امروز: چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۵/۱۱/۱ - ۱۲:۱۹
شناسه خبر: ۴۳۲۲۵۴
 
تحت چه شرايطي خودرو نخريم
خودرونگاران- همان قدر كه براي خريد خودرو بايد به اطلاعات اطرافيان و متخصصان در اين امر بايد توجه كرد، در عين حال نبايد گول برخي ظواهرو بازار گرمي ها را خورد.

به گزارش خودرونگاران، خريد خودرو تصميم بزرگي است. بنابراين قبل ازاين كه سراغ نمايشگاه ها و نمايندگي هاي فروش اتومبيل برويد، بايد بخوبي درباره آنچه آنجا انتظارتان را مي كشد،آماده باشيد.
اين نكته را درباره هر فروشنده اي همواره به ياد داشته باشيد. آنها ميخواهند چيزي به شما بفروشند. پس درباره همه گفته هايشان با احتياط برخورد كنيد. 

نوع خودرو مورد نظرتان را خودتان انتخاب كنيد 

حتما قبل از اين كه وارد فروشگاه يا نمايندگي شويد،اطلاعات كامل و جامعي درباره اتومبيل موردنظر ومشخصه ها و ويژگي هاي آن به دست آوريد. قرارنيست شما در فروشگاه تصميم بگيريد، چه نوع اتومبيلي قرار است بخريد. 
اين تصميمي است كه بايد قبل از اين كه پايتان را به نمايشگاه بگذاريد، گرفته باشيد.اگر ميخواهيد اتومبيل دست دوم بخريد، حتما بايد فردي آشنا با مكانيك اتومبيل را با خودتان ببريد. حتي مي توانيد ازيك مكانيك بخواهيد كه با شما بيايد. 50 يا 100 هزار تومان در قبال خريد يك ماشين، پول بسيار ناچيزي است.
مكانيك همراه شما مي تواند اطلاعات فروشنده را تائيدكند. اگر متاهل هستيد، حتما همسرتان را با خود ببريد و اگرمجرد هستيد، با چند نفر از دوستانتان به نمايشگاه برويد زيراوقتي فردي تنهاست، راحتتر تحت تاثير القائات فروشنده قرار مي گيرد.همراه بردن چند نفر، اعتمادبه نفس شما راافزايش ميدهد.
به هيچ عنوان در معاينه اتومبيل تعارف نكنيد. تا آنجا كه امكان داردا ز همه جزئيات و نقص و قوت هاي اتومبيل بيشتراطلاعات جمع كنيد. همان جلسه اي كه اتومبيل را مي بينيدتصميم به خريد آن نگيريد. چند روز يا چند ساعت وقت بگيريد، مشورت كنيد و سپس تصميم بگيريد.

اطلاعاتتان را به فروشنده ندهيد

يكي از ابزار متعارف فروشندگان اين است كه سعي ميكنند اطلاعات شخصي مشتري شان را به دست بياورند تا راحت تر بتوانند با استفاده از تكنيك هاي معيني جنس خود را به او بفروشند. 
پس تا آنجا كه ممكن است درباره وضع مالي و شغلي تان،اطلاعات كمتري به فروشنده بدهيد.به آنها نگوييد امروز قصد خريد داريد يا نداريد و نگذاريدآنها تصميم شما را حدس بزنند. فقط كافي است آنها بدانند شما فورا به يك اتومبيل نياز داريد، آنگاه كار شما سخت خواهد بود.

رودربايستي ممنوع 

هنگامي كه در نمايشگاه هستيد، وظيفه فروشنده اين است كه شما را با اتومبيل به منزل برساند. نه تنها آنها ميكوشند شمارا قانع به خريد اتومبيلشان كنند، بلكه مي كوشند با تغيير تصميم شما، باعث شوند شما اتومبيل گرانتري بخريد.به هيچ عنوان در رودربايستي فروشنده قرارنگيريد.اين پولي است كه شما برايش زحمت كشيده و هزينه داده ايد. پس با رودربايستي آن را هدر ندهيد.

عجول نباشيد 

بسيار مهم است كه شما هنگام خريد، آرامش خود را حفظ كنيد تا تصميم عجولانه اي نگيريد. هنگامي كه فروشنده شما را با اطلاعات تازه اي درباره ويژگي ها و اختصاصات اتومبيل آشنا مي كند با دقت گوش دهيد.مكث كرده و درباره آن فكر كنيد. 
وقتي آنها سخن مي گوينداگر به جاي سخن گفتن، مكث و تامل كنيد،فروشنده مجبور است اطلاعات بيشتري را  ارائه كند تا توجه شما را جلب كند. آنها ميخواهند شما را وادار به تصميم گيري عجولانه كنند.حتي ا گر پاسخ شما نه است،اجازه بدهيد فروشنده اطلاعات و توضيحات بيشتري درباره اتومبيل ارائه كند. پاسخ منفي سريع، فقط باعث مي شود كه فروشنده تكنيك هاي ديگر خود را بيازمايد.

تعارف نكنيد 

هر خريدي نوعي مذاكره است و به نفع شماست كه فضاي مذاكره، آرام و مودبانه باشد.اگر مودبانه و محترمانه برخورد كنيد، واكنش مشابهي خواهيد ديد. البته محترمانه رفتار كردن با تعارف كردن، فاصل هاي از زمين تا آسمان دارد.

اشتياق نشان ندهيد

اگر اشتياق نشان دهيد، مطمئن باشيد كه قافيه را به فروشنده باخته ايد. ممكن است، اتومبيلي پيدا كنيد كه كاملامطابق با خواست ها و انتظارات شما باشد. از خودتان هيجان نشان ندهيد. اصرار بي مورد هم ميتواند قصد شما را براي فروشنده آشكار كند. پس حتي اگر تصميم تان را گرفتيد،مكث كرده و اتومبيل هاي ديگر را هم ببينيد.

پول مي دهيد پس حق با شماست 

همواره يادتان باشد كه شما قرار است، پول بدهيد و دست بالا از آن شماست. هزاران فرصت و امكان خريد در اختيارشماست و فروشنده به شما نياز دارد نه شما به فروشنده.بنابراين مديريت خريد را خودتان به عهده داشته باشيد واجازه ندهيد فروشنده شما را فريب بدهد كه شما بايد حتما وسريع اين اتومبيل را بخريد.

ارسال به شبکه های اجتماعی
کلید واژه های مطلب:
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۴ + ۲
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۷:۰۶
بیان واقعیت ها، استراتژی رسانه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت است
خودرونگاران_رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست با مدیران روابط عمومی سازمان ها و شرکت های تابعه گفت: بیان واقعیت ها، استراتژی رسانه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازم...
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۶:۵۳
قیمت جدید جیلی GC6 ویژه دی ماه 97 اعلام شد
خودرونگاران_خودروسازان بم قیمت جدید جیلی GC6 اکسلنت را ویژه دی ماه 97 اعلام نمود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۶:۴۷
بیمه شخص ثالث راننده محور می شود
خودرونگاران_رئیس کل بیمه مرکزی گفت: بیمه شخص ثالث از سال آینده، آزمایشی به جای خودرو به راننده داده می‌شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۶:۴۰
مشکل تامین مواد اولیه قطعه سازان تا پایان بهمن رفع می شود
خودرونگاران_مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مشکل تامین مواد اولیه قطعه سازان تا پایان بهمن ماه برطرف می شود، ازبرنامه تحویل خودروهای پیش فروش شده در آینده نزدیک خبر د...
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۶:۳۶
پرداخت قیمت تمام شده بلیت مترو تهران توسط مسافر، منتفی شد
خودرونگاران_اعضای شورای اسلامی شهر تهران بند 10 ماده 52 برنامه سوم توسعه پایتخت مبنی بر «برنامه ریزی و قیمت‌گذاری بلیط حمل و نقل همگانی ریلی و غیر ریلی با اصلاح فرایندهای موجود به نحوی که تا پایان برن...
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۶:۰۸
فناوری کمکی هیوندایی برای رانندگانی بااختلالات شنوایی (+عکس)
خودرونگاران_هیوندایی موتور فناوری جدیدی را برای رانندگان کم یا ناشنوا ارائه کرده که علائم بصری یا تصویری را جایگزین صداها می‌کند.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۵۸
اطلاعیه داتیس خودرو در خصوص تحویل خودروهای ثبت نامی به مشتریان
خودرونگاران_داتیس خودرو در خصوص تحویل خودروهای ثبت نامی به مشتریان اطلاعیه ای منتش کرد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۵۵
خودروهای ژاپنی در بازار تهران چند؟ +جدول
خودرونگاران_آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع خودروهای ژاپنی در سطح بازار پایتخت طی دی ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۵۰
قیمت انواع لیفان در بازار + جدول
خودرونگاران_برای خرید خودرو لیفان x۶۰ در بازار مدل ۱۳۹۶ با کارکرد ۳۰ هزار کیلومتر به سرمایه ۱۰۳ میلیون تومانی نیاز است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۴۱
ایران خودرو ۲۰ هزار دستگاه خودرو‌ با قیمت های جدید فروخت
خودرونگاران_با وجود اعمال افزایش قیمت‌ها، روز گذشته ایران خودرو در قالب پیش فروش ۴ محصول ۲۰ هزار خودرو فروخت.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۴۱
نقل قول قیمت 120 میلیونی پراید صحیح نیست
خودرونگاران - چند روزیست که نقل قولی از زبان مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با استناد به توییت معاون خبر ایرنا در شبکه های اجتماعی و برخی رسانه ها منتشر شده است که در این خصوص جهت تنویر افکار عمومی مط...
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۳
تحویل خودروهای پیش فروش شده در آینده نزدیک
خودرونگاران_ مدیرکل دفتر بازرسی و ارزیابی عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر رفع مشکل تامین مواد اولیه قطعه سازان تا پایان بهمن ماه، از آغاز تحویل خودروهای پیش فروش شده در آینده نزدیک خبر داد...
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۴:۴۹
معرفی خودرو‌های ۶۰ میلیون تومانی در بازار
خودرونگاران_ پژو SLX ۴۰۵ با مبلغ ۶۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۹:۴۵
واردات خودرو بدون انتقال ارز ممنوع
خودرونگاران_رئیس کل بانک مرکزی با ثبت سفارش و ترخیص خودروهای وارداتی که بعد از ۱۶ مرداد ۹۷ قبض انبار دریافت کرده اند، بدون انتقال ارز مخالفت کرده است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۲:۰۸
۹ میلیاردی که از مردم گرفته می‌شود، به کجا می‌رود؟
خودرونگاران_شرکت پست در قبال این‌که کارت‌های سوخت جامانده در این شرکت را به مالکان ارائه می‌کند، به ازای هر کارت سوخت ۱۰ هزار تومان از مالک خودرو دریافت می‌کند و با توجه به این‌که ۹۲۴ هزار کارت سوخت د...
۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۱۱:۰۳
خودروهای مانده در گمرک اجازه ترخیص دارند
خودرونگاران - - علیرغم مخالفت امروز همتی با ترخیص خودروهای وارداتی بدون انتقال ارز، وزیر صنعت معدن و تجارت با اعلام اینکه خودروهای مانده در گمرک اجازه ترخیص دارند، گفت: ثبت سفارش‌های قبلی خودرو "کن لم...
۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۶:۲۵
ساز و کار ارائه تسهیلات جدید مشخص نیست
خودرونگاران - در حالی که تابش رییس سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده اعلام کرده است که از هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطای به خودروسازان هزار میلیارد تومان آن سهم قطعه سازان است اما دبیر انجم...
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۰:۳۰
صنایع دفاع یاور خودروسازان در تحریم‌ها است
خودرونگاران_یک مقام ارشد نظامی در بازدید از غرفه گروه خودروسازی سایپا گفت: ظرفیت‌های صنایع دفاعی کشور آماده همکاری با خودروسازان در دوران سخت تحریم‌ها است.
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳۰
خودروساز داخلی محکوم به جمع آوری تولیدیهای معیوبش شد
خودرونگاران_مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از صدور رای برای یک شرکت خودروساز داخلی به جمع آوری خودروهای تولیدی ناقص خود خبر داد.
۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۰:۱۷
استقبال مشتریان از تحویل خودروهای سیتروئن c3
خودرونگاران - نخستين سري خودرو سيتروئنC3 در اوایل دی ماه 97 در نمايندگي های منتخب سایپاسیتروئن در تهران به برخي از مشتريان تحويل گردید
۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۴:۱۴
شرایط فروش و فرمول محاسبه قیمت به خودروسازان ابلاغ شده است
خودرونگاران_رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: اطلاعی از قیمت اعلام شده از طرف شرکت خودروساز ندارم، اما شرایط فروش را ابلاغ کردیم.
۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۶:۲۹
دلایل اصلی گرانی خودرو
خودرونگاران - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز یکی از عمده دلایل گرانی خودرو در بازار است، گفت: با توجه به اینکه بهانه قطعه سازان افزایش نرخ ارز بوده اکنون باید شاهد کاهش ...
۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۴
اختصاص ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات به قطعه سازان
خودرونگاران_ رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: از مبلغ ۱۵ هزارمیلیارد تومان تسهیلات بانک مرکزی ۱۱ هزار میلیارد تومان به صنعت قطعه سازی تخصیص می یابد
۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۴:۰۳
قیمت خودرو باید با شرایط بازار متناسب باشد
خودرونگاران_رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور ضمن اعلام زیان حدود هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی خودروسازان در ۹ ماهه امسال گفت: ضرورت دارد تا قیمت ها متناسب با بازار باشد و در دوره ها...
۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۴:۳۷
نمایشگاه سوم در قبضه جاده مخصوصی ها
خودرونگاران - روز گذشته سومین نمایشگاه خودرو تهران ، که روزی برای برگزار شدنش سر و صداهای زیادی را به پا کرده بود به کار خود پایان داد تا پرونده سومین نمایشگاه سرنوشتی متفاوت تر از دو نمایشگاه قبلی د...
۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۳:۰۰
ترخیص ۱۳ هزار خودرو از گمرک تعیین تکلیف شد
خودرونگاران_وزیر صنعت، معدن و تجارت از تعیین تکلیف ترخیص ۱۳ هزار خودرو از گمرک با مصوبه دولت خبرداد.