امروز: سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ -
وبسایت خبری
 ورود صنايع دفاعي به بازار قطعه با قرار داد ١/٥ميليارد توماني
خودرونگاران_وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت: حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد بین صنایع دفاعی و خودروسازها برای تامین قطعات حساسی که توسط خودروسازان قابل تولید نبوده منعقد شده تا این قطعات تولید و در اختیار خودروسازان قرار گیرد.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰:۱۲
نباید تولیدکننده‌ها دانشگاهیان را مثل کارآموز ببینند
اميرحسين كاكايي، عضو هيات علمي دانشگاه علم و صنعت:
نباید تولیدکننده‌ها دانشگاهیان را مثل کارآموز ببینند
خودرونگاران- عضو هيات علمي دانشگاه علم و صنعت و کارشناس خودرو گفت: از آنجایی که فناوری‌ها و نیازمندی‌های کشور دائم در حال تغییر هستند باید سالانه یک بار نمایشگاه‌ ساخت داخل را با برنامه‌ریزی مدون برگزار کرد.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸:۵۶
خروج سرمایه‌های سرگردان با اهرم مالیاتی؟
بررسی وضعیت بازار خودرو بعد از اجرایی شدن طرح مالیات بر عایدی سرمایه؛
خروج سرمایه‌های سرگردان با اهرم مالیاتی؟
خودرونگاران_لایحه مالیات بر عایدی سرمایه در شرایطی مراحل نهایی خود را طی می‌کند که با خروج نسبی سفته‌بازان، بازار خودرو روزهای آرامی را سپری می‌کند. این طرح توسط وزارت اقتصاد و با اوج‌گیری دلالی در بازارهایی همچون خودرو، سکه و ارز به‌طور جدی دنبال شد. حال بعد از مدت‌ها بلاتکلیفی، ظاهرا این لایحه تکمیل شده و مراحل نهایی خود را برای تقدیم به مجلس طی می‌کند. آنچه مشخص است (با فاکتور گرفتن از دیگر بازارها)، دولت با نهایی کردن لایحه مالیات بر عایدی سرمایه به‌دنبال دریافت مالیات بیشتر از خرید و فروش خودرو است.
دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳:۱۵
سهام ایران خودرو و سایپا در وثیقه است
خودرونگاران_ معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه ایدرو مسئول فک وثیقه سهام دو شرکت ایران خودرو و سایپا است، گفت: در حال حاضر اطلاعی از اینکه سهام این دو شرکت در وثیقه چه کسانی است ندارم و زمان فروش ۲۰ درصد سهام آن‌ها بعد از فک وثیقه از سوی شرکت ایدرو مشخص می‌شود.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱:۳۱
موافقت سران سه قوه با واگذاری سهام دولت در ایران خودرو و سایپا
خودرونگاران_معاون سازمان خصوصی سازی گفت: وزارت اقتصاد مجوز واگذاری باقی مانده سهام دولت در دو شرکت خودرو سازی را از سران سه قوه دریافت کرده است.
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹:۲۴
   دو ایراد شورای نگهبان به طرح ساماندهی صنعت خودرو
خودرونگاران - سخنگوی شورای نگهبان به تشریح ایرادات این شورا درباره طرح ساماندهی صنعت خودرو پرداخت.
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰:۱۴
   چرا صنعت خودروسازی ما از دنیا عقب ماند؟
رئیس مرکز تجارت جهانی ایران پاسخ می دهد؛
چرا صنعت خودروسازی ما از دنیا عقب ماند؟
خودرونگاران - رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با انتقاد از مدیریت صنعت خودرو کشور گفت: اگر خودروهای چند میلیونی را چند ده میلیون و یا چند صد میلیون تومان هم بفروشند، نه تنها شاهد رشد این صنعت نخواهیم بود بلکه باز هم مشکلات خودروسازان بیشتر نیز خواهد شد.
شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷:۲۱
 ایران خودرو و سایپا بهار ۹۸ را کاهشی به پایان بردند
خودرونگاران - بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از افت تولید دو خودروساز بزرگ کشور در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال است، به طوری که ایران خودرویی ها بهار ۹۸ را با کاهش ۳۸.۷ درصدی و سایپایی ها با کاهش ۳۱.۸ درصدی به پایان بردند.
جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵:۰۰
   دلیل رشد قیمت‌ها در بازار بی‌مشتری خودرو چیست؟
تغییرات چراغ خاموش قیمت‌ها در بازار خودرو؛
دلیل رشد قیمت‌ها در بازار بی‌مشتری خودرو چیست؟
خودرونگاران - هر چند تقاضا برای خرید خودرو کاهشی قابل توجه را در ماه‌های اخیر تجربه کرده است اما در سایه این رکود و نبود مشتری، قیمت‌ها همچنان روندی افزایشی را تجربه می‌کند .
جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷:۰۶
   تولیدی که افت دارد
اخبار خودرویی هفته مرور شد؛
تولیدی که افت دارد
خودرونگاران - این هفته نیز صنعت و بازار خودرو خبرهای مهمی داشت که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به اعلام آمار تولید خودروهای سواری در بهار، انتشار گزارش مربوط به زیان هنگفت خودروسازان از ناحیه تولید طی سال ۹۷، مزایده اموال مازاد ایران‌خودرو و سایپا،افزایش قیمت ساینا، برنامه تولید آزمایشی پژو ۳۰۱ و ایراد شورای‌نگهبان به طرح ساماندهی خودرو اشاره کرد.
پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷:۱۴