امروز: جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ -
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه ایران
امضای تفاهم نامه تولید قطعات خودرو بین ایران و کره جنوبی
امضای تفاهم نامه تولید قطعات خودرو بین ایران و کره جنوبی
خودرونگاران - ۲۲ تفاهمنامه همکاری مشترک انتقال فناوری بین شرکت های بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی در چهارمین نشست «به هم رسانی فناوری؛ محور بنگاه های کوچک و متوسط بین دوکشور امضا شد.
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۶:۰۷
گزارش جدید از کیفیت خودروها
گزارش جدید از کیفیت خودروها
خودرونگاران - گزارش کیفیت خودروهای داخلی در حالی بعد از وقفه‌ای بی‌توضیح منتشر شد که براساس آن از میان ۴۰ محصول مورد بررسی، تنها کیفیت دو خودرو ارتقا پیدا کرده و سایر خودروها به لحاظ ستاره‌بندی، تغییر خاصی را تجربه نکرده‌اند.شرکت بازرسی و کیفیت استاندارد ایران در حالی گزارش کیفیت خودروهای تولید داخل در آبان‌ماه را منتشر کرده که تاکنون جزئیات کیفی خودروهای تولید داخل در مهرماه منتشر نشده است.
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱:۵۳
خودروسازی روی موج بلاتکلیفی
خودروسازی روی موج بلاتکلیفی
خودرونگاران - با تغییر در هرم مدیریتی دومین خودروساز بزرگ ایران، به‌نظر می‌رسد موج تغییرات دولت دوازدهم به جاده مخصوص رسیده و از همین رو زنجیره صنعت خودرو کشور با شایعه جا‌به‌جایی‌های احتمالی آینده، به‌نوعی در بلاتکلیفی قرار گرفته است.
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷:۵۴
فولکس‌واگن پس از 17 سال در ایران +عکس
فولکس‌واگن پس از 17 سال در ایران +عکس
خودرونگاران - گروه خودروسازی فولکس‌واگن آلمان پس از 17 سال جدایی با دو خودروی تیگوان و پاسات به ایران بازگشته است.
پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷:۲۴
قطب‌نمای کره‌ای صادرات خودرو
چرا صادرات خودرو در ایران روند نزولی دارد؟
قطب‌نمای کره‌ای صادرات خودرو
خودرونگاران - وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایطی قصد تشکیل کارگروه صادرات را در این وزارتخانه دارد که با توجه به تجربه‌های جهانی، توسعه صادرات نیاز به تدوین سیاست‌های کلان تشویقی و تنبیهی دارد و بدون چنین برنامه‌ریزی دقیقی، حضور در بازارهای خارجی رویایی بیش نخواهد بود.
چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴:۲۳
بازگشت چيني‌ها به بازار خودرو ايران
بازگشت چيني‌ها به بازار خودرو ايران
خودرونگاران - به نظر مي‌رسيد كه بعد از انعقاد قراردادهاي پسابرجامي خودرويي، كم‌كم حضور چيني‌ها در بازار خودروي ايران كمرنگ‌تر از هميشه شود اما برپايي دومين نمايشگاه خودروي تهران نشان داد كه چشم بادامي‌هاي آسيايي قصد ندارند به هيچ قيمتي بازار خودرو ايران را از دست بدهند و به هر طريقي خود را با الزاماتي كه خودروسازان ايراني و البته وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان دستگاه بالا‌دستي مي‌گذارد، خود را تطبيق مي‌دهند.
سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰:۲۳
نسخه جهانی توسعه خودروسازی ایران
نسخه جهانی توسعه خودروسازی ایران
خودرونگاران - صنعت و بازار خودرو ایران در شرایطی پس از نیم قرن تجربه هنوز نتوانسته رضایت مشتریان داخلی را در حوزه‌های کیفی، قیمتی و خدماتی جلب کند که برای رهایی از این چالش‌ها، مدل و الگوهای مختلفی مطرح است و در این بین از «سرمایه‌گذاری خارجی» به‌عنوان بهترین و خوش فرجام‌ترین روش یاد می‌شود.
یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰:۵۹
 تست خودروی جدیدی رنو برای تولید در ایران +عکس
تست خودروی جدیدی رنو برای تولید در ایران +عکس
خودرونگاران - هاچبک جذاب رنو کلیو اخیراً در برخی نقاط شهر تهران در حال تست مشاهده شده است.
شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹:۲۶
 احتمال واگذاری بن‌رو به رنو قوت گرفت
احتمال واگذاری بن‌رو به رنو قوت گرفت
خودرونگاران - با جابه‌جایی در راس هرم مدیریتی سایپا، حالا پرونده واگذاری کارخانه «بن‌رو» به رنو دوباره باز شده و این احتمال وجود دارد که سایت موردنظر در اختیار خودروساز فرانسوی قرار گیرد. طبق قرارداد منعقده میان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و رنو، طرف ایرانی وعده کرده که یک واحد تولیدی (بن‌رو یا هر سایت دیگری) را به‌عنوان آورده خود، در اختیار طرف فرانسوی بگذارد.
شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲:۲۷
 رشد ۸ درصدی مصرف بنزین نسبت به پارسال
رشد ۸ درصدی مصرف بنزین نسبت به پارسال
خودرونگاران - میانگین مصرف بنزین ایران از ابتدای سال جاری تا ۲۸ آبان ماه ۸۱ میلیون لیتر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد رشد داشته است.
سه شنبه ۳۰ آیان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۳:۲۷
رنجروور ایووک با پلاک ملی در ایران چقدر قیمت دارد؟
رنجروور ایووک با پلاک ملی در ایران چقدر قیمت دارد؟
خودرونگاران - سال 96 اولین سالی است که رنجروور Evoque را برای نخستین‌بار در ایران با پلاک ملی می‌بینیم: انگلیسی جذابی که برای گرفتن بازار پورشه ماکان در ایران آمده ولی قیمت آن بدلیل محدودیت واردات بسیار بالاتر از پورشه ماکان است.
شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱:۲۴
 قرارداد رنو به آخر خط نرسید؟
قرارداد رنو به آخر خط نرسید؟
خودرونگاران - پس از مدت‌ها کش و قوس و گمانه‌زنی، سرانجام واگذاری سایت «بن‌رو» در حوالی ساوه به شرکت رنو منتفی شد. مدیرعامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران که هم‌اکنون در فرانسه به‌سر می‌برد به دنبال آن است تا مواردی از قرارداد با رنو را مورد تجدیدنظر قرار دهد. گفته می‌شود «سایت سمنان»، «سایت تبریز» و «سایت گرمسار» برای جایگزینی بن‌رو در نظر گرفته شده است. برخی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو منتفی شدن تولید رنو در «بن‌رو» را به‌نوعی سنگ‌اندازی در مسیر این قرارداد تلقی می‌کنند.
شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳:۳۸
غول کامیون های آفرود به ایران آمد (+عکس)
غول کامیون های آفرود به ایران آمد (+عکس)
خودرونگاران - کامیون های «ایویکو آسترا» که مخصوص کار در شرایط آنرود/آفرود و نیز فول آفرود است به ایران آمد.
چهارشنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷:۲۲
ارزش افزوده خودروسازی چین در ایران
ارزش افزوده خودروسازی چین در ایران
خودرونگاران - حدود ۱۲ سال از حضور خودروسازان چینی در صنعت و بازار خودرو کشورمان می‌گذرد این در شرایطی است که تولید‌کنندگان چینی در این سال‌ها توانستند به سرعت سهم قابل‌توجهی از بازار خودرو کشورمان را تصاحب کنند. با توجه به چنین حضور پرجنب و جوشی این پرسش مطرح شود که ورود چینی‌ها به زنجیره خودروسازی ایران آیا ارزش افزوده‌ای برای صنعت خودروو قطعه‌سازی داشته است؟
چهارشنبه ۲۴ آیان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴:۳۷
 لزوم داخلی‌سازی قطعات اصلی خودرو
لزوم داخلی‌سازی قطعات اصلی خودرو
خودرونگاران - یک کارشناس صنعت خودرو گفت: با توجه به شرایط فعلی بازار و همکاری‌های بین‌المللی در زمینه تولید خودرو و قطعه، توجه به تولید قطعات مهم خودرو که دارای تکنولوژی به‌روز است به‌صرفه‌تر از تولید خودرو و قطعات کوچک خواهد بود.
دوشنبه ۲۲ آیان ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵:۲۱