امروز: سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ -
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه صنعت خودرو
استلانتیس چهارمین غول خودروسازی دنیا شد
ادغام رسمی فیات - کرایسلر و پژو؛
استلانتیس چهارمین غول خودروسازی دنیا شد
خودرونگاران -شرکت‌های خودروسازی پژو فرانسه و فیات - کرایسلر ایتالیا و آمریکا به صورت رسمی با یکدیگر ادغام شدند تا به چهارمین خودروساز بزرگ جهان تبدیل شوند.
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶:۵۴
بحران کمبود تراشه در خودروسازان حاد شد
بحران کمبود تراشه در خودروسازان حاد شد
خودرونگاران-خودروسازان سراسر جهان به دلیل کمبود جهانی تراشه که در برخی از موارد به دلیل اقدامات دولت ترامپ علیه کارخانه های تراشه سازی مهم چینی تشدید شده اند، در حال تعطیلی خطوط مونتاژ خود هستند.
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱:۰۷
چشم‌انداز خودرو در دو سناریو
خودرو تا ۱۴۰۰ در دو سناریو بررسی شد
چشم‌انداز خودرو در دو سناریو
خودرونگاران - هر سال با نزدیکی به روزهای آخر سال همراه با رشد تقاضا، قیمت خودرو در بازار جهشی قابل‌توجه پیدا می‌کند. با این حال بسیاری از فعالان بازار با طرح سناریویی معتقدند که امسال ۶ متغیر اثرگذار جهتی عکس به بازار داده است و مسیر نزولی قیمت‌ها که از نیمه پاییز آغاز شد، تا پایان زمستان تداوم خواهد داشت. سناریوی دومی نیز مطرح است.
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۷:۱۲
۳ حوزه صنعت خودرو که بیشترین رسوخ فناوری نانو را تجربه کردند
۳ حوزه صنعت خودرو که بیشترین رسوخ فناوری نانو را تجربه کردند
خودرونگاران - بررسی‌های نشان می‌دهد بیشترین رسوخ فناوری در حوزه خودرو مربوط به محصولات نگهداری با ۳۲۱ محصول است و پس از آن قطعات با ۱۷۶ محصول رتبه دوم و افزودنی‌های خودرو با ۱۳۷ محصول در رتبه سوم قرار گرفته است.
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳:۴۳
تقاضای کاذب، رشد تولید را کمرنگ کرد
تقاضای کاذب، رشد تولید را کمرنگ کرد
خودرونگاران - طبق آمارهای رسمی از سوی وزارت صمت، از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه حدود۶۲۵ هزار خودروی سواری تولید شده است. این آمار اگر‌چه حکایت از رشد ۸/ ۱۸درصدی تولید نسبت به بازه زمانی سال‌گذشته دارد اما پاسخگوی نیمی از بازار خودرو نیز نبوده است.
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹:۵۰
روز سفید و بدون ابتلا به کرونا در ایران خودرو
با اقدامات پیشگیرانه و اتخاذ دستورالعمل‌های صحیح بهداشتی رقم خورد
روز سفید و بدون ابتلا به کرونا در ایران خودرو
خودرونگاران - براساس آمار ستاد مقابله با کرونای ایران خودرو، یکشنبه ۲۱ دی ماه ۹۹ در ایران خودرو، میزان ابتلای روزانه به این بیماری صفر گزارش شده و این روز به عنوان روز بدون ابتلا به کرونا در تقویم سلامت شرکت ثبت شده است.
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۱:۲۷
ستاری: خودروسازان داخلی به بحث هوشمندسازی ورود کنند
ستاری: خودروسازان داخلی به بحث هوشمندسازی ورود کنند
خودرونگاران - معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه شرکت‌های خودروسازی داخلی باید به مقوله هوشمندسازی ورود کنند، گفت: اگر هم اینک به این حوزه ورود نکنید در آینده جایگاهی در بازار خودرو نخواهید داشت.
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۳:۵۱
زیست‌بوم خودروهای الکتریکی در ایران و جهان
فروش ۲۵میلیون خودروی برقی در سال۲۰۲۵
زیست‌بوم خودروهای الکتریکی در ایران و جهان
خودرونگاران - افزایش چالش‌های زیست‌محیطی و همچنین کاهش ذخایر نفتی جهان به ویژه طی سالیان اخیر منجر به حرکت کشورهای مختلف به سمت جایگزینی خودروهای احتراقی شده است. در همین زمینه، پیش‌بینی‌ها حاکی از فروش ۲۵ میلیون دستگاه خودروی برقی در سال ۲۰۲۵ است. این در حالی است که میزان فروش این نوع خودرو در سال ۲۰۱۵، تنها ۶۰۰ هزار دستگاه بوده است.
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱:۳۷
رشد ۱۸.۸ درصدی تولید خودروی سواری تا پایان آذرماه
در ۹ ماه امسال ثبت شد؛
رشد ۱۸.۸ درصدی تولید خودروی سواری تا پایان آذرماه
خودرونگاران - بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۶۲۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودروی سواری از ابتدای امسال تا پایان آذرماه و رشد ۱۸.۸ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶:۳۳
مخاطرات پنهان‌کاری در صنعت و بازار خودرو
مخاطرات پنهان‌کاری در صنعت و بازار خودرو
خودرونگاران - طی سه سال گذشته همراه با اعمال تحریم‌ها، صنعت خودرو با حاشیه‌های فراوانی در تولید، کیفیت و قیمت مواجه بود. در این بین اگرچه سیاست‌گذار کلان خودرو برای حل چالش‌های موجود صدور دستورالعمل‌های متعدد را در دستور کار قرار داد، اما آنچه بیش از این دستورالعمل‌ها مورد تاکید بود، حذف آمارهای تولید، کیفیت یا حتی ایجاد محدودیت در قیمت‌گذاری بازار بود.
یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱:۴۱
پیش‌فروش محصول جدید ایران‌خودرو آغاز شد
پیش‌فروش محصول جدید ایران‌خودرو آغاز شد
خودرونگاران - گروه صنعتی ایران‌خودرو پیش‌فروش محصول جدید خود را از امروز شنبه (۲۰ دی‌ماه) آغاز کرد. در این طرح، «تارا» در دو نوع دستی و اتوماتیک با موعد تحویل حداکثر یک‌ساله عرضه می‌شود.
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲:۵۵
قیمت‌گذاری جدید خودرو، چوب 2 سر طلا
قیمت‌گذاری جدید خودرو، چوب 2 سر طلا
خودرونگاران - چندی قبل و بر اساس اعلام شورای رقابت، فرمول قیمت‌گذاری خودروهای تولید داخل تغییر کرد. بر این اساس خودروها تقسیم بندی شده و قیمت بخشی از خودروهای پرتیراژ بر اساس فرمول قبلی محاسبه می شود، اما برای سایر خودروها روند جدیدی در نظر گرفته شده است.
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶:۱۳
ارتقای داخلی‌سازی با درآمدهای مالیاتی از خودرو
موسسه مطالعات بازرگانی در راستای تحقق جهش تولید در لایحه ۱۴۰۰ پیشنهاد داد
ارتقای داخلی‌سازی با درآمدهای مالیاتی از خودرو
خودرونگاران - جهش ۵۰ درصدی تولید خودرو مدت‌هاست تبدیل به کلید واژه‌ای در اظهارات سیاست‌گذاران خودرویی کشور شده، حال آنکه همراه با طرح موضوع جهش تولید دو دیدگاه در این زمینه شکل گرفته است. دیدگاهی که افزایش تولید ۵۰‌درصدی را سنگ بزرگ وزارت صمت آن هم در ماه‌های آخر عمر دولت دوازدهم می‌داند و دیدگاه دیگری که تحقق این امر را همراه با فراهم شدن ملزوماتی از سوی دولت می‌خواند.
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵:۳۷
بازار خودرو مجدد آرام گرفت
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران:
بازار خودرو مجدد آرام گرفت
خودرونگاران - در حالی که دو روزی است برخی سایت‌ها و شبکه ها، روند قیمتی بازار خودرو را افزایشی گزارش می‌کنند، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران، وضعیت فعلی بازار خودرو را آرام توصیف و اعلام کرد که قیمت‌ها همان قیمت‌های هفته پیش است و این بازار ۳۲ درصد افت قیمت را که از ابتدای آبان ماه آغاز کرد، حفظ کرده و اینکه برخی ادعا می‌کنند قیمت‌ها افزایش یافته تنها بر روی کاغذ و در نتیجه جوهای روانی است.
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱:۰۰
آمادگی ایساکو برای خدمات پس ازفروش پیشرفته
آمادگی ایساکو برای خدمات پس ازفروش پیشرفته"تارا"
خودرونگاران - شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو (ایساکو) با توجه به سطح فناوری خودروی «تارا» و امکانات و تجهیزات پیشرفته آن، از آمادگی کامل برای ارایه خدمات پس از فروش این محصول خبر داد.
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰:۴۸