امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ -
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه قیمت گذاری
 افزايش دستوري
دليل نارضايتي خودروسازان از قيمت‌گذاري دستوري
افزايش دستوري
خودرونگاران - شايد مديران خودروساز هم تصور نمي‌كردند كه يك بار در صنعت خودرو كشور، عالي‌ترين مقام صنعتي كشور با افزايش قيمت خودرو آن هم به ميزاني مشخص موافقت كند. اما محمد شريعتمداري، وزير صنعت، معدن و تجارت چند روزي است كه با اعلام مخالفت با افزايش بيش از ٩,٦ درصدي خودرو‌هاي زير ٥٠ ميليون تومان يعني محدوده‌اي كه تاكنون افزايش قيمت آنها تحت اختيار شوراي رقابت بوده است، رسما دل خودروسازان و قطعه‌سازان را شاد كرده است.
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹:۳۵
 سه ضربه‌گیر قیمتی خودرو
سه ضربه‌گیر قیمتی خودرو
خودرونگاران - قیمت‌گذاری خودرو طی یک دهه گذشته تابع شرایط خاص سیاسی و اقتصادی کشور بوده است؛ به‌طوری‌که در برهه‌ای کمیته قیمت‌گذاری خودرو تصمیم‌گیر اصلی در این زمینه بوده و در مقطعی دیگر که با اوج‌گیری تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران تلاقی پیدا کرد، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان و در ادامه آن شورای رقابت تعیین‌کننده نهایی قیمت‌ها شدند.
سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴:۲۷
 ارز و نياز به بازنگري در قيمت‌گذاري
ارز و نياز به بازنگري در قيمت‌گذاري
خودرونگاران - برخي از صنعتگران معتقدند كه اين روزها «صنعت همچون مرغ بسم الهي شده است كه هم در عروسي ذبح مي‌شود و هم عزا»، به گونه‌اي كه همواره نگاه بيروني به صنعتي‌ها ثبات قيمتي در مقابل زيان انباشته شان است.
شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹:۳۹
 بی‌تعهدی نسبت به کیفیت
بی‌تعهدی نسبت به کیفیت
خودرونگاران - از ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال در شرایطی خودروسازان بخش خصوصی و شرکت سایپا قیمت‌های جدید محصولات خود را اعلام کردند که برخی خودروهای تولیدی تا سقف ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشتند. در این بین محصولات بخش خصوصی که بیشترین افزایش قیمت را بر تولیدات خود لحاظ کرده، به‌دلیل ارزبری بالای محصولات خود، افزایش نرخ ارز را مهم‌ترین دلیل قیمت‌گذاری خودروهای کنونی می‌داند.
شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴:۳۶
 شرایط فروش خودروی DS7 اعلام شد+جدول پرداخت
شرایط فروش خودروی DS7 اعلام شد+جدول پرداخت
خودرونگاران - شرکت آرین موتور تابان شرایط فروش خودروی DS7 در دو کلاس اعلام کرد
شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹:۰۷
 طرح دوباره حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو
طرح دوباره حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو
خودرونگاران - وزیرسابق صنعت، معدن و تجارت، تلاش زیادی برای حذف شورای رقابت از پروسه قیمت‌گذاری خودرو کرد، این در شرایطی بود که شورای اقتصاد به‌رغم سه‌بار درخواست محمدرضا نعمت‌زاده، مخالفت خود را با خروج شورای رقابت از تعیین قیمت خودرو اعلام کرد.
شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳:۱۹
 چالش قیمت‌گذاری خودرو در سال جدید
چالش قیمت‌گذاری خودرو در سال جدید
خودرونگاران - صنعت خودرو به‌عنوان صنعتی پیشرو در رشد اقتصادی کشور، همیشه مورد توجه دولتمردان بوده است. این صنعت جدا از تاثیرگذاری بر رشد اقتصادی، با توجه به اشتغالزایی بالا به‌عنوان صنعتی استراتژیک نیز خوانده می‌شود که همین مساله هر نوع تصمیم‌گیری به‌خصوص در حوزه قیمت‌گذاری را با چالش‌های فراوانی روبه‌رو می‌کند.
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰:۴۹
   چوب ارز لای چرخ خودروهای پسابرجامی
نوسان نرخ ارز اجازه قیمت‌گذاری رقابتی را نمی‌دهد
چوب ارز لای چرخ خودروهای پسابرجامی
خودرونگاران - توافق هسته‌ای و اجرایی شدن برجام اگرچه فضای مناسبی برای سرمایه‌گذاری خارجی در خودروسازی ایران پدید آورد، اما بی‌ثباتی مولفه‌های اقتصادی در داخل، به‌خصوص «نرخ ارز»، اجازه اخذ تصمیمات پایدار را در حوزه‌های مختلف به‌ویژه «قیمت‌گذاری»، به برندهای جهانی حاضر در صنعت خودرو کشور نمی‌دهد.
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹:۴۲
  شوراي رقابت از بازار قيمت گذاري برود
در نشست قطعه سازان عنوان شد :
شوراي رقابت از بازار قيمت گذاري برود
خودرونگاران - فرهاد به‌نیا سخنگوی انجمن قطعه‌سازان خواستار خروج شوراي رقابت از بازار قيمت گذاري خودرو شد و گفت : با وجود افزايش قيمت مواد اوليه و هزينه تمام شده قطعات خودرو اما هر بار كه براي افزايش قيمت ها درخواست مي دهيم به خاطر عدم مجوز شوراي رقابت براي افزايش قيمت خودرو، خودروسازان با افزايش قيمت قطعات موافقت نمي كنند به همين جهت اگر شوراي رقابت بازار خودرو را به حال خود بگذارد و اجازه ازادسازي قيمت ها را بدهد ، اين بازار موفق تر خواهد بود .
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷:۱۲
ادامه روند کاهشی قیمت خودروهای خارجی در روزهای پایانی سال
عرضه برخی خودروها ۶ تا ۴۲ میلیون تومان زیر نرخ نمایندگی
ادامه روند کاهشی قیمت خودروهای خارجی در روزهای پایانی سال
خودرونگاران - کاهش تقاضا برای خرید خودروهای خارجی باعث شده قیمت این خودروها در بازار در برخی موارد به زیر نرخ نمایندگی برسد و در این شرایط فعالان بازار پیش بینی می‌کنند روند کاهشی قیمت‌ها در روزهای پایانی سال نیز ادامه داشته باشد.
جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱:۲۵
  قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت اشتباه است
نجفی‌منش:
قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت اشتباه است
خودرونگاران - رییس کمیسیون تسهیل کسب‌وکار اتاق بازرگانی تهران گفت: در صورتی که شورای رقابت قیمت خودرو را ثابت نگه دارد، اما در مقابل قیمت مواداولیه رشد پیدا کند، این موضوع باعث صدمه به صنعت خودرو خواهد شد.
شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸:۳۵
  خودروسازان متعهد به حذف حاشیه بازار خودروهای مشمول قیمت‌گذاری هستند
شیوا:
خودروسازان متعهد به حذف حاشیه بازار خودروهای مشمول قیمت‌گذاری هستند
خودرونگاران - رئیس شورای رقابت گفت: با ارسال یک نامه به خودروسازان دلیل حاشیه قیمت بالاهای این روزهای خودروها را پیگیری می‌کنیم.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸:۰۷
قیمت خودروهای داخلی در شورای رقابت کنترل می شود
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس :
قیمت خودروهای داخلی در شورای رقابت کنترل می شود
خودرونگاران- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اظهار این که محدودیت واردات خودروهای خارجی بر روی قیمت خودروهای داخلی تاثیر گذاشته ، گفت : قیمت خودروهای داخلی در شورای رقابت کنترل می شود .
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸:۵۱
حاشیه قیمت منفی در بازار خودروهای مونتاژی
قیمت‌گذاری خودروسازان بالاتر از نرخ بازار
حاشیه قیمت منفی در بازار خودروهای مونتاژی
خودرونگاران - قیمت‌گذاری بالا برای برخی خودروهای وارداتی توسط شرکت‌های خودروساز باعث ایجاد حاشیه قیمتی منفی در بازار شده و نرخ این خودروها به زیر قیمت کارخانه رسیده است به طوری که می‌توان به اختلاف ۱۵ میلیون تومانی قیمت پژو ۵۰۸ اشاره کرد.
یکشنبه ۲۸ آیان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳:۳۸
 دولت از قیمت‌گذاری خودرو دست بردارد
دولت از قیمت‌گذاری خودرو دست بردارد
خودرونگاران - رئیس کمیسیون تسهیل کسب‌و‌کار اتاق تهران یکی از چالش‌های اصلی صنعت خودرو در ایران را قیمت‌گذاری دانست و گفت: این موضوع همواره مانعی پیش‌روی توسعه خودروسازی کشور بوده است.
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹:۰۸