امروز: جمعه ۲ آیان ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
تسلا Yركورد سرعت را شكست
خودرونگاران_جديدترين خودروي تسلا كه همه آن را با نام تسلا Y ميشناسند همانطور كه پيشتر هم عنوان شده بود توانست گوي سبقت را پرفروشترين مدل تسلا يعني تسلا ٣ بربايد.
پنج شنبه ۱ آیان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱:۵۰
خودروسازان خود را برای پیروزی بایدن آماده می‌کنند
خودرونگاران_ با توجه به آنکه دموکرات‌ها از سخت‌گیرانه‌تر شدن قوانین مربوط به آلایندگی در صورت پیروزی در انتخابات سخن می‌گویند به نظر می‌رسد شرکت‌های خودروسازی هم تلاش‌های خود برای کاهش آلایندگی محصولات‌شان را با توجه به احتمال روی کار آمدن دموکرات‌ها افزایش داده‌اند.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۳:۲۴
طرح مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی بازار خودرو به زودی اعلام می‌شود
خودرونگاران_ طبق اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه مشترک با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کارگروه مشترکی میان وزارت صمت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برای بررسی موضوعات مهمی همچون خودرو تشکیل شده و بزودی طرح مشترکی برای ساماندهی بازار خودرو ارائه خواهیم کرد.
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰:۲۸
خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شوند
خودرونگاران - براساس مصوبه کمیسیون اقتصاد دولت درباره لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم که در حال بررسی و تصویب در هیات دولت است، خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شوند.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹:۲۳
برنامه‌های وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو
خودرونگاران - معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای ساماندهی بازار خودرو را تشریح کرد.
سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴:۲۳
رسوخ قطعات ایران ساخت به صنعت خودروسازی
خودرونگاران_تامین مواد اولیه خطوط پرسی، تولید قطعات و انواع ابزار خودرو از جمله اهدافی است که یک شرکت دانش‌بنیان به دنبال تحقق آن بوده و در حال حاضر محصولاتی را به صنعت خودروسازی ارائه کرده است
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶:۴۷
چرا تولید خودروهای مونتاژی در ایران گران تمام می‌شود؟
خودرونگاران_درسال‌های اخیر در خصوص اقتصاد مقاومتی ولزوم اجرای آن در صنایع ایران بسیار گفته شد اما آنچه که مغفول واقع شده است، تدوین شاخص هایی جهت سنجش کمی آنچه که حرکت درراستای اقتصاد مقاومتی میخوانیم، است دراین نوشتار تلاش می‌شود تا به تشریح اقتصاد مقاومتی با رویکرد زنجیره ارزش بپردازیم.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳:۰۲
 آقای وزیر، مطالبه گر باشید نه پاسخگو!
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان:
آقای وزیر، مطالبه گر باشید نه پاسخگو!
خودرونگاران| قطعه‌سازان به عنوان بخش خصوصی بین دو بخش دولتی و خصولتی صنایع مادر و خودروسازان در حال له شدن هستند؛ صنایع مادر مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان از جمله مس، ‌فولاد، مواد پتروشیمی، آلومینیوم و غیره را بر عهده دارند که محصولاتشان را به قطعه‌سازان به قیمت جهانی و گاهی گران‌تر به فروش می‌رسانند. از طرفی خودروسازان به عنوان بخش نیمه خصوصی و دولتی با نگاه از بالا به پایین به قطعه‌سازان اقدام به پرداخت مطالبات این تولیدکنندگان قطعات خودرو نمی‌کند. از همین رو صنایع مادر همواره سودی بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد از فروش محصولاتشان می‌برند و مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان نیز به بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴:۰۰
 تایر فرسوده هم سلطان دار شد
قاچاق تایرهای فرسوده در انحصار چند نفر
تایر فرسوده هم سلطان دار شد
خودرونگاران | تایر فرسوده کالایی نیست که قاچاق آن به‌راحتی امکان‌پذیر باشد. کالایی که یک تریلی با ظرفیت ۲۰ هزار تن بار، فقط ۱۵۰ تا ۱۷۰ حلقه از آن (به وزن هفت تا هشت هزار تن) را می‌تواند حمل کند هم بعد از افزایش نرخ ارز به خارج قاچاق می‌شود.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳:۰۰