امروز: چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ -
وبسایت خبری
حمایت از صنعت خودروسازی؛ چگونه؟
خودرونگاران- نگاهی به آمارها گویای آن است که بخش خودروسازی در کشور، سهم بالایی از ارزش افزوده صنعت را داراست.
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲:۱۷
مزیت در واردات؛ مشکل در صادرات
به بهانه تنظیم دستورالعمل جدید واردات خودرو
مزیت در واردات؛ مشکل در صادرات
خودرونگاران- وقتی سخن از مزیت در واردات می‌شود دو دیدگاه مطرح می‌شود: دیدگاه ارزش افزوده، یعنی واردات مواد اولیه و صدور خودروی ساخته شده و دیدگاه تجاری صرف، یعنی واردات خودروی کامل یا سی‌بی‌یو که برای تاجر سود خالص داشته باشد.
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱:۴۸
2 راه حل برای حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو
خودرونگاران- شرایط رقابتی شدن بازار خودروی داخلی و اصلاح ساختار انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو دو راه حل حمایت از حقوق مشتریان خودروسازان ایرانی است.
شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۴:۱۳
ما به كنار، تكليف 2008 چيست؟
خودرونگاران- خبرها را مرور مي كردم كه به تخلف در توليد پژو2008 رسيدم. تعيين كننده تخلف اينبار يكي از فعالان صنعت خودرو و قطعه بود. دليل تخلف هم آغاز توليد اين محصول با 20درصد توليد داخل بود بجاي 40درصد قول داده شده!
شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲:۰۴
بذر خودرو در فصل انتخابات
خودرونگاران- این روزها شنیده می‌شود بذرپاشان انتخابات در کوی و برزن از شیوه مدیریت خود بر صنعت خودرو سخن می‌رانند؛ در حالی که بیشترین شتاب قیمت خودرو مربوط به سال‌های 1389 تا 1392 یعنی سه سال پایانی دولت نهم بوده است.
یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸:۱۷
بازار، بهترین مقیاس تعیین قیمت خودرو
خودرونگاران- قرارداد ایجاد جوینت ونچر مشترک میان رایزکو و مکاپلاست فرانسه در حالی در پاریس به امضا رسید که برای اولین بار شرط صادرات 30 درصدی برای یک قرارداد قطعه‌سازی به اجرا درمی‌آید.
یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲:۱۳
سبقت خودروسازان در جاده برجام
خودرونگاران- «اقتصاد جهان» بر پایه «صنعت» استوار است. از این‌رو دولت‌ها در برنامه‌های کلان خود، «توسعه صنعتی» را به‌عنوان یکی از راهبردهای اساسی، در رأس برنامه‌ها قرار می‌دهند و ساز و کارهای گوناگونی را برای تحقق آن به کار می‌گیرند.
دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸:۱۷
صدور مجوز برای مشارکت بخش خصوصی
خودرونگاران- صنایع کشور در سال های جنگ تحمیلی به شدت آسیب دیده بودند. تولید در این سال ها به واسطه مشکلات جنگ به شدت کاهش پیدا کرده و بازار هم تحت مدیریت کامل دولت قرار گرفته بود. درواقع، صنایع و امکانات کشور بیشتر در خدمت دفاع از حریم های کشور قرار گرفته بودند و کمتر به عرضه در حوزه غیر نظامی می پرداختند.
جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶:۵۶
نکات مغفول بازی در زمین خودروسازان فرانسوی
خودرونگاران- برخلاف اصول اولیه تجارت، تولیدکنندگان خودرو در ایران به رقابت برای عقد قرارداد با سه خودروساز از یک کشور روی آورده اند، آن هم تنها کشوری که در بین 20 کشور اول جهان افت صادرات (توام با تولید) خودرو داشته است، در پایین ترین رتبه خودروسازان بزرگ جهان قرار دارد، ارزش افزوده اقتصادی تولید خودروی قابل توجهی ندارد و واردکننده مطلق خودرو (و همچنین قطعات) به شمار می رود. پژو، رنو و سیتروئن سه شرکتی هستند که رقابت برای قرارداد با آنها علاوه بر دو خودروساز بزرگ پای دولت را نیز به میان آورده است.
جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۲:۵۹
رقابت بر سر وارد کننده بزرگ
فرانسه از سال ٢٠٠٧ از خودروساز به واردکننده مطلق خودرو بدل شد
رقابت بر سر وارد کننده بزرگ
خودرونگاران- اقدامات و تلاش‌های مستمر دولت برای رفع تحریم‌ها و توسعه مبادلات و ارتباطات تجاری و اقتصادی با جهان، منجر به اقداماتی در زمینه جلب مشارکت بنگاه‌های خارجی در حوزه‌هایی از قبیل نفت و گاز، معادن، پتروشیمی و خودرو شده است.
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۱:۳۶