امروز: یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ -
وبسایت خبری
 ۴۰ هزار تاکسی امسال نوسازی می شود
خودرونگاران - مدیرعامل تاکسی های شهری کشور از وجود ۱۲۰ هزار تاکسی فرسوده خبر داد و افزود: یک سوم کل تاکسی های شهری کشور فرسوده هستند.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱:۴۶
   فرصت بازار
دومين شريك تجاري صنعت خودرو ايران با چه شرايطي مي‌ماند؟
فرصت بازار
خودرونگاران - تداوم حضور رنو در ايران اتفاق مثبتي است و بين همه اخبار منفي صنعت خودرو يك خبر خوب اعلام شده كه رنو در ايران ماندگار خواهدشد. اينكه مديرعامل رنو- نيسان گفته كارگروهي را براي مذاكره با طرف امريكايي ايجاد كرده نشان مي‌دهد كه آنان براي ماندن در ايران برنامه دارند و حالا طرف ايراني بايد شرايط حضور رنو در ايران را تسهيل كند.
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸:۴۲
 روي چين و هند حساب كنيم
خودرونگاران - پژو- سيتروئن در ايران سرمايه‌گذاري‌هايي صورت داده‌ و بعد از خروج‌ از ايران اين سرمايه‌گذاري‌ها و امكانات در كشور خواهند ماند. اما ديگر توافقات كه مبني بر ارايه خدمات يا نقل و انتقالات قطعات باشد، اجرايي نخواهد شد.
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰:۵۰
خودرو ديگر پيشران رشد نيست
خودرونگاران - وجود محدوديت‌هاي موجود در نقل و انتقالات پول يك اصل ساده را تداعي مي‌كند و آن اين است كه تا زماني در بازار امكان نقل و انتقال پول وجود نداشته باشد مسلما توان خريد كالا و خدماتي نيز رشدي نخواهد داشت. حال اين بازار مي‌تواند بازارخودرو باشد يا بازار قطعات خودرو تا برسد به بازار نهاده‌هاي لازم جهت توليد محصولي خاص در بخش كشاورزي.
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸:۱۲
 فرصتي براي خودروسازان ايراني
خودرونگاران - بلاتكليفي رمق بازار خودروهاي وارداتي را گرفته است. گويا در حال حاضر خريدار چنداني در بازار خودرو وجود ندارد و همه منتظر روشن شدن وضعيت و رفع ابهام‌ها هستند.
سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸:۰۹
جای خالی منافع در سیاست گذاری خودرو
خودرونگاران - صنعت خودرو یکی از مهم ترین بخش هایی است که تاثیر بسزایی بر رشد اقتصادی دارد. صنعت خودرو جهان با گردش مالی بیش از ۲۷۹۰ میلیارد دلار و اشتغال بیش از ۴۸ میلیون نفر مستقیم و غیر مستقیم، سهم بسزایی در ایجاد ارزش افزوده جهانی دارد. همین اثرگذاری در اقتصاد ایران نیز قابل مشاهده است.
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷:۱۴
راهبرد منسوخ توسعه صنعت تایر؛ دستور کار 3 ساله وزارت صنعت، معدن و تجارت
خودرونگاران- شرکت‌های تایرساز ایرانی که به واسطه‌ تعرفه بالا، در بازار داخلی حضوری موفق دارند، سهم بسیار ناچیزی از بازار بزرگ منطقه‌ای تایر دارند؛ این در حالی است که به جز ترکیه، تقریباً هیچ کشور تایرسازی در منطقه وجود ندارد.
شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷:۱۱
راهبردی برای تقویت اقتصاد ملی
خودرونگاران - از زمانی که «نورث» اندیشه خود را مبنی بر توسعه بر پایه صادرات مطرح کرد، کمتر کسی گمان می‌کرد این تئوری بتواند موفق باشد. اما امروزه این تئوری به‌عنوان یک رویکرد اصلی در مباحث توسعه اقتصادی جای خود را باز کرده است.
سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰:۳۸
رهبري بازار؛ برنامه سايپا در عرصه خودروهاي تجاري
خودرونگاران - " تحول در صنعت خودروسازي به ويژه توليد كاميون هاي به روز، اشتغال را افزايش مي دهد؛ بايد خود را براي صادرات كاميون به كشورهاي منطقه آماده كنيم و اين در حالي است كه امروز در زمينه توليد و صادرات اتوبوس به كشورهاي همسايه قدم هاي خوبي برداشته ايم".
یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳:۱۶
شاه‌کلید قانون حداکثر استفاده از توان داخل
خودرونگاران - قانون «حداکثر استفاده از توان داخل» یکی از اصلی‌ترین قوانین در حوزه حمایت از توان داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی است که هیچ‌گاه به‌صورت کامل اجرایی نشده است.
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶:۳۹