امروز: چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ -
وبسایت خبری
اراده ای برای اصلاح صنعت خودرو نیست/دخالت دولتها عامل ضرر صنعت خودرو
دبیر انجمن واردكنندگان خودرو گفت: اگر دولت پای خود را از صنعت خودروسازی بیرون بكشد و این صنعت را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد، این بخش تلاش می‌كند با كمترین هزینه بیشترین سود را ببرد و بیشترین رضایت‌مندی را برای مشتری ایجاد كند.
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۶:۲۵
بهتر است تابع اقتصاد آزاد شویم
حذف یا ادامه قیمت‌گذاری دستوری خودرو؟
بهتر است تابع اقتصاد آزاد شویم
به اعتقاد دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی، در صورتی که قرار باشد قیمت‌گذاری دستوری تغییر نکند، کاهش قیمت مواداولیه و به‌تبع کاهش قیمت نهایی محصول برای مردم که قدرت خریدشان به شدت کاهش یافته، می‌تواند راه‌حل مناسبی باشد اما راه درست این است که قدرت خرید مردم را افزایش داده و تابع اقتصاد آزاد باشیم.
چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱:۴۱
 آقای وزیر، مطالبه گر باشید نه پاسخگو!
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان:
آقای وزیر، مطالبه گر باشید نه پاسخگو!
خودرونگاران| قطعه‌سازان به عنوان بخش خصوصی بین دو بخش دولتی و خصولتی صنایع مادر و خودروسازان در حال له شدن هستند؛ صنایع مادر مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان از جمله مس، ‌فولاد، مواد پتروشیمی، آلومینیوم و غیره را بر عهده دارند که محصولاتشان را به قطعه‌سازان به قیمت جهانی و گاهی گران‌تر به فروش می‌رسانند. از طرفی خودروسازان به عنوان بخش نیمه خصوصی و دولتی با نگاه از بالا به پایین به قطعه‌سازان اقدام به پرداخت مطالبات این تولیدکنندگان قطعات خودرو نمی‌کند. از همین رو صنایع مادر همواره سودی بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد از فروش محصولاتشان می‌برند و مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان نیز به بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.
دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۴:۰۰
خارجی ها هم کپی کارند / گروهی فقط به فکر تغییر مدیرعامل هستند
خودرونگاران | در چندماه اخیر به دلیل جهش ناگهانی قیمت خودروها و کاهش قدرت خرید مردم، افزایش جبر تحریم و مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا منجر به این شد که صنعت خودرو کشور با مشکلات نقدینگی بیشتری مواجه شود.
یکشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳:۵۶
خزانه هم از خودرو سهم مي گيرد
در گفت و گو با نماينده مجلس مشخص شد
خزانه هم از خودرو سهم مي گيرد
خودرونگاران -حاشیه‌های بازار خودرو تمامی ندارد. بعد از طرح‌های عجیب مردان ساختمان سمیه برای ایجاد ثبات در بازار خودرو حالا از بهارستان نشین‌ها از طرح ۲۰ ماده ای می‌گویند که امیدوارند با اجرایی شدن آن تقاضای کاذب بازار خودرو از بین رفته و میزان عرضه خودرو هم به وسیله آن شفاف شود.
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰:۴۸
 در صنعت خودرو مدیر نداریم
در گفت و گو با عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی مطرح شد
در صنعت خودرو مدیر نداریم
خودرونگاران | سالهاست مساله خودرو در ایران به یک معضل لاینحل تبدیل شده است. فرقی نمی‌کند در دوران تحریم هستیم یا غیر تحریم، صنعت خودروی ایران هر دوره‌ای ساز خودش را می‌زند بی آنکه مردم از خودروی به روز با قیمتی مناسب که هم جان و هم مالشان را تامین کند بی بهره اند. طرح‌ها و برنامه‌های زیادی برای رونق صنعت خودرو در نظر گرفته می‌شود، اما علی رغم این همه طرح و برنامه و تغییر این مدیر و آن مدیر در روند صنعت خودروی کشور هیچ تغییر مفیدی رخ نمی‌دهد، بلکه روز به روز دامنه مشکلات آن هم به ضرر مردم بیشتر می‌شود. در این گفتگو با دکتر علی خاکساری؛ کارشناس صنعت خودرو و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی مشکل ریشه‌ای صنعت خودرو را مطرح کردیم تا پاسخ‌های صریح وی را بشنویم.
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰:۳۸
3 اصل بقای صنعت خودرو ؛ نوآوری، هوشمندسازی و تولید ارزان
رئیس انجمن علمی موتور ایران عنوان کرد:
3 اصل بقای صنعت خودرو ؛ نوآوری، هوشمندسازی و تولید ارزان
خودرونگاران_سیر صعودی قیمت خودرو همچنان ادامه دارد و خودروسازان و قطعه‌ سازان نیز برای کاهش زیان‌های انباشته ناشی از سیاست‌های نادرستی از جمله قیمت‌گذاری دستوری و مدیریت دولتی خودروسازی‌ها به افزایش قیمت خودروها اصرار دارند؛ این درحالی است که نه تنها تولیدکنندگان این صنعت بلکه مردم هم نمی‌توانند از این بازار منفعتی ببرند.
دوشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳:۰۳
۸ نفر به همراه خودروساز تعیین کننده قیمت خودرو
نحوه قیمت گذاری خودرو‌های جدید در گفت و گو با رییس شورای رقابت ؛
۸ نفر به همراه خودروساز تعیین کننده قیمت خودرو
خودرونگاران |هر ساله خودروسازان تعدادی خودرو جدید به بازار عرضه می‌کنند که امسال نیز خودرو‌هایی معرفی شد، از جمله خودرو‌های جدید از محصولات ایران خودروست که شامل رانا پلاس اتوماتیک، دنا توربوشارژ اتوماتیک ۷۰۷، دنا توربو شارژ دستی ۷۰۴ و سورن پلاس است. قیمت این خودرو‌ها با توجه به اینکه پیش فروش نشده اند، اما مشخص نیست.چندی پیش رئیس شورای رقابت خبر از قیمت گذاری خودروهای جدید داد که بر این اساس برای استعلام از قیمت نهایی این خودروها به سراغ این مقام مسئول رفتیم.
سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴:۰۰
سنگ اندازی  عمدی  پیش پای واردات
هزار میلیارد تومان ملت در گمرک خاک می خورد
سنگ اندازی عمدی پیش پای واردات
خودرونگاران | آخرین مهلت ترخیص خودروهای بلاتکلیف مانده در گمرکات کشور طی در هفته پایانی قرار دارد و از مجموع ۵ هزار و ۱۰۸ خودرو باقی مانده که باید طی مصوبه بهمن ماه ۹۸ ترخیص می‌شد، هنوز ۲ هزار ۱۰۰ دستگاه سرنوشتی نامعلوم دارند. خودروهایی که ارزش آن‌ها ۱۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده و اسیر اعمال ‌نظرهای سلیقه‌ای متولیان است. این نیز در شرایطی است که اگر این تعداد خودرو ترخیص می‌شدند کمی از تقاضای کاذب در بازار کاسته و حتی قیمت خودرو هم متعادل‌تر می‌شد. در این خصوص مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو توضیح می‌دهد.
یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸:۵۵
 استارت آشفته بازار قطعه ، با نهضت پراید کیلویی چند
قیمت گذاری بازار قطعه را به هم ریخت
استارت آشفته بازار قطعه ، با نهضت پراید کیلویی چند
خودرونگاران | قیمت گذاری مواد اولیه با نرخ دلار مشکلات زیادی را برای صنعت قطعات خودرو ایجاد کرده است. خودرو یکی از اصلی ترین کالاهایی است که تمام اقشار جامعه از آن استفاده می کنند و این روزها با افزایش قیمت این کالا، افراد زیادی دچار مشکلات متعددی شده اند. توقف تولید برخی خودروهای داخلی مانند پراید و پژو ۴۰۵ نگرانی را برای اقشار پایین جامعه ایجاد کرده است چرا که این خودرو جزو ارزان ترین خودروهای داخلی به شمار می رفت. از طرفی کمبود قطعه و گرانی آن نیز مشکلات دیگری را برای مردم ایجاد کرده است. برای اطلاع از جزئیات دقیق تولید قطعه و مشکلات قطعه سازان به سراغ مازیار بیگلو دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو رفته و با وی گفت وگو کرده ایم که در ادامه می‌خوانید.
یکشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷:۱۴