امروز: دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ -
وبسایت خبری
کلیه اخبار مرتبط با واژه صنعت خودرو
   خودروهای داخلی نیازمند اصلاح جدی هستند
فرمانده پلیس راه:
خودروهای داخلی نیازمند اصلاح جدی هستند
خودرونگاران - فرمانده پلیس راه کشور گفت: در حوزه خودروهای تولیدی و راه نیازمند اصلاح اساسی هستیم.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵:۲۸
   دو سناریو برای شتاب در تکمیل خودروهای ناقص
کارشناسان بررسی کردند
دو سناریو برای شتاب در تکمیل خودروهای ناقص
خودرونگاران - تکمیل و عرضه خودروهای ناقصی که از سال گذشته در پارکینگ خودروسازان دپو شده بود، در شرایطی این روزها سرعت گرفته که حالا رئیس سازمان بازرسی کل کشور از ورود قوه‌قضائیه به این موضوع خبر می‌دهد.
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶:۳۸
 کارشکنی در واگذاری سهام خودروسازان؟
کارشکنی در واگذاری سهام خودروسازان؟
خودرونگاران - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تازگی عنوان کرده که برخی افراد، گروه‌ها و به ویژه سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری سهام دولتی ایران خودرو و سایپا کارشکنی می‌کنند. سعیدباستانی که با خبرگزاری مهر گفت‌وگو داشته، هر چند جزئیاتی از کارشکنی این افراد و گرو‌های مورد ادعای وی و همچنین سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری سهام خودروسازان ذکر نکرده، اما اظهار امیدواری کرده که وزیر صنعت، معدن و تجارت در مقابل این افراد بایستد تا این واگذاری هر چه سریع‌تر و به دور از سیاست‌زدگی انجام شود.
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰:۰۵
 ضرورت شکل‌گیری استارت اپ‌های صنعت خودرو
ضرورت شکل‌گیری استارت اپ‌های صنعت خودرو
خودرونگاران - یکی از راه های توسعه صنعت خودرو در کشور، ترویج گفتمان و مفاهیم کاربردی این صنعت در کشور است که این مهم با برگزاری استارت اپ های تخصصی امکانپذیر است.
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۹:۴۵
   کمک یک هزار میلیارد تومانی خودروسازان به نهادهای عمومی غیردولتی
سخنگوی کمیسیون اصل نود مطرح کرد:
کمک یک هزار میلیارد تومانی خودروسازان به نهادهای عمومی غیردولتی
خودرونگاران - سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس می‌گوید در شرایطی که صنعت خودروسازی ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بدهکار است اما می‌تواند یک هزار میلیارد تومان به نهادهای عمومی غیردولتی کمک کند، احتمال مشارکت در سایر فسادها نیز وجود دارد.
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹:۲۹
  خودروسازان به تعطیلات تابستانی رفتند
خودروسازان به تعطیلات تابستانی رفتند
خودرونگاران - طبق روالی سالانه در صنعت خودرو و قطعه‌سازی، شرکت‌ها در تابستان به مدت یک هفته تا ۱۰ روز خطوط تولید را متوقف و به تعطیلات می‌روند. هر چند پیش‌تر مدیران این دو صنعت شهریورماه را برای تعطیلات تابستانی در نظر می‌گرفتند، اما تعطیلات امسال، از امروز آغاز خواهد شد.
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸:۴۳
   ملزومات دستیابی به تولید یک میلیون سواری
با توجه به هدف‌گذاری وزارت صنعت بررسی شد
ملزومات دستیابی به تولید یک میلیون سواری
خودرونگاران - خروج شرکای خارجی از خطوط تولید خودروسازان به‌واسطه تحریم‌ها بی‌تردید یکی از جدی‌ترین چالش‌های صنعت خودرو محسوب می‌شود. بر این اساس در شرایطی خودروسازان با چالش خروج شرکای خارجی دست و پنجه نرم می‌کنند که وزارت صمت به‌عنوان سیاست‌گذار کلان بخش خودرو برای سال‌جاری تولید یک میلیون دستگاه خودروی سواری را هدف‌گذاری کرده است. حال این سوال مطرح است که با توجه به تشدید تحریم‌های بین‌المللی آیا خودروسازان قادر به تولید یک میلیون دستگاه خودرو تا پایان سال‌جاری هستند؟
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲:۰۵
 نابسامانی بازار خودرو وزیر صمت را به مجلس کشاند
نابسامانی بازار خودرو وزیر صمت را به مجلس کشاند
خودرونگاران - نماینده مردم کرمانشاه در مجلس از حضور وزیر صنعت در صحن پارلمان برای پاسخگویی به سوال خود درباره بازار خودرو خبر داد.
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲:۴۳
 عزم ماهاتیر محمد برای توسعه خودروسازی
عزم ماهاتیر محمد برای توسعه خودروسازی
خودرونگاران - دولت مالزی به‌تازگی اعلام کرده که پروژه «بازار انبوه خودرو» را کلید زده است تا به این ترتیب به توسعه و بومی‌سازی فناوری نوین خودروسازی دست یابد.
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵:۱۲
 رکود در خرید و فروش خودرو
رکود در خرید و فروش خودرو
خودرونگاران - بازار خودرو، روزهای باثباتی را پشت‌سر می‌گذارد. به اعتقاد بسیاری از فعالان بازار همراه با عرضه خودرو به واسطه تکمیل محصولات ناقص و همچنین آرامش در بازارهای سکه و ارز، خودرو نیز در مسیر ثبات در حرکت است. هرچند با رسانه‌ای شدن افزایش قیمت محصولات ایران‌خودرو طی هفته گذشته، قیمت‌ها در بازار روند صعودی به خود گرفت، اما با تکذیبیه ایران‌خودرو مبنی‌بر عدم‌افزایش قیمت محصولات این شرکت، عقب‌نشینی محسوسی در قیمت‌ها دیده شد. پیش از این مقامات صنعتی کشور به واسطه افزایش ناگهانی قیمت‌ها از اردیبهشت سال‌جاری، به‌زعم خود برخی از مسیرها را شناسایی و در پی ایجاد محدودیت برای دلالی در بازار خودرو بودند.
پنج شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳:۳۳
   نشست بررسی وضعیت خودرو
رئیس سازمان بازرسی کل کشور :
نشست بررسی وضعیت خودرو
خودرونگاران - رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: این سازمان قطعاً اجازه واگذاری بلوکی شرکت‌های خودروساز را به دلیل جلوگیری از انحصار نخواهد داد و حتماً باید واگذاری به بخش خصوصی واقعی باشد.
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶:۰۹
 پیش‌بینی از روند بازار جهانی خودرو
پیش‌بینی از روند بازار جهانی خودرو
خودرونگاران - جف شوستر، رئیس بخش پیش‌بینی شرکت تحلیل و پیش‌بینی «ال ام سی» بر این باور است که بازار جهانی خودرو روند نزولی را درآینده نزدیک طی خواهد کرد.
چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹:۳۱
   سبد محصولات خودروسازان کوچک‌تر می‌شود
جایگزین خودروهای حذف شده از خطوط تولید خودروسازان؛
سبد محصولات خودروسازان کوچک‌تر می‌شود
خودرونگاران - شرکت‌های خودروساز همچنان با چالش‌های حاصل از تحریم دست به گریبانند. آنچه مشخص است افت تولید، خروج شرکای خارجی و همچنین مشکل تامین قطعات مورد نیاز شرکت‌های خودروساز همگی نتیجه یک سال اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان است. حال که به یک سالگی تحریم‌ها نزدیک می‌شویم بنا به گفته برخی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو، ذخیره قطعات محصولات مونتاژی نیز به تدریج رو به اتمام است و شرکت‌های خودروساز مجبورند این خودروها را از آمار تولید خود حذف کنند.
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱:۱۸
 ژاپن بازار خودروی نیوزلند را هم قرق کرده است
ژاپن بازار خودروی نیوزلند را هم قرق کرده است
خودرونگاران - به نظر می‌رسد که بازار فروش خودرو در بسیاری از کشورها نظیر نیوزلند تحت سلطه برندها و شرکت‌های خودروسازی ژاپنی هستند.
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳:۲۳
 دومینوی توقف تولید خودروهای مونتاژی
دومینوی توقف تولید خودروهای مونتاژی
خودرونگاران - با اعلام سایپا مبنی‌بر توقف تولید کیا سراتو، تعداد محصولات حذف شده از خطوط تولید خودروسازان کشور پس از اعمال تحریم‌های آمریکا به عدد ۴ رسید.
یکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶:۳۹