امروز: جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ -
وبسایت خبری
صنعت خودرو ایران در راه بازگشت از
خودرونگاران- آمارها ،حاکی از رشد روز افزون تولید خودرو در سال گذشته و سه ماهه اول سال جاری هستند.در سال گدشته صنایع خودرو سازی داخلی نسبت به سال پیش از آن % 40.7 افزایش تولید خودرو را تجربه کردند و در سه ماهه اول سال جاری نیز میزان افزایش تولید خودرو %18.9 نسبت به سال گذشته بوده است.در شرایطی که آمارها خبر از رونق صنعت خودرو سازیخبر می دهند ،ظاهرا نباید از بابت آینده ی این صنعت نگرانی وجود داشته باشد ،اما متاسفانه واقعیت جاری در پس پرده ی این آمار فریبنده چندان روشن و امید بخش نیست.
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵:۱۱
جاي خالي صنعت خودرو كجاست ؟
خودرونگاران- بر خلاف اصول اولیه تجارت، رقابت بر سر سه خودروساز از یک کشور شکل گرفته است، آن هم تنها کشوری که در بین بیست کشور اول جهان افت صادرات (توام با تولید) خودرو داشته و در پایین­ترین رتبه خودروسازان بزرگ جهان قرار دارد، ارزش افزوده اقتصادی تولید خودروی قابل توجهی ندارد و واردکننده مطلق خودرو (و همچنین خودرو و قطعات) به شمار می­رود.
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴:۰۲
نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو، ضرورت و لوازم
خودرونگاران- حسن بشارت نیا ،مجری پنجمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو (سبک و سنگین) و ماشین آلات تهران ادر يادداشتي كه براي خودرونگاران نوشته است به ضرورت هاي توجه به نمايشگاه هاي تخصصي قطعات اشاره كرده است.
شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۱:۳۹
فصل تازه تحول در صنعت قطعه‌سازی
خودرونگاران- زمانی که سند برجام به امضا رسید، آن دسته از سرمایه گذاران خارجی که مدت ها بود پشت دروازه ورود به بازار ایران منتظر مانده بودند، خرسندترین گروهها در خارج از کشور بودند. آنها عمدتا شرکت هایی بودند که نسبت به ظرفیت های بازار ایران و منطقه خاورمیانه واقف بوده و این موقعیت را سکوی پرتابی برای خود می پنداشتند. از همین رو بود که پس از برجام مذاکرات جدی تر خود را با شرکت های ایرانی آغاز کردند و ثمره آن انعقاد دهها قرارداد بزرگ و کوچک در بخش های مختلف بود.
شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۳:۱۰
«صنعت خودرو» پل عریض ارتباط با جهان
خودرونگاران- روحانی با بیش از 23 میلیون رای منتخب مردم ایران شد. پیام این انتخاب روشن بود «حفظ عزت ملی و تعامل سازنده با جهان». حالا انتخاباتی که تا همین چند سال پیش «چهره محور» بود تغییر روند داده و «تفکر محور» شده است.
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲:۴۷
پیام مدیر ارتباطات و روابط بین الملل گروه سایپا به مناسبت روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات
خودرونگاران-27 اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی فرصت مغتنمی است تا با رویکردی دقیق تر به نقش و جایگاه پر اهمیت روابط عمومی در سازمان پرداخته شود.
چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵:۲۸
دو نگاه در اقلیم خودروسازی ایران
خودرونگاران- صنعت خودروی ایران همیشه بین دو دیدگاه معلق بوده است و هنوز هم البته هست؛ تا زمانی که سیاستگذاران نتوانند گره این بلاتکلیفی را باز کنند نباید انتظار گشایش محسوس از این صنعت را داشت.
دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۳:۰۸
نقل و انتقال خودرو در ایران
خودرونگاران- پایگاه خبری الف در یادداشتی نوشت: همیشه تاکید بسیاری از طرف مسئولان مختلف بر اهمیت و لزوم الکترونیکی کردن کارها شنیده شده و البته نمونه های عملی و بسیار موفقی هم در جامعه به ویژه در شهرهای بزرگ قابل مشاهده هست.
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲:۰۰
خودروهاي تجاري ، فرصت هاي فراموش شده صنعتي
خودرونگاران- سال 1395 ،سال پر رونقی برای صنایع خودرو سازی ایران بود. مجموع تولید خودرو در کشور با رشد 37.9 درصدی مواجه و حدود یک میلیون و سیصد و پنجاه هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شد.
سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۹:۵۵
تعیین تکلیف پلتفرم های قدیمی؛ چالش صنعت خودرو در سال جاری
خودرونگاران- سال 95 با تمام فراز و نشیب هایش با خوبی و خوشی در صنعت خودروسازی به پایان رسید. حجم تولید با افزایش 30درصدی، تقریبا به حد مطلوب بازگشته و بسیاری از قول هایی که مدیران این صنعت داده بودند به سرانجام رسید. کیفیت محصول و خدمات بهبود یافت و تنوع به تعدادی رسید که در بیشتر بخش های بازار مردم با سردرگمی در انتخاب روبه رو شدند. سال 95 یک شروع بود و سال 96 سال بهتری خواهد بود.
چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰:۲۶