعات تازه اي درباره ويژگي ها و اختصاصات اتومبيل آشنا مي كند با دقت گوش دهيد.مكث كرده و درباره آن فكر كنيد. 
وقتي آنها سخن مي گوينداگر به جاي سخن گفتن، مكث و تامل كنيد،فروشنده مجبور است اطلاعات بيشتري را  ارائه كند تا توجه شما را جلب كند. آنها ميخواهند شما را وادار به تصميم گيري عجولانه كنند.حتي ا گر پاسخ شما نه است،اجازه بدهيد فروشنده اطلاعات و توضيحات بيشتري درباره اتومبيل ارائه كند. پاسخ منفي سريع، فقط باعث مي شود كه فروشنده تكنيك هاي ديگر خود را بيازمايد.

تعارف نكنيد 

هر خريدي نوعي مذاكره است و به نفع شماست كه فضاي مذاكره، آرام و مودبانه باشد.اگر مودبانه و محترمانه برخورد كنيد، واكنش مشابهي خواهيد ديد. البته محترمانه رفتار كردن با تعارف كردن، فاصل هاي از زمين تا آسمان دارد.

اشتياق نشان ندهيد

اگر اشتياق نشان دهيد، مطمئن باشيد كه قافيه را به فروشنده باخته ايد. ممكن است، اتومبيلي پيدا كنيد كه كاملامطابق با خواست ها و انتظارات شما باشد. از خودتان هيجان نشان ندهيد. اصرار بي مورد هم ميتواند قصد شما را براي فروشنده آشكار كند. پس حتي اگر تصميم تان را گرفتيد،مكث كرده و اتومبيل هاي ديگر را هم ببينيد.

پول مي دهيد پس حق با شماست 

همواره يادتان باشد كه شما قرار است، پول بدهيد و دست بالا از آن شماست. هزاران فرصت و امكان خريد در اختيارشماست و فروشنده به شما نياز دارد نه شما به فروشنده.بنابراين مديريت خريد را خودتان به عهده داشته باشيد واجازه ندهيد فروشنده شما را فريب بدهد كه شما بايد حتما وسريع اين اتومبيل را بخريد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱۲ + ۱
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۹:۱۹
مرحله جدید فروش خودروی فولگس واگن تیگوان 2018 در ایران
خودرونگاران- ماموت خودرو اعلام کرده است نظر به استقبال از خودروی تیگوان، این شرکت به عنوان نماینده رسمی فولکس واگن در ایران؛ دور جدید پیش فروش این خودرو را آغاز می‌کند.
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۶:۴۳
افزایش فعالیت گروه‌های نظارتی و بازرسی در بازار خودرو
خودرونگاران - سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت: برخی واردکنندگان و عرضه کنندگان به کمتر عرضه کردن و یا گران‌تر کردن قیمت‌های خود د...
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۶:۳۶
قیمت خودرو در کشور نا معقول است / وجود رانت در واردات غیرمجاز خودرو قابل انکار نیست
خودرونگاران - عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: وجود برخی از رانت‌ها را نمی‌توان رد کرد و متاسفانه برخی حاشیه‌‌ها وجود دارد که باید به‌درستی مدیریت شوند.
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۵:۵۰
لزوم بررسی بیشتر ماجرای ثبت سفارش در زمان ممنوعه
خودرونگاران - موضوع ثبت سفارش خودرو در ۶ ماهی که سایت مسدود بود باید بیش از گذشته مورد بررسی و واکاوی قرار گرفته و با متخلفان برخورد جدی صورت گیرد.
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۵:۴۳
با ۵۰ میلیون‌ چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول
خودرونگاران - آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی خرداد ماه 97 است که کمتر از 50 میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا 5 درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۵:۴۱
جدیدترین سیستم صوتی و تصویری خودرو چند؟ +قیمت
خودرونگاران - آنچه در زیر می‌آید قیمت جدیدترین انواع سیستم‌ صوتی و تصویری خودرو در سطح بازار تهران به شرح جدول زیر است؛
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۵:۳۵
همه آنچه در مورد پیش فروش خودرو باید بدانید
خودرونگاران - در آشفتگی این روزهای بازار خودرو که قیمت ها به طور چشمگیر در حال افزایش است، سرمایه‌گذاری در این بازار به گزینه‌ای جذاب برای مردم تبدیل شده و هرکسی با هر میزان نقدینگی سعی می‌کند از ای...
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۵:۲۲
کرمان موتور متفاوت در جلب رضایت مشتری
خودرونگاران - شرکت کرمان موتور در بهمن ماه 1396 (حدود 5 ماه پیش) اقدام به پیش فروش محدود خودرو الانترا تولید داخل با شرایط 70 میلیون تومان پیش دریافت و سود مشارکت 18 و 15 درصد و قیمت 147 میلیون و هشت...
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۵:۱۶
رد پای فناوری در بالا بردن ایمنی حمل و نقل
خودرونگاران - آنچه دستیابی به حمل‌ونقل هوشمند را ضروری می‌کند، مشکلات و مسائل روزافزون حمل‌ونقل فعلی است. راه‌بندان‌های بزرگ و کوچک در جاده‌های شهری و برون‌شهری در تمامی دنیا ازجمله مهم‌ترین موارد است...
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۵:۱۰
علل گوناگون گرانی خودرو
خودرونگاران - روزهای سخت اقتصاد ایران، دوباره بازگشت تحریم ها و ایجاد جو روانی در داخل و خارج کشور. این بار تحریم های یک طرفه از جانب آمریکا که اگرچه با مخالفت بسیاری از کشورهای مهم و قدرتمند و مذاکره...
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۴:۵۸
روی خوش بازار به عرضه محصولات خودروسازان
خودرونگاران - عرضه اینترنتی محصولات ایران خودرو اگر چه با اختلالاتی در سایت ثبت نام مواجه شد اما در کنار طرح عید فطر سایپا در کل بر قیمت های بازار تاثیر گذاشت و قیمت برخی محصولات را چند میلیونی کاهش د...
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۴:۴۸
ELX سمند سورن جدید توربو
خودرونگاران - خودروی سمند با ظاهری جدید و در باطن سورنی‌ قوی‌تر و چالاک‌تر که از سال 1392 عرضه شده است.
۱۳۹۷/۳/۲۸ - ۱۴:۲۷
هك نشديم
خودرونگاران - مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شدن سایت ثبت سفارش وزارتخانه را تکذیب کرد و ضمن تایید تخلف در ورود 6481 خودرو به گمرکات کشور از پیگیری برای برخورد قانونی با مت...
۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۲:۳۱
نکاتی فنی در رابطه با رانندگی با خودروهای گیربکس اتوماتیک دو کلاچه
خودرونگاران - خوشبختانه در بازار کشور نیز در سال های اخیر بسیاری از خودروهای پرمیوم و معتبر مجهز به گیربکس های DCT می باشند و در بازار حضور پررنگ تری دارند.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۵:۰۷
برند Byd در ايران مي ماند
خودرونگاران - در طی روزهای گذشته اشخاصی به اصطلاح كارشناس صنعت خودرو، خبر از خروج برخي برندهاي چيني از بازار ايران و تثبيت موقعيت برند مطبوع خود و نیز سوء استفاده از این موقعیت و بزرگنمایی اغراق آمیز ...
۱۳۹۷/۳/۲۶ - ۱۰:۵۰
تعرفه وارداتي ها كاهش مي يابد
خودرونگاران - عضو شورای رقابت از ساماندهی بازار خودرو ظرف یکماه آینده خبر داد و گفت: تعرفه خودروهای وارداتی باید در مدت سه ماه، به تعرفه‌های مشخص در سال ۹۶ برگردد.
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۰۹:۴۰
شوراي رقابت در قيمت گذاري اصولي عمل نكرد
خودرونگاران - رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با تاکید بر این‌که در سال جاری قیمت قطعات حدود 30 درصد افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: با توجه به نوسانات و افزایش قیمت در سایر بازارها، قطعه نیز به طور حتم...
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۱:۵۵
جلسه اضطراری کمیسیون صنایع برای بررسی قرار داد «رنو و پژو »
خودرونگاران - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از جلسه اضطراری کمیسیون برای بررسی قراردادهای ایران خودرو و سایپا با شرکت«رنو و پژو» و بررسی تضامین اخذ شده از این شرکت ها خبر داد.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۶:۲۹
شرایط فروش اقساطی محصولات بی وای دی ویژه عید فطر
خودرونگاران - شرایط فروش محصولات بی وای دی ویژه عید مبارک فطر اعلام شد.
۱۳۹۷/۳/۲۳ - ۱۲:۵۷
امضاء قرارداد همکاری بین ISQI و IDIADA اسپانیا
خودرونگاران- مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران عنوان کرد: در روزهایی که خبرهایی مبنی بر خروج برخی شرکتهای اروپایی از ایران به گوش می رسد مذاکرات صورت گرفته با بزرگترین و معتبرترین مرکز تست ...
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۲:۰۷
۸۰ درصد مردم ایران متقاضی خودروهای زیر ۵۰ میلیون تومان هستند
خودرونگاران - اعضای فراکسیون بانوان مجلس شورای اسلامی در بازدید از گروه خودرو سازی سایپا و نشست با مدیر عامل آن مسائلی را در خصوص صنعت خودرو داخلی مطرح کردند.
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۰:۱۵
دماسنج خودروسازان
خودرونگاران - شوراي رقابت دو روز پيش حكم به افزايش ٥ تا ٧ درصدي قيمت انواع خودرو با قيمت زير ٥٠ ميليون تومان داد تا خودروسازان در حاشيه تورم ارديبهشت ماه، قيمت‌هاي خود را افزايش دهند.
۱۳۹۷/۳/۲۶ - ۱۱:۰۹
در ایران می مانیم
خودرونگاران - کارلوس گون، مدیرعامل شرکت رنو گفت، این شرکت خودروسازی علیرغم تحریم های آمریکا در ایران می ماند و در عین حال اقداماتی را برای اجتناب از ریسک مجازات های آمریکا به دلیل نقض تحریم ها اتخاذ ...
۱۳۹۷/۳/۲۴ - ۱۰:۰۸
شوک بزرگ به بازار خودرو
خودرونگاران - مشتریان بازار خودرو کشور این هفته با دو شوک قیمتی مواجه شدند تا در پی آنها، قدرت خریدشان در این بازار کمتر و کمتر شود.
۱۳۹۷/۳/۲۷ - ۱۱:۳۲
جدید‌ترین شرایط فروش MVM X۳۳S و MVM ۳۱۵ اعلام شد
خودرونگاران - شرکت مدیران خودرو جدیدترین شرایط فروش دو محصول خود را اعلام کرد.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۱:۰۰
سکوت شورای رقابت برای اعلام افزایش قیمت های جدید
خودرونگاران - در حالی که شورای رقابت وعده داده بود که تا نیمه خرداد ماه میزان افزایش قیمت خودروهای زیر 45 میلیون تومانی را اعلام می کند، اما با گذشت یک هفته از زمان اعلامی هنوز این شورا مصوبه ای را بر...