امروز: دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ -
وبسایت خبری
تابع شرایط اتحادیه اروپا برای همکاری با ایران هستیم
خودرونگاران - در نخستین واکنش ها بعد از خروج دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا از توافق برجام روسای جمهور فرانسه ، انگلیس و المان بر ماندگاری خود به تعهدات برجام اصرار کردند، اما از همان روز نخست بسیاری از رسانه های غربی و داخلی با دید شک به ادامه تعهدات فرانسوی ها برای ماندگاری در ایران نگریستند که البته شاید این نگاه به دلیل نوع رفتار فرانسویها در دوران پیش از توافق برحام و تشدید تحریم های غربی علیه ایران در سالهای 90 باز می گردد که با خروج پژو از ایران شرایط سختی را به صنعت خودروسازی ایران وارد کرد و موجب شد تا ایرانی ها به این همکار اروپایی به دید همکار نا مطمئن بنگرند .
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱:۲۷
 وعده خودروسازها برای آغاز مجدد نوسازی تاکسی‌ها از خرداد
خودرونگاران - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با بیان این‌که سازمان برنامه و بودجه مبلغ 180 میلیارد تومان اعتبار به‌منظور نوسازی ناوگان تاکسیرانی تخصیص داده است، گفت: با وصول بدهی‌های معوق شرکت‌های خودروساز، آن‌ها نیز قول داده‌اند طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده را از ابتدای ماه آینده به جریان بیاندازند.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳:۱۱
  «خودرو» دیگر موتور محرک اقتصاد نیست
به‌دلیل بالا رفتن عدد پایه تولید و عدم‌توسعه بازار؛
«خودرو» دیگر موتور محرک اقتصاد نیست
خودرونگاران - نرخ رشد اقتصادی کشور در شرایطی طی سال ۹۳ و با کمک صنعت خودرو، مثبت شد که حالا با توجه به بالا رفتن پایه تولید (در خودروسازی) عدم توسعه بازار نقش این صنعت بزرگ در این «رشد» کمرنگ شده است.
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۹:۲۴
تشویق واردکنندگان خودروهای هیبریدی با کاهش تعرفه
خودرونگاران - عضو کمیسیون صنایع مجلس با ابراز امیدواری نسبت به تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس، گفت: این طرح هفته آینده در دستور کار مجلس قرار دارد.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶:۱۳
 فردا احتکار خودرو توسط خودروسازان بررسی می‌شود
خودرونگاران - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی وضعیت بازار فروش خودروهای تولید داخل با حضور خودروسازان در نشست فردای کمیسیون متبوعش خبرداد.
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵:۱۸
 الزام به حضور با قراردادهای جوینت‌ونچر
بررسی تاثیر قراردادهای جوینت‌ونچر بر اجرای تعهدات خارجی‌ها در صنعت خودرو؛
الزام به حضور با قراردادهای جوینت‌ونچر
خودرونگاران - از دو هفته گذشته تاکنون، بحث‌های گوناگونی درباره تاثیر نقض برجام بر قراردادهای خارجی مطرح است. در این بین اگر چه هنوز امیدواری‌هایی در زمینه پایبندی اروپایی‌ها به برجام و به‌دنبال آن تداوم این قراردادها وجود دارد با این حال به‌نظر می‌رسد که شرکت‌های بین‌المللی خیلی تاب مخالفت با مقررات وضع شده از سوی ایالات‌متحده آمریکا را نداشته باشند و در نهایت پیرو سیاست‌های ترامپ علیه ایران شوند. با این حال سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا خروج این شرکت‌ها به سهولت ترک پژو در سال ۲۰۱۲ از ایران خواهد بود؟
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴:۴۱
مهر تائید وزیر صنعت بر افزایش یک ماه اخیر قیمت خودروهای داخلی
خودرونگاران - وزیر صنعت، معدن و تجارت دو روز پیش اعلام کرد خودروسازان داخلی حق افزایش قیمت خودرو بیش از 9.6 درصد را ندارند، چراغ سبزی که معنای مجاز بودن افزایش قیمت خودروهای داخلی تا سقف 9.6 درصد است.
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷:۴۸
 خودروسازان محدود به مونتاژ نشوند
خودرونگاران - یک کارشناس صنعت خودرو گفت: خروج آمریکا از برجام نشان داد که خودروسازان نباید خود را به مونتاژ صرف خودروهای خارجی محدود کنند بلکه تمرکز آنها باید بر طراحی و تولید محصولات داخلی باشد.
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶:۵۰
 سرنوشت اروپایی‌ها در خودروسازی ایران
فرصت‌ها و تهدید‌های برجامی
سرنوشت اروپایی‌ها در خودروسازی ایران
خودرونگاران - بیش از یک هفته از تصمیم دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی‌بر خروج از توافق هسته‌ای برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها می‌گذرد. در طول این مدت اظهارنظرهای ضد و نقیضی درخصوص تاثیر این تصمیم بر صنعت خودرو ایران صورت گرفته است، اما فعالان و به‌ویژه سرمایه‌گذاران خارجی هنوز در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.
پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲:۲۴
 نقش خودروسازان در افزایش قیمت خودرو در بازار
روانه خودرو به بازار، ایجاد تعادل؛
نقش خودروسازان در افزایش قیمت خودرو در بازار
خودرونگاران - عضو کمیسیون صنایع مجلس: سایپا حدود ۶۰ هزار و ایران خودرو ۳۰ هزار خودرو احتکار کرده اند؛ این خودرو‌ها باید روانه بازار شوند.
چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶:۱۱