امروز: دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ -
وبسایت خبری
  رانندگی روی خط مرگ
گاهی به واکنش‌ها و حاشیه‌های درگذشت سیدتقی نوربخش و معاونش عبدالرحمان تاج‌الدین
رانندگی روی خط مرگ
خودرونگاران - نه اینکه بگوییم اینجا سرزمین جان سپردن است، نه؛ اما می‌توانیم بگوییم که رانندگی در ایران جان می‌گیرد. نه اینکه این اتفاق هرچندسال یک‌بار اتفاق بیفتد و حادثه‌ای غیرمترقبه باشد، نه؛ این اتفاق هر روز و هر ساعت در کشورمان می‌افتد. نه اینکه بگوییم کشور ما استثناست، نه، کشور ما اما شاید رأس هرم تصادفات رانندگی و سوانح جاده‌ای باشد. حالا سال‌ها می‌گذرد که در جاده‌هایمان آدم‌ها می‌میرند. دختران و پسران دانش‌آموز می‌میرند و نخبه‌ها از بین می‌روند. فرقی نمی‌کند اردوی راهیان نور باشد یا بازدید مقام و مسئول از یک پروژه. اینجا نقطه‌ای است که بین مقامات و مسئولان و شهروندان عادی تفاوتی نیست؛ جاده‌ها و خودروهای داخلی.
سه شنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹:۵۶
وقتی هدف صنعت خودرو گم می شود
خودرونگاران - مهم ترین ایراد بسته های سیاستگذاری کلان در ایران عدم دانش و آگاهی تدوین کنندگان آنها از نتایج متواتر تصمیمات خود است. در عین حال، هیچ مدیری تا کنون به علت سوء مدیریت و ضعف دانش بازخواست نشده است و نهایتا از جایگاهی به جایگاه دیگر احتمالا رفیع تر، منتقل شده است.
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲:۵۷
 به نام ایران به کام چين
چه کسانی از ممنوعیت واردات خودرو سود می برند؟
به نام ایران به کام چين
خودرونگاران - در دو سال اخیر صنعت خودرو کشور با فرازونشیب های بسیاری مواجه بوده به طوری که شرایط ایجاد شده خودرو را از یک کالای مصرفی به کالای سرمایه ای تبدیل کرده است. طی چند ماه اخیر افزایش قیمت سبب هجوم بخش قابل توجهی از نقدینگی جامعه به بازار خودرو شده است
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵:۲۸
سونامی بیکاری و قیمت های افسارگسیخته بازار خودرو تا کجا ادامه خواهد داشت؟
خودرونگاران - نوسانات ارز طی نیمه نخست سال 1397 و افزایش نرخ بسیاری از کالا در کشور که در صدر آن خودرو قرار دارد این روزها همچنان موضوع داغی است که به نظر می رسد دستیابی به راه حلی مطمئن و پایدار برای آن فراتر از پتانسیل حاکم بر اقتصاد کشور باشد.
یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶:۰۴
بحران چهارچرخ
ایجاد بازار سیاه و مشاغل کاذب در پی تداوم گرانی‌ تایر ؛
بحران چهارچرخ
خودرونگاران - لاستیک اجاره‌ای برای معاینه فنی موجود است؛ این پلاکارد تبلیغاتی به ظاهر ساده که اخیرا در فضای مجازی منتشر شده و واکنش‌های زیادی را از سوی کاربران به همراه داشته است، در واقع نشان دهنده عمق مشکلاتی است که هم اکنون در بازار لاستیک به ویژه تایرهای سایز بزرگ، گریبان مصرف‌کنندگان را گرفته است.
جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵:۳۲
چيني ها برندگان بي سرو صداي بحران خودروسازي ايران
خودرونگاران -این روزها آمارهای فراوان و متنوعی از وضعیت بحرانی و متفاوت با سالهای اخیر از صنعت خودرو در فضای رسانه ای کشور منتشر می شود.آمارهایی حاکی از کاهش تولید ،افزایش بدهی ،تاخیرهای گسترده در تحویل خودروهای پیش فروش شده ،خودروهای تولید شده با کسری قطعات و آمارهای دیگری از این دست .در این میان ،اما آمارهایی هم وجود دارند که حاکی از رشد بی سر و صدای بخش های خاصی از خودروسازی هستند.
سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰:۲۶
از این سوراخ پیشتر گزیده شده‌ایم
خودرونگاران_ در میان موضوعات گوناگون و مهمی که در جامعه وجود دارد، شاید اظهار نظری منتسب به شورای رقابت درباره قیمت خودرو و فروش آن، اذهان عمومی را چندان متوجه این نکته نکند که ظاهراً درهای سیاست‌گذاری اقتصادی همچنان بر همان پاشنه‌های قدیمی می‌چرخد و قرار نیست که از اتفاقات گذشته درس بگیریم.
سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰:۰۶
راهکارهای مقطعی چاره‌ساز بازار خودرو نیست
خودرونگاران_ طبق اطلاعات رسیده؛ بیش از 90 درصد ثبت نام کنندگان خودرو، مصرف کننده نیستند و تنها برای فروش ثبت نام کردند.رسیدن به درصد یاد شده از طریق خدمات پس از فروش خودرو کاملاً مشهود است.
یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵:۱۸
 حرکت صنعتگران در مسیر اهداف دولت
خودرونگاران - -هفته دولت، یادآور فداکاری و تعهد خالصانه شهدای مظلوم و گران‌قدر انقلاب اسلامی و ملت ایران به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر و دیگر شهدای دولت در عهد جمهوری اسلامی است؛ شهدایی که با نثار خون پاک خود در سخت‌ترین ایام پس از پیروزی انقلاب اسلامی، این نهال نوپا را سرزنده‌تر و تناورتر ساختند.
شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵:۰۸
سیاست‌زدگی اقتصاد، صنعت و تجارت ایران
خودرونگاران - مدت زمانی است اقتصاد، صنعت و تجارت در ایران دچار سیاست‌زدگی شده است، در این راستا از مشكلات اقتصادی-تجاری متأثر از سیاست خارجی گرفته تا نابسامانی‌های مدیریت داخلی.
دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳:۴۵