امروز: یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ -
وبسایت خبری
    دود ارز دولتی در چشم واردکنندگان رسمی خودرو
خودرونگاران - تجربه تلخ دخالت‌های گاه و بیگاه دولت‌ها در روند واردات خودرو از روی حسن نیت و یا سوءنیت داستانی است که فعالین این بخش با آن به خوبی آشنا بوده و با گوشت و پوست خود لمس کرده‌اند و هر از چند گاهی سرمایه‌گذاری‌ها، برنامه‌ریزی‌ها، هماهنگی‌ها، رایزنی‌ها و آموزش‌های فعالین این حوزه با دلایل مختلف تحت‌الشعاع این دخالت‌ها قرار گرفته و از همه چشم‌نوازتر اینکه دور باطل این تصمیمات به بقاء این گروه صدمه جبرا‌ن‌ناپذیری وارد نموده است.
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶:۲۷
 شرايط خصوصي‌سازي را نداريم
خودرونگاران - بحث خصوصي‌سازي شركت‌هاي خودرويي در كشور بحث جديدي نيست، همان‌طور كه بحث خصوصي‌سازي در كشور جديد نيست و مسبوق به سابقه است.
دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰:۲۱
سونامي بيكاري در صنعت خودرو
خودرونگاران - اين روزها صنعت خودروي ايران در حال گذر از شرايطي است كه اگر هر چه زودتر براي گذر از آن تصميم عاجل اتخاذ نشود، بيكاريناشي از تصميمات يك سال گذشته با سونامي بيكاري صنعت خودروي ايران را از پاي مي اندازد.
یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳:۳۶
ممنوعیتی برای نقض قانون هوای پاک
خودرونگاران - برای ایجاد هر تغییری به برنامه و استراتژی نیاز است و بی‌شک تصمیم بدون برنامه مدون در شرایط بحران به آشفتگی و نابسامانی ختم خواهد شد. درواقع نزدیک به یک سال است که در صنعت خودرو دچار فراز و نشیب‌های تصمیمات مدیریتی شده‌ایم.
شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷:۵۱
سرمایه انسانی قربانی فساد نشود
در باب سخنان دیروز شریعتمداری؛
سرمایه انسانی قربانی فساد نشود
خودرونگاران- شریعتمداری، وزیر صنعت برخلاف برخی دیگر از مدیران که عمدتاً از سنت لاپوشانی و پنهان‌کاری پیروی می‌کنند، ابداً به دنبال کتمان مسأله و حفظ میز مدیریتی خود نبوده است.
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹:۲۰
 ٣ سطح قيمت خودرو
خودرونگاران - بازار خودرو، بازاري چند طبقه است؛ شامل سطوحي همچون ارزان‌قيمت، متوسط و گران. اين سطوح هر چند اشتراكاتي دارند اما قابل تمييز دادن هستند. سطح نخست سطحي است كه بطور كامل در داخل توليد مي‌شود و وابستگي به خارج ندارد.
چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰:۰۴
شورايي به نفع سوداگران
خودرونگاران - هرگونه دستور در اقتصاد اشتباه است و اينكه فكر كنيم تورم با دستور افزايش نمي‌يابد كاملا غلط است. اقتصاد نيز علمي است شبيه فيزيك و رياضي كه قوانين خاص خودش را دارد. ناگفته پيداست كه در هر كجاي دنيا سيبي را به هوا پرتاب كنيم به خاطر تبعيت از قانون جاذبه به زمين بازمي‌گردد و اين بازگشت نه كار دشمنان ما و نه ديگري است تنها قانوني نوشته است.
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴:۵۱
 حركت در ورود ممنوع
خودرونگاران - از روز نخستي كه شوراي رقابت ايجاد شد، نگاه تنها به قيمت‌گذاري خودرو محدود بوده و اين نگاه همچنان تداوم دارد. در حالي كه قرار بود اين شورا نگاه كلي به اقتصاد داشته باشد. به همين جهت تمركز بر قيمت‌گذاري خودرو موجب شد تا اين شورا را بيشتر از شوراي رقابت به عنوان شوراي خودرو بشناسيم.
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴:۴۱
 ۴۰ هزار تاکسی امسال نوسازی می شود
خودرونگاران - مدیرعامل تاکسی های شهری کشور از وجود ۱۲۰ هزار تاکسی فرسوده خبر داد و افزود: یک سوم کل تاکسی های شهری کشور فرسوده هستند.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۱:۴۶
   فرصت بازار
دومين شريك تجاري صنعت خودرو ايران با چه شرايطي مي‌ماند؟
فرصت بازار
خودرونگاران - تداوم حضور رنو در ايران اتفاق مثبتي است و بين همه اخبار منفي صنعت خودرو يك خبر خوب اعلام شده كه رنو در ايران ماندگار خواهدشد. اينكه مديرعامل رنو- نيسان گفته كارگروهي را براي مذاكره با طرف امريكايي ايجاد كرده نشان مي‌دهد كه آنان براي ماندن در ايران برنامه دارند و حالا طرف ايراني بايد شرايط حضور رنو در ايران را تسهيل كند.
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸:۴۲