امروز: چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ -
وبسایت خبری
 هیچکس صدای واردکنندگان را نمی شنود
خودرونگاران - ممنوعیت ثبت سفارش واردات خودرو در حالی وارد ششمین ماه خود می شود که در این مدت هیچکس صدای اعتراض واردکنندگان و از سوی دیگر مصرف کننده را نشنیده و هر کسی مسوولیت را به گردن دستورالعملی می اندازد که مشخص نیست هیأت وزیران چه زمانی میل به بررسی آن دارد.
چهارشنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲:۲۳
حمایت از خودروسازان باید حساب‌ شده باشد
خودرونگاران - تاکنون دولت‌ها همواره با بهانه‌های مختلف به خودروسازی ایران باج داده‌اند، در حالی که طی چهار دهه گذشته، هیچ پیشرفتی در این صنعت نداشته‌ایم. اگر به کارنامه خودروسازان و حمایت‌هایی که آشکار و نهان از دولت برای روی پا ایستادن خود گرفته‌اند، توجه داشته باشیم می‌بینیم، دست خودروسازان پیش دولت دراز بوده است.
سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹:۲۷
موقعیت‌سنجی رنو در ایران
خودرونگاران- کارلوس گون، مدیر ارشد گروه خودروسازی رنو در اظهاراتی اعلام کرد که «بازار ایران، بازاری بسیار مهم و با اهمیت است و رنو هرگز ایران را ترک نخواهد کرد و برای این کشور برنامه‌ریزی بلندمدت و جدی دارد.
شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲:۲۲
متقاضیان خودروهای خارجی حواسشان را جمع کنند
خودرونگاران _ این روزها با توجه به بالا رفتن قیمت ارز و کاهش عرضه خودرو در ایران، در صفحات روزنامه‌ها و تبلیغ‌های سراسری مختلف چیزی که بیش از پیش به چشم می‌خورد آگهی پیش‌فروش خودروهای وارداتی است؛ آن هم با شرایط ویژه اقساطی و تحویل بلندمدت.
دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸:۱۶
انتظار بخش   صنعت  از وزير صنعت دوازدهم
خودرونگاران- نخستين رهآورد امضاي و اجرايي شدن برجام تاثير مستقيم آن بر صنعت خودرو و قطعه سازي كشور بود، صنايعي كه در چند سال گذشته زير سايه هاي تحريم شرايط سخت و بحراني را پشت سر گذاشته بود.بر همين اساس بود كه نخستين حركت هايي كه بعد از امضا و اجرايي شدن برجام در سطح كشور شاهد آن بوديم امضا قرارداد خودرويي در جاده مخصوص بود توسط يكي از خودروسازان بزرگ اروپايي بود.
جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶:۳۸
 تبعات يك تصميم غير كارشناسي
خودرونگاران - اين روزها بايد نگران رفتار دولت و برخي منتقدان صنعت خودرو در قبال مساله ي واردات باشيم. متاسفانه جريانات انحرافي گويا در صنعت خودرو هم وجود دارد و درپي تغيير ذائقه ي مردم از امكان انتخاب محصول در سطح جهاني به دنبال انتخاب استبدادي و ديكتاتوري محصولات توليد داخل هستند.
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳:۱۵
صنعت خودرو ایران در راه بازگشت از
خودرونگاران- آمارها ،حاکی از رشد روز افزون تولید خودرو در سال گذشته و سه ماهه اول سال جاری هستند.در سال گدشته صنایع خودرو سازی داخلی نسبت به سال پیش از آن % 40.7 افزایش تولید خودرو را تجربه کردند و در سه ماهه اول سال جاری نیز میزان افزایش تولید خودرو %18.9 نسبت به سال گذشته بوده است.در شرایطی که آمارها خبر از رونق صنعت خودرو سازیخبر می دهند ،ظاهرا نباید از بابت آینده ی این صنعت نگرانی وجود داشته باشد ،اما متاسفانه واقعیت جاری در پس پرده ی این آمار فریبنده چندان روشن و امید بخش نیست.
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵:۱۱
جاي خالي صنعت خودرو كجاست ؟
خودرونگاران- بر خلاف اصول اولیه تجارت، رقابت بر سر سه خودروساز از یک کشور شکل گرفته است، آن هم تنها کشوری که در بین بیست کشور اول جهان افت صادرات (توام با تولید) خودرو داشته و در پایین­ترین رتبه خودروسازان بزرگ جهان قرار دارد، ارزش افزوده اقتصادی تولید خودروی قابل توجهی ندارد و واردکننده مطلق خودرو (و همچنین خودرو و قطعات) به شمار می­رود.
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴:۰۲
نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو، ضرورت و لوازم
خودرونگاران- حسن بشارت نیا ،مجری پنجمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو (سبک و سنگین) و ماشین آلات تهران ادر يادداشتي كه براي خودرونگاران نوشته است به ضرورت هاي توجه به نمايشگاه هاي تخصصي قطعات اشاره كرده است.
شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱:۳۹
فصل تازه تحول در صنعت قطعه‌سازی
خودرونگاران- زمانی که سند برجام به امضا رسید، آن دسته از سرمایه گذاران خارجی که مدت ها بود پشت دروازه ورود به بازار ایران منتظر مانده بودند، خرسندترین گروهها در خارج از کشور بودند. آنها عمدتا شرکت هایی بودند که نسبت به ظرفیت های بازار ایران و منطقه خاورمیانه واقف بوده و این موقعیت را سکوی پرتابی برای خود می پنداشتند. از همین رو بود که پس از برجام مذاکرات جدی تر خود را با شرکت های ایرانی آغاز کردند و ثمره آن انعقاد دهها قرارداد بزرگ و کوچک در بخش های مختلف بود.
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳:۱۰