امروز: دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
خودرونگاران - متاسفانه در اواخر دسامبر ٢٠١٩ بيماري ناشناخته اي با سرعت هرچه تمام از مبدا چين - شهر ووهان شيوع پيدا كرد، كه مشخص شد گونه‌ای از سندرم حاد تنفسي ست و بعدها كرونا و يا Covid ١٩ نام گرفت.
جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۳:۳۰
 ماجرای پراید و علیخانی و علیخانی ها!
خودرونگاران - دفعه نخست نیست که علیخانی و دیگر تریبون داران رسانه ملی، برای خوشمزه شدن برش های برنامه خود، از چاشنی پراید و خودروسازی استفاده می کنند، اما آنچه که در شامگاه سومین روز فروردین۹۹ در برنامه عصر جدید پخش شد، علاوه بر تکرار همان رویه همیشگی، چند نکته قابل تامل داشت.
سه شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸:۲۹
کرونا و    بازار خودرو
چرا فکر می کنیم خودرو ارزان شده است؟ در شرایطی که بازار خودرو به خاطر بحث کرونا و افزایش قیمت های بی ضابطه خودرویی در ماههای گذشته در سکون و رکود قرار دارد. برخی از خبرگزاریها کاهش اندک قیمت خودرو در بازار را به ارزان شدن خودرو نسبت می دهند که به زم کارشناسان این بازار، خودرو ارزان نشده فقط کمی حباب قیمتی آن ترک برداشته یا شاید بهتر است بگویم طمع فروشندگان آن کم شده و به قیمتهای کمتر راضی شده اند.
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵:۰۰
حمل و نقل ، شاهراه توسعه
در جهان امروز، حمل و نقل از جمله بخش‌های زیربنایی اقتصاد است که فرآیند توسعه اقتصادی را تحت تاثیر قرار داده و اساس مبادلات بازرگانی و کلید توسعه اقتصادی و اجتماعی است. برخی متخصصان حمل و نقل بر این باورند که بین کارآیی در بخش حمل‌و‌نقل و کارآیی عمومی اقتصاد و رشد اقتصادی، رابطه‌ای مستقیم وجود دارد و حمل‌و‌نقل را واسطه میان فعالیت‌های کشاورزی، صنعتی، بازرگانی و خدماتی در سطح ملی و بین‌المللی می‌دانند. به همین دلیل این موضوع همواره در برنامه‌های توسعه‌ای مورد توجه جدی قرار گرفته است.
سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴:۲۴
مدیریت راز ماندگاری
خودرونگاران - در روزگاری که تحریم های غربی فشارهای همه جانبه خود را به بدنه صنعتی کشور وارد کرده است و تاب و تحمل برخی صنایع را از بین برده است.صنعت خودرو بعنوان صنعت مادر تخصصی با بیش از هزار و 500 زیر مجموعه وابسته مستقیم و غیر مستقیم خود نیازمند مدیرانی هوشمند و کارآمد است تا با گردش این چرخ اقتصادی به کمک اقتصاد کشور آیند.
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴:۰۱
تسلا، در فروش بی‌ام‌و را پشت سر گذاشت
خودرونگاران| تسلاموتورز یکی از شرکت‌های خودروسازی نوظهوری است که در چند سال اخیر با معرفی و عرضه خودروهای تمام برقی و الکتریکی قدرتمند با توان پیمایش مسافت‌های طولانی و ظرفیت بالای باتری توانسته است نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان را در سراسر جهان به خود جلب کند و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهد. سهمی که موجب شده تا سهم فروش تسلا از بی ام و هم پیشی گیرد .
یکشنبه ۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱:۰۰
صنعت خودروي ايران نيازمند اصلاحات است
خودرونگاران - یکی از مسائل روز اقتصاد ایران که مورد توجه آحاد جامعه اعم از مسئولین و مردم قرار گرفته، موضوع رشد سریع قیمت خودروهای داخلی است. رشد اسمی قیمت خودروهای داخلی به خودی خود نمی تواند نشانه ای از شرایط نامناسب در بازار خودرو قلمداد شود بلکه این رشد نسبی قیمت خودرو، نسبت به قدرت خرید جامعه است که به یکی از سوالات اصلی جامعه تبدیل شده است.
شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸:۱۲
پنجره نیویورکی
خودرونگاران - در دهه هشتاد در نیویورک باج‌گیری در ایستگاه‌ها و در داخل قطارها، توزیع مواد مخدر در سطح شهر، درخواست پول در چهار راهها، مستی و ادرار کردن در سطح شهر امری عادی بود.
شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲:۱۱
وداع با نخبه برنامه ریزی صنعت خودرو
خودرونگاران- در حالی این روزها صنعت خودرو شاهد جای خالی مدیرعامل پیشین ساپکو است که برنامه ریزی در زمینه تعمیق ساخت داخل و انجام پروژه های خاص در این زمینه را باید به این نخبه برنامه ریزی در صنعت خودرو نسبت داد.
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴:۱۴
  بازپرس شجاع؛ مصونیت تولید
دو عنصر طلائی در برخورد با مفاسد اقتصادی؛
بازپرس شجاع؛ مصونیت تولید
خودرونگاران - چند روز پیش و ساعتی پس از اعلام تغییر مدیرعامل ایران خودرو توسط سخنگوی دولت، تقریبا تمام رسانه های کشور خبر دادند که هاشم یکه زارع در دفتر کارش دستگیر شده است. این رویدادها، آغازی بودند بر یک موج خبری که از ظهر دوشنبه گذشته راه افتاده و به نظر می رسد ادامه هم داشته باشد.
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶:۴۰