امروز: چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ -
وبسایت خبری
كيفيت در چانگان اتفاقي نيست؟
خودرونگاران- حالا ديگر خودروهاي چانگان جاي پاي خود را در بازار خودروي ايران باز كرده‌اند, معروف‌ترين عضو اين خانواده خودروي نيمه شاسي35 CS است.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹:۳۲
چرا خصوصی‌سازی؟
سیاست ناقصی که مدیرعامل ایران خودرو به آن اشاره کرد
چرا خصوصی‌سازی؟
خودرونگاران- داستان تکراری خصوصی سازی صنعت خودرو به اوایل دهه ۸۰ بازمی گردد. از آن زمان تاکنون هر چند در ظاهر تاکید جدی بر خصوصی سازی صورت گرفته و شواهد نیز نشان از آن داشت که دولت در حال کاهش تصدی خود در این صنعت است اما آنچه که در سیاستگذاری های کلان کشور نگاشته شد صورت نگرفت.
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰:۲۷
یکه زارع از کدام استانداردها سخن می گوید؟
خودرونگاران- «به اطلاع همه ی عزیزان می رسانم خودروهای بنز و هیوندای الان این استانداردها رو پاس نمی کنن... با {مدیران} بنز که صحبت می کنیم می گویند ما استانداردهای ایران را نمی توانیم پاس کنیم.»
پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵:۵۹
 همايش پنجم و گذر از كلي گويي
پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو
همايش پنجم و گذر از كلي گويي
خودرونگاران - توجه به صنعت خودرو بدون توجه به اجزاء آن توقف در کلی‌گویی است. سال‌هاست که در صنعت خودرو کشور پی نام می‌گردیم و می‌خواهیم پیشرفت کنیم، سال‌هاست که خواب‌های خوب و رویاهای پرشماری برای صنعت دیده‌ایم و و با طراحی اسناد بالادستی امیدواریم که درست شود.
شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹:۱۷
تاثير افزايش نرخ ارز بر قیمت خودروهاي داخلي
خودرونگاران - خودروهاي توليد داخل به ميزان زيادي داخلي سازي شده اند و شايد بنظر برسد كه هيچ وابستگي به نرخ ارز و قيمت دلار ندارند در حالي كه اين تصور اشتباه است زيرا نهاده هاي توليد مورد استفاده در صنعت خودرو با قيمت بالاتر توسط خودروسازان از توليدكنندگان اين نهاده ها خريداري مي شود و از طرفي توليدكنندگان نهاده هاي توليد براي تامين مواد اصلي و اوليه نياز به تامين ارز براي خريد اين مواد از خارج از كشور دارند كه اين مسئله به صورت مستقيم بر قيمت خودرو تاثيرگذار است و از طرفي نيز برخي از قطعات حساس در داخل كشور توليد نمي شوند و به ناچار بايد از خارج تامين شود كه نياز به ارز براي اين قطعات گريزناپذير بوده و در نتيجه قيمت ارز بر اينگونه قطعات و در نهايت قيمت تمام شده خودرو به صورت مستقيم اثرگذار است.
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳:۲۲
رسانه بازی و رسانه سازی
خودرونگاران - شاید بتوان مهم‌ترین مشکل انسان امروزی در کشوری با مختصات و مشخصات ایران را انبوهی اطلاعات و ضروری‌ترین مهارت مورد نیازش را، مهارت تشخیص اطلاعات درست از غلط و به عبارتی انتخاب اطلاعات دانست. در این وضعیت بغرنج، رسانه‌ها – اعم از دیداری، شنیداری، مکتوب و مجازی- با تهدیدهای بالقوه مواجهند و هم با فرصت‌های طلایی. تهدید بالقوه‌شان ناظر به از دست دادن سرمایه اجتماعی‌شان – یعنی خیل مخاطبان- و فرصت طلایی‌شان به معنی افزایش اعتماد و اقبال اجتماعی – به معنی افزایش مخاطب- است.
شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸:۵۹
تجربه خارجی‌ها دوای درد صنعت خودرو
خودرونگاران- اهمیت صنعت خودرو در هر کشور ازجمله ایران با توجه به قابلیت‌های آن و همچنین مزیت‌های این صنعت ازجمله نیروی انسانی کارآمد، جوان و فارغ‌التحصیلان سنجیده می‌شود و بررسی این روند در ایران نشان می‌دهد با وجود چنین قابلیت‌هایی، یکی از صنایعی که باید همواره با رشد بالایی در کشور همراه باشد، صنعت خودرو است.
سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲:۵۸
 صادرات امید قطعه‌سازان داخلی برای توسعه
خودرونگاران - انجمن‌ها به‌عنوان مجموعه‌های مردم‌نهاد تنها نقش تشویقی و تبلیغی دارند و نقش اجرایی ندارند. آنها تنها می‌توانند خط و خطوط امور را تعریف و تدوین کنند و اقدام مستقیم در وظیفه انجمن‌ها نیست ازاین‌رو در بحث صادرات انجمن‌ها نمی‌توانند فعالیتی مستقیم داشته باشند.
دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰:۱۳
تحليلي بر روند ۸ گزارش كيفي خودرو شركت بازرسي كيفيت ايران
خودرونگاران - زندگي در دنياي پر تلاطم امروزين بدون تاكيد بر كيفيت و ايمني بسيار دشوار است. به ويژه آنكه سودخواهي و انتفاع چنان پر زرق و برق شده كه اخلاق را هم به گوشه‌اي رانده باشد؛ در چنين وضعيتي اهميت سازمان‌هاي بازرسي همچون شركت بازرسي كيفيت ايران بيشتر مشهود است.
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱:۵۳
 تولید خودروهای برقی نیازمند اعمال مشوق
خودرونگاران - آلایندگی شهرهای ایران از یک سو و قوانین موجود در بودجه از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت از سوی دیگر مشوقی برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی در کشور به شمار می‌رود اما درحال‌حاضر نه تنها کسی به فکر تولید این‌دسته از خودروها و حمایت از آنها نیست بلکه اقدام جدید دولت نیز با هدف افزایش تعرفه واردات خودرو، تولید خودروهای نسل جدید را با ابهام همراه کرده است.
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷:۳۳