امروز: جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
تورم ترمز بازار خودرو را می کشد ؟
خودرونگاران - این روزها جاده مخصوصی ها در حالی که سرگرم قرعه کشی های متعدد و اعمال مجوزهای افزایش قیمت جدید شورای رقابت هستند ، بازار خودرو ساز خود را کوک کرده و بی خریدار و با خریدار کار خود را انجام می دهد . یک روز روال صعودی می گیرد و فردا کمی نزول می کند تا بازی اش با خریداران و دپو کننده گان را بی فراز و فرود نگذاشته باشد .
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۸:۰۰
مالیات از خودرو‌های صفر، نسنجیده و ملتهب کننده بازار
خودرونگاران - دریافت مالیات از خودرو‌های صفر کیلومتر، بازار را تحت تاثیر تنش بیشتری قرار می‌دهد ، شرایط بازار با اجرای این پیشنهاد سخت‌تر می‌شود و ورود خودروی صفر به بازار محدود و این خودرو‌ها در بازار نایاب و افزایش قیمت پیدا می‌کنند.
یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۲:۲۳
۷ راهکار برای برون‌رفت از التهاب بازار خودرو
خودرونگاران - بازار خودرو طی ماه‌های متمادی با نوسان‌های قیمتی متعددی مواجه شده که بخش قابل توجهی از آن ارتباطی با شرکت های خودروسازی نداشته است. چرا که سال های گذشته که کشور با تحریم صنعت خودرو و شیوع ویروس کرونا مواجه نبود، خودروسازان بیش از نیاز کشور نسبت به تولید خودرو اقدام می کردند و در عین حال خودروهای وارداتی هم یکی از موضوعاتی بود که می توانست کشور را به سمت ثبات و کنترل قیمت خودرو ببرد.
یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷:۳۶
تفاوت موشک و خودرو
در يادداشتي نوشتم كه درهاي صنعت خودرو بر همان پاشنه سابق مي‌گردد و هيچ تحولي در آن رخ نخواهد داد. شاهد اين ادعا خبر زير است: «مدیرعامل صندوق توسعه ملی اعلام کرد که یک میلیارد دلار تسهیلات ارزی از محل صندوق توسعه ملی به صنعت خودروسازی کشور اختصاص داده شده است. این تسهیلات به این دلیل بوده که تولید داخلی رونق یابد و بتوان با بهره‌گیری از شرکت‌های دانش‌بنیان قطعات را در داخل کشور تولید کرد.»
چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷:۱۸
خودرونگاران - متاسفانه در اواخر دسامبر ٢٠١٩ بيماري ناشناخته اي با سرعت هرچه تمام از مبدا چين - شهر ووهان شيوع پيدا كرد، كه مشخص شد گونه‌ای از سندرم حاد تنفسي ست و بعدها كرونا و يا Covid ١٩ نام گرفت.
جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳:۳۰
 ماجرای پراید و علیخانی و علیخانی ها!
خودرونگاران - دفعه نخست نیست که علیخانی و دیگر تریبون داران رسانه ملی، برای خوشمزه شدن برش های برنامه خود، از چاشنی پراید و خودروسازی استفاده می کنند، اما آنچه که در شامگاه سومین روز فروردین۹۹ در برنامه عصر جدید پخش شد، علاوه بر تکرار همان رویه همیشگی، چند نکته قابل تامل داشت.
سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸:۲۹
کرونا و    بازار خودرو
چرا فکر می کنیم خودرو ارزان شده است؟ در شرایطی که بازار خودرو به خاطر بحث کرونا و افزایش قیمت های بی ضابطه خودرویی در ماههای گذشته در سکون و رکود قرار دارد. برخی از خبرگزاریها کاهش اندک قیمت خودرو در بازار را به ارزان شدن خودرو نسبت می دهند که به زم کارشناسان این بازار، خودرو ارزان نشده فقط کمی حباب قیمتی آن ترک برداشته یا شاید بهتر است بگویم طمع فروشندگان آن کم شده و به قیمتهای کمتر راضی شده اند.
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵:۰۰
حمل و نقل ، شاهراه توسعه
در جهان امروز، حمل و نقل از جمله بخش‌های زیربنایی اقتصاد است که فرآیند توسعه اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده و اساس مبادلات بازرگانی و کلید توسعه اقتصادی و اجتماعی است. برخی متخصصان حمل و نقل بر این باورند که بین کارآیی در بخش حمل‌و‌نقل و کارآیی عمومی اقتصاد و رشد اقتصادی، رابطه‌ای مستقیم وجود دارد و حمل‌و‌نقل را واسطه میان فعالیت‌های کشاورزی، صنعتی، بازرگانی و خدماتی در سطح ملی و بین‌المللی می‌دانند. به همین دلیل این موضوع همواره در برنامه‌های توسعه‌ای مورد توجه جدی قرار گرفته است.
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴:۲۴
مدیریت راز ماندگاری
خودرونگاران - در روزگاری که تحریم های غربی فشارهای همه جانبه خود را به بدنه صنعتی کشور وارد کرده است و تاب و تحمل برخی صنایع را از بین برده است.صنعت خودرو بعنوان صنعت مادر تخصصی با بیش از هزار و 500 زیر مجموعه وابسته مستقیم و غیر مستقیم خود نیازمند مدیرانی هوشمند و کارآمد است تا با گردش این چرخ اقتصادی به کمک اقتصاد کشور آیند.
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴:۰۱
تسلا، در فروش بی‌ام‌و را پشت سر گذاشت
خودرونگاران| تسلاموتورز یکی از شرکت‌های خودروسازی نوظهوری است که در چند سال اخیر با معرفی و عرضه خودروهای تمام برقی و الکتریکی قدرتمند با توان پیمایش مسافت‌های طولانی و ظرفیت بالای باتری توانسته است نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان را در سراسر جهان به خود جلب کند و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهد. سهمی که موجب شده تا سهم فروش تسلا از بی ام و هم پیشی گیرد .
یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱:۰۰