امروز: یکشنبه ۴ آیان ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
سرویس : اخبار
زمان : ۱۳۹۴/۱۲/۱۸ - ۱۶:۲۳
شناسه خبر: ۴۲۴۵۱۷
 
مدیرکل فناوری اطلاعات بیمه مرکزی اعلام کرد:
صدور بیمه شخص ثالث تنها با اخذ کد جدید
از نیمه دوم سال ۱۳۹۵ ارسال اطلاعات بیمه نامه شخص ثالث و حوادث راننده پیش از صدور به بیمه مرکزی ضروری شده و بیمه مرکزی برای بیمه نامه کد یکتا صادر می‌کند و تنها در این صورت شرکت مجاز به صدور بیمه نامه ثالث برای بیمه گذار خواهد بود.

به گزارش خودرونگاران به نقل از ایسنا، سید قاسم نعمتی - مدیر کل فناوری اطلاعات بیمه مرکزی- گفت: از نیمه دوم سال 1395 ارسال اطلاعات بیمه نامه شخص ثالث پیش از صدور به بیمه مرکزی ضروری است به طوری که بیمه مرکزی در راستای شاخص‌های موجود و به صورت کاملا هوشمند در صورت تطابق بیمه نامه با مقررات برای بیمه نامه کد یکتا صادر می‌کند و تنها در این صورت شرکت مجاز به صدور بیمه نامه برای بیمه‌گذار خواهد بود.

وی افزود: از نیمه دوم سال 1395 کسب و کار شرکتهای بیمه در رشته ثالث و حوادث راننده به کد یکتا وابسته می شود به طوریکه پس از ارسال اطلاعات و تایید بیمه مرکزی شرکت می تواند مبادرت به صدور بیمه نامه کند و تمامی اطلاعات قبلی بیمه نامه اعم از نحوه پرداخت و خسارت کاملا مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی در تشریح مزیت‌های این طرح گفت: با تطابق اطلاعات ارسالی از سوی شرکت بیمه قبل از صدور خودبخود از بسیاری از تخلفات، خسارات معوق و عدم ذخیره گیری و مشکلات پیشگیری می شود.

نعمتی با بیان اینکه این طرح به صورت پایلوت در چهار شرکت بیمه اجرایی شده است، متذکر شد: پیش از صدور بیمه نامه برای بیمه گذار باید کد یکتا از بیمه مرکزی اخذ شود و در واقع کد یکتا مهر تاییدی بر صدور بیمه نامه است.

وی با بیان اینکه این طرح با رشته شخص ثالث آغاز شده و به زودی به سایر رشته های بیمه ای نیز تسری خواهد یافت گفت: برای اینکه این طرح با چالش مواجه نشود با سندیکا و شرکتهای بیمه جلسات متعددی برگزار شده و پیش بینی می شود در صورت اجرای کامل طرح کد یکتا شاهد کاهش تخلفات در صدور بیمه نامه شخص ثالث باشیم.

مدیر کل فناوری اطلاعات بیمه مرکزی به سامانه های راه اندازی شده در سال 1394 اشاره کرد و افزود: سامانه آیین نامه احراز صلاحیت کارکنان کلیدی صنعت بیمه ، سامانه موسسات بیمه ، سامانه پرسنل شرکتهای بیمه ، صندوق تامین خسارات بدنی و پژوهشکده بیمه ، سامانه ثبت شعب شرکتهای بیمه ، سامانه بازدید کارگزاران تحت موبایل و سامانه بازدید نمایندگان تحت موبایل از جمله سامانه های راه اندازی شده در سال جاری محسوب می شود.

نعمتی به سامانه آیین نامه احراز صلاحیت کارکنان کلیدی صنعت بیمه اشاره کرد و گفت: مراحل احراز صلاحیت از طریق این سامانه و بدون دخالت و حضور فیزیکی انجام می‌شود به طوریکه فرد به صورت خود اظهاری مشخصات خود را وارد می کند و سپس به صورت هوشمند این اطلاعات راستی آزمایی و کنترل می‌شود.

وی با بیان اینکه این سامانه از اجرای سلیقه ای احراز هویت کارکنان کلیدی جلوگیری می کند، تصریح کرد: سیستم سنهاب به طور کلی خاصیت پیشگیری دارد و نسبت به اطلاعات غیر ضابطه مند هشدار می دهد.

نعمتی همچنین از اجرای توانگری آنلاین در مقام پایلوت در چهار شرکت بیمه خبر داد و گفت: بدون شک توانگری مالی شرکتهای بیمه با تغییر در سرمایه‌گذاری‌ها، افزایش سرمایه، میزان پرتفوی ، خسارت پرداختی و نسبت خسارت دچار تحول می شود بنابراین فلسفه وجودی توانگری آنلاین در این است که با هر تغییر در عملیات بیمه گری شرکتهای بیمه ، سامانه انلاین عکس العمل نشان دهد .

ارسال به شبکه های اجتماعی
ارسال نظر
نام :
ایمیل:(اختیاری)
متن نظر:
لطفا حاصل عبارت زیر را در باکس روبرو وارد کنید:
= ۱ + ۴
ارسال
نظرات
انتشار یافته: 0
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0

آخرین اخبار

پربازدیدترین

۱۳۹۹/۸/۴ - ۱۴:۱۷
تولید ۵ خودرو سواری چهار ستاره
خودرونگاران -بر اساس آخرین گزارش ارزیابی کیفی انجام شده در شهریور ماه امسال در گروه خودروهای سبک پنج خودرو سواری توانستند چهار ستاره کیفی و همچنین ۲۸ خودرو سواری و وانت سه ستاره کیفی به خود اختصاص ده...
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۷:۰۲
صنعت خودرو نیازمند تعادل بین نگاه های زنانه و مردانه
خودرونگاران - زنان امروزه جایگاه بالایی در اقتصاد کشور دارند و عملا به نظر نمی‌رسد که فرقی بین زنان و مردان در بسیار از ارکان اقتصادی از نظر کارآیی وجود داشته باشد؛ هر چند که هنوز زنان جایگاههای مدیری...
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۶:۰۹
مجلس نمی‌تواند مانع افزایش قیمت خودرو برای حواله‌داران شود
خودرونگاران - عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس گفت: مجلس نمی‌تواند مانع افزایش قیمت خودرو برای حواله‌داران شود. مجلس فقط به عنوان یک ریش سفید یا من باب کدخدامنشانه می‌تواند به بحث ورود کند و یک راهک...
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۵:۰۸
پیش‌بینی کارشناسان از آینده بازار خودرو
خودرونگاران - درحالی که تحلیل‌های کارشناسانه از بازار ارز حاکی از روند کاهشی نرخ‌ها طی هفته‌های آینده است، با توجه به تاثیر مستقیم آن بر سایر بازارها، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با تخلیه حباب قیمتی و ...
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۳:۲۹
جی‌ام به دنبال ناوگان برقی
خودرونگاران - شرکت جنرال‌موتورز قرار است برنامه سرمایه‌گذاری گسترده خود را در مسیر توسعه تولید وسایل‌نقلیه برقی به زودی اعلام کند.
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۳:۲۳
برگزاری مسابقه کارتون «تهران هوشمند»
خودرونگاران - مرکز تهران هوشمند سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با همکاری مرکز ارتباطات و امور بین الملل اولین مسابقه کارتون شهر هوشمند را برگزار می‌کند.
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۲:۴۲
قطعه در گمرک‏؛ خط تولید نیازمند قطعه
خودرونگاران نایب رئیس انجمن قطعه سازان تهران گفت: اینکه به اندازه دو ماه قطعه در گمرک داشته باشیم، اما نتوانیم آن را ترخیص و به خط تولید ببریم، نکته‌ای قابل تامل است.
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۲:۴۰
کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو فقط روی کاغذ
خودرونگاران - رییس اتحادیه فروشندگان خودرو گفت: بالا و پایین رفتن قیمت‌ها در بازار آزاد خودرو، فقط روی کاغذ است و خرید و فروشی انجام نمی‌شود.
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۱:۱۷
وکالتنامه‌ تعویض پلاک خودرو حداقل یک ماه اعتبار دارد
خودرونگاران - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی خراسان ‌رضوی گفت: می‌بایست اعتبار وکالتنامه‌های تعویض پلاک خودرو حداقل یک ماه باشد تا خریدار و فروشنده با مشکلی در فرایند تعویض پلاک خودرو ...
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۱:۰۶
زنگ خطر كاهش سن سرقت
خودرونگاران - تازه ترين تصاويري كه از دزدي هاي خياباني دست به دست ميشود نشان مي دهد كه دزدي هاي اخير توسط نوجوانان اتفاق افتاده است.
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۰:۴۸
اقدام سایپا در تولید خودروی داخلی مورد حمایت مجلس است
خودرونگاران - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تصمیم مدیران شرکت سایپا برای افزایش تولید خودرو در داخل گفت: اقدام سایپا در تولید خودروی داخلی مورد حمایت مجلس است.
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۰:۳۶
تست مجازی فورد جدید
خودرونگاران - فورد escape مدل ۲۰۲۰ کاملا جدید که از ماه آینده وارد نمایندگی‌های فروش در استرالیا می‌شود حالا آماده انجام تست درایو مجازی است.
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۰:۰۹
گاو وحشي هايبريدي در پيست فرانسه
خودرونگاران - چندي پيش بود كه بوگاتي با انتشار تصویری از یک مدل عجیب غریب در فضای مجازی از رونمايي غريب الوقوع آن خبر داد وحالا تصاوير منتشر شده از اين خودروساز خبر از تست خودروي خاص در پيست مي دهد ....
۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۵:۲۳
دزدي موتور كراس در كمتر از ٤٥ ثانيه
خودرونگاران_از ابتداي سال جاري پرونده افزايش سرقتهاي خياباني را باز كرديمو قول داديم تا به فراخور در مورد اين دزدي ها و هزينه هاي كه به دنبال اين اتفاق به مالباخته تحميل ميشود صحبت كنيم .
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۱:۳۱
عرضه جگوار برقی در هند
خودرونگاران_جگوار-لندروور برنامه دارد تا فروش مدل برقی جگوار «آی-پیس» را از اوایل سال آینده در هند آغاز کند؛ این خبر را رئیس این خودروساز در هند به رویترز اعلام کرد.
۱۳۹۹/۸/۳ - ۱۱:۰۶
زنگ خطر كاهش سن سرقت
خودرونگاران - تازه ترين تصاويري كه از دزدي هاي خياباني دست به دست ميشود نشان مي دهد كه دزدي هاي اخير توسط نوجوانان اتفاق افتاده است.
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۱:۳۳
تایر فرسوده هم سلطان دار شد
خودرونگاران | تایر فرسوده کالایی نیست که قاچاق آن به‌راحتی امکان‌پذیر باشد. کالایی که یک تریلی با ظرفیت ۲۰ هزار تن بار، فقط ۱۵۰ تا ۱۷۰ حلقه از آن (به وزن هفت تا هشت هزار تن) را می‌تواند حمل کند هم بعد...
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۵:۴۴
قدردانی به سبک چینی
خودرونگاران - رسانه های چینی اعلام کردند که یک شرکت فولادسازی بعد از موفقیت چند ساله اش به تمام کارگران خود یک دستگاه خودروی لوکس هدیه داده است
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۵:۱۸
عرضه سالانه ۵۰۰ هزار خودرو قطره چکانی نیست
خودرونگاران - معاون بازاریابی و فروش ایران خودرو گفت: از ابتدای سال تاکنون، بیش از ۲۳۲ هزار و ۵۰۰ خودرو تحویل مشتریان این شرکت شده است و این رقم تا پایان سال، به ۵۰۰ هزار دستگاه خواهد رسید.
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۳:۱۴
آقای وزیر، مطالبه گر باشید نه پاسخگو!
خودرونگاران| قطعه‌سازان به عنوان بخش خصوصی بین دو بخش دولتی و خصولتی صنایع مادر و خودروسازان در حال له شدن هستند؛ صنایع مادر مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان از جمله مس، ‌فولاد، مواد پتروشیمی، آلومی...
۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۱۱:۵۰
عشق به خودرو در خون ایرانی هاست/ ۷ هزار خودروی کلاسیک در ایران
خودرونگاران | همیشه داستان عشق، مثل قصه «طوقی»، که تمام کفتربازهای محل دنبالش بودند و بر بام خانه «بی‌بی» نشست و برای «آسد مرتضی»ی معروفِ فیلم زیبای «علی حاتمی» اُمد، نداشت، تا «طوبی» را همچون کفتر غر...
۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۲:۲۴
برنامه‌های وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو
خودرونگاران - معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای ساماندهی بازار خودرو را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۱:۳۷
الزامات همکاری ۲۵ ساله ایران با چین در صنعت خودرو
خودرونگاران_توجه به جزییات همکاریها برای توسعه، شراکتها و ادغامهای صنعت خودرو در برنامه همکاری ۲۵ساله ایران_چین حائز اهمیت است.
۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۱۵:۱۴
دو پیشنهاد برای کاهش قاچاق قطعات خودرو
خودرونگاران - ناگفته پیداست یکی از عواملی که میدان را برای نقش آفرینی قاچاق و قاچاقچی مهیا می کند، عدم تامین نیاز بازار توسط تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان رسمی است. از این منظر، می توان عوامل محدود...
۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۱۶:۴۱
حرکت شاهین در مسیر استانداردهای اروپایی
خودرونگاران_ خودرو، محصول پیچیده ای از فرایند های مهندسی و استانداردسازی است که در نهایت به پروژه تجاری با تیراژ انبوه تبدیل می شود و به دست مشتریان می رسد.
۱۳۹۹/۷/۲۹ - ۱۱:۴۳
کاهش ۶ درصدی تخلفات حمل و نقل عمومی
خودرونگاران - جانشین رییس پلیس راهور ناجا از کاهش تخلفات رانندگان بخش حمل و نقل عمومی خبر داد.