امروز: چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ -
وبسایت خبری
رشد عجیب قیمت خودرو در بازار
خودرونگاران - شدت افزایش قیمت ها در بازار تهران افزایش یافت؛ این در شرایطی است که خرید و فروش در حداقل ممکن قرار دارد.
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹:۳۰
آزادسازی قیمت خودرو؛ لغو تیر خلاص!
خودرونگاران-مشکلات مربوط به تولید و توسعه در سال های اخیر بویژه در حوزه صنعت خودرو، برکسی پوشیده نیست؛ معضلاتی که هر کدام به تنهایی سد راه تولید، پیشرفت شرکت های صنعتی و رونق اقتصادی کشور است.
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۹:۳۷
افزایش ۱.۴ درصدی تولید خودرو سواری در ۷ ماه امسال
خودرونگاران - از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه بالغ بر ۵۰۷ هزار دستگاه خودرو سواری تولید شده که تنها ۱.۴ درصد معادل ۶۸۰۰ دستگاه بیشتر مدت مشابه سال گذشته است؛ این در حالیست که تولید خودروهای باری سنگین (کامیون، کامیونت و کامیونت) در این مدت بیش از ۶۴ درصد رشد تولید داشته اما در مقابل وانت و تراکتور با افت تولید مواجه شده‌اند.
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶:۱۷
۴ برنامه وزارت صنعت برای ساماندهی صنعت خودرو
مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت :
۴ برنامه وزارت صنعت برای ساماندهی صنعت خودرو
خودرونگاران - مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه وزارت صنعت برای صنعت خودروسازی، انجام اصلاحات ساختاری، متناسب‌سازی قیمت، بهبود کیفیت خودروها و رعایت حقوق مصرف‌کننده است.
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴:۵۲
رشد تیراژ و خروج خودروسازان از زیان در گرو اصلاح قیمت انواع خودروهای داخلی است
خودرونگاران - عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران ضمن تاکید بر لزوم حمایت از خودروسازان و رفع موانع تولید در خصوص نتایج شیوه فعلی قیمت‌گذاری خودرو و تاثیر اصلاح قیمت‌ها بر صنعت و بازار خودرو و چگونگی آن توضیح داد.
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵:۳۷
 نشست هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور با مدیرعامل سایپا
با هدف مانع زدائی و پشتيباني از زنجيره تامين خودروسازان انجام شد
نشست هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور با مدیرعامل سایپا
خودرونگاران - اعضای هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در دیدار با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا مسائل و مشکلات زنجیره تامین خودروسازان کشور را مطرح و مسیرهای مانع زدائی و پشتیبانی از قطعه سازان کشور را بررسی کردند.
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴:۴۳
ناگفته های دلخوش از اقدامات خلاف قانون شورای رقابت در خصوص خودرو
خودرونگاران- سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد شورای رقابت گفت: ورای رقابت خودشان هر طوری که بخواهند کار می کنند. از هر کسی بخواهند، پول می گیرند، برای هر کسی هم بخواهند ثبت نام می کنند و به هر کسی هم بخواهند ماشین می دهند.
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲:۰۰
ستاد تنظیم بازار قیمت‌ها را چقدر افزایش می‌دهد؟
آغاز شمارش معکوس برای افزایش رسمی قیمت خودرو
ستاد تنظیم بازار قیمت‌ها را چقدر افزایش می‌دهد؟
خودرونگاران - خودروسازان معتقدند تولید آنها با ضرر همراه شده و ادامه وضعیت فعلی بدون افزایش قیمت منطقی در این حوزه تنها زیان آنها را افزایش خواهد داد در حالی که دلالان همچنان از تفاوت قیمت کارخانه و بازار در حال جمع‌آوری سودهای عجیب و غریب هستند. حالا زمزمه‌هایی از افزایش قیمت خودرو در جلسه این هفته ستاد تنظیم بازار به گوش می‌رسد.
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳:۳۵
ناهماهنگی در اصلاح قیمت خودرو باعث بی اعتمادی به ارکان تصمیم گیر شد
خودرونگاران -نایب رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور گفت: خودروسازان بر اساس اعلام و مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه تولید و قیمت های جدید را اعلام کردند اما توقف آن از سوی رئیس دولت، نه تنها موجب بی اعتمادی به ارکان تصمیم گیر شد، بلکه عدم اطمینان قطعه سازان و سرمایه گذاران بخش خصوصی به تصمیمات اتخاذ شده و نبود ثبات در صنعت خودرو کشور را به دنبال داشت.
سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴:۰۸
چرا خلاف دستور شورای‌عالی امنیت ملی، خودروهای رسوبی را متروکه نکردید؟
انتقاد تند مقام ارشد سازمان اموال تملیکی از تخلفات گمرک
چرا خلاف دستور شورای‌عالی امنیت ملی، خودروهای رسوبی را متروکه نکردید؟
خودرونگاران - اخیراً موضوع پیشنهاد گمرک برای تعیین تکلیف خودروهای رسوبی موجود در انبارهای گمرک مطرح شده است، این در حالی است که با وجود گذشت زمان قانونی و تأکید شورای‌عالی امنیت ملی برای کاهش زمان قانونی اعمال متروکه از پنج به دو ماه، این خودروها متروکه نشد.
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۲:۳۹