امروز: پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ -
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه خودروسازان
مدیرعامل سایپا: از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار عایدمان می شود
مدیرعامل سایپا: از فروش هر پراید ۲۰۰۰ دلار عایدمان می شود
خودرونگاران_مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در گفت وگوی چالشی با خبرنگاران این خبرگزاری پاسخگوی سوالات آنان شد.
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲:۱۵
 درخواست خودروسازان از ترامپ
درخواست خودروسازان از ترامپ
خودرونگاران - مدیران ‌عامل چند شرکت خودروسازی که طی روزهای اخیر در نمایشگاه دیترویت گرد‌هم آمده‌اند از دولت ترامپ و کنگره خواسته‌اند تا اختلافات تجاری و تعطیلی دولت را به اتمام برساند چرا که ایجاد فضای عدم اطمینان سیاسی پیامد‌های مخربی برصنعت خودرو خواهد داشت. نمایندگان تجاری آمریکا در حال مذاکره با چین به امید دستیابی به یک توافق هستند تا از اعمال تعرفه‌های تجاری بر خودرو و دیگر اقلام ممانعت کنند.
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸:۲۸
 عارضه هفت‌گانه در فرآیند تولید قطعه
عارضه هفت‌گانه در فرآیند تولید قطعه
خودرونگاران - شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در بخشی از گزارش‌های منتشره خود در کتابچه سال ۹۶، به بررسی عارضه‌های یافت‌شده در فرآیند تولید قطعات داخلی پرداخته است تا مشخص شود چرا قطعات تولید داخل از سطح کیفی قابل‌قبول و مناسبی برخوردار نیستند
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳:۴۷
  استقبال گرم از قیمت‌های داغ
استقبال گرم از قیمت‌های داغ
خودرونگاران - اولین پیش‌فروش خودروهای داخلی پس از اعلام آزادسازی قیمت، دیروز انجام شد و آن‌طور که خبر می‌رسد، استقبال مشتریان را در پی داشته است.
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵:۴۷
 اما و اگر‌های قیمت‌گذاری جاده مخصوصی‌ها
اما و اگر‌های قیمت‌گذاری جاده مخصوصی‌ها
خودرونگاران - بازار خودرو ظاهرا با تصمیم جدید دولتی‌ها قرار است به ثبات برسد؛ ثباتی که فعلا با افزایش قیمت داخلی‌سازها تنش جدیدی را وارد بازار کرده است.
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳:۱۹
   تنظیم بازار خودرو تا اردیبهشت ۹۸
مدیران عامل دو شرکت خودروساز وعده دادند؛
تنظیم بازار خودرو تا اردیبهشت ۹۸
خودرونگاران - با توجه به اخذ مجوز آزاد‌سازی قیمت خودرو توسط خودروسازان، خیلی از مشتریان در انتظار وقوع معجزه‌ای در زنجیره خودروسازی کشور، طبق وعده‌های مسوولان صنعتی هستند. هر چند وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاخیر زیاد حاضر به پذیرش آزاد‌سازی و افزایش قیمت‌ها شد اما در نهایت با قبول خواست خودروسازان در این زمینه، ده‌ها وعده برای ساماندهی تولید و بازار خودرو به مصرف‌کنندگان داد.
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲:۲۵
ساز و کار ارائه تسهیلات جدید مشخص نیست
دبیر انجمن قطعه سازان در گفت و گو با خودرونگاران؛
ساز و کار ارائه تسهیلات جدید مشخص نیست
خودرونگاران - در حالی که تابش رییس سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده اعلام کرده است که از هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطای به خودروسازان هزار میلیارد تومان آن سهم قطعه سازان است اما دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با تاکید بر این که هنوز سازو کار تخصیص این تسهیلات مشخص نیست معتقد است که این مشخص نبودن برنامه های دولت برای کمک به صنعت خودرو تنها زیان انباشته این بخش را افزایش می دهد .
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵:۲۹
  تحریم‌ها قراردادهای خودرو را منتفی کرد
رییس انجمن خودرو و نیرو محرکه اصفهان:
تحریم‌ها قراردادهای خودرو را منتفی کرد
خودرنگاران - - رییس انجمن خودرو و نیرو محرکه استان اصفهان با بیان اینکه افزایش کیفیت خودرو یک شبه به دست نمی آید، گفت: در واقع فناوری پیشرفته یک شبه به دست نمی آید. صنعت خودرو نیز از بیشتر صنایع جلوتر بود، اما دچار مافیا شدیم که معتقد به بد بودن و نابود کردن این صنعت هستند.
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵:۵۵
رونمایی از شاسی بلند جدید فورد با ۷ حالت رانندگی
در نمایشگاه دیترویت صورت گرفت؛
رونمایی از شاسی بلند جدید فورد با ۷ حالت رانندگی
خودرونگاران_همزمان با آغاز نمایشگاه خودروی دیترویت، شرکت های مختلف به تدریج از تولیدات جدید خود رونمایی می کنند که از جمله این شرکت ها می توان به فورد اشاره کرد.
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷:۱۸
 فرصت سوزی؛ فرجام پسابرجام خودروسازان
فرصت سوزی؛ فرجام پسابرجام خودروسازان
خودرونگاران - روزی که برجام به فرجام رسید، به نظر می رسید بهار صنعت خودروی ایران از پس زمستانی سخت آغاز شده است. سه سال پیش از آن در سال ۱۳۹۱ سخت ترین تحریمها بر صنعت خودروی ایران اعمال شده بود. غرب و به ویژه آمریکا موتور محرک اقتصاد ایران را نشانه گرفته بودند. شدیدترین تحریمها بر صنعت خودرو ایران چنان سایه افکند که پژو شریک ۳۰ ساله ایران خودرو راه خروج در پیش گرفت و رنو که هفت سال قبل با بوق و کرنا شرکت مشترک باایران تاسیس کرده و همزمان در سایت دو خودروساز به تولید پرداخته بود، تقریبا کار را تعطیل کرد.
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵:۰۲
 آرزوهای بزرگ در خودروسازی
آرزوهای بزرگ در خودروسازی
خودرونگاران - طبق وعده وزیر صنعت، معدن و تجارت قرار بود پیش از افزایش قیمت‌ها در این وزارتخانه بسته‌ای تعریف شود با نگاه حمایت از حقوق مصرف‌کننده خودرو، اما پنج‌شنبه گذشته بخشی از این بسته صرفا با نگاه حمایت از حقوق تولید‌کننده، ازسوی معاون وزیر رونمایی شد. اواخر هفته گذشته رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیات‌دولت در جمع خبرنگاران عنوان کرده بود بسته‌ای برای افزایش تولید، کیفیت و کاهش قیمت خودروهای داخلی در حال تدوین است، وی همچنین در ادامه اظهارات خود تاکید داشته که این بسته در نهایت منجر به افزایش تولید، کیفیت، تیراژ و کاهش قیمت خودرو خواهد شد.
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱:۵۸
 کاهش قیمت خودرو در بن‌بست تولید
روند کاهش تولید و افزایش قیمت خودروها پس از نقض برجام بررسی شد؛
کاهش قیمت خودرو در بن‌بست تولید
خودرونگاران - قیمت خودروهای داخلی بالاخره با وعده افزایش تیراژ و عرضه محصولات به بازار، بالا رفت و از ابتدای بهمن امسال نیز به‌نوعی آزاد خواهد شد؛ این در حالی است که تولید خودروسازان روندی کاهشی دارد و با توجه به شرایط کنونی از لحاظ سیاست خارجی و اقتصادی نیز چشم‌انداز مثبتی در بخش تولید قابل تصور نیست.
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵:۲۴
 واردات، قربانی خودروسازان شبه دولتی شد
رییس فدراسیون واردات
واردات، قربانی خودروسازان شبه دولتی شد
خودرونگاران - رییس فدراسیون واردات گفت: تعداد خودروهای متوقف شده در گمرکات قریب به ۱۵ هزار دستگاه است که عدم ترخیص آنها سبب عدم وصول درآمد دولت ناشی از حقوق و عوارض گمرکی و قانونی به میزان قریب به دو هزار میلیارد شده است.
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲:۲۹
   خودروسازان نیازمند برنامه پنج ساله برای تولید هستند
معاون وزیر صنعت:
خودروسازان نیازمند برنامه پنج ساله برای تولید هستند
خودرونگاران - معاون طرح و توسعه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان نیازمند برنامه حداقل پنج ساله هستند تا بتوانند روال مشخصی را در تولید محصول در شرکت های خود پیاده کنند.
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸:۱۷
  نهادهای نظارتی بر قیمت‌گذاری خودرو نظارت کنند
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
نهادهای نظارتی بر قیمت‌گذاری خودرو نظارت کنند
خودرونگاران - یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خواستار نظارت سازمان تعزیرات، سازمان بازرسی و قوه قضاییه و دادستان کل کشور بر روند قیمت‌گذاری خودرو شد.
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸:۳۴