امروز: جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ -
وبسایت خبری
دوپینگ قیمت خودرو با نرخ ارز
طی هفته جاری در بازار اتفاق افتاد
دوپینگ قیمت خودرو با نرخ ارز
خودرونگاران- بازار خودرو طی هفته جاری تحت تاثیر سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین قرار داشت. با افزایش ناگهانی نرخ بنزین که از بامداد جمعه ۲۴ آبان ماه از سوی دولت اعلام شد، بازار ارز در اولین روز کاری روند افزایشی به خود گرفت. افزایش نرخ بنزین و نوسانی شدن بازار ارز، خریداران و فروشندگان را در بازار خودرو در وضعیت دوگانه‌ای قرار داد. از یک طرف خریداران به‌دلیل افزایش نرخ سوخت و سهمیه‌بندی آن با تصور عمیق‌تر شدن رکود بازار در انتظار کاهش قیمت بودند. این در شرایطی بود که برخلاف تصور مشتریان بازار خودرو متاثر از نرخ ارز بار دیگر روند تصاعدی به خود گرفت.
پنج شنبه ۳۰ آیان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷:۴۹
 بررسی سهم خودروسازان داخلی در افزایش مصرف بنزین
خودرونگاران - در حالی که میانگین مصرف خودروهای خارجی در سیکل شهری ۷ لیتر است، اما تولیدات داخلی کشور ما بین ۱۰ تا ۱۲ لیتر مصرف می کنند.
چهارشنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۸:۵۲
   مذاکره خودروسازان با بانک مرکزی برای دریافت تسهیلات
خودرونگاران - عصر دوشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس میزبان رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران عامل دو خودروساز بزرگ کشور بود. در این جلسه جواد سلیمانی و فرشاد مقیمی، مدیران عامل گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو، گزارشی از وضعیت تولید خودرو، عرضه، تنظیم بازار و مشکلاتی همچون میزان بدهی‌ها و آینده شرکت‌های خودروسازی به نمایندگان ارائه کردند
چهارشنبه ۲۹ آیان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹:۳۲
 رفتار بازار خودرو پس از ماجرای بنزین
خودرونگاران - با سهمیه‌بندی بنزین و افزایش (اصلاح) قیمت این سوخت از بامداد جمعه، حالا این پرسش در ذهن افکار عمومی شکل گرفته که آینده بازار خودروی کشور چه می‌شود. آیا کاهش قیمت در خودروهای پر مصرف رخ می‌دهد و کم‌مصرف‌ها گران می‌شوند؟ دوگانه‌سوزها چطور؟ آیا قیمت آنها تغییر می‌کند؟
دوشنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۹:۳۶
 رشد چهار درصدی تولید تایر در نیمه نخست امسال
خودرونگاران - سخنگوی انجمن صنفی تایر ایران اعلام کرد:‌در نیمه نخست امسال ۲۳ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۲۳۹ حلقه انواع تایر در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال چهار درصد رشد داشته است.
دوشنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۴:۱۳
 بازار خودرو در انتظار ریزش قیمت‌ها
خودرونگاران - در شرایطی که با افزایش نرخ بنزین پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ها در بازار خودرو روند کاهشی به خود بگیرد، امروز هر دستگاه پراید در بازار ۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شد
دوشنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸:۵۹
   از خودروهایی که دپویی ماندند تا سقوط تولید خصوصی‌ها
خودرونگاران - از آمارهایی که در ارتباط با وضع تولید شرکت‌های خصوصی خودروسازی و تجاری‌سازها انتشار یافت تا خبرهایی مانند ممانعت از ترخیص هزار و ۴۸ خودروی دپویی در گمرک و مشخص شدن خروجی جلسه شورای‌عالی استاندارد درباره سرنوشت پراید و پژو ۴۰۵ و همچنین برگزاری چهاردهمین نمایشگاه قطعه، خبرهای مهم هفته پیش بودند که آنها را مرور می‌کنیم.
شنبه ۲۵ آیان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲:۰۵
  ایران خودرو تولید ۱۷ قطعه با فناوری پیشرفته را به صنعتگران داخلی سپرد
یک روز به یادماندنی در تبریز درحضور معاون وزیر صمت
ایران خودرو تولید ۱۷ قطعه با فناوری پیشرفته را به صنعتگران داخلی سپرد
خودرونگاران - وقتی قرارداد ۷ هزار و ۲۹۷ میلیارد ریالی تولید قطعات پیشرفته ایران خودرو توسط تولیدکنندگان داخلی در حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، معاون وزیر صمت و مقامات استانی امضاء شد، یعنی ردی تاریخی در صنعت خودرو کشور در تبریز باقی ماند تا در تداوم توسعه صنعت ملی، داخلی‌سازی ترجمانی دیگر پیدا کند.
جمعه ۲۴ آیان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷:۳۰
   دولت نرخ جدید بنزین را اعلام کرد
آغاز سهمیه‌بندی بنزین همراه با افزایش یارانه‌ها؛
دولت نرخ جدید بنزین را اعلام کرد
خودرونگاران -همزمان با اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران که آغاز سهمیه‌بندی بنزین و قیمت‌های جدید را اعلام کرد، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی یارانه‌ها به ازای هر خانوار خبر داد.
جمعه ۲۴ آیان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹:۲۴
 بازار خودرو در دست انداز قیمت
خودرونگاران - بازار خودرو این هفته را نیز با نوسان قیمتی پشت سر گذاشت، چه آنکه منحنی قیمت در روزهای ابتدایی و به تبعیت از هفته‌های قبل، رو به صعود رفت و در انتها کمی نزولی شد. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، طی چند روز گذشته روند فاکتور کردن خودروهای داخلی برای عرضه به مشتریان بهبود یافته و این موضوع در صورت تداوم می‌تواند به نزولی شدن قیمت‌ها کمک کند. فعالان بازار البته تاکید می‌کنند قیمت خودروهای داخلی همچنان در مقایسه با چند هفته پیش که بازار آرام بود، بالاست و در این هفته نیز منهای یکی دو روز گذشته، روند صعودی بوده است. به گفته آنها، با توجه به بهبود نسبی عرضه، قیمت‌ها اندکی و آن هم در مورد برخی خودروها، کاهش یافته‌اند، اما همچنان جا برای افت بیشتر وجود دارد.
پنج شنبه ۲۳ آیان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴:۴۳